W co się ubrać na sankach, jeśli nie masz spodni śnieżnych

Jazda na sankach to jedna z tych czynności, które są zbyt zabawne, aby je przegapić. Wielokrotnie zapraszano mnie na sanki i nie byłam w stu procentach przygotowana na cały dzień spędzony na śniegu.

Spodnie przeciwwiatrowe, spodnie przeciwdeszczowe, spodnie z polaru, wodery wędkarskie, legginsy, spodnie dresowe i dżinsy są alternatywą, jeśli spodnie śnieżne nie są opcją. Jeśli alternatywny sprzęt śnieżny nie jest wodoodporny, weź ze sobą dodatkową parę spodni, w które można się przebrać po zakończeniu jazdy na sankach.

Więc jeśli myślisz o rezygnacji z zabawnej sesji na sankach z powodu spodni śnieżnych, pomyśl jeszcze raz! Wypróbuj jedną z tych alternatywnych garderoby i ruszaj na wzgórza.

Alternatywy dla spodni śniegowych

Nie ma nic gorszego niż konieczność spędzenia całego dnia w przemoczonych i przemarzniętych ubraniach. Nie tylko jest to absolutnie niewygodne, ale także niebezpieczne w zależności od warunków pogodowych.

Głównym celem spodni śniegowych jest zapewnienie wodoodpornej i izolującej bariery między ciałem a śniegiem. Właśnie dlatego kupowanie i posiadanie pary spodni śniegowych jest tak ważne, zwłaszcza gdy jeździsz na sankach. Jeśli masz czas i środki na zakup spodni narciarskich, zdecydowanie polecam. Są najlepszą opcją, aby zapewnić Ci ciepło i suchość podczas przygód na sankach.

Jeśli zdarzy ci się znaleźć się w sytuacji, w której nie masz spodni śnieżnych i nie masz możliwości zdobycia pary, istnieje wiele alternatyw.

Biorąc to pod uwagę, spodnie śniegowe są ostatecznie najlepszą opcją na wygodną sesję na sankach. Te alternatywy zdecydowanie nie są tak dobre, jak lub zastępują spodnie śnieżne. Są jednak pomocne w sytuacji, gdy nie masz spodni śnieżnych i desperacko szukają innych opcji, które zapewnią Ci ciepło, suchość i wygodę.

Spodnie wiatrowe

Ta opcja przeniesie Cię z powrotem do ery boysbandów lat 90., ale przekonasz się, że stanowią świetną alternatywę dla spodni śniegowych. Spodnie wiatrowe są zwykle używane do uprawiania turystyki pieszej i ćwiczeń i są wykonane z lekkiej tkaniny poliestrowej lub nylonowej.

Powodem, dla którego te spodnie są świetne do jazdy na sankach, jest to, że są zwykle wodoodporne i łatwo się w nich poruszać.

Jak sama nazwa wskazuje, spodnie od wiatru to w zasadzie wiatrochrony na nogi. Zwykle są dość cienkie i dość przewiewne, więc sugeruję noszenie pod nimi warstwy, aby nogi były ładne i przytulne.

Coś takiego jak legginsy, długa bielizna lub spodnie dresowe można nosić pod spodem i zapewniać dodatkową ochronę podczas jazdy na sankach.

Przedział cenowy: Jeśli chcesz znaleźć stylowe style spodni wiatrowych w przystępnych cenach, proponuję sprawdzić Amazon. Jest para Męskie spodnie wiatrowe SPORT-TEK za mniej niż 30 dolarów. Dostępne są również świetne opcje dla kobiet. Możesz znaleźć trochę Spodnie wiatrówka Romwe za około 18 dolarów.

Spodnie przeciwdeszczowe

Śnieg jest zasadniczo zamarzniętym deszczem, więc sensowne jest, aby te spodnie sprawdziły się również jako alternatywa. Być może zastanawiasz się… czym właściwie są spodnie przeciwdeszczowe?

Spodnie przeciwdeszczowe są bardzo podobne do spodni przeciwwiatrowych, jednak są bardziej wodoodporne. Zazwyczaj są wykonane z lekkiego, wodoodpornego materiału poliestrowego i mają nieco większy styl. To sprawia, że ​​są idealne do nakładania warstw. Jest dużo miejsca na noszenie pod spodem izolującego i ciepłego materiału.

Może to wyglądać trochę śmiesznie, ale zalecam włożenie tych spodni do skarpet lub butów śnieżnych, gdy idziesz na sanki.

Przedział cenowy: Jest kilka tanich, ale szczerze? brzydkie spodnie przeciwdeszczowe na Amazon za mniej niż 15 dolarów. Może nie wyglądają najlepiej, ale wykonają swoją pracę. To samo dotyczy damskie spodnie przeciwdeszczowe także. Są one nieco droższe niż męskie spodnie w cenie 37,50 USD.

Spodnie polarowe

Osobiście nie posiadam pary spodni polarowych, ale brzmią niezwykle ciepło i wygodnie. Nietrudno zrozumieć, dlaczego te spodnie byłyby dobrym rozwiązaniem zamiast spodni śniegowych.

Spodnie polarowe mają przez jakiś czas zewnętrzną powłokę i są podszyte polarem od wewnątrz. Dostępne są również opcje prostego polaru.

Spodnie polarowe świetnie nadają się na sanki, ponieważ nie są wykonane z bawełny. Nie są całkowicie wodoodporne, ale też nie nasiąkają zbyt dużą ilością wody. Dodatkowo izolują i ogrzewają nogi, co jest bardzo ważne dla wygodnej jazdy na sankach.

Czasami można znaleźć piżamę z polaru łatwiej niż zwykłe spodnie.

Przedział cenowy: Spodnie polarowe wydają się być trochę drogie (zwłaszcza jeśli kupujesz je od takich firm jak Columbia, REI, Patagonia itp.). Dla kobiet dostępnych jest mnóstwo różnych stylów spodni polarowych. REI sprzedaje parę polarowych spodni, które wyglądają prawie jak legginsy od około 30 dolarów.

Mają też inną parę o bardziej tradycyjnym wyglądzie spodnie z polaru za 59,50 dolarów. Sprzedają również parę męskie spodnie polarowe już od około 15 dolarów.

Legginsy/Rajstopy

Panie, ta sekcja jest dla Was. Twoje stylowe legginsy mogą być naprawdę świetne do jazdy na sankach. Skuteczność legginsów do zabawy na śniegu zależy od rodzaju użytego materiału i jego grubości. Niektóre pary legginsów są wystarczająco grube i wodoodporne, aby działać bardzo dobrze jako alternatywa dla spodni śniegowych.

Rajstopy i legginsy świetnie sprawdzają się na sankach, ponieważ są bardzo elastyczne i wygodne. W rzeczywistości są idealne do noszenia pod spodniami i dodają dodatkową warstwę ciepła i wodoodporności.

Przedział cenowy: Dobre zimowe legginsy mogą kosztować od 20 do nawet 100 USD. Cabelas sprzedaje trochę Świetnie opcje na legginsy od 50 zł – 100 zł

Wodery wędkarskie

Twoje sprawdzone wodery wędkarskie są nie tylko dobre na spacery po rzece, ale mogą również być świetnym substytutem spodni śnieżnych. Podczas jazdy na sankach mogą wyglądać trochę dziwnie, ale hej, kogo to obchodzi!

Wodery wędkarskie świetnie nadają się do jazdy na sankach, ponieważ są absolutnie wodoodporne. Wodery wędkarskie są wykonane z materiałów gumowych lub PVC, które są znane z tego, że odpychają wszelką wodę. Ponadto sięgają aż do klatki piersiowej i zapewniają suchość całego ciała i chronią je przed mokrym śniegiem.

Dodatkowo możesz nosić pod nimi cały zwykły strój i stylizować po ich zdjęciu.

Przedział cenowy: Wodery wędkarskie mają duży przedział cenowy. Możesz znaleźć trochę za 15 do 200 USD. Jeśli szukasz porządnej pary, polecam Cabela’s. Istnieje para Wodery Hodgmana za 69,99 USD.

Spodnie dresowe

Niezależnie od tego, czy chodzi o spodnie dresowe do ćwiczeń, czy o spodnie dresowe do siedzenia w domu, czuję, że każdy ma parę. Jeśli jesteś całkowicie zdesperowany na alternatywę dla spodni śniegowych, możesz użyć spodni dresowych. Spodnie dresowe są bardzo izolujące, ale mogą bardzo łatwo zamoczyć się, ponieważ są zwykle wykonane z bawełny.

Zdecydowanie nie są najlepszą alternatywą, ale są opcją. Jeśli zdecydujesz się nosić spodnie dresowe, pamiętaj, aby zabrać ze sobą ubranie na zmianę lub podwoić się, zakładając dwie warstwy.

Przedział cenowy: Spodnie dresowe wydają się być dość tanie, a niektóre nawet 7 USD.

Dżinsy

Unikałbym noszenia dżinsów jako alternatywy dla spodni śniegowych, ale jeśli to wszystko, co masz, możesz sprawić, że zadziała. Aby dżinsy działały, będziesz chciał nosić legginsy, długą bieliznę lub bluzy pod spodem. Utworzy to wystarczającą ilość warstw, aby miejmy nadzieję, że będziesz suchy. Gorąco polecam zmianę ubrania na sucho po zakończeniu jazdy na sankach.

Przedział cenowy: Każdy kupił wcześniej parę dżinsów, więc powinieneś wiedzieć, że średni przedział cenowy może wynosić od 10 do 150 USD+.

Stwórz własne spodnie śniegowe

Jeśli masz czarny worek na śmieci, nożyczki i taśmę klejącą, jesteś gotowy na zrobienie własnych spodni śniegowych DIY. Jasne, możesz wyglądać jak chodzący worek na śmieci, ale podczas jazdy na sankach będziesz suchy. Postępuj zgodnie z instrukcjami wideo, jeśli chcesz wypróbować tę metodę!

Przedział cenowy: jest to zdecydowanie najtańsza dostępna alternatywa. Możesz zbudować swoje spodnie śniegowe w zasadzie za darmo, jeśli masz wszystkie dostępne materiały.

Dodatkowe wskazówki

Chociaż istnieją zamienniki spodni śniegowych, nic tak naprawdę nie jest tak dobre, jak prawdziwe. Możesz zamarznąć na wzgórzu.

Więc zanim wyruszysz na wzgórze, pamiętaj, aby:

  1. Wybierz tkaninę niebawełnianą
  2. Wybierz miejsce do jazdy na sankach z ogrzewanym/wewnętrznym obszarem
  3. Zawsze przynoś ubranie na zmianę
  4. Warstwa w górę
  5. Koniecznie sprawdź pogodę (jeśli jest za zimno, aby chodzić bez spodni śnieżnych, nie idź)

Nie masz sań? Nie martw się! Mamy odpowiedzi!

Sprawdź nasz artykuł o tym, czego użyć, jeśli nie masz sanek.

Będziesz zaskoczony tym, czego możesz użyć, aby jak najszybciej zejść z tego wzgórza.

To, co powinieneś ubrać i ile powinieneś założyć, zależy od tego, jak zimno jest na pogodzie i jak długo planujesz przebywać na zewnątrz. Biorąc to pod uwagę, istnieje kilka ogólnych wskazówek, których możesz przestrzegać, aby zapewnić sobie ciepło i wygodę podczas jazdy na sankach.