Tigershark Jet Ski: przewodnik po marce z recenzjami i niezawodnością

Jeśli przeżyłeś lata 90., prawdopodobnie pamiętasz, jak widziałeś na wodzie skutery wodne Tigershark. Dzisiaj bardzo rzadko można go zobaczyć i możesz się zastanawiać, dlaczego. Oto wszystko, co musisz wiedzieć o nartach wodnych Tigershark.

Kto stworzył narty wodne Tigershark?

Firma Arctic Cat stworzyła skuter wodny Tigershark. Ta firma jest najbardziej znana ze swoich skuterów śnieżnych. Podobnie jak firma Polaris, Arctic Cat stała się głównym producentem skuterów śnieżnych, odzieży zimowej, jednostek pływających i quadów.

Przez całe życie Arctic Cats eksperymentowali ze sprzedażą skuterów wodnych, odśnieżarek, minirowerów, generatorów, pojazdów z napędem na dwa koła itp. Eksperymentowali z prawie wszystkim, o czym można pomyśleć, ale dziś sprzedają skutery śnieżne, quady i boczne obok siebie.

W 2017 roku Arctic Cat został przejęty przez Textron za 247 milionów dolarów. Modele side-by-side i pojazdy terenowe zostały przemianowane przez Textron, a modele skuterów śnieżnych nadal znajdują się pod marką Arctic Cat.

Kiedy powstały?

Aby uchronić firmę przed bankructwem, Arctic Cat wymyślił swój własny model skutera wodnego: Tigershark w 1993 roku. W latach 90. kontynuowali eksperymenty ze swoimi skuterami wodnymi, aw 1997 roku poczynili duże postępy we właściwym kierunku.

Byli w biznesie z Tigershark przez 6 lat, a ich sprzedaż była bardzo nieprzewidywalna. Czasem osiągali wzrost sprzedaży, innym razem spadali. Niestety, musieli zamknąć swój biznes skuterów wodnych w 1999 roku, kiedy wyprzedzili ich konkurenci i byli bliscy bankructwa. Ogólnie rzecz biorąc, ich tworzenie Tigershark było niewielkie.

Z czego są zrobione?

Nie ma danych na temat dokładnych materiałów użytych przez firmę Arctic Cat do produkcji swoich modeli skuterów wodnych, ale wiemy tylko, że ich skutery wodne były naprawdę lekkie i małe. Zużyli tak mało materiału, jak tylko mogli, więc mogli zrobić to tanio. Nie mają żadnych specjalnych akcesoriów i są tak proste, jak to tylko możliwe.

Narty wodne Tigershark są trochę jak młodszy, słabszy i brzydszy kuzyn Sea-Doo. Nie mają w sobie nic specjalnego i bardzo łatwo się psują. Podobnie jak potrzebujący mały kuzyn, potrzebują dużo uwagi i kosztują dużo pieniędzy, aby być szczęśliwym i normalnie funkcjonować.

Ile kosztują?

Chociaż te skutery wodne były znane z tego, że były tanie w porównaniu do innych skuterów wodnych, musisz wziąć pod uwagę koszty stałych napraw. Wiadomo, że skutery wodne Tigershark mają problemy z łożyskami pompy, rozrusznikiem, pompą oleju, poluzowanymi nakrętkami i śrubami itp.

Więc szukasz PWC, aby dobrze się bawić tego lata. Idziesz na Craigslist i widzisz używany skuter wodny Tigershark za 1000 USD. Czy ta niesamowita cena jest warta zakupu Tigershark?

Moja odpowiedź brzmi nie. Jeśli naprawdę chcesz móc jeździć na skuterze wodnym bez martwienia się, że coś się psuje z lewej i prawej strony, NIE kupuj Tigersharka. Jedną z niewielu znanych mi osób, które kochają swojego rekina tygrysiego, jest mechanik, który lubi naprawiać i majstrować przy starych, zabytkowych rzeczach, gdy się psują.

Jeśli nie chcesz przyprawiać o ból głowy niekończącego się projektu, polecam zainwestować w Sea-Doo lub Yamaha. Tańsze nie zawsze oznacza lepsze lub niezawodne iw tym przypadku rozsądnie byłoby wybrać bardziej niezawodną markę PWC niż modele Tigershark firmy Arctic Cat.

Recenzje i niezawodność

Te same rzeczy, które wtedy przyciągały ludzi do skuterów wodnych Tigershark, nadal przyciągają ludzi dzisiaj. Tigershark są znane z tego, że są zwinne, małe i najbardziej znane TANIO.

Narty wodne Tigershark wymagają większej konserwacji niż narty wodne innych marek. Reputacja, jaką mieli przez całe lata 90., była niewiarygodna.

W 1997 roku firma próbowała zacząć wszystko od nowa i wprowadziła wiele zmian w swoich skuterach wodnych. Zmienili konstrukcję skutera wodnego, a także zmienili nazwy modelu.

Niestety, było już za późno, aby nadać sobie nową nazwę, ponieważ mimo wprowadzonych ulepszeń nie porównywali się z innymi markami skuterów wodnych i zostali wyrzuceni z konkurencji.

Głównym powodem, dla którego Tigershark wypadł z biznesu, był brak sprzedaży, ale krążą plotki o innych przyczynach. Plotka głosi, że Tigershark i Yamaha toczył proces sądowy, ponieważ Tigershark wykorzystał patenty Yamahy.

To przechyliło szalę na szczyt i musieli zamknąć w 1999 roku. To niefortunne, co się stało, ponieważ Arctic Cat właśnie rozumiał, czym powinien być skuter wodny.

Narty wodne Tigershark, które były produkowane w latach 1997, 1998 i 1999 były tam najlepszymi i najczęściej kupowanymi modelami. Jeśli zobaczysz dziś kogoś, kto jeździ na Tigershark, prawdopodobnie jest to model z późnych lat 90., ponieważ był bardziej niezawodny niż te wczesne.

Po zbadaniu opinii osób, które posiadały lub posiadają skutery wodne Tigershark, doszedłem do wniosku, że nie są to stabilne, niezawodne i płynnie jeżdżące skutery wodne.

O ile nie jesteś najlepszym przyjacielem swojego mechanika PWC lub sam nim jesteś, trzymałbym się z dala od nart wodnych Tigershark.

Znam mechaników, którzy stwierdzili, że skutery wodne Tigershark powinny zostać zezłomowane w chwili, gdy znaleźli się na desce kreślarskiej. Nikt nie chce skutera wodnego, który nie działa poprawnie w 80% przypadków.

Model Tigershark skutera wodnego nie jest przeznaczony do łatwej jazdy. Jednostka wodna bardzo łatwo się przewraca ze względu na konstrukcję kadłuba. Przez większość czasu musisz wstać, trzymając się kierownicy, aby ją zrównoważyć. To bardziej trening i musisz polegać na swojej równowadze, aby utrzymać się na powierzchni.

Inną rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że „suche pudełko” nie utrzymuje cennych rzeczy w stanie suchym. Jeśli i kiedy twój Tigershark przewróci się do wody, wszystko ulegnie przemoczeniu, w tym wnętrze twojego statku wodnego.

Usunięcie całej wody z skutera wodnego za każdym razem, gdy się zanurza, to DUŻY ból. Kto chciałby spędzić lato na opiece nad uszkodzonym skuterem wodnym? Ja na pewno nie.

Podsumowując, nie polecam kupowania ani nawet jazdy na skuterze wodnym Tigershark. Najważniejsze jest Twoje bezpieczeństwo, a skutery wodne Tigershark nie są ani trochę bezpieczne.

Tak wiele rzeczy może pójść nie tak, a jeśli jesteś na wodzie, będziesz musiał włożyć dużo pracy, aby wrócić na ląd i zabrać go do sklepu. Nikt nie chce płacić tysięcy dolarów za PWC, który nawet nie działa. Mądrze gospodaruj swoimi pieniędzmi i zainwestuj w skuter wodny, który zapewni Ci wiele godzin zabawy bez stresu.

Zawsze jest 1% ludzi, którzy twierdzą, że nigdy nie mieli problemów ze swoim Tigershark, ale patrząc na statystyki, nie wierzyłbym w modele nart wodnych Tigershark firmy Arctic Cat, nie mówiąc już o pieniądzach.