Przepisy dotyczące skuterów wodnych w Pensylwanii: prosta ściągawka ze wszystkimi szczegółami

Narty wodne to świetny sposób na spędzenie czasu nad wodą latem i stworzenie niezapomnianych chwil z rodziną i przyjaciółmi. Chociaż przepisy dotyczące skuterów wodnych mogą się różnić w zależności od stanu, należy to wiedzieć, aby móc cieszyć się czasem spędzonym na wodzie.

Istnieje wiele zasad i przepisów dotyczących prawidłowego i zgodnego z prawem korzystania z skutera wodnego na wodzie w stanie Pensylwania. Jednym z najważniejszych jest to, że każdy, kto obsługuje skuter wodny, musi posiadać certyfikat edukacji w zakresie bezpieczeństwa żeglugi, a nikt w wieku 15 lat lub młodszy nie może obsługiwać skutera wodnego.

Podstawy

Jazda na skuterze wodnym to zabawny i pełen przygód sposób na spędzenie czasu w okresie letnim. Chociaż może się wydawać, że wystarczy wrzucić skuter wodny na wodę i od razu rzucić się w wir zabawy, ale tak nie jest. Będziesz mieć odpowiednią dokumentację, aby legalnie zabrać swój skuter wodny na wodę.

Rejestracja

Pennsylvania Fish & Boat Commission (PFBC) jest odpowiedzialna za regulowanie stanowych przepisów dotyczących żeglugi w Pensylwanii.

Wszystkie statki napędzane maszynami, w tym silnikami benzynowymi, wysokoprężnymi i elektrycznymi, eksploatowane głównie na wodach Pensylwanii, muszą być zarejestrowane i wydane przez PFBC Pennsylvania Boat Registration Card. Należy również zarejestrować udokumentowane statki rekreacyjne, takie jak jachty, a także żaglówki, które wykorzystują silniki benzynowe, wysokoprężne lub elektryczne do zasilania pomocniczego.

Certyfikat rejestracji

Właściciele łodzi muszą posiadać 60-dniowy tymczasowy certyfikat rejestracji łodzi, zanim będą mogli dalej korzystać ze swojego pojazdu wodnego. Po otrzymaniu Świadectwa Rejestracji Łodzi, upewnij się, że znasz następujące informacje:

 • Certyfikat musi być podpisany i należy go mieć na pokładzie podczas korzystania z skutera wodnego lub PWC.
 • Jest ważna przez dwa lata i wygasa 31 marca drugiego roku.
 • Jeśli miejsce zamieszkania wodniaka ulegnie zmianie, musisz powiadomić PFBC o zmianie, aby uniknąć jakichkolwiek opłat.
 • Musisz również powiadomić PFBC w ciągu pięciu dni, jeśli łódź zostanie skradziona, sprzedana, zniszczona lub odzyskana.
Czytać  Przepisy Michigan Jet Ski: prosta ściągawka ze wszystkim, co musisz wiedzieć

Żeglarstwo i alkohol

Żeglarz z zawartością alkoholu we krwi 0,08% lub więcej będzie winny pływania pod wpływem alkoholu (BUI).

Pływanie łódką pod wpływem jest poważnym wykroczeniem w stanie Pensylwania i może podlegać karze do dwóch lat więzienia, a następnie stracisz przywilej pływania łódką na rok. Twoja opłata będzie również obejmować grzywnę w wysokości 7500 USD.

Inspektorzy Ochrony Dróg Wodnych mają uprawnienia i uprawnienia do zatrzymania i przetestowania operatora statku, jeśli uważają, że mają do tego wystarczające powody.

„Zero Tolerancji” zabrania osobom poniżej 21 roku życia spożywania alkoholu i obsługi statku z mierzalnym poziomem alkoholu powyżej 0,02%

Przepisy dotyczące żeglarstwa w Pensylwanii

Sekcje kodu – Wymagany certyfikat tytułu
– Wymagana rejestracja motorówek
– Wymagane wykształcenie żeglarskie
– Badania chemiczne w celu określenia ilości alkoholu lub substancji kontrolowanej
– Eksploatacja jednostki pływającej pod wpływem alkoholu lub substancji kontrolowanych
– Raporty z wypadków
Wymagania wiekowe W stanie Pensylwania każdy, kto urodził się 1 stycznia 1982 r. lub później, musi posiadać zaświadczenie stwierdzające, że jest zdolny do prowadzenia łodzi motorowej. Te, które mieszczą się w tych powodach, są zwolnione z wymogu określonego powyżej:
– Każdy, kto jest poza stanem lub odwiedza go przez 60 dni lub mniej
– Każdy, kto przyjeżdża spoza kraju przez 90 dni lub mniej
– Właściciel ziemski lub ktokolwiek z jego najbliższej rodziny, który pływa motorówką na prywatnych wodach, których jest właścicielem
– Osoba obsługująca motorówkę napędzaną silnikiem elektrycznym lub silnikiem o mocy 25 koni mechanicznych lub mniejszej.
Pływanie łodzią pod wpływami – Można zostać uznanym za winnego pływania łodzią pod wpływem alkoholu, jeśli ma we krwi 0,08 procent lub więcej alkoholu, więcej niż jedną z kontrolowanych substancji.
Wypadki podczas pływania łodzią Jeśli zdarzy się wypadek, musisz złożyć pisemny raport:
– W ciągu 48 godzin od zaistnienia wypadku, gdy dana osoba potrzebuje więcej pomocy medycznej niż zwykła pierwsza pomoc lub gdy osoba zniknie lub umrze.
– W ciągu 10 dni, jeśli wcześniejszy raport nie jest wymagany.
Czytać  Lista najlepszych strzelnic łuczniczych w Portland w stanie Oregon

Rejestracja skutera wodnego w Pensylwanii

Aby pomyślnie zarejestrować swoją łódź lub PWC w stanie Pensylwania, łódź musi mieć fizyczne numery łodzi i naklejkę w widocznym miejscu. Numery Twojej łodzi muszą spełniać poniższe kryteria:

 • Muszą mieć co najmniej 3 cale wysokości
 • Muszą być łatwo obserwowane i jak najbardziej pionowe
 • Muszą kontrastować z kolorem samej łodzi
 • Muszą być pogrubione, drukowanymi literami o odpowiednich proporcjach
 • Muszą być pomalowane lub przynajmniej nałożone trwale z każdej strony statku, gdzie w pobliżu nie ma żadnego innego numeru
Element rejestracyjny Opłata
Łodzie bez napędu 18 zł
Łodzie mniejsze niż 16 stóp 26 zł
Łodzie od 16 stóp do mniej niż 20 stóp 39 zł
Łodzie 20 stóp i więcej 52 zł
Zduplikowany tytuł ze zmianami 30 zł
Opłata za przechylanie Opłata
Świadectwo tytułu (nowe lub poprawione) 15 zł
Duplikować 5 zł
Nagrywanie Leina 5 zł
Inny Opłata
Tabliczka pojemności 5 zł

Zasady i przepisy dotyczące skuterów wodnych

Przede wszystkim PWC (osobiste skutery wodne) mogą być eksploatowane TYLKO między godzinami wschodu i zachodu słońca w stanie Pensylwania. Pamiętaj, aby pamiętać, że następnym razem, gdy wyciągniesz skuter wodny, zastanów się dwa razy przed jazdą w ciemności.

Nie lekceważ potencjalnego niebezpieczeństwa, jakie może na Ciebie narazić skuter wodny lub inny pojazd wodny. Istnieją zasady i przepisy obowiązujące osoby, które mogą operować, holować za sobą lub pływać w pobliżu kogoś na skuterze wodnym.

Udowodniono, że te zasady i przepisy zapewniają bezpieczeństwo zarówno osobie obsługującej pojazd, jak i osobom znajdującym się w pobliżu.

Nie bądź na tyle ignorancki, aby zlekceważyć te przepisy ostrzegawcze. Są one wprowadzane dla Twojej własnej korzyści.

Istnieje kilka dodatkowych wymagań dotyczących obsługi PWC:

 • Holowanie więcej niż jednego narciarza za jazdą PWC jest nielegalne.
 • Podczas holowania kogoś na nartach wodnych lub dętce PWC musi być przystosowany do osoby obsługującej pojazd, a także narciarza i obserwatora, aby zapewnić wszystkim bezpieczeństwo.
 • PWC muszą znajdować się w odległości 100 stóp od innych działających nart wodnych lub innych jednostek pływających, a nawet tych holowanych za pojazdem.
 • Gaśnice, rejestracja, numery i alarm muszą znajdować się na pokładzie podczas korzystania z PWC.
 • Operator PWC, a także osoby jeżdżące i holujące za nim muszą przez cały czas nosić osobiste urządzenie unoszące się na wodzie. Nadmuchiwane osobiste urządzenia pływające są niedozwolone.
Czytać  Średni koszt opakowania łodzi basowej na zimę

Pojazdy PWC mogą działać z małą prędkością zwaną „bez kilwateru”, maksymalna prędkość wynosi 5 mil na godzinę, gdy:

 • W promieniu 100 stóp od linii brzegowej we wszystkich zatokach, jeziorach i zbiornikach.
 • W promieniu 100 stóp od statków niezmotoryzowanych lub zakotwiczonych.
 • W promieniu 100 stóp od surferów, pływaków, flag nurkowych, hangaru, miejsca cumowania, pływającego domu, przystani, portu, startu łodzi, rampy, molo, doku, wędkarza brodzącego lub pływającego na wodzie.

Gdy wszystkie legalności zostaną załatwione, wyjdź i baw się dobrze!