Średnia masa przyczep podróżnych (w tym wskazówki dotyczące masy holowania)

Amerykańska instytucja od lat dwudziestych XX wieku, przyczepy turystyczne są przeznaczone dla tych entuzjastów spędzania czasu na świeżym powietrzu, którzy potrzebują dużo miejsca do spania i życia i wolą jeździć pojazdem holowniczym niż zasiąść za kierownicą masywnego kampera. Biorąc pod uwagę, że przyczepy podróżne są porównywalne pod względem wielkości do niektórych klas RV, ile dokładnie ważą te przyczepy?

Średnia waga przyczepy podróżnej wynosi od 1200 do 8700 funtów i więcej. Potrzebujesz ciężkiego pickupa, takiego jak Ford F-150 lub Nissan Titan XD, aby przewieźć taki ciężar. SUV jest również odpowiednim pojazdem ciągnącym.

W dzisiejszym artykule powiemy Ci wszystko, co musisz wiedzieć o wadze przyczepy podróżnej. Przedstawimy nawet listę aktualnych modeli przyczep turystycznych i towarzyszących im wag. Nie będziesz chciał tego przegapić!

Co to jest przyczepa podróżna?

Po pierwsze, żeby było jasne, porozmawiajmy o tym, czym jest przyczepa podróżna.

Przyczepy podróżne mają wiele nazw, od przyczep kempingowych przez kampery po przyczepy ciągnione. Powstały między Kanadą a Stanami Zjednoczonymi w latach dwudziestych XX wieku. Śmiali miłośnicy otwartej drogi, którymi w tamtych czasach jeździli przyczepy turystyczne, byli znani jako turyści z puszek.

Potem, w następnych dziesięcioleciach, wszyscy zdali sobie sprawę, jak fajne są przyczepy turystyczne. Ludzie nawet zaczęli w nich mieszkać, zarabiając na przyczepach inną nazwę: przyczepa mieszkalna.

Dzisiaj przyczepy turystyczne są bardzo znośne, zwłaszcza w porównaniu z innymi typami kamperów, które nie pozwalają na prawie tyle miejsca. Spędzanie czasu w przyczepie podróżnej jest jak życie w domu w stylu rancza. Wszystko jest na tej samej podłodze i rozłożone poziomo na całej długości przyczepy.

Przyczepy turystyczne będą miały co najmniej jedną sypialnię. Będziesz mieć kącik kuchenny i być może także wydzieloną przestrzeń życiową. Standardowy rozmiar przyczepy podróżnej wynosi od 13 do 40 stóp. Większe przyczepy mogą wygodnie pomieścić 10 osób, podczas gdy mniejsze i średnie mogą zmniejszyć tę pojemność o połowę.

Jeśli czujesz, że Twoja przyczepa turystyczna jest jakoś za mała i ciasna, zawsze możesz poszukać modelu z wysuwanymi. Niektóre przyczepy podróżne mają wysuwane ściany z tkaniny, takie jak wysuwany kamper, podczas gdy inne mają wysuwane ściany zbudowane z tego samego twardego materiału, co ściany, sufit i podłogi kampera.

Tyle waży średnia przyczepa podróżna

Podobnie jak inne typy przyczep, przyczepy turystyczne są dostępne w wielu rozmiarach i konfiguracjach. To, o czym porozmawiamy nieco później, może wpłynąć na ich wagę. Dlatego po jaśniejszej stronie wagi przyczepa podróżna może ważyć od 1200 funtów do około 4000 funtów.

Przyczepa tej wielkości będzie mniejsza, więc zabraknie jej przestronności, z której znane są większe modele. Możesz mieć mniej wyznaczonych pokoi lub miejsc, a na pewno nie będziesz w stanie pomieścić 10 pasażerów na przyczepie podróżnej tej wielkości. Może będziesz w stanie zmieścić pięć osób, ale może być jeszcze mniej, jak trzy lub cztery.

Większe przyczepy podróżne mogą ważyć od 5000 do 8700 funtów, czasami nawet bliżej 9000 funtów lub na terytorium o wadze 10 000 funtów. W tej klasie wagowej znajdują się największe, najdłuższe i najbardziej wszechstronne przyczepy turystyczne, jakie można kupić za pieniądze. Będziesz mieć dostęp do większej przestrzeni, większej liczby udogodnień i funkcji, dzięki którym Twoja przyczepa turystyczna stanie się Twoim nowym domem z dala od domu.

18 prawdziwych przykładów ciężarów przyczepy podróżnej

Jeśli chcesz kupić swoją pierwszą przyczepę podróżną, nie chcesz uogólniać wagi. Musisz zobaczyć konkretne numery związane z określonymi modelami. Jesteśmy tutaj, aby dostarczyć. W tej sekcji przyjrzymy się aktualnym modelom przyczep turystycznych od wszystkich Twoich ulubionych producentów, w tym Jayco, Keystone RV, Forest River RV i innych.

 • 2021 Keystone RV Springdale 1740RK: 4039 funtów
 • 2021 Keystone RV Hideout 19RBWE: 4308 funtów
 • 2021 Keystone RV Bullet Crossfire 2200BH: 4328 funtów
 • 2021 Keystone RV Paszport SL 282QBWE: 6050 funtów
 • 2021 Forest River RV Cherokee 294GEBG: 10 985 funtów
 • 2021 Forest River RV XLR Hyperlite 3016: 8853 funtów
 • 2021 Forest River Wildcat 262RSX: 6918 funtów
 • 2021 Forest River RV Ibex 23RLDS: 7660 funtów
 • 2022 Jayco Jay Feather: do 6370 funtów
 • 2022 Jayco Jay Feather Micro: do 3975 funtów
 • 2022 Jayco White Hawk: do 7025 funtów
 • 2022 Jayco Eagle HT: do 9500 funtów
 • 2021 Airstream Flying Cloud: 6000 funtów
 • 2021 Airstream Pottery Barn: 7600 funtów
 • 2021 Airstream International: 6000 funtów
 • 2021 Lance Camper 1575: 3700 funtów
 • 2021 Lance Camper 2375: 7400 funtów
 • 2021 Lance Camper 2465: 7800 funtów

Co wpływa na wagę przyczepy podróżnej?

Po zapoznaniu się z powyższym wyborem wag przyczepy podróżnej, nie możesz nie zastanawiać się, dlaczego niektóre mają około 4000 funtów, a inne przewracają 9000 funtów, a nawet osiągają pięciocyfrową wagę. Czy to sam rozmiar, czy też inne czynniki mają znaczenie?

Rzeczywiście, są! Przyjrzyjmy się w tej sekcji, dlaczego niektóre przyczepy turystyczne są cięższe od innych.

Rozmiar

Oczywistym czynnikiem decydującym jest wielkość przyczepy podróżnej. Mniejsza przyczepa podróżna nigdy nie będzie ważyć tyle, co większa, ponieważ jest jej mniej.

Bieg

Masy przyczepy, które podaliśmy w ostatniej sekcji, uwzględniały pełny pojazd, ponieważ wszystko, co znajduje się na przyczepie, sprawia, że ​​waży ona więcej. Obejmuje to sprzęt, który zabierasz na pokład, a także rzeczy, o których możesz nie myśleć, takie jak płyny.

Od wody po płyn chłodzący, płyn silnikowy i płyn hamulcowy, te płyny mają masę. Galon płynu to około 8,345 funtów.

Zbiorniki dołączone do przyczepy podróżnej również mogą wpływać na jej wagę.

Przynajmniej będziesz mieć zbiornik na czarną wodę na odpady i zbiornik na wodę słodką, aby zapewnić dostawę wody do zlewu, a nawet prysznica i toalety, w zależności od luksusu przyczepy. Niektóre naczepy mają również zbiorniki na szarą wodę, w których znajdują się odpady ze zlewni.

Wielkość zbiorników jest proporcjonalna do wielkości Twojej przyczepy podróżnej. W przypadku mniejszych przyczep pojemność zbiornika może wynosić 28 galonów, podczas gdy w przypadku większych przyczep pojemność zbiornika może wynosić nawet 78 galonów.

Wiedząc, że płyn waży około 8 funtów na galon, oznacza to, że pełny 28-galonowy zbiornik ważyłby 224 funty. Pełny 78-galonowy zbiornik waży 624 funty!

Następnie musisz wziąć pod uwagę swoją wagę, a także innych pasażerów. Przeciętny dorosły waży 136 funtów. Gdybyś miał 10 przyjaciół lub członków rodziny cieszących się życiem w swojej przyczepie podróżnej, całkowita waga samych ludzi wynosiłaby 1360 funtów.

Stan hybrydowy

Hybrydowe przyczepy turystyczne zyskują na popularności. Jednym z takich modeli jest Leśna Rzeka Rockwood Roo, rozkładana przyczepa podróżna. Wiele przyczep hybrydowych to połączenie wyskakujących kamperów i przyczep turystycznych, o których mówiliśmy wcześniej.

Miększe rozszerzalne ściany tych przyczep mogą zmniejszyć całkowitą wagę.

Wysuwane

Mówiąc o rozkładanych ścianach, wielu producentów przyczep turystycznych dołącza do przyczepy twarde wysuwy, które są wykonane z tego samego materiału co reszta pojazdu (więcej o tym za chwilę).

Wysuwane prowadnice nie tylko znacząco wpływają na przestronność Twojej przyczepy podróżnej; dodają też znaczną wagę. Średni wysuwanie to 800 funtów. Jeśli twoja przyczepa podróżna ma cztery wysuwane, to twoja przyczepa podróżna już waży 3200 funtów więcej.

Materiały

Ostatnim czynnikiem wpływającym na jej wagę jest materiał przyczepy. Niektóre naczepy są zbudowane z kija, z bocznicy aluminiowej falistej dla powłoki zewnętrznej. Ten sposób budowania przyczep może zwiększyć ciężar przyczepy o 900 funtów.

Przyczepy z włókna szklanego mają aluminiowy szkielet z powłoką z włókna szklanego. Te przyczepy ważą mniej.

Wskazówki dotyczące holowania przyczepy podróżnej

Jeśli masz doświadczenia z holowaniem mniejszych typów przyczep, holowanie przyczepy podróżnej to zupełnie inna gra w piłkę. Ta sekcja jest pełna wskazówek, które przygotują Cię do holowania przyczepy podróżnej tam iz powrotem.

Dowiedz się, jak obliczyć zdolność holowania przyczepy podróżnej

Każda przyczepa podróżna ma znamionową zdolność holowania, która odnosi się do maksymalnej masy holowanej pojazdu ciągnącego. Aby określić uciąg przyczepy podróżnej, musisz znać jej GCVWR i masę własną.

GCVWR jest skrótem od łącznej wagi brutto pojazdu. GCVWR to całkowita masa przyczepy podróżnej i pojazdu ciągnącego, gdy oba są w pełni załadowane. Jeśli obliczysz dopuszczalną masę całkowitą pojazdu lub DMC przyczepy, GCVWR będzie zazwyczaj wyższy.

Masa własna przyczepy podróżnej to masa przyczepy z załadowanym całym standardowym wyposażeniem, ale bez ładunku, sprzętu lub pasażerów.

Odejmując GCVWR od masy własnej, uzyskujesz maksymalną zdolność holowania. Ten limit wagi nie jest sugestią, ale raczej zasadą, której musisz przestrzegać. Ciągnięcie więcej niż jest w stanie udźwignąć pojazd ciągnący, może spowodować niestabilność platformy.

Twoja przyczepa podróżna może się odczepić lub może przewrócić całą platformę. Byłbyś zagrożeniem nie tylko dla siebie, ale także dla innych kierowców, którzy dzielą z Tobą drogę.

Jest całkowicie w porządku, jeśli zdolność holowania jest poniżej limitu, ale nigdy nie powinna przekraczać.

Wybierz odpowiedni pojazd ciągnący

Niektóre typy przyczep są tak lekkie, że można je ciągnąć na sucho za pomocą samochodu, a nawet motocykla. To daleko od przypadku przyczepy podróżnej, nawet małej. Będziesz potrzebować przynajmniej SUV-a, ale prawdopodobnie ciężkiej ciężarówki.

Jeśli twoja zdolność holowania wynosi od 7000 do 8000 funtów, to pełnowymiarowy SUV powinien mieć zdolność holowania.

Oto lista SUV-ów o największych możliwościach holowania:

 • Land Rover Discovery – 8200 funtów
 • Land Rover Defender – 8201 funtów
 • Cadillac Escalade ESV – 8200 funtów
 • GMC Yukon – 8400 funtów
 • Infiniti QX80 – 8500 funtów
 • Nissan Armada – 8500 funtów
 • Lincoln Navigator – 8700 funtów
 • Dodge Durango – 8700 funtów
 • Ford Expedition – 9300 funtów

Jeśli chodzi o to, które ciężkie pick-upy najlepiej nadają się do holowania przyczepy podróżnej, oto co polecamy.

 • Ram 1500 EcoDiesel – do 9290 funtów
 • Toyota Land Cruiser – 8100 funtów
 • Nissan Titan XD – do 12 500 funtów
 • Ford Expedition – 9300 funtów
 • Chevrolet Tahoe – 8600 funtów
 • Chevrolet Kolorado – 7700 funtów
 • Mercedes-Benz Sprinter – do 7500 funtów
 • Dodge Durango – do 7200 funtów
 • Ford F-150 – do 12 200 funtów
 • Ford Super Duty – 26 500 funtów

Wybierz odpowiedni zaczep

Aby połączyć pojazd ciągnący z przyczepą podróżną, potrzebujesz zaczepu. Przy tak wielu typach zaczepów, jak wybrać jeden?

Polecamy zaczep odbiornika, który ma kilka klas, które pozwalają zaczepowi radzić sobie z ogromnymi ciężarami.

Klasa 1 dotyczy crossoverów i samochodów, a Klasa 2 obejmuje minivany; nie mają zastosowania podczas holowania przyczepy podróżnej. Zamiast tego potrzebujesz co najmniej zaczepu odbiornika klasy 3, który jest przeznaczony do samochodów ciężarowych, SUV-ów, furgonetek i crossoverów.

Zaczep klasy 3 ma dwucalowy odbiornik. Jego waga brutto przyczepy lub GTW wynosi 8000 funtów.

Zaczepy klasy 4 do SUV-ów i ciężarówek również mają dwa cale. Ich GTW wynosi 10 000 funtów. Piąta klasa zaczepów z odbiornikiem, znana jako Xtra Duty, jest i jest klasą SUV-ów i ciężarówek do cięższych obciążeń. Ten odbiornik może holować od 16 000 do 17 000 funtów.

Zaczepy odbiorników klasy 5 Commercial Duty są przeznaczone bardziej do samochodów ciężarowych z podwoziem z kabiną niż do pojazdów rekreacyjnych, więc nie jest zaskoczeniem, że mają ogromne możliwości holowania. Mówimy do 20 000 funtów.

Jeśli Twój zaczep odbiornika jest od Klasy 3 do Klasy 5 Xtra Duty, powinieneś być w stanie holować nawet cięższą przyczepę podróżną.

Końcowe przemyślenia

Średnia waga przyczepy podróżnej wynosi od 2000 funtów do 10 000 funtów i więcej. Rozmiar przyczepy, jej materiały, to, czy ma wysuwane prowadnice, oraz ilość zapakowanego w nią sprzętu, wszystko to decyduje o tym, czy przyczepa jest lekka, czy cięższa.

Dzięki tym wszystkim przydatnym informacjom powinieneś czuć się pewnie, wybierając pojazd holowniczy do swojej przyczepy podróżnej, zaczepiając przyczepę i odkrywając więcej otwartej drogi!