Średni koszt zimowania łodzi basowej przez mechanika

Po wszystkich okropnych historiach, które ludzie opowiadają o mechanikach, którzy je wyrywają i obciążają ich ręką i nogą za niektóre usługi, może być trudno zaakceptować fakt, że łódź musi być corocznie zimowana. Chociaż cena tego może być trudna do przełknięcia, na dłuższą metę znacznie taniej jest zlecać zimowanie łodzi przez profesjonalistę co roku, zamiast mieć poważny wypadek w przyszłości.

Posiadanie mechanika do zimowania łodzi kosztuje średnio od 100 do 600 USD w zależności od mechanika, łodzi i kształtu łodzi. Łodzie basowe zwykle mogą uniknąć zimowania za cenę bliższą dolnej granicy tego zakresu .

Zanurzmy się w to i podzielmy niektóre z tych różnych kosztów. Chociaż zimowanie łodzi może być kosztowne, nie zawsze musi tak być, jeśli wiesz, jak znaleźć dobre oferty i dobrą mechanikę. I chociaż cena może teraz trochę boleć, w końcu uchroni cię przed poważnymi stratami finansowymi.

Przykłady cen

Istnieje kilka różnych opcji zimowania łodzi. Każda z nich ma inne zalety i wady w zależności od tego, kim jesteś, gdzie mieszkasz, jaką masz łódź i jaki jest Twój budżet.

 • Mariana zimuje twoją łódź
 • Mechanik zimuje twoją łódź
 • Sklep z łodziami zimuje Twoją łódź
 • Zimujesz swoją łódź

Ale na potrzeby tego artykułu mówimy o mechaniku zimującym łódź, co jest często jednym z najtańszych i najbardziej wydajnych sposobów na zimowanie łodzi zgodnie z Lepsza łódź.

„Jeśli zatrudnisz niezależnego mechanika łodzi do zimowania swojego statku, często możesz ujść na sucho, płacąc około 150 USD za proces, plus nieco więcej za materiały”.

Lepsza łódź

Wielu dealerów pobiera zryczałtowaną stawkę za usługę zimowania, podczas gdy mobilny mechanik zwykle pobiera opłatę godzinową (plus materiały i podróż), co zwykle jest niższe niż u dealerów.

Lakeview Marine ma podanie który klienci mogą wypełnić w celu ubiegania się o cennik przechowywania i zimowania łodzi (stan na 2014/2015). Chociaż te dokładne ceny mogą nie być tym, co ostatecznie wydasz, zapoznanie się z nimi może pomóc nam lepiej zorientować się, ile średnio kosztują te rzeczy.

Aplikacja ma trzy różne sekcje do wypełnienia, jedną do przechowywania, jedną do folii termokurczliwej i jedną do zimowania. Jeśli chodzi o zimowanie, Lakeview Marine oferuje pakiet Bronze, pakiet Silver i wszystko w jednym pakiecie specjalnym. Oferta „wszystko w jednym” jest przeznaczona dla łodzi do 19 stóp i kosztuje 699 USD. Ta oferta specjalna obejmuje kilka rzeczy, w tym odbiór z określonego obszaru, srebrną paczkę, folię termokurczliwą z drewnianą ramą i zapewnia przechowywanie na zewnątrz do maja. To świetna okazja. W przypadku łodzi o długości od 19 do 24 stóp kosztuje 799 USD.

Przełamując zimowanie, oto co zawiera:

 • generator gazu
 • świeża woda
 • kostkarka do lodu
 • głowa
 • 1. jednostka AC
 • 2. jednostka AC
 • wypompowanie

Ceny ze źródła; Żeglarze

Na jednym forum żeglarzy, Prawda kadłuba, toczyła się dość ciekawa debata na temat tego, ile powinno kosztować zimowanie łodzi. Pierwotny członek, który rozpoczął dyskusję, powiedział, co następuje.

„Mój mechanik łodzi właśnie popłynął dzisiaj i zimował moją łódź. Ostateczny rachunek wyniósł 660 USD (560 USD za zimowanie, 100 USD koszt podróży). Całkowicie w porządku z kosztami podróży. Ale czy dostałem wężyk na koszty zimowania?

ŁódźBrian230

Wielu uważało, że to dobra cena do zapłacenia, podczas gdy inni chcieli więcej informacji, aby móc udzielić bardziej szczegółowej odpowiedzi. Ogólnie stało się jasne, że ceny zależą w dużej mierze od takich rzeczy, jak region i lokalizacja. Ludzie byli na całej mapie ze swoimi odpowiedziami. Jedna osoba odpowiedziała na to, co następuje.

„660 dolarów z podróżą?

Gdyby to była 14-metrowa aluminiowa łódź z 8-konnym silnikiem zaburtowym, dostałeś wąż. Jeśli była to 36-stopowa ryba sportowa, masz świetną ofertę.

Lokalny ruch

Inny członek forum, mimo to członek Admirals Club, odpowiedział, podając autorowi oryginalnego posta przykład tego, co zapłacił za swoje doświadczenie. Powiedział, co następuje.

„Tutaj na północnym wschodzie płacimy około 250 za silnik plus części. Systemy wodne to około 200 lub więcej, przechowywanie na zimę 1000 i folia termokurczliwa to około 16 dolarów za stopę, kolejne 500”.

Śnieżny Diabeł

Jak można powiedzieć, jest tak wiele różnych rzeczy, które mają wpływ na to, ile zapłacisz mechanikowi za zimowanie Twojej łodzi.

Na forum na iBoatJustJason skomentował, mówiąc, że zwykle pobiera od 250 do 350 dolarów za części i robociznę. A więc tyle tylko na zimowanie. Cena ta nie obejmuje przechowywania na zimę ani pakowania łodzi w folię termokurczliwą.

Rzeczy, które wpływają na ceny

Jest kilka rzeczy, które wpływają na cenę zimowania łodzi, takich jak typ łodzi, którą wybierzesz, i w jakim regionie świata się znajdujesz.

Rozmiar i rodzaj łodzi dyktują, co dzieje się w procesie zimowania. Cena będzie również zależeć od tego, czy chcesz, aby zrobił to mechanik, przystań, sklep z łodziami, czy chcesz zrobić to sam.

Największą rzeczą, która wpływa na cenę, jest jednak Twój region. Region dyktuje, co należy zrobić na łodzi, kto może zrobić to, co należy zrobić i jak intensywny powinien być ten proces. W cieplejszych miejscach, takich jak Kalifornia czy Floryda, ludzie korzystają z łodzi przez cały rok. Zimowanie nawet nie musi być wykonywane, ponieważ po prostu nie doświadczają zimy. To wszystko, o czym należy pamiętać przed zimowaniem łodzi.

Jeśli w miejscu, z którego pochodzę, byłoby wystarczająco dużo wody, by mieć łódź, prawdopodobnie i tak zostałaby w magazynie przez 9 miesięcy w roku. Gdyby był zimowany, z pewnością zostałby uszkodzony. Te rzeczy należy wziąć pod uwagę, aby jak najlepiej wykorzystać swoją łódź i pieniądze.

Na czym polega zimowanie

Ponownie, w poście JustJason na iBoat na forum wymienia, co zwykle robi, aby zimować łódź.

„Aby dać ci wyobrażenie o tym, co robię… wymiana oleju silnikowego i filtra, wymiana oleju napędowego, stabilizacja paliwa, mgła, spray antykorozyjny na zewnątrz, nasmarowanie wszystkich złączy, wypełnienie płynem niezamarzającym (jeśli to konieczne), śmigło, smarowanie wał, napęd ciągnący, nasmarować i sprawdzić, wyrównać i ponownie zainstalować, [and] poluzować napięcie paska. Przepłynięcie przeciętnej łodzi zajmuje mi 3-5 godzin”.

Zimowanie łodzi nie zawsze oznacza jednak pełne przeżycie. Obejmuje różne rzeczy w zależności od regionu, w którym mieszkasz. Jeden rybak na Florydzie na Prawda kadłuba żartował, że zimowanie oznacza dla nich, że „nakładają kurtkę, gdy idą na ryby”.

Byli członkowie, którzy stwierdzili, że dla nich zimowanie to po prostu wrzucenie żarówki do zęzy. Inni stwierdzili, że należy wymienić płyny, opróżnić bloki i ustabilizować paliwo. Każdy członek miał inny pomysł na zimowanie. I żaden z nich się nie myli. W przypadku każdej z ich łodzi i lokalizacji jestem pewien, że to, co każdy z nich powiedział, jest dla nich tym, czym jest zimowanie.

W przypadku Twojej indywidualnej lokalizacji i rodzaju łodzi konieczne będzie przeprowadzenie pewnych badań, aby znaleźć odpowiednią dla Ciebie cenę. Ale mam nadzieję, że ten artykuł pomógł ci zorientować się, ile powinno kosztować zimowanie przez mechanika, abyś nie został oszukany.