ROCK SPRINGS BIEGAJĄ W KELLY PARK – Apopka, FL

Autor: Nancy Ferri

Zaledwie 40 km na północ od Orlando leży Kelly Park i wspaniałe Rock Springs. Aby ocalić ten naturalny klejnot, dr Howard Kelly kupił 200 akrów ziemi w latach dwudziestych XX wieku i przekazał ją w 1927 r. Orange County. Od tego czasu Orange County zwiększyło rozmiar parku do łącznie 325 akrów.

Kelly Park oferuje piękny, zadrzewiony kemping i kilka godnych zwiedzania szlaków turystycznych. Na terenie parku dozwolone jest nurkowanie z rurką, pływanie i tubing. Rock Springs Run dociera do rzeki Wekiva ze źródła o tej samej nazwie, co minutę wylewając 26 000 galonów czystej wody o temperaturze 68 stopni.

Floryda nie wysycha w magicznych miejscach do pływania kajakiem. Rock Spring Run to taki, który dla wielu może być tajemnicą, ale niedługo wypuścimy to wiosło z worka.

Wodowanie

Istnieją dwa wyjątkowe obszary startowe, z których można uzyskać dostęp do Rock Springs Run. Camp Joy w hrabstwie Orange, położony obok Kelly Park, nie wynajmuje kajaków, kajaków ani nie zapewnia transportu wahadłowego, jednak możesz stąd zwodować swój własny statek wodny. Uwaga, do wody można dostać się przez kilkaset stóp. Zadzwoń do Kelly Park, aby podać datę i godzinę przybycia do Camp Joy, aby strażnik mógł się tam spotkać. Opłata za uruchomienie wynosi 5 USD. Camp Joy pozostaje otwarty do 17:30, więc możesz tam również zaparkować samochód.

Kings Landing, niedaleko Camp Joy, to prywatna firma odzieżowa. Wypożyczają kajaki, kajaki i zapewniają transfer. Nie musisz dokonywać rezerwacji z wyprzedzeniem, ale weekendy mogą być zajęte, dlatego zalecamy wcześniejsze przybycie. Wodowanie własnego prywatnego kajaka lub kanu jest również możliwe za opłatą w wysokości 10 USD.

Usługa transferu jest świadczona przy wynajmie od nich, jednak jeśli nie możesz wypracować własnego transferu, Kings Landing zorganizuje odbiór Ciebie i Twojego statku po zakończeniu kursu za dodatkową opłatą.

Jeśli wiosłujesz z przyjaciółmi, zaplanuj zrzucenie swojego statku w Kings Landing i zabranie jednego pojazdu do Parku Stanowego Wekiva lub na wyspę Wekiva, która będzie końcem Twojego biegu.

Jeśli nie wynajmujesz od Kings Landing, samochody muszą być zaparkowane przed bramą po obu stronach drogi. To ślepa uliczka, a parkowanie tutaj jest zazwyczaj zawsze bezpieczne.

Opcje wiosłowania

Rock Springs Run zapewnia kilka opcji na Twoją przygodę z wiosłowaniem. Możesz chcieć przepłynąć jego 8,5 mil bezpośrednio w dół rzeki, ale jeśli nie jesteś tubylcem, dodanie dodatkowych 2 mil zabierze Cię przez nie do przegapienia Szmaragdowe Cięcie.

Emerald Cut to jedna mila wiosła w górę rzeki przez krystalicznie czystą wodę pochodzącą w tym momencie z pobliskich Rock Springs. Niektórzy mogą zdecydować się na zrobienie tylko tej części, zabierając tyle czasu, ile potrzeba, aby cieszyć się i odkrywać swoją 2-milową przygodę w górę iz powrotem. Jeśli Rock Springs jest dla ciebie łatwo dostępne, nadszedł czas, aby wiosłować w 8,5-milowej części w dół rzeki innego dnia.

Inni mogą wybrać wyjście na godzinę lub dwie, wiosłować i wrócić do miejsca, w którym zaparkowali, unikając w ten sposób potrzeby korzystania z wahadłowca.

Cokolwiek wybierzesz, z pewnością docenisz ten wyjątkowy wiosenny bieg i potrzebę jego konserwacji.

Szmaragdowe Cięcie

Nazwany tak ze względu na bujne, subtropikalne liście i szmaragdowozieloną, czystą wodę, jest to doświadczenie, którego nie będziesz chciał przegapić. Emerald Cut znajduje się po prawej stronie (pod prąd), gdy opuszczasz premierę Kings Landing. Górny bieg Rock Springs w Kelly Park zapewnia dreszczyk radosnego wiosłowania w krystalicznie czystej wodzie. To jednomilowe wiosło w górę rzeki (z prądem od 3 do 5 mil na godzinę) zabierze Cię przez spokój i piękno nieporównywalne z wieloma innymi wiosennymi trasami, które ma do zaoferowania Floryda.

Kiedy dotrzesz do nieprzejezdnego, niskiego mostu, który wyznacza właściwy Kelly Park, zapuściłeś się tak daleko, jak to możliwe. W tym momencie przesuń swój statek na bok, wyskocz, rozprostuj nogi, pluskaj się trochę w wodzie i ciesz się scenerią. Po powrocie w dół wiosła będziesz miał czas, aby naprawdę poczuć urok Emerald Cut.

Spływ kajakiem tym klejnotem, który warto oszczędzić — Rock Springs Run

Przygotuj się na podziw. Z każdego miejsca startu, Kings Landing lub Camp Joy, zrobienie tego 8,5-milowego wiosła w dół rzeki sprawi, że będziesz chciał ponownie wyruszyć w tę podróż.

To prawda, że ​​jeśli możesz wiosłować tylko w weekend, przekonasz się, że inni mogą mieć ten sam pomysł. Zaplanuj przybycie tam wcześnie. Osobiście wolę spływać kajakiem od połowy października do początku maja, kiedy słońce jest nieco bardziej wybaczające, a owady mniej wygłodniałe. Jeśli uda ci się uciec od 9 do 5 i wiosłować w dzień powszedni, granie na haczyk będzie tego warte.

Naturalna, leniwa rzeka środkowej Florydy ma przyjemny i przyjemny nurt, dając dużo czasu na poruszanie się po zakrętach, zakrętach lub zanurzonych kłodach, które możesz znaleźć po drodze.

Nieco zwężając się na pierwszych kilku milach, możesz natknąć się na powalone drzewa pozostawione przez ulewne deszcze lub huragany na Florydzie. Park świetnie sobie radzi z wycinaniem oczywistych niemożliwych do żeglugi drzew, ale tylko do punktu przejścia, utrzymując tutaj kontrolę nad Matką Naturą. W momencie, gdy wybieg się otwiera, woda staje się poplamiona herbatą w kolorze garbnikowym i widoczne są głębokie kieszenie wody.

Szybko poziom wody i wygląd tego biegu ponownie się zmieni. Gdy zbliżasz się do 7-milowego punktu, Run przybiera skręcony, płytki, ponownie krystalicznie czysty wygląd, prowadząc Cię przez wysokie trawy, hiacynt i rośliny wodne. Ten obszar jest często wystarczająco płytki, aby ponownie wyjść i rozprostować nogi.

Zanim się zorientujesz, dotrzesz tam, gdzie Rock Springs Run spotyka się z rzeką Wekiva. To będzie oczywiste; prawie jak ślepy zaułek. Pozostaje Ci decyzja, by wiosłować w lewo lub w prawo. Odpowiedź na tę decyzję zależy od tego, gdzie zaparkowałeś swój samochód lub gdzie Twój wahadłowiec odbierze.

Wiosłując po prawej stronie, dotrzesz do Parku Stanowego Wekiva Springs – uroczego, znanego parku stanowego z polem namiotowym i dużym źródłem, gdzie podczas upałów ludzie bawią się w chłodnych wodach. Park wynajmuje kajaki/kajaki w miejscu startu i to może być wykorzystywane jako punkt wyjścia.

Wiosłuj po lewej stronie, a Twoim punktem wyjścia będzie wyspa Wekiva. Jest to lokalizacja, z której Kings Landing korzysta do swoich usług wahadłowych. Jeśli udało ci się wypracować własny transport wahadłowy, możesz skorzystać z wyspy Wekiva lub parku stanowego. Obie lokalizacje znajdują się w odległości krótkiego wiosła, gdy dotrzesz do punktu, w którym Rock Springs Run łączy się z rzeką Wekiva.

Dzikiej przyrody

Jak w przypadku wszystkich wód Florydy, na pewno zobaczysz aligatora, dwa lub trzy. W Rock Springs Run nie czają się żadne potwory, ale powiemy, że wyglądają zdrowo. Nie martw się, zachowaj dystans, a oni zachowają swój.

Żółwie, wydry, szopy i jelenie z białym ogonem można spotkać podczas wiosłowania na Emerald Cut lub Rock Springs Run.

To jest siedlisko czarnego niedźwiedzia na Florydzie, ale po wielokrotnym obozowaniu i / lub wiosłowaniu w tym biegu, myślę, że niedźwiedź jest wystarczająco inteligentny, aby pozostać w lesie. Jeśli biwakujesz, bądź mądry i nigdy nie zostawiaj jedzenia na zewnątrz ani w namiocie.

Na Florydzie podana jest szeroka gama ptaków. Powszechnie widuje się sowy, jastrzębie, rybołowa, orły i sępy. Ptaki wodne będą podążać za tobą podczas wędrówki, skrzecząc, jeśli stwierdzą, że im przeszkadzasz.

Możliwości kempingowe

Dla wioślarzy dostępne są cztery prymitywne miejsca biwakowe, a możliwość rozbicia tu obozu i uczynienia z tego biegu dwudniowej wycieczki to naprawdę świetna zabawa. Big Buck, Otter Camp, Indian Mound lub Buffalo Tram są dostępne tylko kajakiem i można je zarezerwować dzwoniąc do Wekiva Springs State Park lub Rock Springs Run State Reserve. Szanuj naturę i samotność, którą zapewnia, pakuj ją, pakuj to jest wymagane.

Zostawiając Cię z tym łatwym, spokojnym uczuciem

Podróż w dół Rock Springs Run oferuje nie tylko widok dla bolących oczu, ale także spokój, uznanie i wdzięczność za dobrze spędzony dzień. Zrelaksuj się, zwolnij i naprawdę ciesz się czasem spędzonym na tym niezwykłym rejsie własnymi wiosłami.

Rock Springs Run, choć nie jest już tajemnicą, jest tym, którym wiosłuję od 40 lat. Spełnia swój hype i, na szczęście dla każdego z nas, tak naprawdę wcale się nie zmienił. Odwiedzając Centralną Florydę, ciesz się jej całorocznym urokiem i niesamowitym pięknem, które pozostawi wspomnienia, które warto zachować.