Przepisy Tennessee Jet Ski: prosta ściągawka ze wszystkimi szczegółami

Latem jazda na skuterze wodnym to recepta na świetną zabawę. Aby mieć pewność, że nie napotkasz żadnych problemów, musisz mieć pewność, że znasz przepisy dotyczące jazdy na skuterach wodnych w stanie Tennessee. Zasady i przepisy mogą się różnić w zależności od stanu i należy to wiedzieć, aby móc cieszyć się czasem spędzonym na wodzie.

Aby móc obsługiwać PWC lub jakikolwiek inny pojazd silnikowy o mocy większej niż 8,5 KM (i masz mniej niż 12 lat), będziesz potrzebować na pokładzie przełożonego, który ma co najmniej 18 lat. Osoby działające samodzielnie, które ukończyły 12 lat, będą potrzebować certyfikatu Tennessee Boater Education Certificate.

Podstawy

Regulamin PWC

 • Każda osoba na pokładzie PWC musi nosić PFD typu 1, 2 lub 3 i musi być również zatwierdzona przez US Coast Guard
 • Wyłącznik zapłonu bezpieczeństwa musi być w pełni sprawny i mieć przymocowaną do niego smycz, aby nie zgubił się ani nie zgubił
 • Musisz mieć gwizdek lub klakson na pokładzie PWC, który jest również zatwierdzony przez US Coast Guard
 • Nie można usunąć żadnego przerywacza płomienia wstecznego ani wentylatora, jeśli został on zainstalowany przez producenta
 • Prowadzenie skutera wodnego między godzinami zachodu i wschodu słońca jest nielegalne, zwłaszcza gdy masz ograniczony wzrok
 • Nie można obsługiwać PWC w promieniu 500 stóp od wyznaczonego miejsca do pływania
 • Lekkomyślne działanie twojego PWC jest niedozwolone. przykładami tego są:
  • Jeśli manewrujesz swoim PWC w sposób, który wyrządza krzywdę innym lub Twoim pasażerom
  • Uniknięcie kolizji w ostatniej chwili
  • Beztroskie przechodzenie przez ruch statków
  • Przeskakiwanie kilwateru zbyt blisko innych statków
  • Przewóz większej liczby pasażerów na swoim PWC niż jest to zalecane

Alkohol i narkotyki

Bycie pod wpływem alkoholu i narkotyków może mieć na ciebie następujący wpływ:

 • zaburzona równowaga
 • rozmazany obraz
 • słaba koordynacja
 • upośledzony osąd
 • wolniejsze czasy reakcji

W stanie Tennessee przypuszcza się, że jesteś pod wpływem alkoholu, jeśli stężenie alkoholu we krwi wynosi 0,08% lub więcej.

Gdy zostaniesz za to skazany, możesz zostać ukarany grzywną w wysokości do 2500 USD za pierwsze i drugie wykroczenie, ale za trzecie grzywna wzrośnie do 5000 USD.

Skazani za BUI mogą otrzymać karę pozbawienia wolności do roku z obowiązkowym okresem próbnym, a Ty stracisz przywilej prowadzenia PWC lub statku na okres od 1 do 10 lat.

Lekkomyślne działanie twojego PWC

Brak regulacji prędkości

Kiedy prowadzisz swój statek z większą prędkością niż zalecana, narażasz ludzi wokół siebie i siebie na niebezpieczeństwo. Zwłaszcza podczas ruchu statków, złych warunków pogodowych i bliskości brzegu będziesz musiał przestrzegać ograniczenia prędkości.

Przykładami tego są:

 • operowanie statkiem z ekstremalną prędkością w bliskim sąsiedztwie innego statku, PWC lub niebezpiecznych wód
 • działający z większą prędkością niż „wolna, bez wybudzania” umieszczona w strefie „bez wybudzenia”
 • jedziesz szybciej niż dozwolona prędkość wywieszona w pobliżu akwenu, na którym operujesz
 • płynięcie z prędkością, która może być szkodliwa dla Ciebie lub Twojej jednostki pływającej
Niewłaściwa odległość między innymi

Jeśli prowadzisz swój statek z prędkością większą niż 5 mil na godzinę w promieniu 100 stóp od brzegu, doku, molo, tratwy, pływaka lub zakotwiczonego lub zacumowanego statku, prowadzisz swój statek niewłaściwie i narażasz innych wokół siebie na ryzyko.

Niebezpieczne warunki

Niewystarczająca liczba PFD, gaśnic, przerywaczy płomieni wstecznych, systemów wentylacyjnych lub świateł nawigacyjnych naraża siebie i innych na ryzyko

Narażasz siebie i innych na niebezpieczeństwo, gdy przeciążasz lub obezwładniasz swoją łódź lub gdy prowadzisz pojazd pod wpływem alkoholu

Lekkomyślna specyfika działania

Dzieje się tak, gdy przedzierasz się przez ruch uliczny, skręcasz w ostatniej chwili, aby uniknąć zderzenia czołowego z innymi statkami, a nawet gdy przeładowujesz swój statek poza zalecaną pojemność.

Jazda na dziobie, pokładzie lub burcie statku

Jazda na czymkolwiek, co nie jest wyposażone w stałe siedzisko, może prowadzić do ryzyka wypadnięcia za burtę do wody. Nie pozwalaj swoim pasażerom, a nawet sobie, siadać na oparciach siedzeń, pawęży, dziobie, nadburciu lub na siedzeniach na podwyższonych pokładach.

Rejestracja PWC

Opłaty rejestracyjne w Tennessee

ROZMIAR 1 ROK 2 LATA 3 LATA
16 stóp i mniej $13.00 $24,00 35,00 zł
Ponad 16 stóp i mniej niż 26 stóp $25.00 48,00 zł 71,00 zł
26 stóp i mniej niż 40 stóp 38,00 zł 72,00 zł 107,00 zł
40 stóp lub więcej 51,00 zł 97,00 zł 142,00 zł

Informacje te zostały dostarczone przez Rząd stanu Tennessee.

Liczby i naklejki

Po otrzymaniu numeru rejestracyjnego i naklejek weryfikacyjnych należy je umieścić w widocznym miejscu na PWC lub łodzi w następujący sposób:

 • na dziobie twojego statku nie mogą być widoczne żadne inne cyfry
 • litery muszą być oddzielone od cyfr spacją lub myślnikiem
 • każdy numer musi być pomalowany i naniesiony na statek jako kalkomania
 • możesz również umieścić go tak, aby był widoczny po obu stronach łuku
 • każda cyfra musi być napisana drukowanymi literami i mieć co najmniej 3 cale wysokości
 • kolor twoich liczb musi kontrastować z kolorem twojego naczynia

Numer identyfikacyjny kadłuba

Numer identyfikacyjny kadłuba, znany również jako HIN, to 12-cyfrowy numer nadawany przez producenta statkom zbudowanym po 1972 roku. HIN pomaga w określeniu różnic między wieloma statkami.

Wymagane wyposażenie

Osobiste urządzenia flotacyjne

Typ 1 Morskie kamizelki ratunkowe Ta kamizelka może sprawić, że nieprzytomna osoba w wodzie stanie twarzą do wody. Został stworzony na wzburzone wody i sytuacje, w których ratowanie może zająć dużo czasu.
Wpisz 2 Kamizelki przybrzeżne Ta kamizelka jest odpowiednia na spokojniejsze wody i szybsze akcje ratunkowe. Jeśli nosisz to, gdy jesteś nieprzytomny, może nie być w stanie odwrócić twarzy w wodzie.
Wpisz 3 Pomoce flotacyjne Ta kamizelka może być również kurtką z pełnym rękawem i świetnie nadaje się na spokojne wody i szybkie akcje ratunkowe. To z pewnością nie odwróci twojej twarzy na wzburzonych wodach. To jest zwykle noszone do sportów wodnych.
Wpisz 4 Rzucaj w stanie Urządzenia Ten typ urządzenia unoszącego się na wodzie to boje poduszkowe lub pierścieniowe i są zwykle używane do rzucania na kogoś, kto ma kłopoty. Nie są przystosowane do długiego przebywania w wodzie, nie umieją pływać ani nie są przytomne.
Wpisz 5 Urządzenia specjalnego przeznaczenia Ten typ urządzenia unoszącego się na wodzie został stworzony do czynności takich jak pływanie kajakiem, narty wodne. Zazwyczaj wyglądają jak kamizelki z białymi wodami, kombinezony pokładowe i hybrydy osobistych urządzeń unoszących się na wodzie.

Gaśnice

Rodzaj posiadanej gaśnicy można rozpoznać po symbolu litery i cyfry. Liczba pomaga rozszyfrować wielkość gaśnic, a litera wskazuje również rodzaj ugaszonego pożaru.

POŻAR TYPU A tego typu pożary to palne ciała stałe, takie jak drewno
POŻAR TYPU B tego typu pożary to łatwopalne ciecze, takie jak benzyna lub olej
POŻAR TYPU C ten rodzaj ognia to głównie pożary elektryczne

Wszystkie statki są prawnie zobowiązane do posiadania gaśnicy typu B na pokładzie statku w przypadku wystąpienia ekstremalnych lub niebezpiecznych sytuacji.

Twoja gaśnica powinna być umieszczona w łatwo dostępnym miejscu na wypadek sytuacji awaryjnej, gdzie będzie potrzebna natychmiast.

Co robić w wypadku łodzi?

W razie wypadku na łodzi lub PWC musisz wykonać następujące czynności:

 • Zatrzymaj statek natychmiast i bezpiecznie
 • Pomóż osobie, która została ranna i oceń obrażenia, które odniosła
 • Wręczenie na piśmie – imię i nazwisko osoby, jej adres oraz numer identyfikacyjny statku właścicielowi mienia, które uległo zniszczeniu
 • Aby zgłosić wypadek, możesz skontaktować się z biurem szeryfa lub kapitanatu portu lub z dowolnym innym wydziałem policji w pobliżu

Egzekwowanie prawa

TWRA (Tennessee Wildlife Resources Agency) jest odpowiedzialna za egzekwowanie przepisów zawartych w ustawie Tennessee Boating Safety Act. Pomagają żeglarzom, a także zapewniają kontrolę sytuacji w razie potrzeby.

Mają moc, aby zatrzymać twój statek, jeśli uznają, że mają wystarczające dowody, aby to zrobić. Aby uniknąć ewentualnych kar, postępuj zgodnie z poniższymi wytycznymi:

Noś Kartę: Każdy, kto prowadzi PWC (i ukończył kurs szkoleniowy żeglarza) musi mieć przy sobie otrzymaną kartę przez cały czas przebywania w PWC. Ma to na celu zapewnienie, że będą mieli go pod ręką, gdyby został zatrzymany przez funkcjonariusza na wodzie.

Rzut karny: Jeśli nie masz przy sobie karty edukacyjnej żeglarza podczas jazdy PWC i zostaniesz zatrzymany przez funkcjonariusza, możesz otrzymać grzywnę.