Używane napędy napędowe: ile kosztują?

Pamiętam, że patrzyłem na rynek nowych napędów i byłem zniechęcony. „Tak drogo kosztują” — pomyślałem. „Jak kiedykolwiek będę mógł sobie na to pozwolić?” Po kopaniu trochę głębiej stwierdziłem, że zakup używanego napędu jest tańszą alternatywą. Mam nadzieję, że informacje, które wydobyłem, pomogą Ci znaleźć napęd Twoich marzeń i znaleźć go w rekordowo niskiej cenie.

Używane napędy napędowe kosztują około 2300 USD mniej niż ich pierwotna cena zakupu. Jest to jednak szerokie uogólnienie. Na koszt używanego napędu może mieć wpływ wiele rzeczy; Od tego, ile kilometrów ma na sobie napęd, od kiedy dany model został wyprodukowany, do tego, czy sprzedawca uważa, że ​​mogą przeładować.

Wyszukiwanie używanych napędów napędowych na sprzedaż

Być może jesteś na tej samej misji, na której ja byłem, i szukasz niedrogiego, bezpiecznego i niezawodnego napędu. Na początku może to być trochę zagmatwane, ale znalezienie i zakup używanych napędów, jeśli zostanie to zrobione prawidłowo, może być tanim i łatwym sposobem na wejście w sport.

Doskonałym sposobem na rozpoczęcie wyszukiwania używanych napędów jest poszukanie ich na stronach takich jak eBay. W witrynach, na których ludzie mogą oceniać sprzedawcę i jego produkty, jest mniej prawdopodobne, że zostaniesz przez kogoś oszukany, jeśli kupisz od kogoś, kto ma dobrą ocenę aprobaty.

Dobrze też wiedzieć, czego chcesz. Jeśli zawęzisz wyszukiwanie do konkretnej marki i modelu, uzyskasz oryginalną cenę producenta i będziesz mógł łatwiej porównać używane napędy tego samego modelu podczas wyszukiwania.

Kiedy znajdziesz używany napęd pędny

Gdy znajdziesz używany napęd, skontaktuj się ze sprzedawcą. Nie bądź zbyt zdesperowany; mogą próbować podnieść cenę. Zamiast tego skontaktuj się z nimi i zapytaj o napęd. Zadaj im kilka z następujących pytań:

 • Jaki ma silnik?
 • Jak silnik uległ pogorszeniu w czasie, gdy go masz?
 • Ile ma godzin lotu?
 • Jak dobrze radzi sobie skrzydło?
 • Czy są jakieś problemy z napędem, których wcześniej nie opisywałeś na swojej stronie/reklamie?
 • Jakie masz najlepsze doświadczenia z tym napędem?
 • Jakie jest najgorsze doświadczenie, jakie miałeś na tym napędzie?

Pytanie o silnik ma kluczowe znaczenie, ponieważ z czasem silniki ulegają pogorszeniu. Znając typ silnika, możesz poszukać na nim pewnych informacji. Zrozumienie tempa pogorszenia w ostatnim czasie może pomóc oszacować, jak długo będziesz w stanie korzystać z tego napędu.

Zapytanie o skrzydło pomoże ci zrozumieć, jakiego rodzaju lotów powinieneś się spodziewać, ponieważ sprzedawca spróbuje omówić różne punkty skrzydła, „najważniejsze punkty” skrzydła, jeśli zechcesz. „Dobrze się wspina!” i „Ma niesamowitą stabilność” to zdecydowanie zielone światła.

Pytanie o kwestie, o których pilot nie wspomniał, może przebiegać na dwa sposoby. Mogą być podejrzani lub mogą być otwarci na wszelkie problemy. Jeśli wydają się powściągliwi, prawdopodobnie nie powinieneś kupować napędu, bo na pewno coś Cię zaskoczy. Jeśli są otwarci na jakiekolwiek problemy, zdecyduj sam, czy nadal chcesz je zdobyć.

Jeśli sprzedawca twierdzi, że nie ma żadnych problemów, których nie omówił, a wydaje się, że jest uczciwy, to świetnie! Celem tej rozmowy telefonicznej jest ustalenie, czy ten napęd będzie wart inwestycji.

Zapytanie o najgorsze i najlepsze doświadczenia z napędem da im szansę porozmawiania z nim o swoich wrażeniach z lotu, a Ty zdecydujesz, czy napęd jest dla Ciebie odpowiedni.

Zobaczmy kilka przykładów używanych napędów, przyjrzyjmy się cenom ich producentów i kosztom używanego modelu, który znalazłem w Internecie.

Używany płaski silnik Ninja PPG

Jako stosunkowo popularny model Flat Top Ninja jest niesamowicie łatwym napędem do znalezienia na sprzedaż. Sprzedawany przez producenta za 7900 USD, jest to napęd o stosunkowo standardowej cenie i w rzeczywistości jest o kilkaset dolarów tańszy niż średnia cena nowych napędów.

Wysoce rekomendowany przez wielokrotnego rekordzistę świata Della Schanze, Flat Top Ninja jest jednym z najlepszych napędów na świecie. To standard dla porównania innych napędów. Z 4,7 galonami paliwa, które spala w ciszy ninja, możesz spodziewać się niesamowitych rzeczy po tym napędzie.

Znalezienie używanego napędu Flat Top nie powinno zająć więcej niż tylko szybkie wyszukiwanie w Google. Tak właśnie cieszy się ten napęd. Należy jednak zauważyć, że Flat Top, producent Ninja, również sprzedaje używane modele.

Wystarczy zadzwonić do ich firmy i mogą sprzedać ci używany napęd dowolnego z ich modeli, pokonując inne ceny online, które mogłeś znaleźć.

W tej chwili, w połowie 2020 roku, można kupić używany Flat Top Ninja Paramotor za około ~6600 USD.

Używany napęd BlackHawk AirMax 220

Paramotor BlackHawk AirMax 220 to niezwykle wszechstronna maszyna, która została zaprojektowana jako maszyna dla pilotów, którzy chcą tego wszystkiego. W zależności od materiału klatki, który wybierzesz przy zakupie od producenta, AirMax 220 może kosztować nawet 7 295 USD.

AirMax 220 może przejść od startu z nóg do zamontowania na Quad LowBoy II w ciągu kilku minut. Dzięki 30 KM (konie mechaniczne), ciągu 170-190 funtów (77-86 kg) i płynnemu przejściu między lotem ze startu stopy a lataniem poczwórnym, ta maszyna staje się ulubioną maszyną wielu klientów BlackHawk na całym świecie.

Szukałem używanego BlackHawk AirMax 220 i znalazłem jeden za 4300 USD. Byłem jednak sceptyczny. Sprzedający był nowy i nie miał żadnych ocen. Zawsze dobrze jest zachować ostrożność podczas inwestowania w coś drogiego.

Używany napęd demonstracyjny Scout Carbon 185

To kolejny napęd, który słusznie stawia bezpieczeństwo na pierwszym miejscu, a niektóre innowacyjne projekty bezpieczeństwa to:

 • System SafeStart
 • Zintegrowana uprząż do ratownictwa wodnego
 • Rezerwowa uprząż pod siedzeniem
 • i tylna osłona z włókna węglowego

Waży 53 funty i może uzyskać do 25 KM. Jego zbiornik paliwa może pomieścić do 3,17 galona paliwa, a inne silniki oprócz Vittorazi Moster 185 mogą być instalowane (ale tylko z skręcanymi w lewo śmigłami). Ponieważ ceny producentów wynoszą 8540 USD, widać wyraźnie, jak dużą wagę przykłada się do bezpieczeństwa.

Powiązane pytania

Ile waży motoparalotnia?

Większość napędów waży około 50 funtów, lżejsze modele około 40 funtów, podczas gdy cięższe modele ważą do 75 funtów. Napędy, które są cięższe, mają zwykle wyższy zapas paliwa i większą moc niż napędy lżejsze.

Czy możesz latać na spadochronie w nocy?

Latanie motolotnią w nocy jest nielegalne. Parametry pory nocnej (zdefiniowane przez FAA) wahają się od 30 minut po zachodzie słońca do 30 minut przed wschodem słońca.