Wskazówki dotyczące tworzenia zestawu medycznego do podróżowania z plecakiem

Niezależnie od tego, czy jesteś zapalonym turystą, czy dopiero zaczynasz przygodę z wędrówkami, prawdopodobnie masz pojęcie o podstawowych środkach medycznych, których będziesz potrzebować na wycieczkę. Niektóre z najczęstszych przedmiotów to prosta apteczka i dużo wody.

Ale podstawowe apteczki mogą czasami zawodzić. Nie zawsze mogą mieć materiały potrzebne do wielu różnych problemów.

Drobne skaleczenia i zadrapania to jedno, a większość zestawów medycznych jest przystosowana do ich obsługi. Ale ważne jest, aby być jak najlepiej przygotowanym, gdy podróżujesz z plecakiem. Ostatnią rzeczą, jakiej chcesz, jest zranienie lub zachorowanie i brak odpowiednich zapasów.

Co więc powinieneś uwzględnić w swoim apteczce podczas wędrówki z plecakiem? Przyjrzyjmy się kilku problemom, które możesz napotkać podczas swojej przygody i co powinieneś nosić, aby pomóc sobie (i wszystkim z tobą) przejść i poczuć się lepiej.

Wskazówki dotyczące tworzenia zestawu medycznego do podróżowania z plecakiem

Źródło obrazu: Unsplash

Przygotuj się na czynniki drażniące

Nigdy nie wiesz, na co wpadniesz, gdy jesteś na szlaku, a nawet zatrzymujesz się, aby rozbić obóz lub zrobić sobie przerwę. Jeśli od jakiegoś czasu podróżujesz z plecakiem, możesz mieć trochę więcej wiedzy na temat tego, czego się spodziewać. Ale mogą się zdarzyć niespodzianki – nawet te złe!

Możesz nie być w stanie zapobiec „dokuczaniu cię” niektórym drażniącym. Ale możesz walczyć ze wszystkim, od ukąszeń po ukąszenia, niosąc kilka kluczowych zapasów. Twoje podstawowe przedmioty powinny obejmować zarówno środki zapobiegawcze, jak i reaktywne, aby zadbać o ukąszenia, użądlenia i nie tylko. Mając to na uwadze, upewnij się, że masz w swoim zestawie:

 • Preparat na komary
 • Olejek miętowy (do usuwania kleszczy)
 • Leczenie użądlenia owadów

Należy również pamiętać, że 5-7,5% osób wystąpi ciężka reakcja alergiczna po użądleniu pszczoły. Jeśli wiesz, że jesteś uczulony lub nie masz pewności, upewnij się, że masz w zestawie lek przeciwhistaminowy, aby pomóc w przypadku obrzęku lub innych irytujących objawów.

Czytać  Czy golden retrievery są dobrymi psami pieszymi?

Drażniące plecaki mogą przybierać różne formy – nie tylko od owadów. Wszystko, od szkodliwych promieni UV słońca po nieznośny trujący bluszcz, może powodować problemy. Zawsze pakuj krem ​​przeciwsłoneczny i upewnij się, że regularnie go nakładasz.

Niezbędnym elementem Twojego zestawu powinna być kuracja Trujący bluszcz/trujący dąb, a także balsam z Aloe Vera, który ukoi Twoją skórę. Niekoniecznie są to trwałe rozwiązania. Ale mogą zaoferować „szybką naprawę” bólu i dyskomfortu, dopóki nie wrócisz z podróży. Drażniące są w całej przyrodzie i często są niemożliwe do przewidzenia lub kontrolowania. Być jak najlepiej przygotowanym to najlepsza opcja.

Zająć się swoim ciałem

Zająć się swoim ciałem

Źródło obrazu: Unsplash

Bardzo ważne jest, aby odpowiednio dbać o swoje zdrowie fizyczne, gdy podróżujesz z plecakiem. Nie czekaj z podjęciem działania, aż poczujesz ból. Zamiast tego podejmij środki ostrożności, pakując odpowiednie rzeczy do zestawu medycznego, w tym:

 • Ibuprofen/leki przeciwbólowe
 • Chusteczki antyseptyczne
 • Maść antybakteryjna
 • Krople do oczu
 • Sanityzer dłoni

Jeśli masz chorobę podstawową lub przewlekły ból, upewnij się, że pakujesz również niezbędne leki na receptę. Zatrzymując się w ciągu dnia na przyjmowanie leków, przypomnisz sobie również o przerwie i znalezieniu innych sposobów na złagodzenie bólu, w tym ćwiczenia szyirozciąga się, a nawet głęboko oddycha, aby pomóc Ci się zrelaksować i uwolnić od stresu z organizmu.

Zastanów się, jak możesz zadbać o swoje ciało od stóp do głów. Niektórzy ludzie doświadczają bóle głowy od słońca i upału, głównie z powodu odwodnienia. Oprócz picia wystarczającej ilości, upewnij się, że masz pod ręką lekarstwo na ból głowy, które działa dla Ciebie.

Na koniec upewnij się, że dbasz o swoje stopy. Powinny być priorytetem, gdy spędzasz większość dnia na spacerach. Niestety wiele osób zapomina o opiece nad nimi, dopóki nie zaczną boleć lub powodować problemy.

Upewnij się, że twój zestaw medyczny zawiera jakiś rodzaj leczenia blistrowego. Często zdarza się, że pojawiają się pęcherze, zwłaszcza jeśli stopy są spocone lub mokre. Dodatkowe pary skarpet też są ważne, ale powinny już być w twoim plecaku.

Czytać  Jak jeść zdrowo i zachować formę do wędrówek?

Powinieneś również mieć w zestawie pęsety i cążki. Chociaż inwestowanie w dobre buty turystyczne lub buty trekkingowe ma kluczowe znaczenie, nadal możesz nadepnąć na coś, co powoduje uszkodzenia. Możesz też uderzyć palcem w skałę lub potknąć się o coś. Myślenie o złamanych paznokciach lub małych kawałkach gruzu w stopie nie jest przyjemne. Ale znacznie lepiej będzie, gdy będziesz mieć pod ręką odpowiednie narzędzia do radzenia sobie z tymi problemami.

Uspokój swój żołądek

Jedną z najgorszych rzeczy, jakich możesz doświadczyć na szlaku, jest ból brzucha. W większości przypadków nie można zapobiec jego pojawieniu się. Dlatego ważne jest, aby w swoim zestawie mieć wszystko, od leków przeciwbiegunkowych po tabletki zobojętniające kwas. Sole nawadniające są również ważne, jeśli wymiotujesz lub doświadczasz biegunki, aby nie odwodnić.

Jeśli masz podstawowy stan trawienny, taki jak refluks żołądkowy lub GERD, przygotuj się na wędrówkę. Leki zobojętniające sok żołądkowy, H2RA i PPI są najczęstsze sposoby leczenia GERD. Porozmawiaj ze swoim lekarzem, zanim wyjdziesz z domu, aby upewnić się, że masz pod ręką odpowiednie leki, które mogą pomóc w łagodzeniu objawów.

Należy jednak pamiętać, że leki nie są długoterminowym rozwiązaniem na refluks żołądkowy. Mogą pomóc złagodzić objawy na krótko lub na przykład na wycieczkę. Ale jeśli GERD lub inne problemy trawienne zakłócają twoje życie, może być konieczna naprawa mechaniczna. Upewnij się, że nie odkładasz tego rodzaju leczenia, aby móc podróżować z plecakiem i wędrować przez wiele lat.

Weź dodatkowe narzędzia

Apteczka

Być może nie często myślisz o posiadaniu „narzędzi” w swoim apteczce medycznej. Ale po napełnieniu go lekarstwami, bandażami i nie tylko, będziesz potrzebować materiałów, które ułatwią utrzymanie czystości i sterylności. Dobrym pomysłem jest też nosić przy sobie narzędzia, które mogą Ci pomóc w nagłych wypadkach.

Czytać  10 najlepszych wskazówek i wskazówek dotyczących wędrówek na udaną wędrówkę

Nie wiesz, jakie narzędzia zabrać ze sobą w swoim zestawie? Rozważ niektóre z poniższych:

 • Waciki
 • Zestaw do szycia
 • Taśma klejąca
 • Rękawiczki chirurgiczne
 • Nóż kieszonkowy
 • Gwizdać

Jak widać, żadna z tych opcji nie jest szczególnie duża ani ciężka. Dzięki temu są idealnym dodatkiem do każdego zestawu medycznego. Nie będą cię obciążać, ale z pewnością mogą dodać sporo do twojego zestawu, pomagając zapewnić ci bezpieczeństwo.

Kiedy pakujesz swój zestaw, pamiętaj, aby zrozumieć przeznaczenie każdego narzędzia – a także wszelkich leków, maści i bandaży. Jeśli nie masz pewności, jak czegoś użyć lub jak należy to zastosować, przynieś karty instruktażowe do każdej dostawy. „Nadmierna gotowość” nie jest słowem, które powinno znaleźć się w twoim słowniku, jeśli chodzi o posiadanie odpowiednich rozwiązań w swoim zestawie na każdą sytuację.

Zanim wyruszysz na kolejną przygodę z plecakiem, pamiętaj o tych pomysłach na zestaw medyczny. Możesz kupić gotowy zestaw lub stworzyć własny, korzystając z bardziej specjalistycznego sprzętu i narzędzi opisanych powyżej. Im lepiej jesteś teraz przygotowany, tym pewniej będziesz się czuł podczas wędrówki. Nikt nie chce myśleć o kontuzji lub chorobie. Ale to się zdarza. Posiadanie odpowiednich materiałów pod ręką będzie miało duży wpływ na to, jak radzisz sobie w takich sytuacjach dla siebie lub swoich towarzyszy z plecakiem.

Biografia autora:

Napisz do nas
WSPÓŁCZYNNIK: Luke Smith

Słowa o autorze tego artykułu: „Luke Smith jest pisarzem i badaczem, który został blogerem. Od ukończenia studiów próbuje swoich sił jako niezależny pisarz. Lubi pisać na różne tematy, ale jego ulubione to tematy związane ze stylem życia i outdoorem. Kiedy nie pisze, możesz go znaleźć w podróży, wędrując lub grając.