Przygotowanie do turnieju basowego: lista kontrolna przedmiotów, które należy mieć na łodzi

Kiedy wybierasz się na turniej na wodzie, chcesz mieć pewność, że masz wszystko, czego potrzebujesz. Ale co to właściwie oznacza? Jakie przedmioty musisz mieć przy sobie?

Na Turniej Basowy chcesz mieć pewność, że masz wszystko, od wagi cyfrowej po papier toaletowy. To, co lubi mieć na łodzi, zależy od każdej osoby, ale w tym artykule powiemy Ci, co tam jest i co inni proponowali, abyś zabrał ze sobą.

Więc chodź i przygotujmy się razem do tego turnieju. Czytaj dalej, a nasze łodzie będą gotowe do wypłynięcia na wielkie wody, zanim się zorientujesz.

Kołowrotki, wędki i haki

Kiedy wybierasz się na wyprawę wędkarską lub na turniej, oczywiście będziesz chciał mieć pewność, że masz wędkę, kołowrotki i haki. W przeciwnym razie możesz nie mieć najlepszego czasu, gdy chcesz zarzucić swoje ryby do wody.

Przed startem chcesz mieć pewność, że wszystko jest zorganizowane. Wyciągnij wędki, których zamierzasz używać przez cały dzień i upewnij się, że haczyki są ostre i świeże, a będziesz w stanie dostać się na nowe, jeśli coś pójdzie nie tak.

Ważne jest, abyś wiedział, z jakimi wędkami i kołowrotkami się wybierasz, ponieważ nie chcesz zaczynać turnieju z wędką i kołowrotkiem, które właśnie wbijasz, a które kupiłeś poprzedniej nocy. Użyj takiego, do którego jesteś przyzwyczajony i któremu ufasz. To jest najważniejsze.

Pewien rybak przypomniał sobie czas, kiedy starszy rybak poradził mu, aby spakować dodatkowe kołowrotki, kiedy przypadkowo zaplątał mu się w wędzisko ptasie gniazdo. Zamiast siedzieć i rozplątywać bałagan, mógł po prostu zmienić kołowrotek i wrócić do wędkowania.

Kiedy wychodzisz, nie chcesz brać wszystkich posiadanych wędek, bo to po prostu głupie. Wybierz te, które działają najlepiej dla Ciebie i postaraj się ograniczyć je do minimum. Bierz tylko te, które ty potrzebować.

Możesz zabrać ze sobą dwie lub trzy wędki uzbrojone w to, co zamierzasz rzucić, a następnie kilka uniwersalnych wędek. Pozwoli ci to dostosować się i pracować, jeśli pierwsze wędziska nie działają najlepiej.

Przynęty

Idąc dalej, zdecydowanie ważne jest, aby zabrać ze sobą przynęty. Zawsze miej przy sobie haczyk i wagę, to jest coś, czego nigdy nie możesz ryzykować, że nie weźmiesz, gdy jesteś na turnieju. Kiedy masz zamiar zabrać ze sobą miękkie plastikowe przynęty, upewnij się, że przeprowadziłeś już wcześniej rozeznanie.

Dowiedz się, jakie kolory dobrze sprawdzają się na tym akwenie i przywieź też inne przynęty w tym kolorze. Wprowadź naturalne kolory, jeśli niebo będzie czyste, a ciemniejsze, jeśli będzie pochmurno.

Wiele osób mówi o tym, jak można złowić więcej ryb w określonych kolorach, ale nie bój się próbować różnych kolorów i różnych rzeczy. Nigdy nie wiesz, co sprawi, że zwycięska ryba może być czymś, czego w najmniejszym stopniu się nie spodziewałeś.

Kolejną ważną rzeczą jest to, że oznaczysz swoje przynęty, aby móc szybko i łatwo złapać konkretny rodzaj, bez konieczności przeszukiwania całej przynęty w nadziei, że masz właściwą.

Tagi uboju

Znaczniki uboju to znaczniki, których używasz do oznaczania ryb. Zwykle, gdy bierzesz udział w turnieju, zwykle pozwalają na trzymanie pięciu basów w twojej studni, więc kiedy złapiesz szóstego, nadszedł czas, aby sprawdzić, czy ta ryba przewyższa tę, którą masz w swojej studni. Jeśli tak, zamień tagi i puść tę rybę.

Kiedyś używali przekłutych znaczników uboju, które przebijały dziurę w dolnej szczęce ryby, ale z powodu niepokoju etycznego rybacy tak naprawdę nie chcieli ryzykować spowodowania infekcji u ryb. Więc teraz wyszły z tymi nie przebijającymi znacznikami uboju, które po prostu zaczepiają się o dolną wargę ryby bez jej nakłuwania.

Zazwyczaj do tych tagów dołączone są pływaki w różnych kolorach. W ten sposób, gdy szukasz konkretnej ryby w swojej studni, wystarczy poszukać pływaka w tym kolorze i będziesz w stanie je zlokalizować łatwiej niż bez tych urządzeń pływających.

Są one bardzo pomocne, ponieważ możesz ponumerować urządzenia pływające, a dzięki temu śledzić swoje największe i najmniejsze ryby. To z kolei pomoże ci, gdy będziesz nadal łowić ryby i wypuszczać te, które mogły nie dorównać tym, które wcześniej lub obecnie złowiłeś.

Tablica pomiarowa

Oczywiście posiadanie deski pomiarowej na łodzi byłoby również dobrym pomysłem podczas łowienia ryb. W ten sposób możesz mieć dokładny pomiar tego, co łowisz, i możesz to śledzić. Pamiętaj jednak, aby po zakończeniu użytkowania włożyć deskę do przegródki.

Zdarza się, że rybacy opowiadają o tym, jak obserwowali, jak ich deska miernicza wpadła do wody, gdy kierowali się w inne miejsce. Chociaż nie są drogie, to utrudni ci resztę czasu na wodzie, gdy będziesz próbował mierzyć ryby.

To naprawdę jedno z najlepszych narzędzi, jakie możesz mieć na swojej łodzi, zwłaszcza gdy bierzesz udział w turnieju. Musisz mieć pewność, że twoje ryby są zgodne z twoją licencją, jak również z turniejem, więc nie bój się zabrać ze sobą więcej niż jednej na wypadek, gdybyś zgubił pierwszą.

Dobre szczypce

Jedną z rzeczy, o których możesz nie myśleć, gdy wybierasz się na wodę, jest to, że możesz potrzebować szczypiec na wycieczkę. Zdarza się, że haczyk tak mocno wbija się w rybę, że nie warto nawet grzebać palcami.

Kiedy wciągasz rybę do łodzi, chcesz mieć pewność, że nie trzymasz jej zbyt długo poza wodą, zanim umieścisz ją w studni. Dobrym pomysłem jest posiadanie więcej niż jednej pary na łodzi, zwłaszcza jeśli zamierzasz łowić z kimś innym na łodzi.

Musisz upewnić się, że to DOBRA para szczypiec, nie chcesz, aby te, które Twoim zdaniem będą działały dobrze, chcesz mieć pewność, że masz to, czego potrzebujesz i będziesz w stanie zrobić to, co trzeba, aby wyciągnąć haczyk z ryby.

Działająca studnia

Jest to prawdopodobnie jedna z najważniejszych rzeczy, które musisz mieć na swojej łodzi. Jeśli używasz starszej łodzi, upewnij się i sprawdź, czy nic się nie zepsuło i czy wszystko, co robisz, będzie w porządku. Oznacza to, że powinieneś sprawdzić, czy pompy nie wydają nieprzyzwoitych dźwięków po ich włączeniu.

Może się zdarzyć, że twoje pompy recyrkulacyjne nie będą działać i naprawdę nic nie możesz na to poradzić, z wyjątkiem powrotu na brzeg i powrotu do domu, aby je naprawić. Jeśli jesteś tam bez tych pomp, ryby umrą, a to nie jest to, czego chcesz, gdy jesteś na wodzie.

Czasami pompy mogą nie działać, więc wtedy może być konieczne ręczne napełnienie komór. Te pompy różnią się od pomp recyrkulacyjnych, nie jest fajnie napełniać je ręcznie, ale może to być coś, co musisz zrobić, jeśli naprawdę chcesz łowić ryby.

Przekąski

To jest naprawdę ważne. Aby zadowolić siebie i swojego partnera, ważne jest, aby mieć jedzenie. Będą chwile, kiedy łowienie będzie powolne, a żołądek zaburczy, i będziesz wiedział, że to ta pora dnia. Ale co się stanie, jeśli będziesz poza domem bez jedzenia?

Czy możesz sobie wyobrazić bycie na łodzi przez cały dzień, na słońcu, w deszczu, w jakichkolwiek elementach się znajdujesz, a potem zdasz sobie sprawę, że nie masz jedzenia? To najgorsze uczucie. Nie próbuj tego hartować. Złap przekąski i przynieś je ze sobą. Zapakuj też lunch. To nie jest zła rzecz. Pomoże ci to zachować czujność i przetrwać dzień.

Apteczka / papier toaletowy

Są to również dość podstawowe rzeczy, które powinieneś mieć przy sobie, zanim wyruszysz na wodę. Nigdy nie wiadomo, kiedy dojdzie do wypadku z haczykiem i trzeba mieć przy sobie trochę środków antybakteryjnych.

Pamiętam, że kiedyś łowiłem ryby, poszedłem zarzucać i jakoś złapałem haczyk w środkowy palec. Na pewno było to bolesne, ale na szczęście mieliśmy apteczkę, więc mogłem zająć się wyrządzonymi szkodami, zanim stało się coś gorszego.

Naprawdę nigdy nie wiadomo, kiedy coś może pójść nie tak. Może zdarzyć się ześlizgnięcie noża, haka, naprawdę może się zdarzyć wszystko, więc ważne jest, aby wiedzieć, że jesteś przygotowany na wypadek sytuacji awaryjnej.

Mówiąc o nagłych wypadkach, papier toaletowy jest również dobrą rzeczą do posiadania. Nadejdzie czas, kiedy będziesz na wodzie, siedząc tam i rozmawiając ze swoim przyjacielem, i nagle jest. To pragnienie, to uczucie drżenia. Musisz iść do łazienki.

Posiadanie papieru toaletowego to jedna z najlepszych dostępnych opcji. Ale powinieneś również upewnić się, że masz jakąś przenośną toaletę. Tu nie chodzi o zwisanie nad krawędzią łodzi i po prostu puszczanie. To obrzydliwe i złe. Upewnij się, że masz ze sobą małą toaletę, możesz nawet dostać taką, która zapewnia trochę więcej prywatności, co zawsze jest dobrą rzeczą, gdy siedzisz w łodzi na środku akwenu.

Kamizelki ratunkowe

To jest zawsze ważne. Nieważne, gdzie idziesz. Osobiste urządzenia pływające są niezbędne, gdy wypływasz na łódź. Możesz myśleć, że wszystko w porządku i że umiesz pływać na wypadek, gdyby coś poszło nie tak i znalazłeś się w wodzie.

Ale czy potrafisz pływać, gdy jesteś nieprzytomny? Powodem, dla którego mamy te urządzenia, nie jest to, że myślimy, że ludzie nie potrafią pływać. Ma cię chronić w chwilach, gdy nie jesteś w stanie pływać z powodu zmęczenia mięśni lub gdy coś się wydarzyło i nie jesteś przy tym mentalnie, a nawet jesteś nieprzytomny.

Są chwile, kiedy twój stan może nawet wymagać noszenia kamizelki ratunkowej, gdy jesteś na łodzi, więc upewnij się, że sprawdzasz, co się dzieje i czego wymaga twój stan, aby mieć pewność, że przestrzegamy zasad stanowych i turniejowych.

Twoja rodzina chciałaby, abyś wrócił do domu, więc upewnij się, że podejmujesz niezbędne kroki, aby mieć pewność, że możesz to zrobić.

Postawa „potrafię”

Kiedy jesteś na łodzi, czasami może to być trochę frustrujące, jeśli nie masz nic do gryzienia lub płoniesz na słońcu, ale ważne jest, aby pamiętać, że jesteś na łonie natury . Możesz cieszyć się pięknem, które Cię otacza, nawet jeśli wokół Ciebie są inne łodzie. Masz przy sobie przyjaciela, jedzenie, wodę i cały świat na wyciągnięcie ręki.

Nie bój się pewnie wejść do turnieju. Posiadanie tej pewności może pomóc na dłuższą metę w utrzymaniu dobrego humoru. Co najważniejsze, gdy łowisz ryby, upewnij się, że dobrze się bawisz. Bycie w turnieju basowym nie powinno być nudne. Powinieneś cieszyć się dreszczykiem połowu i świeżym powietrzem.

Więc upewnij się, że robisz, co możesz, aby znaleźć to wygodne chodzenie po wodzie, i upewnij się, że jesteś bezpieczny, aby móc wrócić do swojej rodziny pod koniec nocy.

Jeśli po raz pierwszy wybierasz się na turniej basowy, a ten artykuł sprawił, że zaakcentowałeś cały ten proces, to zrozumiałe. Jest wiele rzeczy, które musisz zrobić, aby przygotować się do wyjścia na wodę.

Ale w rzeczywistości lepiej jest przygotować się przesadnie niż niedostatecznie. Nawet jeśli zamierzasz być na czyjejś łodzi, pomóż jej, informując, jakie rzeczy zabrać ze sobą i na co się przygotować. Sprawdź pogodę. Nie licz na to, że przyniosą ci własną kamizelkę ratunkową. Przynieś taki, który pasuje do Ciebie i zapewnia bezpieczeństwo, którego potrzebujesz.