Przygotowanie do pierwszej wędrówki o wschodzie słońca

Chcesz doświadczyć czegoś zmieniającego życie? Wybierz się na swoją pierwszą wędrówkę o wschodzie słońca.

Od oglądania wschodu słońca po łączenie się z naturą i każdym, kogo ze sobą zabierasz, po rzucanie wyzwania swojemu ciału i odświeżenie umysłu, nic dziwnego, że wędrówki o wschodzie słońca są tak popularne. Karmią twoją duszę, poprawiają sprawność fizyczną i są magią dla umysłu.

Niestety, wiele osób nie będzie miało najlepszego doświadczenia, ponieważ nie odrobiło wcześniej pracy domowej. Dlatego, aby w pełni wykorzystać swoją pierwszą wędrówkę o wschodzie słońca, musisz odpowiednio przygotować się do przygody.

Kontynuuj czytanie, aby uzyskać wskazówki dotyczące przygotowania się do pierwszej wędrówki o wschodzie słońca.

Przygotowanie do pierwszej wędrówki o wschodzie słońca

Źródło obrazu: Pixabay

Wybierz wędrówkę ze wspaniałym wschodem słońca

Jednym z głównych powodów, dla których wybierasz się na tę wędrówkę, jest doświadczenie wschodu słońca po dotarciu do końca. Wybierz więc wędrówkę z doskonałym widokiem na wschód słońca. Koniec wędrówki powinien być skierowany we właściwym kierunku i znajdować się w miejscu, w którym można usiąść i cieszyć się widokiem.

Dodatkowo nie musisz wybierać nowej wędrówki. Ponieważ jest to trochę nerwowe, aby wędrować, gdy jest ciemnomożesz wybrać wędrówkę, którą już znasz, ale której jeszcze nie przeżyłeś na wschód słońca.

Rozłóż strój i spakuj niezbędne rzeczy poprzedniej nocy

Przygotowanie wszystkiego na noc przed wędrówką o wschodzie słońca to najlepszy sposób, aby zacząć, zaczynając od stroju.

Powinieneś mieć dużo warstw na tę wędrówkę, ponieważ zacznie się zimno i zrobi się cieplej, gdy wzejdzie słońce. Twój strój powinien składać się z warstwa podstawowa, warstwa pośrednia, kurtka typu shell i kurtka asekuracyjna. Powinnaś być w stanie utrzymać ciepło bez pocenia się i łatwo zdejmować i pakować warstwy, gdy dzień się ociepla.

Wiele z tego, co spakujesz, będzie takie samo, jak to, co zabrałeś na nocną wędrówkę, na przykład jasne światło turystyczne, apteczkę, kijki turystyczne i dodatkową odzież. Oto kilka innych rzeczy do spakowania na wycieczkę o wschodzie słońca:

 • Ręczniki
 • Koc
 • Okulary słoneczne
 • Dużo wody
 • Przekąski
 • Sanityzer dłoni
 • Zapasowe źródła światła
 • Słuchawki
 • Ładowarka przenośna
Czytać  7 rzeczy, które musisz wiedzieć przed wędrówką z psami

Zabierz ze sobą psa

Zabierz ze sobą psa, jeśli denerwujesz się wędrówką po ciemku. Będą dla Ciebie solidnym źródłem komfortu i mogą Cię utrzymać, gdy wędrówka stanie się ciężka.

Psy są również doskonałymi partnerami podczas wędrówek, ponieważ widzą w ciemności. Mają więcej pręcików, większe źrenice, reflektory noktowizyjne i związki siatkówkowe, które poprawiają ich zdolność widzenia w nocy. Dzięki temu będziesz mieć dodatkową warstwę bezpieczeństwa podczas wędrówek we wczesnych godzinach porannych.

Dowiedz się, z czym poradzi sobie Twój pies i upewnij się, że jest bezpieczny podczas wędrówki. Pamiętaj, aby spakować niezbędne rzeczy, takie jak jedzenie, woda, zabawki i wszelkie przyjmowane leki.

Ustaw alarm i odpocznij dobrze

Wyprawa na pierwszą wędrówkę o wschodzie słońca jest prawie jak czekanie na świąteczny poranek. Prawie nie śpisz i polegasz na czystej adrenalinie i ekscytacji, które utrzymają Cię przez resztę dnia.

Możesz być napompowany na wędrówkę, ale musisz mieć dobry nocny odpoczynek. Ponieważ masz nadzieję, że uda ci się złapać wschód słońca, gdy dojdziesz do końca wędrówki, będziesz musiał wstać dość wcześnie.

Weź pod uwagę godzinę wschodu słońca, czas potrzebny na dotarcie na wędrówkę i jej ukończenie oraz tempo, w jakim planujesz iść, ustawiając alarm poprzedniej nocy.

Nakarm swoje ciało dobrze rano podczas wędrówki

Nadal trwa debata na temat tego, czy śniadanie jest najważniejszym posiłkiem dnia. Jednak ma to kluczowe znaczenie dla ukończenia wędrówki o wschodzie słońca. Musisz dobrze nakarmić swoje ciało rano podczas wędrówki.

Twoje śniadanie powinno być pożywne, a nie ciężkie. Pomiń niezdrowe tłuszcze, węglowodany i dużo soli. Zamiast tego zrównoważ swoje śniadanie:

 • Owoce takie jak jagody, banany, truskawki i pomarańcze
 • Zdrowe tłuszcze, takie jak awokado, orzechy i ser
 • Białka takie jak jajka, jogurt i chuda wołowina
 • Warzywa takie jak szpinak, pomidorki koktajlowe, pieczarki i jarmuż
 • Zdrowe węglowodany, takie jak produkty pełnoziarniste, płatki owsiane i ziemniaki
Czytać  Jak czyścić plecak turystyczny

Priorytet bezpieczeństwa

Wędrówki w ciemności mogą być niebezpieczne. Niekoniecznie możesz zobaczyć, kto lub co tam jest. Musisz więc priorytetowo potraktować bezpieczeństwo podczas wędrówki, aby upewnić się, że bez problemu dotrzesz do celu iz powrotem.

Wykonaj następujące czynności, aby nadać priorytet bezpieczeństwu podczas wędrówki o wschodzie słońca:

 • Słuchaj swojego ciała
 • Uważaj na innych turystów
 • Miej swoją mapę pod ręką
 • Upewnij się, że telefon jest w pełni naładowany
 • Pozostań nakarmiony i nawodniony podczas wędrówki
 • Noś odblaskową odzież i latarkę czołową
 • Nie zapuszczaj się zbyt daleko od szlaku turystycznego
 • Zapoznaj się z najbliższymi placówkami opieki medycznej
 • Zwróć uwagę na dostępność sieci w telefonie komórkowym
 • Trzymaj psa w zasięgu wzroku, jeśli się zbliża
 • Trzymaj się blisko znajomych, jeśli towarzyszą Ci w wędrówce
 • Zwracaj uwagę na otoczenie, zwłaszcza jeśli nosisz słuchawki
 • Powiedz komuś, kto nie idzie z tobą, gdzie idziesz i jak się z tobą skontaktować
 • Poznaj podstawową pierwszą pomoc, jak oczyścić skaleczenie, owinąć kontuzję kostki, zminimalizować skutki wysypki i tak dalej

Pozostań nawodniony

Utrzymanie odpowiedniego nawodnienia ma kluczowe znaczenie dla udanej wędrówki o wschodzie słońca. Nie mówimy, że nie możesz wypić Gatorade, kawy lub napoju energetycznego. Najlepiej jednak cieszyć się tymi rzeczami po dotarciu do punktu widokowego lub z powrotem do pojazdu po zakończeniu wędrówki.

Napoje słodzone to kryptonit turysty. Zamiast tego zapakuj dużo wody. Woda to najlepszy sposób na nawodnienie organizmu, utrzymanie temperatury i prawidłowe funkcjonowanie narządów oraz natłuszczenie stawów. Pij dużo wody przed, w trakcie i po wędrówce, aby uniknąć odwodnienia, zmęczenia i zmęczenia psychicznego.

Przygotuj się na wschód słońca

Jednym z głównych powodów, dla których wybierasz się na tę wędrówkę, jest cieszenie się wschodem słońca. Przygotuj się więc na uchwycenie chwili.

Czytać  Czy plecaki turystyczne są dozwolone?

Rozłóż koc, gdy dotrzesz do swojego punktu widzenia. Upewnij się, że telefon jest w pełni naładowany, aby robić zdjęcia i nagrywać filmy. Lub rozłóż sprzęt fotograficzny, który spakowałeś i ustaw go tak, aby uchwycił słońce w momencie jego szczytu.

Wniosek

Wykorzystaj w pełni swoją pierwszą wędrówkę o wschodzie słońca, odpowiednio się do niej przygotowując. Zacznij od dokładnego zbadania wędrówki, którą planujesz rozpocząć i upewnij się, że ma wyjątkowy widok na wschód słońca.

Po drugie, ułóż strój na wędrówki i spakuj niezbędne rzeczy dzień wcześniej, aby niczego nie zapomnieć. Przygotuj również psa do wędrówki i spakuj wszystko, czego potrzebuje, jeśli planujesz zabrać go ze sobą.

Następnie dobrze się odpocznij i ustaw alarm, aby zdążyć na czas, aby dotrzeć do punktu widokowego tuż przed wschodem słońca. Napełnij swoje ciało dobrym śniadaniem również rano.

Na koniec, skoncentruj się na bezpieczeństwie, nawodnij cały czas i przygotuj aparat na jedno z najlepszych wschodów słońca, jakie będziesz mieć w swoim życiu.

Biografia autora
Napisz do nas

Współtwórca: Łukasz Kowal

Słowa o autorze tego artykułu: „Luke Smith jest pisarzem i badaczem, który został blogerem. Od ukończenia studiów próbuje swoich sił jako niezależny pisarz. Lubi pisać na różne tematy, ale jego ulubione to tematy związane ze stylem życia i outdoorem. Kiedy nie pisze, możesz go znaleźć w podróży, wędrując lub grając.