Przepisy dotyczące skuterów wodnych w Nowym Jorku: prosta ściągawka zawierająca wszystko, co musisz wiedzieć

Narty wodne to świetny sposób na spędzenie czasu nad wodą latem i stworzenie niezapomnianych chwil z rodziną i przyjaciółmi. Aby dobrze się bawić, musisz znać przepisy dotyczące jazdy na skuterze wodnym w zależności od stanu, w którym mieszkasz. Zasady i przepisy mogą się różnić w zależności od stanu i należy to wiedzieć, aby być w stanie cieszyć się czasem spędzonym na wodzie.

Jeśli masz co najmniej 10 lat i urodziłeś się 1 maja 1996 r. lub później, możesz prowadzić skuter wodny tylko wtedy, gdy: zdałeś kurs bezpieczeństwa pływania zatwierdzony przez Biuro Parków Stanu Nowy Jork i musi mieć na pokładzie również certyfikat bezpieczeństwa żeglugi. Lub może towarzyszyć Ci osoba w wieku 18 lat lub starsza, która również posiada certyfikat.

Ważne jest, aby pamiętać o następujących przepisach i prawach dotyczących jazdy skuterem wodnym na wodzie w stanie Nowy Jork. W ten sposób odpowiedzialnie przestrzegasz prawa, co zagwarantuje Ci pełen przygód i bezstresowy czas na skuterze wodnym z rodziną i przyjaciółmi.

Podstawy

Przed wyjściem na wodę

Kto może obsługiwać PWC?

Nowy Jork nałożył następujące ograniczenia na prowadzenie PWC.Od 1 stycznia 2009 r. następujące wymagania wymagają:

 • mieć co najmniej 14 lat
 • Musisz zdać kurs bezpieczeństwa łodzi, który został zatwierdzony przez Biuro Parków, Rekreacji i Ochrony Zabytków stanu Nowy Jork
 • Wymagane jest również posiadanie certyfikatu bezpieczeństwa łodzi na pokładzie PWC
 • Nie możesz wypożyczyć PWC, jeśli masz mniej niż 16 lat

Gdy jesteś na wodzie

Lekkomyślne działanie statku

 • Brak regulacji prędkości

Dzięki temu Twoja łódź działa szybciej niż zalecana, zwłaszcza podczas ruchu statków, złych warunków pogodowych i bliskości brzegu. Oto kilka przykładów:

 • Prowadzenie łodzi z ekstremalną prędkością w bliskim sąsiedztwie innego statku, PWC lub niebezpiecznych wód
 • Działa z większą prędkością niż „wolna, bez wybudzania”, która jest umieszczona w strefie „bez wybudzenia”
 • Jadąc szybciej niż dozwolona prędkość w pobliżu akwenu, na którym operujesz
 • Płynąc z prędkością, która może być szkodliwa dla twojego statku
 • Niewłaściwa odległość między innymi

Jeśli prowadzisz swój statek z prędkością większą niż 5 mil na godzinę podczas działania w odległości 100 stóp od brzegu, doku, molo, tratwy, pływaka lub zakotwiczonego lub zacumowanego statku, prowadzisz swój statek niewłaściwie i narażasz innych wokół siebie na ryzyko.

 • Jazda na dziobie, pokładzie lub burcie statku

Jazda na czymkolwiek, co nie jest wyposażone w stałe siedzisko, może prowadzić do ryzyka wypadnięcia za burtę. Nie pozwalaj swoim pasażerom ani sobie siadać na oparciach siedzeń, pawęży, nadburciu, siedzeniach na podwyższonych pokładach lub na dziobie.

 • Lekkomyślna specyfika działania

Dzieje się tak, gdy przedzierasz się przez ruch uliczny, skręcasz w ostatniej chwili, aby uniknąć czołowej kolizji z innym statkiem lub przeciążasz swój statek poza pojemność podaną na tabliczce.

 • Niebezpieczne warunki

Niewystarczająca ilość osobistych urządzeń unoszących się na wodzie, gaśnic przeciwpożarowych, przerywaczy płomieni wstecznych, systemów wentylacyjnych lub świateł nawigacyjnych naraża siebie i innych na ryzyko.

Narażasz siebie i innych na niebezpieczeństwo, gdy przeciążasz lub obezwładniasz swoją łódź lub gdy prowadzisz pojazd pod wpływem alkoholu

Wypadki na łodzi lub PWC… Co należy zrobić

W przypadku wypadku na PWC lub na łodzi musisz wykonać następujące czynności:

 1. Zatrzymaj statek w tym momencie
 2. Pomóż osobie, która została ranna
 3. Przekaż na piśmie imię i nazwisko osoby, jej adres oraz numer identyfikacyjny statku właścicielowi mienia, które uległo zniszczeniu
 4. Aby zgłosić wypadek, możesz skontaktować się z Office of Parks, Recreation and Historic Preservation Agency Blvd. #1, Empire State Plaza w Albany, NY 12238

Prawa i regulacje

Zanim wyjdziesz na wodę

Zarejestruj swój statek

Rejestracja jednostki to krok w kierunku możliwości legalnego pływania nią po wodzie. Istnieją wymagania dotyczące rejestracji statku, które musisz konsekwentnie dbać o to w pierwszej kolejności.

Aby rozpocząć rejestrację łodzi, musisz wypełnić wniosek o rejestrację łodzi/wniosek o przyznanie tytułu, opłatę rejestracyjną, dowód własności, dowód opłacenia podatku obrotowego i rachunek sprzedaży. wszystkie te dokumenty należy wypełnić i przynieść do Urzędu Rejonowego DMV.

Po otrzymaniu numeru rejestracyjnego i naklejek weryfikacyjnych musisz wyświetlić te elementy w następujący sposób:

 • Każdy numer musi być pomalowany, umieszczony na łodzi jako kalkomania lub miejsce do pokazania po obu stronach dziobu
 • Liczby muszą być odczytywane od lewej do prawej po obu stronach
 • Każda cyfra musi być napisana drukowanymi literami i mieć trzy cale wysokości
 • Kolor twoich liczb musi również kontrastować z tłem twojego statku
 • Litery należy oddzielić od cyfr spacją lub łącznikiem
 • Na dziobie nie mogą być pokazane żadne inne cyfry

Numer identyfikacyjny kadłuba

Numer identyfikacyjny kadłuba (HIN) to 12-cyfrowy numer nadawany przez producenta statkom zbudowanym po 1972 roku. Pomaga on określić różnicę między wieloma statkami.

W przypadku kradzieży łodzi należy zapisać swój numer HIN i ​​umieścić go w bezpiecznym miejscu.

Opłaty za rejestrację łodzi lub PWC

DŁUGOŚĆ OPŁATA ZA REJESTRACJĘ DOPŁATA CAŁKOWITY
Mniej niż 16 stóp $22,50 3,75 USD $26,25
16 stóp do mniej niż 26 stóp 45,00 zł 12,50 $ 57,50 $
26 stóp lub więcej 75,00 zł 18,75 USD 93,75 USD

Może być również konieczne uiszczenie opłaty za tytuł własności w wysokości 50 USD, w zależności od wielkości i wieku Twojej łodzi. Twoje rejestracje łodzi są wydawane na około 3 lata.

Wymagane wyposażenie

Osobiste urządzenia flotacyjne

Typ 1 Morskie kamizelki ratunkowe Ta kamizelka może sprawić, że nieprzytomna osoba w wodzie stanie twarzą do wody. Został stworzony na wzburzone wody i sytuacje, w których ratunek może zająć dużo czasu.
Wpisz 2 Kamizelki w pobliżu brzegu Ta kamizelka jest odpowiednia na spokojniejsze wody i szybsze akcje ratunkowe. Jeśli nosisz to, gdy jesteś nieprzytomny, może nie być w stanie odwrócić twarzy w wodzie.
Wpisz 3 Pomoce flotacyjne Ta kamizelka może być również kurtką z pełnym rękawem i świetnie nadaje się na spokojne wody i szybkie akcje ratunkowe. To z pewnością nie odwróci twojej twarzy na wzburzonych wodach. To jest zwykle noszone do sportów wodnych.
Wpisz 4 Urządzenia do rzucania Ten typ urządzenia unoszącego się na wodzie to boje poduszkowe lub pierścieniowe i są zwykle używane do rzucania w kogoś, kto ma kłopoty. Nie są stworzone, aby wytrzymać długie godziny w wodzie, nie umiejąc pływać lub nieprzytomne.
Wpisz 5 Urządzenia specjalnego użytku Ten typ urządzenia unoszącego się na wodzie został stworzony do takich czynności, jak pływanie kajakiem, narty wodne. Zazwyczaj wyglądają jak kamizelki do białej wody, kombinezony pokładowe i hybrydy osobistych urządzeń unoszących się na wodzie.

Światła nawigacyjne

Statki o napędzie mechanicznym w drodze

Światła wymagane na statku takim jak ten to:

 • Czerwone i zielone światła boczne, które są widoczne z odległości co najmniej 2 mil i co najmniej kilometra w pogodną, ​​ciemną noc.

LUB

 • Dookólne białe światło, które można zobaczyć z odległości co najmniej dwóch mil w ciemną, pogodną noc. Światła muszą być o 3,3 wyższe niż światła boczne.

Statki bez napędu w drodze

Światła wymagane dla tego statku to:

 • Czerwone i zielone światła boczne widoczne z odległości dwóch mil. Światło słoneczne musi być również widoczne z odległości 2 mil.

LUB

 • Możesz zabrać na pokład latarnię lub latarkę, która świeci białym światłem.

Wszystkie statki, gdy nie są w drodze

WSZYSTKIE statki muszą świecić białym światłem we wszystkich kierunkach, jeśli są zakotwiczone poza miejscem cumowania między godzinami zachodu a wschodem słońca.

Gaśnice

Możesz sklasyfikować swoją gaśnicę za pomocą symbolu litery i cyfry. Liczba pomaga rozszyfrować rozmiar gaśnicy, a litera wskazuje również rodzaj ugaszonego pożaru.

Pożary typu A – są z palnych materiałów stałych, takich jak drewno

Pożary typu B – są to łatwopalne ciecze jak benzyna czy olej

Pożary typu C – to głównie pożary elektryczne

Wszystkie statki muszą mieć na pokładzie gaśnice typu B na wypadek wystąpienia ekstremalnych lub niebezpiecznych sytuacji.

Twoja gaśnica powinna być umieszczona w łatwo dostępnym miejscu na wypadek konieczności natychmiastowego użycia.

Wentylatory

System wentylacyjny jest niezwykle ważny, aby był zainstalowany na twoim statku. Ich głównym celem jest zmniejszenie prawdopodobieństwa wybuchu.

 • Wszystkie statki zasilane benzyną są skonstruowane w taki sposób, aby mogły zatrzymywać spaliny, posiadają dwa kanały wentylacyjne z daszkami, które pomagają usuwać te spaliny
 • Jeśli masz łódź bez systemu wentylacji, możesz otworzyć komorę silnika i wyczuć opary benzyny przed uruchomieniem silnika
 • Przed uruchomieniem silnika lub łodzi i po zatankowaniu należy ją włączyć na co najmniej 4-5 minut, jeśli jest wyposażona w system wentylacji mechanicznej

Tłumiki

 • W Nowym Jorku instalowanie wycięć na tłumiki jest niezgodne z prawem
 • Jest również niezgodne z prawem zmienianie, modyfikowanie lub nawet usuwanie systemu tłumika w sposób, który uniemożliwi spełnienie tych norm przez PWC lub łódź.

Zasady i przepisy specyficzne dla PWC

Alkohol i narkotyki

Bycie pod wpływem i operowanie statkiem jest nieodpowiedzialne. Musisz wziąć pod uwagę fakt, że BUI może narazić Ciebie i innych na niebezpieczeństwo.

W stanie Nowy Jork jesteś uważany za pływającego pod wpływem, gdy stężenie alkoholu we krwi wynosi 0,08% lub więcej.

Obowiązuje polityka „zero tolerancji” dla osób poniżej 21 roku życia. Obowiązuje ona wobec nieletnich, u których stężenie alkoholu we krwi wynosi od 0,02% do 0,07%.

Osobom, które nie ukończyły 21 lat i zostaną złapane na pływaniu pod wpływem, ich przywileje mogą zostać zawieszone lub cofnięte. Możesz także zostać obciążony wysokimi grzywnami, karą pozbawienia wolności lub zawieszeniem uprawnień operatora.

Usuwanie śmieci, odpadów i substancji niebezpiecznych

Śmieci

 • Jeśli chodzi o ładowanie śmieci, wyrzucanie plastiku lub śmieci do wód kontrolowanych przez władze federalne, a nawet stanowych jest nielegalne. Musisz trzymać śmieci na pokładzie, zapieczętowane i zamknięte w miejscu, w którym nie wypadną.

Marnotrawstwo

 • Jeśli chodzi o usuwanie odpadów, podróżując po wodach stanu Nowy Jork, będziesz potrzebować morskiego urządzenia sanitarnego (MSD).

Niebezpieczne substancje

 • Wrzucanie niebezpiecznych substancji do wód jest nielegalne. Kara, która może zostać nałożona za nieprzestrzeganie tego rozporządzenia, może wynosić do 10 000 USD
 • Jeśli z twojego statku zdarzy się wyrzucić olej lub inną niebezpieczną substancję, musisz skontaktować się z US Coast Guard od razu i zadzwoń 1-800-424-8802

Inne wymagania dotyczące PWC

 • Nie możesz prowadzić skutera wodnego w promieniu 500 stóp od wyznaczonego obszaru pływania.
 • Lekkomyślne działanie PWC jest niedozwolone. Przykłady tego:
  • Przeskakiwanie kilwateru zbyt blisko innych statków
  • Uniknięcie kolizji w ostatniej chwili
  • Beztroskie przechodzenie przez ruch statków
  • Przewóz większej liczby pasażerów na swoim PWC niż jest to zalecane
  • Jeśli manewrujesz swoim PWC w taki sposób, że może wyrządzić nieuzasadnione szkody Tobie lub Twoim pasażerom
 • Prowadzenie skutera wodnego między godzinami zachodu i wschodu słońca jest nielegalne, zwłaszcza gdy masz nieco ograniczony wzrok.
 • Nie można usunąć żadnego odcinacza płomienia wstecznego ani wentylatora, jeśli jest on zainstalowany przez producenta
 • Musisz mieć gwizdek lub klakson na pokładzie PWC, który jest zatwierdzony przez US Coast Guard
 • Wyłącznik zapłonu bezpieczeństwa musi być w pełni sprawny i mieć przymocowaną do niego smycz, aby nie zgubił się ani nie zgubił
 • Każda osoba na PWC musi nosić osobiste urządzenie wypornościowe typu 1, 2 lub 3 zatwierdzone przez US Coast Guard

Egzekwowanie

Prawa i przepisy dotyczące żeglarstwa są egzekwowane przez następującą policję parku stanowego, wydziały szeryfa, policję lokalną, powiatową i stanową, Departament Ochrony Środowiska oraz Harbourmasters and Bay Constables.

Następujące osoby mają uprawnienia i uprawnienia do zatrzymania i przetestowania operatora statku, jeśli uważają, że mają wystarczający powód, aby to zrobić.

Nielegalne jest również odmowa zastosowania się do dyrektywy kogoś z organem ścigania.