Różne sposoby na urozmaicenie wędrówek

Wędrówki nigdy się nie starzeją. Zawsze są nowe miejsca do odwiedzenia, nowe szlaki do odkryciai różne ścieżki do obrania. To świetny sposób na spędzenie czasu na świeżym powietrzu, złagodzenie stresu i poważną aktywność fizyczną.

Ale nie musimy mówić o korzyściach płynących z wędrówek; już wiesz! Jeśli jesteś zapalonym wędrowcem, wiesz również, że nawet jeśli ciągle odkrywasz nowe i ekscytujące miejsca, czasami fajnie może być trochę „podrasować”.

Co to dokładnie oznacza? Cóż, nie musisz się nudzić swoimi wędrówkami, aby spróbować czegoś nowego. Przyprawianie rzeczy może być świetnym sposobem na tchnięcie nowego życia w regularne wędrówki, a także na zaangażowanie znajomych.

Nie wiem, jak to zrobić przenieś swoją grę w wędrówki na wyższy poziom? Mamy dla Ciebie kilka wyjątkowych pomysłów, które sprawią, że nie będziesz się doczekać kolejnej przygody, niezależnie od tego, czy jesteś samotnym odkrywcą, czy chcesz coś zmienić ze swoimi kumplami na wędrówki.

Różne sposoby na urozmaicenie wędrówek

Źródło obrazu: Unsplash

Idź na poszukiwanie skarbów

Geocaching

Źródło obrazu: pixabay

Powiedzmy sobie szczerze, kto nie chce poczuć się jak odkrywca (a nawet pirat?) szukający zakopanego skarbu? Chociaż możesz nie szukać „X”, aby zaznaczyć miejsce, możesz wyruszyć na poszukiwanie skarbów, zamieniając następną wędrówkę w przygodę z geocachingiem.

Skrzynki są ukryte w 191 różnych krajach na całym świecie. Bez względu na to, dokąd się wybierasz, możesz czerpać korzyści z bycia poszukiwaczem skarbów. Koncepcja jest prosta. Pobierasz aplikację Geocaching i podłączasz swoją lokalizację. Aplikacja poinformuje Cię, gdzie w określonym promieniu znajdują się skrytki. Następnie będziesz podążał za tą mapą i współrzędnymi do „skarbu”. Wszędzie ukryte są różne rodzaje skrzynek, w tym:

  • Tradycyjne skrytki
  • Multi-cache (dwie lub więcej lokalizacji)
  • Tajemnicze skrytki (zazwyczaj zawierają zagadkę lub łamigłówkę)
  • Skrytki eventowe (zgromadzenie lokalnych geocacherów)
Czytać  Jak zmierzyć długość tułowia dla plecaka?

Społeczność geocachingu zyskała na popularności na przestrzeni lat, więc jest to świetny sposób na nawiązanie kontaktu z innymi ludźmi, którzy są zainteresowani przebywaniem na świeżym powietrzu, spacerami po przyrodzie i odkrywaniem. Poza tym nie potrzebujesz dużo dodatkowego sprzętu niż tradycyjny sprzęt do wędrówek. Będziesz potrzebować telefonu i/lub lokalizatora GPS, aby upewnić się, że jesteś na właściwej ścieżce, i być może kilku narzędzi, takich jak mała łopata, rękawiczki i nawet wykrywacz metalu aby pomóc Ci odkryć skrzynkę, gdy jesteś blisko.

Jeśli chcesz, aby Twoje wędrówki wydawały się bardziej wyzwaniem i podoba Ci się pomysł bycia „nagrodą” na końcu, geocaching może być fantastyczną opcją na zmianę rzeczy.

Wycieczka do jedzenia

Jedz zdrowo i bądź w formie na piesze wycieczki

Przeciętna osoba dorosła ważąca 160 funtów może spalić ponad 400 kalorii na godzinę wędrówki. Nie trzeba dodawać, że łatwo jest zaostrzyć apetyt, gdy jesteś na szlaku! Dlaczego więc nie wędrować po jedzenie? Skorzystaj z listy pomysłów na pobyt — przydatne podczas blokad COVID — tworząc prawdziwy trening na świeżym powietrzu podczas wędrówki: wędruj w interwałach, które obejmują zatrzymywanie się, aby zrobić pompki na pobliskich kłodach, ławkach lub płaskim terenie; załaduj plecak z workami z piaskiem lub mąką, aby włączyć trening siłowy.

Pakowanie mieszanki szlaków i batonów energetycznych może pomóc ci iść przez jakiś czas, ale jednym ze sposobów na urozmaicenie kolejnych wędrówek jest szukanie szlaków, które znajdują się w pobliżu świetnych lokalnych restauracji. Czy ty i twoi przyjaciele uwielbiacie dobry posiłek? Czy niedzielny brunch stał się już tradycją? Dlaczego nie dodać wcześniej wycieczki do swojego planu podróży? Możesz wybrać się na szlaki na kilka godzin, a następnie rozkoszować się niesamowitym jedzeniem. Dzięki temu, że jest to wydarzenie cykliczne, za każdym razem możesz wybrać inną restaurację.

Czytać  Jak czyścić śmierdzące buty turystyczne

Jeśli uważasz się za „smakosza” lub jesteś po prostu kimś, kto docenia świetne lokalne potrawy, może to sprawić, że Twoje wędrówki będą o wiele bardziej ekscytujące. Będziesz czekał na nagrodę pod koniec każdej wycieczki i możesz porozmawiać o tym, czego oczekujesz podczas wędrówki, używając jej jako wbudowanego motywatora.

Jest to szczególnie świetny pomysł, jeśli dużo podróżujesz i możesz wędrować różnymi szlakami w całym kraju (lub na świecie!). Zrób rozeznanie z wyprzedzeniem, jeśli zamierzasz być w nowym miejscu, i zdecyduj się na kilka lokalnych miejsc, które chciałbyś wypróbować.

Grać w grę

Grać w grę

Pomysł przebywania na zewnątrz i odkrywania natury jest zabawny, bez względu na to, w jaki sposób ją pokroisz. Ale jeśli regularnie wędrowasz z przyjaciółmi, dlaczego nie dodać do tej zabawy, grając po drodze w jedną lub dwie gry? Może pomóc Ci pokryć większą część terenu, nie zdając sobie z tego sprawy, i może przyspieszyć czas.

Nie wiesz, w jaką grę grać? Rozważ kilka popularnych gier drogowych, takich jak:

  • Szpieguję
  • Czy wolałbyś?
  • 20 pytań
  • Gra pamięciowa

Większość z tych gier można łatwo przetłumaczyć na wycieczkę. Większość z nich to sposoby na skłonienie ludzi do mówienia i myślenia przy jednoczesnym zachowaniu aktywności.

Możesz nawet wcześniej zorganizować polowanie na padlinożerców i rozdać „listy” wszystkim znajomym przed wędrówką. Lista może zawierać rzeczy, które muszą znaleźć po drodze. Pod koniec szlaku osoba, która znalazła najwięcej przedmiotów, otrzymuje nagrodę lub „perk”. Może nie muszą płacić za lunch, albo mogą być DJ-em w samochodzie w drodze do domu.

Nie bój się kreatywnie prezentować swoje pomysły na gry i angażuj wszystkich w aktywną grę. To wspaniały sposób na przerwanie monotonnych godzin wędrówek i może pomóc zredukować jeszcze większy stres.

Uchwycić moment

Uchwycić moment

Są szanse, że jeśli kochasz piesze wędrówki, kochasz przyrodę. Możliwość wędrowania różnymi szlakami na całym świecie może zaoferować jedne z najbardziej niesamowitych, zapierających dech w piersiach widoków, jakie kiedykolwiek zobaczysz. Możesz to wykorzystać, zabierając ze sobą aparat na każdą ze swoich przygód. Dla niektórych może to oznaczać wyciągnięcie telefonu z kieszeni.

Czytać  Czy powinienem kupić buty lub buty na wędrówki?

Dla innych inwestycja w wysokiej jakości aparat do rejestrowania przygód może doprowadzić do nowego hobby.

Jeśli planujesz wędrówkę, która, jak masz nadzieję, zamieni się w niezapomnianą okazję do zrobienia zdjęcia, przygotuj się z wyprzedzeniem. Spójrz na lokalną prognozę pogody, dowiedz się, dokąd jedziesz, i odpowiednio się spakuj. Twoja wędrówka będzie prawdopodobnie bardziej przypominać podróż z plecakiem, jeśli masz ze sobą sprzęt fotograficzny i dodatkowy sprzęt, więc może być krótsza niż standardowy spacer.

Pamiętaj, że jeśli robisz zdjęcia sam i często wędrujesz, ważne jest, aby dbać o siebie. Upewnij się, że jesz i pijesz wystarczająco dużo na szlaku i chronisz się przed słońcem.

Jak widać, istnieje wiele sposobów na urozmaicenie wędrówek. Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, to myśleć nieszablonowo i pozwolić swojej kreatywności zabłysnąć. Znasz rzeczy, które najbardziej Cię interesują i Twoich znajomych / kumpli z wędrówek. Nie bój się więc niekonwencjonalnych pomysłów na wędrówki. Zmiana rutyny i wypróbowanie czegoś nowego to doskonały sposób, aby ponownie zakochać się w wędrówkach, jednocześnie patrząc na nie z innej perspektywy.

Podziel się „Różnymi sposobami na urozmaicenie swoich wędrówek” w komentarzu. Wesołych wędrówek.

Biografia autora:

Napisz do nas

Współtwórca: Łukasz Kowal

Słowa o autorze tego artykułu: „Luke Smith jest pisarzem i badaczem, który został blogerem. Od ukończenia studiów próbuje swoich sił jako niezależny pisarz. Lubi pisać na różne tematy, ale jego ulubione to tematy związane ze stylem życia i outdoorem. Kiedy nie pisze, możesz go znaleźć, jak podróżuje, wędruje lub gra.