To są najlepsze kajaki do wędkowania

Jasne, niektórzy z twoich kumpli wędkarskich wolą używać łodzi motorowej do patrolowania rzeki lub jeziora, ale lubisz wiosłować w kajaku. Lubisz wysiłek fizyczny; plus bez silnika nie trzeba się martwić o odstraszenie ryb (choć kajaki można zmotoryzować). Szukasz swojej następnej łodzi, więc jaki jest najlepszy kajak wędkarski?

Oto 9 najlepszych kajaków do wędkowania:

  • Bonafide EX123
  • Lifetime Tamarack Angler 100
  • Korba Percepcji 10
  • Podróż słonecznych delfinów
  • Staromiejski sportowiec 106
  • BKC TK181
  • Percepcja Pescador 10
  • Sevylor Coleman Kolorado
  • Kajak Intex Excursion Pro

W tym przewodniku po najlepszych kajakach wędkarskich przedstawimy wszystkie szczegóły i specyfikacje potrzebne do podjęcia świadomej decyzji o zakupie. Czytaj dalej, aby poznać funkcje, ceny i inne informacje dotyczące każdego z tych 9 wspaniałych kajaków!

9 najlepszych kajaków wędkarskich

Bonafide EX123

Początek naszej listy jest bardzo imponujący Bonafide EX123 kajak wędkarski.

Bonafide nazywa EX123 „SUV-em kajaków”. Mierzy 12 stóp, trzy cale długości i 29,5 cala szerokości przy wysokości pokładu 15,5 cala. Waga kadłuba wynosi 50 funtów, ale z siedzeniem EX123 waży 67 funtów. Jego nośność wynosi 375 funtów.

Kadłub Bonafide HyCat jest lekki, ale wytrzymały tam, gdzie go potrzebujesz. Siedzisko stadionowe QuickClick jest umieszczone wysoko na kajaku, dzięki czemu można dobrze widzieć nad wodą. Paski podtrzymujące pozwalają ustawić napięcie, a podparcie dolnej części pleców jest świetną ergonomiczną cechą.

Podwójne, płaskie uchwyty na wędki są idealne do łowienia w pojedynkę lub z kumplem. EX123 oferuje również dużo miejsca do przechowywania, na przykład tylną klapę HatchWell z uformowaną wanną i linką amortyzującą z mocowaniami do przechowywania suchego sprzętu.

Zintegrowany MiniTub służy do przechowywania kluczy, portfela, smartfona i innych drobiazgów. W MiniTub jest nawet dołączony stojak do selfie, który umożliwia robienie sobie zdjęć z tym wielkim połowem podczas samotnych wypraw wędkarskich.

W głównej konsoli EX123 wbudowane są podwójne uchwyty na kubki, pokrętła dociskowe i kieszenie. Możesz dodać echosondę i dodatkowe uchwyty na wędki do głównej konsoli, ponieważ jest miejsce na te urządzenia.

Pozostałe cechy EX123 to podkładki trakcyjne na pokładzie, płyty ślizgowe, uszczelnienie rufy i uchwyty Fat Grip ułatwiające transport.

Bonafide EX123 sprzedaje za ponad 1000 USD. Występuje w dwóch kolorach, Top Gun Grey (camo zielonkawo-szary) i Venom (neonowy zielony).

Lifetime Tamarack Angler 100

Jeśli wolisz znacznie tańszy kajak wędkarski, to Lifetime Tamarack Angler 100 może być tym, czego szukasz.

Ten kajak wędkarski z twardą skorupą jest zbudowany z polietylenu o dużej gęstości i jest wyposażony w ochronę przed promieniowaniem UV. Dla stabilności kajak posiada szyny pod brodę. Spód Anglera 100 jest również płaski, aby zwiększyć trwałość.

Podwójne, montowane na płasko uchwyty na wędki wraz z górnym uchwytem na wędki, dopasowują się do twojej konfiguracji wędkarskiej.

Uchwyty T z tyłu i z przodu kajaka ułatwiają obsługę. Kiedy jesteś na wodzie i szukasz ryb, głębokie kanały śledzące kadłuba Angler 100 pozwolą na optymalną kontrolę i obsługę.

Paski amortyzujące z tyłu i z przodu zapewniają bezpieczeństwo wszystkiego, zwłaszcza w sześciocalowych schowkach. Jeden z tych przedziałów znajduje się pośrodku łodzi, a drugi z tyłu. Do zakupu dołączony jest również uchwyt na wiosło.

Lifetime Tamarack Angler 100 jest dostępny w jednym kolorze, jasnobrązowym.

Korba Percepcji 10

Potrzebujesz dużo miejsca na kajaku wędkarskim? ten Korba Percepcji 10jeden z dwóch kajaków Percepcji na tej liście, ma 3 metry długości!

Crank 10 ma 35 stóp szerokości i wysokość pokładu 12,5 cala. Kajak waży 87 funtów i może pomieścić do 350 funtów.

Jego sztywny, opływowy korpus sprawia, że ​​Crank 10 doskonale nadaje się do pływania kajakiem po stawach i jeziorach, a także do spokojnego pływania łodzią po wodach przybrzeżnych. Dobrze jeździ po wolno płynących strumieniach i rzekach, a nawet na otwartym oceanie.

Tylny zbiornik jest szczególnie duży, aby pomieścić lodówkę, pudełko na sprzęt lub inny sprzęt wędkarski. Kadłub posiada odpływ z przetwornikiem do trzymania echosondy.

W przedniej części Crank 10 jest jeszcze więcej miejsca do przechowywania. Mocowanie na bungee zapewnia bezpieczeństwo całego przechowywania, więc nie musisz się martwić, że przesunie się na łodzi.

Fotel kapitański, który jest twoim honorowym miejscem, składa się i można go zdjąć, gdy nie jest używany. Zapraszam do dostosowania siedzenia tak, jak lubisz. Wbudowany uchwyt na napoje obok siedzenia ułatwia utrzymanie nawodnienia.

Crank 10 działa za pomocą systemu napędu pedałów. Zamiast polegać na wiosłach kajakowych, możesz pedałować. To świetny sposób na ćwiczenia, dzięki któremu ręce i ramiona będą wolne do wędkowania!

Inne funkcje zawarte w tym kajaku Perception to twarde uchwyty do przenoszenia, boczne tace do przechowywania, chowany ster i płyta poślizgowa.

Perception Crank 10 jest dostępny w dwóch kolorach: Grasshopper (neonowo zielony) lub Dapper (szaro-niebieski).

Podróż słonecznych delfinów

Za mniej niż 1000 USD, Podróż słonecznych delfinów to świetny kajak wędkarski do rozważenia.

Zalecany do pływania po rzece i jeziorze, Journey to kajak z twardą skorupą, wykonany z polietylenu o wysokiej gęstości Fortiflex ze stabilizacją UV. Otwarty kokpit pozwala na szybkie wsiadanie i wysiadanie.

Dla wędkarzy gratką jest dołączenie obrotowego uchwytu na wędkę i dwóch podtynkowych uchwytów na wędki. Wyściełane siedzisko zapewnia wygodę, dzięki czemu możesz godzinami siedzieć i łowić ryby w kajaku Journey.

Siedzisko jest regulowane, podobnie jak dołączone szelki, dzięki czemu możesz dostosować dopasowanie Journey.

Schowki dołączone do tego kajaka Sun Dolphin wykorzystują PAC lub przenośny bagażnik na akcesoria, aby zmaksymalizować Twój potencjał przechowywania.

Dodatkowo, dzięki uchwytom do przenoszenia, ochraniaczom na uda i samoodpływowi, ten kajak dla jednego ma więcej tego, czego potrzebujesz.

Sun Dolphin Journey jest dostępny w jednym kolorze, oliwkowo-zielonym.

Staromiejski sportowiec 106

Polecany zarówno początkującym wędkarzom, jak i bardziej doświadczonym wędkarzom, Staromiejski sportowiec 106 to imponujący kajak wędkarski.

Sportsman 106 ma 10 stóp, sześć cali długości i 34,5 cala szerokości i waży 73 funty. Jego nośność wynosi 440 funtów.

Jego kadłub DoubleU przypomina ponton, ale nie ma masy. Kadłub DoubleU obiecuje lepsze prowadzenie, większą precyzję i stabilność podczas każdej jazdy.

Masz trzy opcje uchwytów na wędki, dwa skierowane do tyłu i montowane płasko, a jeden przodem do kierunku jazdy.

Studzienka na zbiorniku rufowym w Sportsman 106 jest większa, dzięki czemu masz wystarczająco dużo miejsca, aby zabrać ze sobą skrzynkę na sprzęt, wiadro na przynętę lub lodówkę. Kajak jest dostarczany z niestandardowym pudełkiem na sprzęt, w którym jest również miejsce na bak rufowy. Linki bungee utrzymują wszystko na swoim miejscu.

Właz dziobowy jest uszczelniony, co umożliwia przechowywanie na sucho, a Ty masz również dostęp do bocznych kieszeni i schowka pod siedzeniem. Na tym kajaku wędkarskim nie będziesz potrzebować miejsca do przechowywania, to na pewno.

Siedzenie dołączone do łodzi ma siatkę Textilene, która jest dwuwarstwowa, aby zapewnić oddychalność. Podparcie lędźwiowe jest wbudowane w siedzisko, aby zmniejszyć ból pleców. Zatrzaskowe szelki na stopy pozwalają wiosłować przez wiele godzin bez uczucia dyskomfortu.

Co powiesz na więcej funkcji? Sportsman 106 zawiera również wyściełane podkładki podłogowe i niestandardowe gąsienice z akcesoriami.

Możesz wybrać jeden z dwóch kolorów Old Town Sportsman 106, Ember Camo (czarny i pomarańczowy) lub Photic Camo (morski i czarny).

BKC TK181

Jednym z największych kajaków wędkarskich na tej liście jest bez wątpienia BKC TK181który jest kajakiem dla dwojga o długości 12,5 stóp.

TK181 ma 34 cale szerokości i waży 68 funtów. Jego nośność to bardzo hojne 595 funtów.

Jego twarda powłoka jest zbudowana z jednego kawałka formowanego rotacyjnie HDPE z ochroną przed promieniowaniem UV, odpornością na ścieranie i tłumieniem uderzeń. Kadłub jest płaski i szeroki, aby zmniejszyć ryzyko wywrócenia. Pewnie popłyniesz kajakiem nawet po oceanie, rzekach i jeziorach.

Siedzisko TK181 zawiera oparcie, które dostosowuje się do kilku pozycji, dzięki czemu możesz siedzieć prosto podczas łowienia lub odchylać się nieco pomiędzy nimi.

Mówiąc o wędkowaniu, TK181 ma siedem uchwytów na wędki, więc ty i twój kumpel wędkarski możecie mieć po trzy. Trzy uchwyty na wędki są przegubowe, a pozostałe cztery są montowane płasko.

Przestrzeń bagażowa z tyłu zawiera linki bungee, które zapewniają dobrą i bezpieczną jazdę. Dwie wodoszczelne włazy do przechowywania zapobiegają również przemoczeniu sprzętu.

Pozostałe cechy tego kajaka wędkarskiego to podwójne parki wiosła dla wioseł kajakowych, dwa wodoodporne włazy i dwa aluminiowe wiosła z regulacją.

BKC TK181 jest dostępny za mniej niż 1100 USD. Dostępne kolory to Blue Camo, Green Camo, Grey Camo oraz czerwony z żółtym.

Percepcja Pescador 10

Niedrogi kajak za mniej niż 1000 USD, Percepcja Pescador 10 to także drugi kajak Perception, który polecamy do wędkowania.

Mierzący 10 stóp, sześć cali długości i 32 cale szerokości, Pescador 10 waży 57 funtów. Jego maksymalna waga to 325 funtów.

Pescador 10 ma powłokę z polietylenu, która według Percepcji jest szczelna. Sztywna, jednoczęściowa skorupa została zaprojektowana tak, aby była bardziej wyporna niż inne kajaki, co czyni ją również przyjazną dla początkujących.

Wbudowane w kajak gąsienice pozwalają łatwo wyposażyć Pescador 10 w echosondę i inne akcesoria wędkarskie. Podwójne uchwyty na wędki są uformowane bezpośrednio w kajaku, dzięki czemu nie musisz się martwić o ich mocowanie.

Komfortowy system siedzeń obejmuje elastyczne oparcie z regulacją, a także wyściółką i wentylacją. Uchwyt na napoje z boku fotela to wygoda.

Pescador 10 ma dużo miejsca do przechowywania. Z tyłu znajduje się otwarty schowek, który wykorzystuje mocowanie na bungee. Właz z przodu ma zamykaną pokrywę, dzięki czemu telefon pozostaje suchy.

Percepcja Pescador 10 jest dostępna w jednym schemacie kolorów o nazwie Funkadelic, który zawiera odcienie bieli, neonowego różu, fioletu i turkusowego błękitu.

Sevylor Coleman Kolorado

A może nadmuchiwany kajak wędkarski? ten Sevylor Coleman Kolorado to nadmuchiwany kajak w średniej cenie (za mniej niż 500 USD) dla dwojga.

Jego wytrzymały korpus z PVC o grubości 18 mm z pogrubionym dnem w stylu plandeki i nylonową powłoką zewnętrzną o grubości 840 denierów sprawiają, że Coleman Colorado jest tak wytrzymały, jak niektóre kajaki wędkarskie o twardej skorupie. Komory powietrzne w całym kajaku zapobiegają opróżnieniu całego kajaka w przypadku wygaśnięcia jednej z komór.

Uchwyty na wędki Berkley Quick-Set dopasowują się, dzięki czemu możesz ustawić wędkę tak, jak lubisz. W zestawie znajdują się również uchwyty na wiosła.

Aby napompować lub opróżnić kajak Coleman Colorado, dołączone są dwugwintowe zawory Boston. Pływanie wokół tego kajaka jest tak łatwe, jak to tylko możliwe, biorąc pod uwagę, że waży on 37 funtów.

Nadmuchiwany kajak Sevylor Coleman Colorado jest dostępny w jednej kolorystyce, ciemnej i jasnozielonej.

Kajak Intex Excursion Pro

Ostatni kajak wędkarski, który polecamy, to Intex wycieczka Proktóry jest również produktem Amazon’s Choice.

To kolejny nadmuchiwany kajak wędkarski należący do profesjonalnej serii Intex. Ważący 43,64 funta, dwumiejscowy może pomieścić do 400 funtów na raz.

Zbudowany z trójwarstwowego nadmuchiwanego materiału odpornego na ścieranie i uderzenia, model Excursion ma podłogę z dwuteownika i trzy komory powietrzne zapewniające trwałość. Zintegrowany korek spustowy i sprężynowe zawory wysokociśnieniowe sprawiają, że napełnianie i opróżnianie tego kajaka jest szybkie i wydajne.

Do wędkowania Excursion ma dwa uchwyty na wędki. Wspornik montażowy umożliwia bezpieczne przechowywanie akcesoriów wędkarskich.

Jeśli chcesz usiąść, możesz dodać dwa dmuchane siedziska, które są w komplecie z oparciem. Jedno siedzenie ma zdejmowane podwyższenie, dzięki czemu możesz nabrać wysokości w kajaku. Pod stopami również podnóżki są regulowane.

Skig kierunkowy utrzyma cię na właściwej ścieżce nawet w płytkiej wodzie.

Wraz z zakupem otrzymujesz również wiele wspaniałych akcesoriów, w tym manometr, torbę do przenoszenia, pompkę o dużej wydajności i dwa wiosła. To nie jest złe jak na mniej niż 500 dolarów!

Intex Excursion Pro jest dostępny w jednym schemacie kolorów, szarym i jasnoczerwonym.

Końcowe przemyślenia

Wędkowanie w kajaku to wspaniałe doświadczenie, zwłaszcza jeśli wybierzesz jeden z 9 niesamowitych kajaków z tej listy. Kajaki, które dzisiaj sprawdziliśmy, oferują dużo miejsca, pluszowe siedzenia i mnóstwo uchwytów na wędki. Na każdą kieszeń jest dla Ciebie kajak wędkarski!