Wskazówki dotyczące letnich wędrówek na upały

Jeśli nie możesz znaleźć świetnych wskazówek dotyczących letnich wędrówek, jesteś we właściwym miejscu. Wędrówki latem mogą być równie niebezpieczne, co ekscytujące. Chociaż wędrówki w upalną pogodę to niesamowite uczucie, może być również szkodliwe dla zdrowia. Z powodu zmian klimatycznych promienie słoneczne są trzy razy silniejsze niż wcześniej. Wystawienie na słońce podczas wędrówki może spowodować poważne szkody.

Dlatego musisz pozostać na szczycie swojej wędrówki, aby uniknąć komplikacji, które możesz napotkać podczas wędrówki w letnim upale. Oto kilka niesamowitych wskazówek dotyczących wędrówek, które mogą Ci się przydać, i przekaż je znajomym, aby zachować bezpieczeństwo.

Letnie wskazówki dotyczące wędrówek

Zawsze miej odpowiedni sprzęt i ubrania na wędrówki

Aby upewnić się, że masz odpowiedni strój, postępuj zgodnie z tymi wskazówkami. Bardzo ważne jest posiadanie odpowiedniego sprzętu i stroju, które pomogą Ci przetrwać upał i zmęczenie. Oto kilka hacków na letnie ubrania turystyczne:

Noś otwarte koszule wentylacyjne

Upewnij się, że nosisz ubrania z otwartymi otworami wentylacyjnymi, które sprawią, że powietrze będzie przepływać przez Twoje ciało, zapewniając Ci chłód.

Zawsze noś kapelusz przeciwsłoneczny

Nigdy nie wybieraj się na wędrówki latem bez czapki. Ochroni skórę głowy i twarzy. Poza tym utrzymam twoją głowę chłodną. Wybierz czapkę z szerokim rondem, aby lepiej zakryć.

Unikaj noszenia bawełnianych skarpet

Bawełna doskonale nadaje się do utrzymywania temperatury. Twoje stopy będą mokre podczas letnich wędrówek z powodu upału. Dlatego potrzebujesz skarpet wełnianych lub syntetycznych.

Zakryj swoje ciało

Może to zabrzmieć dziwnie, ale noszenie większej ilości ubrań podczas upałów podczas wędrówek to świetny pomysł. Dlatego Beduini i ludzie żyjący na pustyni są od stóp do głów okrywani ubraniami. Ubrania mogą nas chronić przed szkodliwymi promieniami UV. Jest to bardzo ważne dla osób o wrażliwej skórze.

Wybierz odzież z certyfikatem UPF

Noszenie ubrań, które ochronią Cię przed niebezpiecznymi promieniami słonecznymi, na dłuższą metę może uratować Ci życie. Szukaj ubrań, które są specjalnie zaprojektowane do usuwania promieni UPF.

Czytać  Jak czyścić śmierdzące buty turystyczne

Chroń swoją szyję

Powinieneś nosić coś na szyi, na przykład lekki szalik lub bandanę, aby szyja i kark były zakryte i chłodne. Istnieją specjalne chusty na szyję z polimeru i kryształu, które mają na celu utrzymanie wilgoci przez dłuższy czas.

Unikaj noszenia ciemnych ubrań

Noszenie jaśniejszych kolorów będzie odbijać promienie słoneczne. Natomiast pochłaniają je ciemne ubrania.

Zagrożenia dla zdrowia

Tam jest trochę związane z tym zagrożenia dla zdrowia w wędrówki latem. Wszystkich można uniknąć, jeśli będziesz bardziej ostrożny.

Oparzenie słoneczne:

Promienie słoneczne uszkadzają Twoją skórę. Nawet jeśli możesz wędrować po lesie, drzewa nie ochronią Cię całkowicie przed słońcem. Ubrania świetnie nadają się do ochrony, ale zawsze noś krem ​​z filtrem przeciwsłonecznym. Jest to niezbędne, jeśli chodzi o wędrówki latem.

Odwodnienie:

Na piesze wędrówki trzeba mieć paliwo. Dlatego twoje ciało potrzebuje wody, aby utrzymać normalną temperaturę podczas ciężkiej pracy. Woda jest niezwykle ważna podczas letnich wędrówek.

Przewodnienie:

Istnieje stan, który jest przeciwieństwem odwodnienia. Zdarza się to rzadko, ale jeśli wypijesz za dużo wody, możesz się przewodnić. Ten stan jest również nazywany hiponatremią. Poziom sodu w krwiobiegu może ulec rozcieńczeniu, a funkcja komórek może ulec pogorszeniu. Ten stan może nawet doprowadzić do śmierci.

Wyczerpanie cieplne:

Twoje ciało przechodzi wiele stresu w lecie. Ten stan towarzyszy objawom silnego pocenia się, omdlenia, szybkiego tętna, odwodnienia, nudności, bólu głowy, zmęczenia, zawrotów głowy itp.

Udar cieplny:

Dzieje się tak, gdy temperatura twojego ciała gwałtownie wzrasta. Jest to poważny stan, który może nastąpić bardzo szybko i wymaga natychmiastowej pomocy lekarskiej. Jeśli doświadczasz tych objawów lub kogoś innego, natychmiast zasięgnij porady lekarskiej.

  • Zawroty głowy
  • Ból głowy
  • Lęk
  • Dezorientacja
  • Temperatura powyżej 103 stopni Fahrenheita lub nawet wyższa
  • Dezorientacja

Rzeczy do rozważenia podczas wędrówek

Gdzie i kiedy wędrować

Bardzo ważne jest, aby wiedzieć, gdzie i kiedy wędrować latem. Najlepiej wędrować około południa do 16:00. Jeśli w niektóre dni temperatury są bardzo wysokie, najlepiej unikać wędrówek.

Czytać  Jak zmierzyć długość tułowia dla plecaka?

Unikaj palącego ciepła

Jeśli chcesz całkowicie uniknąć upałów, możesz wybrać się na nocne wędrówki. Wędrówki w te niesamowite letnie noce mogą być inspirujące i inspirujące.

Wędruj w cieniu

Poszukaj szlaku, który jest całkowicie pokryty drzewami. Zawsze lepiej jest wędrować w cieniu niż na słońcu.

Wędrówka w pobliżu wody

Jeśli nie możesz znaleźć szlaku w cieniu, wybierz wędrówkę w pobliżu wody. Jeśli jesteś w okolicy jeziora lub rzeki, spróbuj wędrować w jego pobliżu. Temperatury w pobliżu wody są zawsze lepsze. Po drodze możesz też się odświeżyć.

Niezbędne letnie wędrówki

najlepsze kapelusze przeciwsłoneczne

Oto pełna lista niezbędnych rzeczy, które zawsze musisz mieć przy sobie podczas letnich wędrówek:

Noś wystarczająco dużo wody

Zawsze noś przy sobie butelkę z wodą, ponieważ musisz być nawodniony, aby wytrzymać upał. Jeśli planujesz długi szlak, postaraj się zabrać ze sobą więcej wody w bukłaku.

Niezawodny plecak

Istnieją specjalne rodzaje plecaków przeznaczonych do uprawiania turystyki pieszej. Zawierają kieszenie, które pomieszczą wszystko, czego potrzebujesz.

Idealnie dopasowane buty turystyczne

Upewnij się, że Twoje stopy są chronione przed jadowitymi roślinami, owadami lub zwierzętami. Ponadto buty muszą zapewniać przepływ powietrza do stóp w okresie letnim.

Okulary przeciwsłoneczne do ochrony

Twoje oczy również potrzebują ochrony. Silne promienie słoneczne mogą uszkodzić wzrok. Zawsze chroń swoje oczy.

Wędrówki GPS Tracker

Nigdy nie wybieraj się na wędrówki bez odpowiedniego zestawu nawigacyjnego. Las może być mylący, a kiedy go znasz, zagubisz się w leśnym labiryncie. Dowiedz się więcej tutaj, aby dowiedzieć się o nauce kompasu.

Szwajcarski scyzoryk lub narzędzia wielofunkcyjne

Noś wielofunkcyjne narzędzie, takie jak szwajcarski scyzoryk, a już nigdy nie będziesz bezradny. Ten gadżet jest wszechstronny i może być przydatny w wielu sytuacjach.

Środek odstraszający owady

Lato niesie ze sobą dużo słońca, ale także mnóstwo owadów. Dlatego musisz mieć przy sobie środek odstraszający owady.

Latarka

Jest to niezbędne, jeśli wybierasz się na nocne wędrówki. Latarki mogą być przydatnym narzędziem do odstraszania nocnych zwierząt i pomagania w znajdowaniu rzeczy w ciemności.

Czytać  Jak spakować plecak na wędrówki?

Niezawodny zestaw pierwszej pomocy

Wypadki lub drobne urazy nie powinny przerywać szlaku turystycznego. Zawsze miej przy sobie niezawodną apteczkę z minimalnymi podstawowymi wymaganiami, aby rozwiązać wszelkie sytuacje awaryjne. Z łatwością przygotujesz apteczkę z wymaganymi przedmiotami lub kupisz w sklepie renomowany gotowy zestaw.

Kamera podróżna

Zawsze Twoje wspomnienia z wędrówek powinny być poparte wspaniałymi zdjęciami. Nie wahaj się więc nosić podróżnego aparatu cyfrowego, aby pokryć niesamowite wrażenia z naturą. Dołącz do listy rzeczy do spakowania niedrogi aparat.

Karimata/Mata

Materace do spania to jeden z podstawowych elementów na liście wyposażenia. Podobnie jak w przypadku wędrówek po trudnych terenach, pomocne będzie odpoczynek lub usiąść na maty kempingowe.

Plusy kontra Minusy wędrówek latem

Najlepszą rzeczą w wędrowaniu latem jest to, że nigdy nie można zostawić wędrówki przy złej pogodzie. Deszcz w lecie jest rzadkim zjawiskiem i można go przewidzieć. Jesienią lub zimą pogoda może być raczej nieprzewidywalna. Kolejną dobrą rzeczą jest to, że nasze nastroje poprawiają się, gdy słońce wstaje. Słońce doda Ci więcej energii, by iść dalej.

Z drugiej strony piesze wędrówki latem mogą być niebezpieczne. Słońce jest tak dobre, jak złe. Nie każdy może znieść upał. Wędrówki w skwarze sprawią, że Twoje ciało będzie pracowało dwa razy ciężej. W celu przygotuj się na wędrówkimusisz przygotować swoje ciało i umysł do wędrówek.

Ostateczny werdykt

Wędrówki czynią cuda dla twojego ciała. Oczyszcza nie tylko ciało, ale także duszę i umysł. Świeże powietrze i las są największymi środkami łagodzącymi stres. Bądź ostrożny podczas wędrówek w okresie letnim i zawsze bądź przygotowany.

Oczywiście wędrówki piesze to jedno z najlepszych ćwiczeń. Możesz iść sam lub możesz przeżyć wędrówkę w grupie, wybierając się na wędrówkę ze swoimi ulubionymi ludźmi. Po drodze możesz nawet znaleźć nowych przyjaciół. Upewnij się, że postępujesz zgodnie z tymi wskazówkami na letnie wędrówki.