Siedem sposobów, aby Twoje wędrówki były przyjazne dla środowiska

Zagubienie się w naturze poprzez wędrówki to jeden z najlepszych sposobów na uwolnienie się od stresów współczesnego świata, ponowne oswojenie się i ponowne połączenie ze światem, który mamy szczęście nazywać naszym domem. Jednak ważne jest, aby odpowiedzialnie cieszyć się naszymi przygodami, aby zapewnić, że nadal będziemy chronić to piękne środowisko dla przyszłych pokoleń. Oto siedem przydatnych wskazówek dotyczących ochrony miejsc, które lubisz:

Sposoby, aby Twoje wędrówki były przyjazne dla środowiska

1) Planuj z wyprzedzeniem

Zawsze łatwiej jest postąpić właściwie, jeśli jesteś dobrze przygotowany na daną sytuację. Mając to na uwadze, decydując się na weekendową wycieczkę do lasów, w góry, nad jeziora lub nad morze… najpierw podejdź do siebie. Większość znanych tras ma przestrzegane wytyczne dostępne online, które informują o najlepszych trasach do pokonania, wyznaczonych miejscach kempingowych i parkingowych oraz o wszelkich szczególnych zagrożeniach, o których powinieneś wiedzieć.

Dobrym źródłem do wykorzystania tutaj jest Departament Konserwacji, który ma łatwo dostępne informacje na temat najpopularniejszych lokalizacji. Świadomość i przestrzeganie zasad jest ważnym aspektem bycia przyjaznym dla środowiska turystą, ponieważ zapewnia, że ​​obszary, których nie należy zakłócać, pozostają w spokoju, a ryzykowne czynności, takie jak ogniska, są przechowywane w bezpiecznych warunkach. Zasady te obowiązują również dla bezpieczeństwa samych wędrowców i zapewniają, że zasoby nie muszą być marnowane na ratowanie ludzi z sytuacji, którym można zapobiec.

2) Kup dobry sprzęt

Bycie ekologicznym turystą zaczyna się na długo przed wyruszeniem na szlaki. Jeśli chcesz zmniejszyć swój wpływ na planetę, musisz myśleć nie tylko o swoich działaniach w dniu wędrówki. Wszystkie decyzje, które podejmujesz w swoim życiu, mają wpływ na planetę, w tym zakupy, których dokonujesz, aby przygotować się do wędrówek.

Istnieje wiele ekologicznych marek, więc upewnij się, że wybierasz taką, która wykorzystuje zrównoważone materiały i naturalne procesy oraz zapewnia etyczne warunki pracy. Podobnie, jeśli nadal będziesz musiał kupować nowy zestaw… twoje stare ubrania będą wypełniać wysypisko, więc postaraj się zainwestować w trwałe ubrania, a kiedy będziesz musiał pożegnać się z tymi wysłużonymi faworytami – znajdź sposób na recykling materiału.

Czytać  7 powodów, dla których osioł jest idealnym towarzyszem wędrówek

3) Produkty osobiste

Podobnie wszelkie produkty, których prawdopodobnie użyjesz dla osobistego komfortu, ochrony i higieny, mogą w rzeczywistości być bardzo szkodliwe dla planety. Zastanów się, które produkty kupujesz i zabierasz ze sobą na wędrówkę, ponieważ niektóre chemikalia uwalniane przez produkty uboczne, takie jak filtry przeciwsłoneczne, nie są wcale przyjazne dla środowiska! „Chociaż oczywiście chcesz, aby produkty takie jak spray na owady i krem ​​przeciwsłoneczny były skuteczne, jeśli poszukasz naturalnych alternatyw, zdziwisz się, jak dobre mogą być.

4) Zasilaj swoją wędrówkę

Innym obszarem do zbadania przed wyjściem z domu na wędrówkę jest jedzenie i picie, które zamierzasz spakować na przygodę w dziczy. Jest to kluczowy obszar, w którym tak łatwo jest zmniejszyć swój wpływ na środowisko, będąc świadomym ilości opakowań, które zużywasz, inwestując w przetworzoną żywność i liczbę mil żywnościowych, które przyczyniają się do Twojego śladu węglowego.

Postaraj się zminimalizować te dwa czynniki, przygotowując pyszne przekąski i napoje, które możesz zabrać ze sobą tam, gdzie to możliwe. Jest to dość łatwe do zrobienia przy odrobinie przezorności i kreatywności, więc co powiesz na stworzenie własnej, spersonalizowanej mieszanki orzechów i nasion, aby uzyskać smaczną mieszankę na szlak, lub ugotowanie rozgrzewającej zupy, którą możesz zabrać ze sobą w termosie.

5) Dbaj o swój miot

Jedną z najbardziej oczywistych wskazówek, których nie powinienem tutaj wymieniać, ale zrobię, jest nie zostawianie śmieci podczas wędrówek. Odpady pozostawione przez ludzi mogą rozkładać się przez dziesięciolecia, jeśli w ogóle, i mogą stanowić poważne zagrożenie dla dobrostanu zwierząt, które je napotkają, niezależnie od tego, czy się w nie uwikłają, czy je połkną. Mając to na uwadze, pamiętaj, aby spakować ze sobą worek na śmieci, aby łatwo pomieścić wszystkie śmieci i pozbyć się ich odpowiedzialnie po powrocie do domu, poddając recyklingowi jak najwięcej. Bycie zielonym wędrowcem jest bardzo ważne, aby być odpowiedzialnym za śmieci, ale dlaczego na tym poprzestać?

Czytać  Jak prawidłowo zasznurować buty turystyczne?

Odnoszący sukcesy bloger podróżniczy, Adam Atkins, który pisze na Eseje o boomie poleca”pójść o krok dalej i zbierać śmieci, które znajdziesz po drodze; tylko dlatego, że go nie upuściłeś, nie oznacza, że ​​nie musisz go podnosić, w końcu nadal szkodzi środowisku, do kogo pierwotnie należał.Jak słusznie mówi Adam, jest to naprawdę satysfakcjonujące, dobre samopoczucie, więc spakowanie worka na gaz to świetny pomysł, aby umożliwić ci coś dla planety w połączeniu z czerpaniem radości z tego, co ma ci do zaoferowania.

6) Użyj ponownie, aby zmniejszyć

Kierując się podobnym tokiem myślenia, zmniejsz ryzyko zaśmiecania w dowolnym miejscu, zabierając pojemniki wielokrotnego użytku na swoje prowianty lub rzeczy osobiste. Dotyczy to osobistych przyborów toaletowych i opakowań do żywności, więc rozważ zainwestowanie w coś takiego jak składana butelka na wodę wielokrotnego użytku, którą możesz napełniać po drodze z czystych źródeł.

Kolejną wskazówką, jaką ma dla nas tutaj nasz przyjazny bloger podróżniczy Adam, jest być może nawet „robienie ekologicznych opakowań do żywności z wosku pszczelego jako zrównoważonej alternatywy dla marnotrawnych i toksycznych produktów z tworzyw sztucznych, takich jak folia spożywcza”. Jeśli szybko zajrzysz do Internetu, na YouTube jest mnóstwo filmów o majsterkowaniu na temat tego rodzaju aktywności i wielu niezależnych sprzedawców, którzy robią je również, jeśli nie masz wolnego czasu na zainwestowanie siebie.

7) Zostaw to tak, jak go znalazłeś

Nie pozostawiaj śladów etyki outdoorowej

Jedną z najlepszych mantr, które możesz zastosować w swojej zielonej wędrówce, jest „zostaw to tak, jak to znalazłeś.” Choć może się wydawać kuszące, aby zabrać niektóre z pozornie obfitych naturalnych pamiątek, które natkniesz się ze sobą podczas spaceru po dzikiej stronie, nie zrywaj żadnych kwiatów, zabieraj do domu wszelkich muszli lub kamyków lub wykopuj rośliny.

Czytać  Lista kontrolna wędrówek: niezbędne elementy dla Twoich szczęśliwych szlaków

Jeśli wszyscy robią to tak niewinnie, jak może się to wydawać, ma to destrukcyjny wpływ na delikatne ekosystemy. Jeśli musisz mieć pamiątkę z podróży, zrobienie zdjęcia jest najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić! Pamiętaj też, że zasada ta dotyczy nie zakłócania dzikiej przyrody w okolicy, niezależnie od tego, czy jest to duża czy mała. W szczególności oznacza to, że nie należy karmić żadnych napotkanych zwierząt, ponieważ może to się z nimi nie zgadzać, a w niektórych przypadkach powodować, że stają się zbyt przyjazne dla ludzi, czasami powodując ich atak.

W sumie nie staram się być zabawną gąbką z tą radą. Wspaniały teren na zewnątrz to wspaniały park zabaw dla nas, ludzi, ale jest to również delikatna przestrzeń, która nie należy do nas. Musimy zrobić wszystko, co w naszej mocy, gdy jesteśmy poza domem, aby pozostawić jak najmniej śladów, zachowując je dla mieszkańców i przyszłych pokoleń.

Biografia autora:

Napisz do nas

WSPÓŁPRACOWNIK: Elżbieta Hines

Elizabeth Hines sama w sobie jest uznaną pisarką podróżniczą, a także wykorzystuje swoje talenty do redagowania w Akademicki usługa pisania.