Średnia wielkość łososia Kokanee

Opowiadanie dobrej historii o rybach to najlepsza i legendarna rozrywka, jeśli chodzi o nasz klasyczny wizerunek rybaków. Podczas gdy łosoś Kokanee prawdopodobnie nie będzie największą rybą, jaką kiedykolwiek złapiesz, wiedza o tym, jak te rybie kleszcze da ci największą szansę na złapanie „wartej historii” ryby wielkości.

Łosoś Kokanee zazwyczaj osiąga długość od 9 do 12 cali w wieku dorosłym i ma średnią wagę 1 funta. Długość i waga będą się zmieniać w zależności od otoczenia i środowiska. Kokanee Salmon nie osiąga więcej niż 13 cali, ponieważ są one śródlądowe.

Więc co musisz wiedzieć, aby zdobyć najlepszego i największego łososia Kokanee?

Długość

Podczas gdy średnia długość łososia Kokanee wynosi od 9 cali do 1 stopy, Kokanee z pewnością może (i robi) urosnąć. W 2010 roku największy odnotowany łosoś Kokanee został złowiony w Wallowa Lake w Oregonie, osiągając długość ponad 27 cali. Ron Campbell, pochodzący z Pendleton, który wylądował potwora, twierdzi, że wcześniej widział i walczył z jeszcze większym łososiem Kokanee, którego miał nadzieję znaleźć ponownie, zakładając, że przetrwa on następną zimę.

„Podczas drugiego skoku złamał moją 10-funtową linię testową. Widziałem go dwa razy i był potworem.

Campbell – rekordzista świata

www.lagrandeobserver.com

Niestety dla przeciętnego zapalonego rybaka lub kobiety jest to znacznie powyżej średniej. Łosoś Kokanee zazwyczaj osiąga co najmniej 10 cali po dwóch latach i zwykle odradza się w wieku 2 lub 3 lat, co zazwyczaj sygnalizuje koniec ich życia.

W Jukonie w Kanadzie łosoś kokanee z Kathleen Lake od czasu do czasu, ale rzadko łamie 20 cali. W Anderson Ranch Resoviour w Idaho średni rozmiar łososia Kokanee wynosi od 13 do 14 cali, przy czym średni rozmiar w 2018 roku wynosił 16,5 cala, według oficjalnej strony internetowej Idaho Fish and Game.

Czytać  Jaka jest różnica między joggerem a biegaczem?

Waga

Więc ile ważył ten rekord świata Kokanee? Przy wadze 9 funtów i 10 uncji ta bestia dodaje do swojego rekordu kolejną statystyczną anomalię, ważąc prawie 10 razy więcej niż normalna waga łososia Kokanee. Ron Campbell, człowiek, który złowił tę rekordową rybę, wcześniej zmagał się z jeszcze większym Kokanee, który, jak twierdzi, ważył prawdopodobnie około 12 funtów. Z typowym Kokanee ważącym 1 funt, złapanie 2 funtowego łososia Kokanee jest ucztą, a 5-funtowa ryba jest uważana za trofeum.

Przy tak oczywistej różnicy w długości i wadze istnieją konkretne, wymierne czynniki, które mogą mieć wpływ na wielkość danego łososia.

Dostępność składników odżywczych

Po pierwsze mamy dostępność żywieniową. Łosoś Kokanee, podobnie jak wiele innych żywych istot, urośnie, jeśli zje więcej. Łososie w oceanie mają znacznie większą dostępność składników odżywczych, co przekłada się na ich znacznie większą średnią wielkość. Łosoś Kokanee to właściwie rodzaj łososia sockeye. Łosoś Sockeye ma średnią długość 32 cali i typową wagę około 9 funtów. Podstawową różnicą między tymi dwoma łososami, poza długością i wagą, są miejsca, które nazywają domem.

Łosoś Sockeye przystosował się do przejścia ze słodkiej wody do wody słonej iz powrotem do wody słodkiej. Czas spędzony w oceanie zapewnia im znacznie większą obecność pożywienia, co pozwala im jeść znacznie więcej niż ich słodkowodni krewniacy, powodując, że stają się znacznie większe pod względem długości i wagi. Łosoś Kokanee nie tylko nie ma tej ewolucyjnej przewagi, ale wielu, jeśli nie większość z nich, jest całkowicie pozbawionych dostępu do morza, co ogranicza ich dostęp do składników odżywczych dostępnych w ich bezpośrednim otoczeniu.

Ponieważ plankton jest zwykle mniej obfity w jeziorach i strumieniach niż w oceanie, zdecydowana większość łososia Kokanee po prostu nie jest w stanie spożyć wystarczającej ilości, aby osiągnąć znaczące rozmiary.

Czytać  Ile śniegu wystarczy na skuter śnieżny?

Wielkość populacji

Innym, nieco bardziej obciążającym czynnikiem w pomiarach łososia Kokanee, jest wielkość populacji ich gatunku łososia, w którym żyją. Jeśli nie zastanowiłeś się nad tym, możesz założyć, że „im więcej ryb, tym większa szansa, że ​​zdobędę dużą!”, ale tak nie jest.

Łosoś Kokanee żywi się planktonem i innymi podobnymi, bardzo małymi organizmami, filtrując pokarm przez specjalne płytki w swoich skrzelach i jest jedną z niewielu ryb na swoim terenie, które żywią się w ten sposób. Niestety oznacza to, że wszystkie te ryby konkurują o prawie jedno źródło pożywienia, a im więcej Kokanee, tym mniej planktonu przypada na rybę.

Chociaż może to zwiększyć twoje szanse na złapanie Kokanee, poświęcasz jakość na rzecz ilości. Może ich być więcej, ale ponieważ jest ich więcej, są mniejsze. Mniejsza liczba Kokanee na obszarze zwiększy rozmiar ryb, ale niestety będziesz się wymieniać. Zasadniczo im więcej ryb, tym są one mniejsze, ale ponieważ jest ich więcej, masz większe szanse na złapanie jednej z nich.

Im mniej Kokanee, tym większe będą ze względu na dostępność składników odżywczych, ale ponieważ jest ich mniej, trudniej będzie je znaleźć, a tym samym trudniej je złapać.

Inne czynniki

Istnieje kilka innych czynników, które można wziąć pod uwagę przy określaniu szans na złapanie większego łososia Kokanee, ale są one mniej przewidywalne i poza Twoją kontrolą. Naukowcy spekulują, że większy łosoś może być bezpłodny lub bezpłodny. Ponieważ ogromna większość łososi umiera po tarle, sterylne lub niepłodne łososie żyły, jadły i rosły rok po roku, aż do śmierci ze starości lub zjedzenia przez drapieżnika.

Drapieżniki to kolejny, nieco bardziej mierzalny czynnik, który jest w grze. Łosoś Kokanee jest rybą drapieżną i znajduje się bardzo blisko dna łańcucha pokarmowego. Z tego powodu są zjadane przez wiele innych ryb, takich jak pstrąg tęczowy i troć bycza, a także drapieżniki unoszące się w powietrzu, takie jak orły i jastrzębie. Niedźwiedzie to kolejny drapieżnik polujący na łososia kokanee, szczególnie w okresie tarła.

Czytać  13 najlepszych plaż do łowienia surfingu w południowej Kalifornii 

Mniej drapieżników oznacza więcej łososi, co oznacza, że ​​będzie większa konkurencja o źródło pożywienia, co sprawi, że będą one przeciętnie mniejsze. Dodanie większej liczby drapieżników niestety oznacza również mniejszą liczbę łososi, ale zwiększa to prawdopodobieństwo, że ocalały Kokanee będzie większy.