Średni koszt opakowania łodzi basowej na zimę

Zapewne słyszałeś, że na zimę musisz owinąć swoją łódź folią termokurczliwą. To prawda, ponieważ przedłuży to żywotność Twojej łodzi. Ale możesz też się zastanawiać, ile dokładnie będzie Cię kosztować ten proces. Tutaj opiszę, ile dokładnie będzie cię kosztować owinięcie twojej łodzi basowej.

Zakres, którego można oczekiwać, że cena wyląduje w okolicy lub w okolicy, wynosi 10-30 USD za stopę kwadratową. Trudno jest znaleźć jasny średni koszt pakowania łodzi z folii z powodu wielu okoliczności, które wpływają na cenę, takich jak lokalizacja i rozmiar łodzi.

Więc jakie dokładnie są niektóre z tych okoliczności, które mogą wpłynąć na cenę, którą musisz tak bardzo zapłacić? Podzieliłem to i kilka innych pytań dotyczących tej umowy w folię termokurczliwą. Jeśli jesteś ciekaw, ile dokładnie będzie Cię kosztować Twoja łódź basowa, czytaj dalej!

Przykłady cen

Istnieje wiele opcji pakowania łodzi w folię termokurczliwą. Istnieje wiele różnych firm i opcji, które mogą być nieco przytłaczające. Tutaj zebrałem wybór i wiele różnych przykładów tych opcji, aby pomóc Ci zawęzić wyszukiwanie.

Na przykład niektóre z dostępnych opcji pakowania łodzi w folię termokurczliwą są następujące.

 • Stocznia
 • Mały biznes
 • Mobilne owijarki termokurczliwe
 • majsterkowanie

Ponieważ istnieje jednak tak wiele opcji, oznacza to, że istnieje również więcej oszustw. Przy poszukiwaniu osoby, z którą można się wybrać do pakowania w folię termokurczliwą, ważne jest, aby sprawdzić ich referencje i ubezpieczenie. Jeśli znachor owija twoją łódź, wiele rzeczy może pójść nie tak, zwłaszcza gdy używa takiego gorącego pistoletu.

Jako przykład cen, które pobiera mobilna folia termokurczliwa, możemy przyjrzeć się Mobilna folia termokurczliwa Dyck. To świetna mała firma, która ma uczciwą cenę. Oferują oba opakowania na suchym lądzie, gdy łódź jest już wyjęta z wody, ale oferują również wyciągnięcie łodzi z wody, jeśli nie masz na to sposobu, ale to oczywiście dodaje sporą cenę.

Owijanie łodzi poniżej 27 stóp 14 USD/ft
Owijanie łodzi powyżej 27 stóp 16 USD/ft

Te ceny dotyczą łodzi, które są na suchym lądzie. W przypadku łodzi o długości od 18 do 27 stóp za wyciągnięcie łodzi pobierana jest dodatkowa opłata w wysokości 120 dolarów. Jeśli chodzi o łodzie większe niż 27 stóp, dodatkowy koszt wynosi 140 USD.

W przypadku pakowania w folię termokurczliwą istnieje ryzyko uwięzienia wilgoci wewnątrz folii termokurczliwej, dlatego zachęca się ludzi do wkładania otworów wentylacyjnych do folii termokurczliwej. Mobilna folia termokurczliwa Dyck kosztuje więcej za te dodatkowe funkcje folii termokurczliwej, jak większość z nich.

Zamek drzwi 40,00 zł
Odpowietrznik zasilany energią słoneczną 30,00 zł
Wentylacja zasilana wiatrem 10,00 zł
Rozwijanie łodzi 2 USD/stopa liniowa
Ochrona przed pleśnią (poniżej 27 stóp) 50,00 zł

Podczas gdy jedna z mobilnych opakowań termokurczliwych stwierdziła, że ​​obciążają ludzi kosztami podróży do ich lokalizacji. Jeśli znajdziesz taki, który jest blisko ciebie, ich ceny są przyzwoite i unikasz kosztów podróży.

Kolejną firmą mobilną, która pakuje łodzie w folię termokurczliwą, jest Mobilna usługa morska. Podają różne ceny na swojej stronie internetowej, co naprawdę pomaga przy porównywaniu różnych firm, jednocześnie próbując znaleźć odpowiednią dla siebie.

łodzie poniżej 20 stóp 10 USD/stopę + czas podróży
łodzie od 20 do 26 stóp 11 USD – 12 USD w zależności od oprawy i podpór
+ Czas podróży
łodzie powyżej 26 stóp czas i materiały + czas podróży (pobiją
każda niższa cena)
usuwanie owijek i
recykling do 30 stóp
60 USD + czas podróży

Rzeczy, które będą miały wpływ na cenę

Jak wcześniej wspomniano, jest kilka rzeczy, które mogą znacznie wpłynąć na cenę, jaką ostatecznie płacisz za opakowanie łodzi. Co zaskakujące, te rzeczy mogą wydawać się tak małe i bezsensowne, jak się wydaje, ale każdy profesjonalista zajmujący się pakowaniem w folię termokurczliwą ma specyficzny sposób robienia rzeczy tak, aby były zrobione tak, jak chce. Jedna firma pobiera dodatkowe 5 USD za malowanie kadłuba. Nie pomyślałbyś, że to jest zmartwienie, ale kiedy pakujesz w folię termokurczliwą, wszystko staje się zmartwieniem.

Serwis łodzi Scotta stwierdza również, że nie skurczy łodzi owijanych, które mogą mieć dodatkowe problemy. Ich witryna zawiera następujące informacje.

„Scott’s Boat Service nie kurczy łodzi przechowywanych na wodzie ani żaglówek z masztami schodkowymi”.

Istnieje również wiele zwykłych codziennych rzeczy, które mogą mieć wpływ na cenę. Jednym z nich jest lokalizacja zarówno Ciebie, jak i osoby, która chce kurczliwie owinąć swoją łódź. Niektórzy ludzie nawet latają lub wyjeżdżają samochodem dla osoby i jej materiału termokurczliwego. To oczywiście może sporo dodać do ceny.

Jak widzieliście wcześniej w poście, istnieje wiele różnych firm i biznesów, które owijają folię termokurczliwą. Dla każdej z tych firm obowiązywać będzie inna cena podstawowa, a także inne dodatkowe opłaty i koszty. Chociaż jest to denerwujące, ponieważ wymaga wielu badań, aby znaleźć najlepszą ofertę, ma to sens, ponieważ istnieje tak wiele różnych obliczeń i okoliczności, które należy wziąć pod uwagę w równaniu.

Ponadto, jak widzieliśmy wcześniej, łodzie o różnych rozmiarach mają różne ceny. Większe łodzie są często nieco droższe tylko dlatego, że trudno jest manewrować wokół łodzi. Jest też droższy, ponieważ potrzeba więcej materiału, a praca jest cięższa na większej łodzi. Jednak rozmiar obrotu nie zawsze wynosi 27 stóp, jak to było w przypadku Mobile Shrink Wrap firmy Dyck.

Różne łodzie mają różne kształty i rozmiary. Każda z tych konsoli środkowych lub żagli lub cokolwiek to może mieć również wpływ na cenę. Na szczęście w przypadku łodzi basowych nie ma zbyt wielu wystających elementów statku, takich jak belki lub t-topy, które utrudniają owijanie folią termokurczliwą. Jedyną częścią, która może powodować problemy, jest silnik zaburtowy łodzi, ale zajmują się tym profesjonaliści.

Profesjonalny czy DIY?

Istnieje wiele opcji pakowania łodzi w folię termokurczliwą, ale dwie główne opcje to profesjonalizm lub majsterkowanie. Zaskakująco jest to dość kontrowersyjny temat.

Kiedy wybierasz się na trasę profesjonalną, ważne jest, aby przed wyborem przeprowadzono szeroko zakrojone badania i porównywanie cen. I chociaż może to być kosztowne, patrzenie na ceny, które pobierają te firmy, może być stresujące, lepiej jest zrobić to, co jest lepsze dla łodzi. Z tak gorącym pistoletem, który uszczelnia opakowanie i niezliczonymi innymi potencjalnie niebezpiecznymi narzędziami, lepiej zatrudnić profesjonalistów do pracy.

Samodzielne owijanie łodzi w folię termokurczliwą może być niezwykle trudne tylko ze względu na to, ile wysiłku, czasu, rąk i pieniędzy wymaga. Wielu sugeruje pozostawienie tego profesjonalistom, ale inni twierdzą, że DIY to droga. Ale jeśli nie zamierzasz mieć trochę czasu w wolnych rękach i poświęcić go na pakowanie swojej łodzi w folię termokurczliwą, będzie to trochę przeciąganie, a także finansowe trzęsienie ziemi.

Czego potrzebujesz do majsterkowania

 • pistolet termokurczliwy
 • folia termokurczliwa (Dr Shrink ma dużą różnorodność i zakres cen)
 • otwory wentylacyjne
 • drzwi na zamek błyskawiczny
 • wysoki
 • wsporniki pionowe
 • nóż do folii termokurczliwej
 • taśma
 • klej w sprayu
 • rękawice ochronne

Pistolety termokurczliwe mogą stać się astronomicznie drogie, więc kosztują od 400 do 800 dolarów. Następnie dodaj potrzebną ilość folii termokurczliwej, która może już podwoić cenę. Nie wspominając o wielu innych potrzebnych dostawach. Chociaż możesz wypożyczyć pistolet termokurczliwy od niektórych firm, cena wszystkiego innego się sumuje i po prostu nie ma sensu wybierać droższej opcji.

Patrząc poza problemy finansowe związane z majsterkowaniem, pojawiają się również problemy z bezpieczeństwem. Używanie pistoletu termokurczliwego przez amatora może być niebezpieczne, ponieważ robi się tak gorąco. Może to potencjalnie spowodować uszkodzenie łodzi, użytkownika lub innych osób w pobliżu.

Zrób to sam jest zwykle dobrym rozwiązaniem, jeśli jest wielu udziałowców łodzi, którzy chcą zapłacić za cenę i faktycznie pomóc w pakowaniu w folię termokurczliwą, lepiej zapłacić za to komuś innemu.