Uwolnienie łucznictwa kontra palce: co jest najdokładniejsze?

Jedną z najważniejszych rzeczy w sporcie łuczniczym jest konsekwencja. Pomoce wystrzeliwania zostały wynalezione, aby pomóc łucznikom poprawić spójność ich strzałów, ale czy naprawdę poprawiają one celność strzału tak bardzo, jak zwykłe strzelanie palcami?

Środki ułatwiające uwalnianie są najdokładniejszą metodą uwalniania dla większości łuczników. Zmęczenie i niewłaściwa forma sprawiają, że palce są niespójną metodą zwalniania w porównaniu z mechanicznym spustem, na który te zmienne nie mają wpływu.

Oczywiście, osobiste preferencje zawsze odgrywa rolę w doborze sprzętu łuczniczego, ale trudno jest pokonać urządzenie, które było zrobiony aby uwolnić struny ze stałą dokładnością.

Co to jest wersja łucznicza?

Środki ułatwiające uwalnianie nie różnią się od spust pistoletu.

Istnieje kilka różnych rodzajów środków ułatwiających uwalnianie, ale wszystkie mają To samo podstawowa funkcja: to uwolnić się cięciwy łuku i wystrzel strzałę.

W przeszłości to palce łucznika wykonywały tę pracę, a niektórzy wolą to bardziej tradycyjny metoda uwalniania.

Jednak środki ułatwiające uwalnianie zostały wynalezione dla powóda większość ludzi zgadza się, że korzystanie z pomocy uwalniania poprawia konsekwentnie celność ich strzałów.

Najlepszym sposobem wyjaśnienia, dlaczego środki ułatwiające uwalnianie są pomocne, jest wyjaśnienie, jak działają, więc przejdźmy do inne formy pomocy uwalniania jak one działają.

Różne rodzaje pomocy w uwalnianiu

Zasadniczo wszystkie środki ułatwiające uwalnianie dzielą się na dwie różne kategorie: pomoce przeznaczone do użytku z bloczkowe łukii pomoce wykonane do użytku z tradycyjne łuki (głównie wygięty).

Tradycyjne pomoce przy zwalnianiu łuku

Zaczniemy od wygięte pomoce do uwalniania skoro tak naprawdę są tylko dwa porozmawiać o.

Teraz łucznicy, którzy decydują się strzelać tradycyjnymi łukami, zazwyczaj wolą bardziej, no cóż, tradycyjne doświadczenie.

W rezultacie pomoce wypuszczania używane przez łuczników refleksyjnych są mniej zaawansowanymi mechanicznie urządzeniami, które pomagają zachować spójność i dokładność, jednocześnie zachowując dotykowe relacje między łucznikiem a łukiem.

Głównym rodzajem środka ułatwiającego wypinanie używanego z łukami refleksyjnymi jest zakładka na palec.

Z tym urządzeniem nadal faktycznie pociągasz za sznurek sięale wypustka spoczywa między palcami a struną.

Celem tego jest zapewnienie gładsza powierzchnia aby struna się zsunęła.

Zakładki na palce są dostępne w wielu różnych materiałach. Większość sklepów będzie oferować zakładki wykonane z różnych rodzajów skóra lub plastik.

Czy to naprawdę pomaga?

No tak. Właściwie to wysysa dużo energia aby struna musiała podróżować przez nierówna powierzchnia z trzech palców zwalniających.

Inna pomoc przy uwalnianiu używana przez łuczników refleksyjnych jest ledwie urządzenie w ogóle, ale nadal może pomóc zwiększyć celność i spójność łucznika.

Rękawice zrobione z skóra lub nylon zakryj trzy palce zwalniające łucznika, zapewniając nieco bardziej płynną obsługę, po której struna będzie się przesuwać.

Rękawiczki również oferują ochrona do palców łucznika, spowalniając pojawianie się zmęczenia lub bólu spowodowanego częstym strzelaniem.

Pomoce przy zwalnianiu dziobu bloczkowego

Ci, którzy używają łuków bloczkowych, nie są obcy zaawansowane urządzenia mechaniczne.

Łuki bloczkowe są zasadniczo wykonane z urządzeń mechanicznych zaprojektowanych w celu wzmocnienia łuku moc oraz dokładnośćwięc dodanie środka ułatwiającego uwalnianie jest naturalne.

cztery główne rodzaje pomocy uwalniania w tej kategorii, więc przejdźmy do tego.

ten pomoc przy zwalnianiu palca wskazującego to jedna z prostszych konstrukcji zwalniaczy bloczkowych.

Jest też najbardziej podobny do spustu w broni palnej.

Łucznik przyczepia pomoc do ramienia za pomocą pasek na nadgarstek i do struny z jednym lub dwoma ruchami szczęki które zaciskają się na pętla D na cięciwie łuku.

Następnie łucznik odciąga cięciwę, wyciąga palec do cyngieloraz ciągnie to odciągając ramię nieco dalej.

Innym popularnym wyborem dla łuczników złożonych jest zwolnienie spustu kciukaktóry ma dość zrozumiałą nazwę.

Podobnie jak pomoc przy zwalnianiu palca wskazującego, spust spustu kciuka jest przymocowany do struny za pomocą pętli D i małych mechanicznych pociągnięć, ale zamiast pociągać za spust palcem wskazującym, gdy jesteś gotowy do zwolnienia, możesz cyngiel urządzenie, uderzając je swoim kciuk.

Zwolnienia kciuka można używać z paskiem na nadgarstek lub bez niego, chociaż wielu łuczników decyduje się na dodanie jednego dla wygody.

Dla łuczników, którzy lubią stawiać sobie wyzwania, zwolnienie zawiasu to zabawne urządzenie podczas strzelania z łuku bloczkowego.

W przeciwieństwie do pozostałych dwóch pomocy uwalniania, to urządzenie pomaga użytkownikowi osiągnąć dokładniejsze i bardziej spójne uwalnianie poprzez zaskakując ich wydaniem.

Wydaje się sprzeczne z intuicją? Wiem. Ale wysłuchaj mnie.

Niektórzy całkiem mądrzy ludzie ze społeczności łuczniczej zorientowali się na podstawie doświadczenia i obserwacji, że łucznicy często przewidywać własne uwolnienie struny z a mały wzdrygnięcie lub dreszcz.

Nawet jeśli wzdrygnięcie jest niezauważalne dla ludzkich oczu, lekki ruch wpływa na stałość strzału i nieuchronnie lotu strzały.

Zwolnienie zawiasu rozwiązuje ten problem, zwalniając ciąg jego własna wola a nie łucznika.

Oczywiście w pewnym stopniu zależy to od łucznika.

Zawias nie zwolni cięciwy, dopóki łucznik nie osiągnie pełnego naciągu i nie zacznie albo cofnij jego łopatkistąd wydłużenie naciągu i zwolnienie spustu, lub zaczyna rozluźnij jego uwolnioną rękęuruchamiając urządzenie.

Jeśli którykolwiek z tych środków pomocniczych wydaje się być pomocny (a nawet jeśli nie), dobrym pomysłem jest przetestowanie niektórych w lokalnym sklepie lub na strzelnicy łuczniczej i ustalenie, czy mogą popraw swoje strzelanie.

Używanie palców: plusy i minusy

Jeśli nadal zastanawiasz się, jaka metoda uwalniania jest dla Ciebie najlepsza, warto rozważyć kilka plusy i minusy obu metod.

W przypadku tradycyjnej metody zwalniania palca jest tak naprawdę tylko jedna wielka zaleta: masz lepsze połączenie do wyczucia cięciwy i smyczka przed wypuszczeniem.

Niektórzy łucznicy cenią to połączenie bardziej niż cokolwiek innego, a dystansowanie tego połączenia za pomocą pomocy uwalniającej może być odczuwalne obcy do niektórych.

Najwspanialszy kon używając gołych palców na strunie, i to jest powód, dla którego wynaleziono pomoce zwalniające, jest to, że trudno jest uwolnić strunę w ten sam sposób dokładny sposób za każdym razem.

Nawet ci łucznicy z doskonała forma i na miejscu punkty kontrolne może się z tym zmagać, a nawet przy intensywnym treningu twoje palce po prostu nie będą robić tego samego przy każdym strzale.

Jest także zmęczenie palców martwić się i często modzele co może utrudnić trzymanie się sznurka.

Korzystanie z pomocy przy uwalnianiu: plusy i minusy

Nie trzeba dodawać, że największą zaletą korzystania z pomocy przy uwalnianiu jest: poprawiona dokładność i spójność.

Pomoce uwalniania umożliwiają posiadanie tylko jeden punkt kontaktu na cięciwie łuku, a nie trzyco znacznie zmniejsza szanse na zahaczenie się sznurka o coś.

Nie tylko to, ale pomoc w uwalnianiu może również przedłużyć żywotność twojego sznurka, który nie byłby już stale poddawany degradujące oleje na skórze palców.

Jak wspomniano, wadą pomocy w uwalnianiu może być: ingerencja między tobą a łukiem.

I chociaż nie jest to powszechne, awaria pomocy w uwolnieniu może spowodować: chybienie ważny strzał.

Ponownie, osobiste preferencje będą miały ogromne znaczenie przy rozważaniu, czy dodanie środka ułatwiającego uwalnianie jest dla Ciebie odpowiednie.

Najlepsze pomoce przy uwalnianiu na rynku

Jeśli chcesz, aby pomoc w uwolnieniu stała się częścią twojej rutyny strzeleckiej, oto kilka sugestii: konkretne modele przyjrzeć się.


ten TruFire Hardcore Buckle Foldback Regulowany łuczniczy zwalniacz łuku to popularna pomoc przy zwalnianiu palca wskazującego z prawie pięć gwiazdek na Amazon.


Najlepiej sprzedającym się zwalniaczem kciuka jest Wydanie Hot Shot Vapor 4który jest dostępny w cenie 70-75 USD na Amazon.


TruFire produkuje również dobrze sprawdzoną pomoc w zwalnianiu zawiasów, która nazywa się Edge 4-palcowy aluminiowy ręczny łuk łuczniczy moro i jest dostępny na Amazon.

Nawet jeśli nie zdecydujesz się korzystać z jednego z tych urządzeń, ważne jest, aby wiedzieć trochę o środkach ułatwiających uwalnianie, ponieważ są one główna część sportu i najprawdopodobniej nadal będzie ewoluować.