Średni koszt uzyskania skutera wodnego zimowanego przez mechanika

Aby Twój skuter wodny był utrzymany w jak najlepszej kondycji, należy go zimować. Jeśli tego nie zrobisz, może dojść do wielu szkód spowodowanych zamarzaniem wody w środku. Być może zastanawiasz się, ile będzie kosztować zimowanie skutera wodnego w miejscu, w którym mieszkasz. Poniżej podam średni koszt.

Średni koszt zimowania skutera wodnego przez mechanika to 600-800 USD. Aby uzyskać dokładną cenę za swój osobisty skuter wodny, zadzwoń do lokalnego sprzedawcy, a on poda Ci dokładną cenę.

Co obejmuje zimowanie?

Zimowanie skutera wodnego to najdroższa konserwacja, jaką będziesz mieć co roku. Jeśli jednak nie zimujesz skutera wodnego, jego przywrócenie będzie kosztować jeszcze więcej. Oto lista elementów związanych z zimowaniem na skuterze wodnym:

 • Spuszczanie wody. Po zakończeniu używania skutera wodnego przez lato, mechanik całkowicie spuszcza wodę z układu chłodzenia. Po spuszczeniu wody wypłuczą również cały brud i brud z układu chłodzenia
 • Wyczyść to. Gdy wnętrze jest wyczyszczone, czyszczą z zewnątrz. Do umycia kadłuba użyją łagodnego mydła, a następnie wyczyszczą i nawoskują zewnętrzną powierzchnię skutera wodnego, aby chronić go przed uszkodzeniem przez promieniowanie UV. Najczęściej mechanicy korzystają z wyciągu skuterowego, aby sprzątanie było łatwe i wydajne
 • Napełnij. Następnie całkowicie napełnią Twój zbiornik gazu stabilizatorem, aby utrzymać go w czystości. Będą uruchamiać silnik nie dłużej niż 30 sekund za jednym razem, aby upewnić się, że stabilizator jest zmieszany z paliwem.
 • Smarować. Bardzo ważne jest, aby każda uszczelka i kabel były dobrze nasmarowane. Mechanik powinien upewnić się, że zapoznał się z instrukcją obsługi skutera wodnego, aby użyć zalecanych środków ochronnych
 • Nasmaruj to. Następnie spryskają cylindry gaźnika i świecy zapłonowej olejem do zamgławiania. Ważne jest, aby pokryły wnętrze PWC, aby zapobiec korozji
 • Wyjmij baterię. Aby zapobiec skróceniu żywotności baterii, wyjmą ją i poproszą o podłączenie do ładowarki strużkowej, aby doładować ją w czasie przerwy

Jest to wiele kroków do wykonania przez jedną osobę, dlatego większość ludzi bierze to do mechanika, aby upewnić się, że zostanie zrobione dobrze. Prawie wszystko trzeba wyczyścić i nasmarować, co wymaga dużej ilości sprzętu. Bez tych wszystkich środków ostrożności związanych z zimowaniem Twój skuter wodny nie byłby gotowy do jazdy na początku sezonu.

Dlaczego zimowanie jest tak drogie?

Aby spojrzeć na wydatki z perspektywy, chciałem podzielić się rachunkiem, który musiałbyś wypisać, gdyby nie zimowałeś skutera wodnego. Wartość uszkodzeń spowodowanych nie zimowaniem skutera wodnego może wzrosnąć do 5000 $! Jeśli masz wodę, która zamarza w silniku przez zimę, uszkodzi to cały Twój skuter wodny.

Więc chociaż zimowanie wydaje się drogie, jest to konieczność każdego roku dla twojego skutera wodnego. Nawet jeśli mieszkasz w miejscu, w którym nie jest zbyt zimno w sezonie zimowym, nadal musisz zimować swój PWC.

Zimowanie jest drogie, ponieważ na skuterze wodnym jest dużo sprzętu, a zimowanie wymaga dużo pracy.

Części do skuterów wodnych są bardzo drogie i aby utrzymać je w nienaruszonym stanie, musisz zainwestować w wysokiej jakości olej silnikowy. Możesz myśleć, że jesteś ekspertem i sam możesz wykonać tę pracę, ale jeśli popełnisz choćby jeden mały błąd, może to skończyć się ogromną katastrofą.

Nawet przepełnienie silnika olejem może spowodować kosztowny bałagan, który trzeba będzie posprzątać. Posłuchaj mojej rady, udaj się do mechanika, jeśli nie znasz swojego skutera wodnego i tego, jak należy go zimować.

Skuter wodny to wysokowydajna łódź motorowa, a nie kosiarka i musisz się upewnić, że zajmie się nią ktoś, kto wie, co robi, w przeciwnym razie może umrzeć.

Jak samemu zimować PWC

Jeśli masz doświadczenie z skuterami wodnymi i sposobami ich zimowania, możesz zaoszczędzić trochę gotówki, robiąc to sam!

 1. Ustaw skuter wodny w pozycji opróżniania. Upewnij się, że przód jest wyżej niż tył, aby można było go prawidłowo opróżnić. Umieść go ostrożnie na przyczepie.
 2. Włącz skuter wodny i poruszaj przepustnicą w przód iw tył szybkimi, krótkimi seriami. Aby zapobiec przegrzaniu, nie przekraczaj tego procesu dłużej niż 30 sekund. Kontynuuj, aż cała woda się skończy.
 3. Wymieszaj płyn przeciw zamarzaniu RV z wodą, aby zapobiec zamarzaniu płynów wewnątrz skutera wodnego. Zmieszaj jeden galon (3,8 l) płynu przeciw zamarzaniu RV z jednym galonem (3,8 l) wody w 5-galonowym wiadrze.
 4. Podłącz wąż lub pompę wodną do wylotu spłukiwania, a drugi koniec znajduje się w roztworze wody/środka przeciw zamarzaniu. Gdy cała mieszanka przejdzie przez silnik, wyłącz go.
 5. Napełnij wiadro ciepłą wodą i mydłem bezpiecznym dla samochodu. Przetrzyj całą zewnętrzną powierzchnię, skupiając się na spodzie skutera wodnego, gdzie zwykle gromadzi się szlam i glony.
 6. Dobrze wypłucz skuter wodny, a następnie pozostaw go do całkowitego wyschnięcia na powietrzu. Jeśli chcesz, możesz również użyć wosku o wysokim połysku, aby polerować i nabłyszczać.
 7. Dodaj butelkę stabilizatora paliwa do zbiornika gazu zgodnie z instrukcjami na etykiecie. Pomoże to zapobiec gromadzeniu się zanieczyszczeń i pozostałości.
 8. Uzupełnij zbiornik gazu gazem PREMIUM. Zapobiegnie to kondensacji pary wodnej wewnątrz zbiornika gazu.
 9. Rozpyl środek smarny, taki jak WD40, na obracające się części skutera wodnego. Należą do nich dysza układu kierowniczego, mechanizmy wsteczne i hamulcowe oraz silnik wraz z podzespołami elektrycznymi.
 10. Odłącz ujemny zacisk akumulatora, a następnie odłącz dodatni. Wyjmij całą baterię i naładuj ją, gdy Twój skuter wodny jest przechowywany. Upewnij się, że bateria jest ładowana w miejscu, w którym temperatura nie spadnie poniżej zera.

Kroki do wczesnego zimowania Twojego PWC

Powinieneś często sprawdzać swój skuter wodny, aby upewnić się, że działa prawidłowo. Oto kilka kroków, które możesz wykonać przed całkowitym zimowaniem skutera wodnego:

 1. Sprawdź baterię. Ponieważ przeciętna żywotność baterii wynosi 4 lata, dobrym pomysłem jest częste sprawdzanie baterii i sprawdzanie, czy nadal ma mocne ładowanie. Czyszczenie obszaru wokół akumulatora, a nawet wyjmowanie przewodów ze słupka ładującego w celu usunięcia brudu to sprytny pomysł.
 2. Przetestuj elektronikę. Upewnij się, że wszystkie przełączniki i pokrętła działają. Zapewni to, że bateria będzie działać i działa.
 3. Sprawdź świece zapłonowe. Dobrym pomysłem jest montowanie nowych świec zapłonowych na początku każdego sezonu, ale na wszelki wypadek warto je często sprawdzać. Upewnij się, że zawsze masz zapasowy zestaw.
 4. Dokręcić. Żaden przewód, kabel ani pasek nie powinny pozostać niezauważone. Jeśli wydaje się, że jest zużyty lub uszkodzony, wymień go tak szybko, jak to możliwe.
 5. Umyj to. Po każdej wycieczce należy opróżnić i spłukać skuter wodny. Słona woda może być szczególnie szkodliwa dla silnika, więc używaj mydła, aby go wyczyścić.