W co się ubrać na lot balonem

Podróż balonem na ogrzane powietrze to ekscytujące przeżycie! Jeśli jesteś nowicjuszem, jest kilka rzeczy, które powinieneś zrobić, aby być przygotowanym. W tym artykule opisano, w co się ubrać na lot balonem.

Dobra odzież na lot balonem obejmuje obuwie ochronne, nakrycia głowy, okulary przeciwsłoneczne i warstwy. Balony na ogrzane powietrze nie latają podczas niepogody, więc nie jest wymagana specjalna odzież. Co się ubrać na lot balonem zmienia się w zależności od lokalizacji, pory roku i pory dnia.

Wiedza o tym, z czym należy się przygotować, może mieć ogromne znaczenie w Twojej przygodzie z balonem na ogrzane powietrze! Nie chcesz być zaskoczony na wysokości 1500 stóp nad ziemią!

Szczęśliwe stopy, szczęśliwi ludzie

Udowodniono, że szczęśliwe stopy uszczęśliwiają ludzi. Większość zajęć na świeżym powietrzu wymaga pewnego rodzaju obuwia, a lot balonem nie jest inny.

Obuwie z odkrytymi palcami prawdopodobnie nigdy nie jest dobrym pomysłem na lot balonem, i to nie tylko dlatego, że możesz nadepnąć na palce. Będziesz szukał butów do tenisa lub butów z dobrymi skarpetami.

Jeśli jest cieplej, kiedy i gdzie lecisz balonem, buty do tenisa są najlepszym rozwiązaniem. Jeśli będzie chłodniej, rozważ zakup butów i wysokich skarpet.

Balony na ogrzane powietrze prawie zawsze startują z pola i często robią to wczesnym rankiem. Należy być przygotowanym na niedawne opady deszczu lub na poranną rosę.

Z tego powodu ważne jest, aby zaopatrzyć się w buty, które są wodoodporne lub wodoodporne. Oznacza to również, że możesz zabłocić buty, więc nie zabieraj ze sobą nowych butów Jordan.

Ponieważ możliwe jest, że Twoje stopy mogą się zamoczyć, dobrym pomysłem może być zabranie dodatkowej pary skarpet.

Ponadto, chociaż wiele usług związanych z lotami balonem na gorące powietrze zabierze Cię bezpośrednio do miejsca startu, być może będziesz musiał zrobić małą wędrówkę, aby dostać się do balonu. Możliwe jest również, że po wylądowaniu będziesz musiał trochę powędrować.

Piloci balonów na ogrzane powietrze zawsze będą próbowali wylądować w idealnym miejscu, ale bądź przygotowany na potencjalne lądowanie w miejscu skalistym z wysoką trawą.

Wiele nowoczesnych balonów na ogrzane powietrze będzie miało małą bramkę lub drzwi, przez które można wejść do kosza, ale wiele nadal tego nie robi. Przygotuj się na wskoczenie do kosza. Ponownie, obcasy lub klapki prawdopodobnie nie są zalecane.

Oczy, uszy, usta i nos

Po zadbaniu o stopy, czas skupić się na głowie i twarzy. Jest to obszar, który łatwo zignorować, ale w rzeczywistości jest niezwykle ważny w lotach balonem.

Okulary słoneczne

Pierwszą rzeczą, z którą należy się przygotować, są okulary przeciwsłoneczne. Okulary przeciwsłoneczne przydają się podczas lotu balonem z wielu powodów.

Komercyjny balon na ogrzane powietrze będzie latał na wysokości od 1000 do 3000 stóp w powietrzu. Dzięki temu uzyskasz niesamowite widoki i chcesz chronić swoje oczy, aby zobaczyć te widoki!

Wiele lotów balonem na ogrzane powietrze odbywa się około wschodu lub zachodu słońca, aby w pełni wykorzystać widok słońca. To może być piękne lub oślepiające doświadczenie.

Okulary przeciwsłoneczne chronią również oczy przed wszystkim, co może wlecieć do kosza.

Przez większość czasu w powietrzu nie poczujesz wiatru, ponieważ będziesz podróżować z tą samą prędkością i kierunkiem, co wiatr. Jednak nie jest niczym niespotykanym, że błąd znajduje się tam.

Czapki

Kapelusz to kolejny dobry pomysł. Jeśli na zewnątrz jest trochę chłodniej, możesz dostać coś z odrobiną meszku. Jeśli jest cieplej, czapka bejsbolówka będzie idealna!

Kiedy jest zimno, szczególnie ważne jest zakrycie uszu. Wszyscy wiemy, jak to jest, gdy bolą cię uszy, ponieważ na zewnątrz jest tak zimno. Miejmy nadzieję, że lot balonem nigdy nie będzie tak zimny, ale po prostu może.

Posiadanie czapki również ochroni Cię przed słońcem, podobnie jak okulary przeciwsłoneczne. Zabranie ze sobą kremu przeciwsłonecznego może być naprawdę dobrym pomysłem!

W wielu przypadkach palniki będą znajdować się tuż nad twoją głową. Niektórzy ludzie czują się nieswojo z powodu ciepła wytwarzanego przez te palniki, szczególnie dla wyższych pasażerów!

Czapka może pomóc złagodzić ciepło, a jednocześnie być wyjątkowo modna!

W przypadku zarówno czapek, jak i okularów przeciwsłonecznych, chcesz zabrać ze sobą coś, co na pewno nie spadnie. Znowu wiatr nie powinien być problemem, gdy wzbijesz się w powietrze, ale i tak zdobądź coś, co pozostanie.

Wiele czapek lub okularów zgubiono spoglądając z boku balonu na ogrzane powietrze. Bądź tam ostrożny!

Warstwy na warstwach

Ta sugestia jest trochę bardziej warunkowa, ale też bardzo elastyczna! Przynoszenie wielu warstw może być dobrym pomysłem prawie o każdej porze roku. Jest to szczególnie ważne w chłodniejszych porach roku.

Czasami temperatura może być bardzo temperamentna, więc warstwy są dobrym rozwiązaniem ze względu na ich elastyczność.

Ponieważ wiele lotów balonem na ogrzane powietrze startuje rano, aby zobaczyć wschód słońca, na początku podróży może być zimno, a później rozgrzejesz się. Odwrotność może być prawdą w przypadku lotów balonem na ogrzane powietrze później w ciągu dnia!

Dla zainteresowanych zimą balonem (tak, to jest rzecz) bądź przygotowany na zimno, ale także bądź przygotowany na zaskoczenie!

Czasami może być cieplej, gdy wejdziesz w powietrze, ponieważ ciepło się podnosi. Jest więc bardzo możliwe, że zaczniesz swoją zimową przygodę w pakiecie, ale potem będziesz musiał zdjąć kilka warstw!

Balony na ogrzane powietrze nie latają podczas deszczu ani burz, więc nie musisz się martwić, że kurtka przeciwdeszczowa będzie jedną ze swoich warstw. Założenie jednej z warstw jest dobrym pomysłem na dodatkowe ciepło.

Nawet jeśli Twoja przejażdżka odbywa się latem, sugerowałbym rozważenie jakiejś wiatrówki. Chociaż zdarza się, że to oczywiście nie będzie konieczne, nie zaszkodzi być przygotowanym!

Jak w większości przypadków decydowanie o warstwach sprowadza się do sensu. Często wystarczyłaby lekka kurtka, ale czasami możesz chcieć założyć bluzę lub dwie!

Miej oko na pogodę poprzedzającą dzień lotu balonem, a następnie odpowiednio się ubierz!

Jak być nieszczęśliwym

Panie, muszę przeprosić, zanim przejdziemy do tej ostatniej sekcji. To jest działka łatwiej mężczyznom ubrać się na lot balonem. Nie ustalam tu zasad, tylko o nich piszę.

To powiedziawszy, są pewne zdecydowane zakazy, jeśli chodzi o ubieranie się na lot balonem.

Cztery zakazy

Pierwszy, nie noś spódnicy ani sukienki. Tak wiele rzeczy może pójść nie tak. Od wejścia do kosza po dziwaczne upadki, pomiń uroczą spódnicę lub sukienkę.

Spodnie lub spodenki znacznie ułatwią wsiadanie i wysiadanie z balonu, zwłaszcza jeśli przewrócisz się podczas lądowania (co się zdarza).

Druga, nie noś klapek, obcasów, klinów, mokasynów, butów do wody, sandałów, kapci, baletek ani chodaków. Omówiliśmy już ten punkt wystarczająco szczegółowo, więc na tym zostawię.

Trzeci, nie noś dużego kapelusza. Jeśli rondo jest dłuższe niż 6 cali, jest za długie. Nie chcesz za każdym razem, gdy się odwrócisz, uderzyć jednego ze współpasażerów w twarz.

Zostaw kapelusz przeciwsłoneczny w domu.

Czwarty, nie przynoś drogiej lub ekstrawaganckiej biżuterii. Nie dlatego, że powinieneś się bać, że zostanie skradziony. Napady na balony na ogrzane powietrze nie mają tak barwnej historii, jak napady na pociąg.

Dzieje się tak dlatego, że nie chcesz przypadkowo zrzucić go z krawędzi. Dzieje się tak również dlatego, że prawdopodobnie będziesz w zamkniętym pomieszczeniu, gdzie łatwo byłoby złapać bardziej ekstrawagancką biżuterię na kogoś lub coś.

Pod koniec dnia po prostu kieruj się zdrowym rozsądkiem. Jeśli zastosujesz się do powyższych wskazówek, pojawisz się dobrze przygotowany do lotu balonem! Nie musisz testować czterech zakazów, aby sprawdzić, czy są prawdziwe.

Ubierz się dobrze, bądź bezpieczny i baw się dobrze!