Przepisy Virginia Jet Ski: prosta ściągawka zawierająca wszystko, co musisz wiedzieć

Latem jazda na skuterze wodnym to świetny sposób na wspomnienia z rodziną i przyjaciółmi. Aby upewnić się, że na wodzie nie natkniesz się na żadne przeszkody z organami ścigania, musisz znać zasady i przepisy dotyczące jazdy na nartach wodnych w stanie Wirginia. Zasady te mogą się różnić w zależności od stanu, ale należy je znać, aby cieszyć się czasem.

Wszyscy PWC lub operatorzy statków o mocy co najmniej 10 koni mechanicznych, niezależnie od wieku operatorów, oraz osoby w wieku 14 lat lub starsze muszą przejść kurs bezpieczeństwa żeglugi zapewniany przez stan Wirginia. Osoby poniżej 14 roku życia nie mogą obsługiwać PWC. Osoby w wieku od 14 do 15 lat muszą przedstawić dowód ukończenia kursu żeglarskiego.

Należy pamiętać o następujących przepisach i prawach dotyczących jazdy skuterem wodnym na wodzie w stanie Wirginia. W ten sposób odpowiedzialnie przestrzegasz prawa, co zagwarantuje Ci pełen przygód i bezstresowy czas na skuterze wodnym z rodziną i przyjaciółmi.

Rejestracja PWC

Opłaty rejestracyjne w Wirginii

RODZAJ TRANSAKCJI OPŁATA (PRZED 1 MARCA 2019) OPŁATA (W DNIU/PO 1 MARCA 2019)
Tytuł 7,00 zł 10,00 zł
Zduplikowany tytuł 2,00 zł 7,00 zł
Zastaw uzupełniający/Zastaw transferowy 7,00 zł 10,00 zł
Zmiana silnika 2,00 zł 7,00 zł
Rejestracja łodzi o długości mniejszej niż 16 stóp $27,00 32,00 zł
Rejestracja łodzi o długości od 16 do mniej niż 20 stóp 31,00 zł 36,00 zł
Rejestracja łodzi o długości od 20 do mniej niż 40 37,00 zł 42,00 zł
Rejestracja łodzi o długości 40 stóp dłuższej 45,00 zł 50,00 zł
Zduplikowana rejestracja i naklejki (cała długość) 9.00 $14,00

Cyfry i naklejki

Po otrzymaniu numeru rejestracyjnego i naklejek weryfikacyjnych musisz wyświetlić te elementy w następujący sposób:

 • na dziobie twojego statku nie mogą być widoczne żadne inne cyfry
 • litery muszą być oddzielone od cyfr łącznikiem lub spacją
 • każdy numer musi być pomalowany, umieszczony na łodzi jako kalkomania lub miejsce do pokazania po obu stronach dziobu
 • liczby należy czytać od lewej do prawej po obu stronach
 • każda cyfra musi być napisana drukowanymi literami i mieć trzy cale wysokości
 • kolor twoich liczb musi również kontrastować z kolorem twojego naczynia

Numer identyfikacyjny kadłuba

Numer identyfikacyjny kadłuba (HIN) to 12-cyfrowy numer nadawany przez producenta statkom zbudowanym po 1972 roku. HIN pomaga określić różnice między wieloma statkami.

W przypadku kradzieży łodzi należy zapisać swój numer HIN i ​​umieścić go w bezpiecznym i bezpiecznym miejscu.

Podstawy

Regulamin PWC

 • nie możesz obsługiwać PWC w promieniu 500 stóp od wyznaczonego miejsca do pływania
 • lekkomyślne działanie PWC jest niedozwolone. Przykładami tego są:
  • skakanie po kilwaterze zbyt blisko innego statku
  • uniknięcie kolizji w ostatniej chwili
  • beztroskie plątanie się w ruchu ulicznym
  • przewożenie większej liczby pasażerów na swoim PWC niż jest to zalecane
  • jeśli manewrujesz swoim skuterem wodnym w taki sposób, że może wyrządzić nieuzasadnione szkody Tobie lub Twoim pasażerom
 • operowanie PWC między godzinami zachodu i wschodu słońca jest nielegalne, zwłaszcza gdy w późnych godzinach wzrok jest nieco ograniczony
 • nie można usunąć żadnego przerywacza płomienia wstecznego ani wentylatora, jeśli jest on zainstalowany przez producenta
 • musisz mieć gwizdek lub klakson na pokładzie swojego PWC, który jest zatwierdzony przez US Coast Guard
 • wyłącznik zapłonu bezpieczeństwa musi być w pełni sprawny i mieć przymocowaną do niego smycz, aby się nie zgubił lub nie zgubił
 • każda osoba na PWC musi nosić osobiste urządzenie wypornościowe typu 1, 2 lub 3 zatwierdzone przez US Coast Guard.

Lekkomyślne działanie statku

Brak regulacji prędkości

Kiedy prowadzisz swoją łódź z większą prędkością niż zalecana, narażasz ludzi wokół siebie i siebie na ryzyko zranienia. Szczególnie podczas ruchu statków, złych warunków pogodowych i bliskości brzegu będziesz musiał przestrzegać przepisów dotyczących prędkości.

Przykładami tego są:

 • Prowadzenie łodzi z ekstremalną prędkością w bliskim sąsiedztwie innego statku, PWC lub niebezpiecznych wód
 • Działa z większą prędkością niż „wolna, bez wybudzania”, która jest umieszczona w strefie „bez wybudzenia”
 • Jadąc szybciej niż dozwolona prędkość w pobliżu akwenu, na którym operujesz
 • Płynąc z prędkością, która może być szkodliwa dla twojego statku

Niewłaściwa odległość między innymi

Jeśli prowadzisz swój statek z prędkością większą niż 5 mil na godzinę podczas działania w odległości 100 stóp od brzegu, doku, molo, tratwy, pływaka lub jakiegokolwiek zakotwiczonego lub zacumowanego statku, prowadzisz swój statek niewłaściwie i narażasz innych wokół siebie na ryzyko.

Jazda na dziobie, pokładzie lub burcie statku

Jazda na czymkolwiek, co nie jest wyposażone w stałe siedzisko, może prowadzić do ryzyka wypadnięcia za burtę. Nie pozwalaj swoim pasażerom ani sobie siadać na oparciu siedzeń, pawęży, nadburciu lub na siedzeniach na podwyższonych pokładach lub na dziobie.

Lekkomyślna specyfika działania

To jest, gdy przechodzisz przez ruch uliczny, skręcasz w ostatniej chwili, aby uniknąć czołowej kolizji z innym statkiem lub przeciążasz swój statek poza pojemność podaną na talerzu.

Niebezpieczne warunki

Niewystarczająca ilość osobistych urządzeń unoszących się na wodzie, gaśnic przeciwpożarowych, odcinaczy płomieni wstecznych, systemów wentylacyjnych lub świateł nawigacyjnych naraża siebie i innych za granicą na ryzyko.

Narażasz siebie i innych na niebezpieczeństwo, przeciążając lub obezwładniając swoją łódź lub prowadząc pojazd w stanie nietrzeźwym.

Alkohol i narkotyki

W stanie Wirginia uważa się, że jesteś pod wpływem, jeśli:

 • Masz co najmniej 21 lat i zawartość alkoholu we krwi wynosi co najmniej 0,08% lub jesteś pod wpływem narkotyków w stopniu, który ogranicza Twoją zdolność do bezpiecznego działania
 • Masz mniej niż 21 lat i zawartość alkoholu we krwi wynosi co najmniej 0,02% lub jesteś pod wpływem narkotyków w stopniu, który utrudnia Ci bezpieczne działanie.
 • Jeśli zostaniesz skazany za prowadzenie BUI, możesz otrzymać karę grzywny w wysokości do 2500 USD i pozbawienie wolności do 12 miesięcy.

Wymagane wyposażenie

Osobiste urządzenia flotacyjne

Typ 1 Morskie kamizelki ratunkowe Ta kamizelka może sprawić, że nieprzytomna osoba w wodzie stanie twarzą do wody. Został stworzony na wzburzone wody i sytuacje, w których ratunek może zająć dużo czasu.
Wpisz 2 Kamizelki w pobliżu brzegu Ta kamizelka jest odpowiednia na spokojniejsze wody i szybsze akcje ratunkowe. Jeśli nosisz to, gdy jesteś nieprzytomny, może nie być w stanie odwrócić twarzy w wodzie.
Wpisz 3 Pomoce flotacyjne Ta kamizelka może być również kurtką z pełnym rękawem i świetnie nadaje się na spokojne wody i szybkie akcje ratunkowe. To z pewnością nie odwróci twojej twarzy na wzburzonych wodach. To jest zwykle noszone do sportów wodnych.
Wpisz 4 Urządzenia do rzucania Ten typ urządzenia unoszącego się na wodzie to boje poduszkowe lub pierścieniowe i są zwykle używane do rzucania w kogoś, kto ma kłopoty. Nie są stworzone, aby wytrzymać długie godziny w wodzie, nie umiejąc pływać lub nieprzytomne.
Wpisz 5 Urządzenia specjalnego użytku Ten typ urządzenia unoszącego się na wodzie został stworzony do takich czynności, jak pływanie kajakiem, narty wodne. Zazwyczaj wyglądają jak kamizelki do białej wody, kombinezony pokładowe i hybrydy osobistych urządzeń unoszących się na wodzie.

Wymagania dotyczące PFD

 • PFD typu 4, który jest zatwierdzony przez US Coast Guard, musi znajdować się na pokładzie statku o długości co najmniej 16 stóp i musi być również łatwo dostępny do użycia w sytuacjach awaryjnych
 • statki muszą mieć na pokładzie 1 z 5 PFD, a także muszą być w rozmiarze nadającym się do noszenia dla każdego pasażera lub operatora
 • każda osoba znajdująca się na pokładzie PWC lub statku (bez względu na wiek) musi nosić PFD

Gaśnice

Gaśnice można klasyfikować według liter i cyfr. Liczba pomaga rozszyfrować wielkość gaśnic, a litera wskazuje rodzaj ognia, który jest również gaśnicą.

POŻAR TYPU A Tego typu pożary to palne ciała stałe, takie jak drewno
POŻAR TYPU B Tego typu pożary to łatwopalne ciecze, takie jak benzyna lub olej
POŻAR TYPU C Ten rodzaj ognia to głównie pożary elektryczne

Gaśnice te muszą pozostawać w stanie zdatnym do użytku. Musisz regularnie sprawdzać gaśnice, aby upewnić się, że są w najlepszym stanie:

 • plomby i wskaźniki sabotażowe nie są uszkodzone lub ich brakuje
 • manometry lub wskaźniki odczytane w zakresie roboczym
 • nie ma uszkodzeń fizycznych, korozji, wycieków ani zatkanej dyszy;

Co robić w wypadku?

W straszliwym przypadku wypadku, który miał miejsce, gdy Ty lub inna osoba korzystacie ze statku lub PWC. Operator musi złożyć pisemny raport z wypadku lub wypadku, jeżeli…

 • osoba umiera
 • osoba nie jest w stanie wykonywać normalnych lub zwykłych czynności
 • doszło do uszkodzenia statku lub innego uszkodzenia mienia i wynosi ponad 2000 USD lub jeśli nastąpiła całkowita utrata statku
 • osoba znika ze statku i może to wskazywać na możliwą śmierć lub obrażenia

Egzekwowanie prawa

 • Prawa dotyczące żeglarstwa w Wirginii są egzekwowane przez funkcjonariuszy policji konserwatorskiej zatrudnionych przez Departament ds. Zwierzyny i Rybołówstwa Śródlądowego w Wirginii.
 • US Coast Guard ma również uprawnienia do egzekwowania przepisów dotyczących wód kontrolowanych przez władze federalne