Roczne koszty utrzymania skutera wodnego: ile będzie kosztować jego utrzymanie?

Przed podjęciem dużego kroku i zakupem skutera wodnego ważne jest, aby wziąć pod uwagę koszty, które będziesz musiał ponieść PO zakupie.

Są rzeczy, za które musisz zapłacić za każdym razem, gdy wyjeżdżasz na skuter wodny, i za każdy rok, w którym go masz. Ile faktycznie będzie kosztować posiadanie skutera wodnego?

Jedną rzeczą, o której musisz pamiętać, jest to, że ceny w warsztatach naprawczych PWC bardzo się różnią, więc zachęcam do udania się do zaufanego lokalnego mechanika i uzyskania od niego ceny. Upewnij się, że podałeś mu dokładny model PWC, ponieważ istnieją również różnice między modelami jednostek pływających. Ten post poda przybliżone oszacowanie kosztów posiadania skutera wodnego.

Wymiana oleju

Co 50 godzin jazdy na skuterze wodnym należy dokonać wymiany oleju. Olej należy wymieniać przynajmniej raz w roku. Jeśli udasz się do mechanika PWC, za wymianę oleju i O-ringów obciąży Cię on kwotą od 200 do 500 USD.

Gdy zamówisz części i zrobisz to sam, będzie to kosztować do 175 USD. W całym Internecie dostępne są filmy, które pokazują, jak wymienić olej z PWC. Jeśli dokonujesz własnej wymiany oleju, będziesz potrzebować ekstraktora oleju. Jednym z fajnych zasobów na Amazon są zestawy do wymiany oleju, a jeśli przyjrzysz się temu pomysłowi, po prostu upewnij się, że jest to odpowiedni zestaw do twojej maszyny.

Bateria

Baterie należy wymieniać co 3 do 5 lat. Jeśli musisz wymieniać baterię co roku, polecam zakup ładowarki do paneli słonecznych, która będzie ładować baterię, gdy jej nie używasz.

Robią świetne baterie do skuterów wodnych za około 100 USD na Amazon. Jeśli chcesz kupić ładowarkę do baterii słonecznych, mają świetny? na Amazon za 20-30 USD.

Zimowanie

Będzie to najdroższa konserwacja, o którą będziesz musiał się martwić. W sezonie, kiedy nie używasz skutera wodnego lub zanim zrobi się zimno, będziesz musiał go zimować. Zasadniczo zawsze powinieneś zimować swój skuter wodny, jeśli nie zamierzasz go używać przez 2 miesiące, nawet jeśli mieszkasz w miejscu, w którym jest ciepło przez cały rok.

Nie chcesz, aby woda zamarzła w twoim silniku, ponieważ zniszczy to cały silnik. Aby temu zapobiec, musisz zanieść go do doświadczonej osoby lub zrobić to krok po kroku online. Zimowanie może kosztować około 600-700 USD, gdy zabierzesz go do mechanika. Muszą opróżnić jednostkę pływającą i napełnić ją nowym gazem, stabilizatorem gazu i filtrami, aby zapewnić smarowanie wnętrza.

Można to zrobić samemu za dużo taniej, wystarczy kupić trochę zapasów i wiedzieć, jak wyczyścić skuter wodny. Na własną rękę kosztuje około 200 USD za wszystkie materiały.

Jeśli udasz się do lokalnego dealera, będzie on w stanie oszacować, ile będzie kosztować zimowanie. Ceny są różne w każdym stanie, a także zależy od tego, jaki skuter wodny posiadasz.

Świece zapłonowe

Podobnie jak olej, świece zapłonowe należy wymieniać przynajmniej raz w roku. Silnik czterosuwowy nie potrzebuje nowych świec zapłonowych tak bardzo jak dwusuwowy, ponieważ oleje do silników dwusuwowych powodują szybsze zapalanie iskier.

Prostą rzeczą do zrobienia, jeśli nie jeździsz dłużej niż 50 godzin w sezonie, jest zabranie go na wymianę oleju i świec zapłonowych w tym samym czasie.

Zazwyczaj zestaw 4 świec zapłonowych kosztuje około 10 USD, co jest najtańszą częścią skutera wodnego, o którą musisz się martwić.

Pierwsza usługa/koszty usługi

Pierwsza usługa jest najważniejsza, ponieważ większość producentów używa „oleju do docierania” w nowym skuterze wodnym, który należy usunąć po dotarciu silnika (zwykle w ciągu pierwszych 10 godzin jazdy). Zapytaj swojego dealera, kiedy jest pierwszy serwis i weź go, gdy powie. Pierwsza usługa będzie kosztować więcej niż usługi, które otrzymasz po niej.

Ważną rzeczą do zapamiętania jest to, że 99% dealerów nie uwzględnia pierwszej usługi przy zakupie skutera wodnego. Jest to coś, co należy wziąć pod uwagę podczas negocjacji: nie zapomnij o tym, aby uzyskać to na piśmie, aby było to zgodne z prawem. Pierwsza usługa będzie kosztować kilkaset dolców.

Spokojnie na wodzie, kiedy właśnie kupiłeś nowy skuter wodny, to dobry pomysł, ponieważ dopóki nie wykonasz pierwszego serwisu, nie będziesz wiedzieć, w jakim stanie jest skuter wodny.

Jasne, wydawanie fortuny na skuter wodny, a następnie zabieranie go do sklepu zaraz po pierwszym kontakcie z wodą może być denerwujące, ale ma to na celu zapewnienie, że wszystko działa gładko i że można jechać na pełnym gazie. Twoje przyszłe podróże bez martwienia się, że coś się zepsuje.

Pamiętaj, że skuter wodny jest jak Twój samochód; będzie potrzebował jakiejś usługi. Jeśli nie jesteś profesjonalnym ekspertem od silników, będziesz musiał od czasu do czasu zabierać swój skuter wodny, aby go sprawdzić. Spodziewałbym się zainwestowania około 100 dolarów miesięcznie w tę kategorię usług.

Remont

Przy zakupie nowego lub używanego skutera wodnego należy wziąć pod uwagę gwarancję. Było wiele przypadków, w których gwarancja obejmie komponenty, które nie powinny się zepsuć. Po opłaceniu udziału własnego zostało załatwione.

Dlatego gwarancja jest mądrą drogą; zostaniesz objęty o rzeczy, które nie powinny się wydarzyć. Bądźmy szczerzy, skutery wodne są jak samochody w tym sensie, że co jakiś czas coś idzie nie tak.

Mogą być konieczne drobne naprawy, takie jak zamawianie nowych kabli, nowych kluczy itp. Przygotuj się więc na płacenie około 40 USD miesięcznie za naprawy w domu.

Ubezpieczenie

Jesteś idiotą, jeśli nie masz ubezpieczenia na skuterze wodnym. Jest to zwykle jedna z najdroższych maszyn, które zamierzasz kupić przez całe życie, i tak jak chcesz, aby Twój dom był chroniony, powinieneś chcieć chronić swój skuter wodny.

Nigdy nie wiadomo, co może się wydarzyć na wodzie; uderzenie w dok, uderzenie w kogoś innego, rozbicie się o skały itp. Trudno jest podać cenę ubezpieczenia każdego miesiąca, ponieważ istnieje wiele czynników, które składają się na cenę ubezpieczenia.

Niektóre z tych czynników obejmują wiek, posiadaną jednostkę pływającą, liczbę osób, która może na niej jeździć, moc posiadaną przez model, miejsce przechowywania i wiele innych. Przejdź do trybu online i dowiedz się więcej o tym, na jaką cenę patrzysz.

To może być lub nie na twoim polu golfowym, ale możesz spodziewać się, że zapłacisz kilkaset dolarów rocznie za ubezpieczenie jednostki pływającej. Jest to warte swojej ceny, ponieważ chcesz mieć swój skuter wodny w najlepszej formie, aby służył Ci przez wiele lat.

Akcesoria

Oprócz jednostki pływającej i jej konserwacji będzie więcej rzeczy do kupienia. Będziesz potrzebować rzeczy z tej listy, aby były w 100% bezpieczne na wodzie:

 • Linia doku Bungee
 • Chłodnica
 • Stojak na narty wodne
 • Sucha torba/etui na telefon
 • Teleskopowe Wiosło
 • Kotwica skutera wodnego
 • Okulary ochronne
 • Ładowarka słoneczna
 • Błotnik/zderzak PWC
 • Pokrowiec na skuter wodny
 • Kamizelki ratunkowe
 • Osłona wirnika
 • Drabina do wsiadania
 • Gwizdek/klakson powietrzny

Całkowity koszt

Pierwszy rok, w którym kupisz skuter wodny, spędzisz więcej niż kolejne lata. W roku, w którym kupujesz skuter wodny, powinieneś spodziewać się wydania około 1500 USD poza rzeczywistą ceną skutera wodnego. Gdy już wykonasz pierwszy serwis i będziesz mieć wszystkie potrzebne akcesoria, nie będziesz musiał wydawać tak dużo.

Po pierwszym roku płatności, jak wspomniałem powyżej, nie będziesz musiał płacić tyle. Jeśli masz tańszy skuter wodny, taki jak Sea-Doo Spark lub Yamaha EX, prawdopodobnie wydasz około 900 USD rocznie.

Jeśli jednak masz droższy skuter wodny, który ma większą moc i większy silnik oraz zbiornik paliwa, zapłacisz około 1100 USD

Inną rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że zaoszczędzisz setki dolarów, wykonując własne naprawy, więc poświęć trochę czasu, aby dowiedzieć się, jak dbać o skuter wodny, aby uzyskać więcej akcesoriów do swoich wodnych doświadczeń.

W końcu musisz być gotów wydać około 1000 USD rocznie na swój skuter wodny, aby mieć pewność, że pozostanie on w doskonałym stanie!