Prawny wiek uprawniający do jazdy skuterem wodnym w Tennessee

Każdy stan ustanawia własne przepisy dotyczące żeglarstwa, a Tennessee ma kilka unikalnych przepisów. Poniżej znajdują się odpowiedzi na wiek uprawniający do korzystania z skutera wodnego i wszystkie inne pytania dotyczące przepisów stanu Tennessee PWC.

Prawny wiek uprawniający do prowadzenia skutera wodnego w Tennessee to 12 lat. Osoby, które ukończyły 12 lat, muszą posiadać świadectwo wykształcenia żeglarza w stanie Tennessee. Osoby poniżej 12 roku życia mogą działać, JEŚLI istnieje przełożony, który ma 18 lat lub więcej z certyfikatem żeglarza Tennessee.

Mieszkańcy Tennessee, którzy urodzili się po 1 stycznia 1989 roku, muszą posiadać certyfikat bezpieczeństwa Tennessee Boating, aby móc obsługiwać skuter wodny lub inny statek.

Kroki, aby zostać operatorem

Aby otrzymać kartę edukacyjną żeglarza Tennessee, wystarczy wykonać te trzy proste kroki:

 1. Gdy ukończysz 12 lat lub więcej, możesz rozpocząć naukę bezpiecznego pływania łodzią w Tennessee. Możesz albo uzyskać fizyczny podręcznik i przeczytać go, albo zapisać się na kurs bezpiecznego pływania łódką online. Możesz iść do egzamin łodzi.com zapisać się na kurs online.
 2. Po ukończeniu nauki jest egzamin próbny, który możesz przystąpić na tej samej stronie internetowej wymienionej powyżej. Zawiera 60 pytań wielokrotnego wyboru i jest natychmiast oceniany, dzięki czemu możesz przejrzeć swoje odpowiedzi.
 3. Gdy poczujesz się pewnie po testach praktycznych, możesz zarezerwować egzamin końcowy, który musi odbywać się w klasie, przechodząc do: ta strona internetowa i wybór regionu, w którym mieszkasz. Gdy zdasz egzamin końcowy, uzyskując 80 procent lub więcej, otrzymasz swój certyfikat.

Uzyskanie certyfikatu bezpieczeństwa żeglarstwa jest jak uzyskanie prawa jazdy, ponieważ musisz przystąpić do egzaminu i zdać go, aby uzyskać certyfikat. Jedną wielką zaletą twojego certyfikatu żeglarza jest to, że nie musisz go odnawiać, gdy go zdobędziesz, będzie ci służyć przez całe życie.

Zrozumienie zasad żeglarstwa Tennessee

 • Wszystkie osoby znajdujące się na pokładzie muszą mieć na sobie kamizelkę ratunkową, która pasuje i jest zatwierdzona przez US Coast Guard
 • Upewnij się, że na pokładzie jest koło ratunkowe na wypadek, gdyby ktoś wypadł za burtę i trzeba go ratować
 • Skuter wodny musi mieć na pokładzie co najmniej 1 gaśnicę typu Bl przez cały czas na wypadek sytuacji awaryjnej
 • Musisz mieć jakieś światła nawigacyjne na swoim PWC na wypadek, gdybyś znajdował się na wodzie między zachodem a wschodem słońca lub gdy widoczność jest ograniczona. Niektóre z tych świateł, które możesz wybrać, obejmują światła boczne, światło rufowe, światło masztowe lub światło białe dookoła. Każdy z nich ma swoje specjalne miejsce na PWC, więc przeczytaj więcej o każdym z nich, aby zobaczyć, który jest najlepiej dopasowany do Twojego skutera wodnego
 • Większość PWC nie ma hamulców, dlatego należy zachować szczególną ostrożność podczas zwalniania lub zatrzymywania się. Będziesz musiał dać sobie więcej czasu na całkowite zatrzymanie i więcej miejsca między innymi pojazdami i przedmiotami
 • Wymagane jest, aby operator skutera wodnego nosił smycz, która jest połączona z wyłącznikiem bezpieczeństwa, który jest następnie przymocowany do jego nadgarstka. Na wypadek, gdyby operator wypadł za burtę, smycz automatycznie wyciągnie kluczyk, wyłączając silnik
 • Sprawdź z tyłu skutera wodnego naklejkę, która pokazuje, w jaki sposób toczyć skuter, jeśli przewróci się w wodzie. Jeśli przewrócisz go w niewłaściwy sposób, możesz uszkodzić PWC. Jeśli nie ma naklejki, sprawdź wskazówki w instrukcji obsługi
 • PWC musi być obsługiwany tylko w ciągu dnia
 • Zabronione jest wykonywanie którejkolwiek z poniższych czynności: skakanie w ślad za innym PWC lub statkiem, przemykanie przez zatłoczony ruch na drogach wodnych, skręcanie w stronę innej osoby lub obiektu znajdującego się w wodzie i skręcanie w ostatnim możliwym momencie w celu uniknięcia wypadku, operowanie PWC w pobliżu ramp łodzi, doków lub linii brzegowej z prędkością większą niż na biegu jałowym, ściga lub nęka dziką przyrodę na skuterze wodnym

Egzekwowanie przepisów w Tennessee

Jeśli masz 12 lat lub więcej, musisz mieć certyfikat bezpieczeństwa żeglarza z Tennessee i mieć go ze sobą na pokładzie. Organy ścigania mają prawo w każdej chwili zobaczyć Twoje zaświadczenie, więc upewnij się, że jest ono dostępne, gdy jesteś na wodzie.

Inną rzeczą, o której należy pamiętać przed startem, jest pozostawienie planu pływania zaufanemu przyjacielowi lub członkowi rodziny. Jest to plan, który zapewni Ci bezpieczeństwo w nagłych wypadkach. Zapewnia, że ​​​​masz kogoś, kto jest świadomy twoich planów, aby upewnić się, że pójdą zgodnie z planem.

Plan pływania zawiera opis statku, w tym numery rejestracyjne, długość, markę skutera wodnego, moc i typ silnika. Uwzględnij w planie, dokąd się wybierasz, trasę, którą chcesz się tam dostać, oraz przewidywany czas powrotu. Musisz podać nazwiska, adresy i numery telefonów osób, które są z tobą na pokładzie, oraz ich kontakt w nagłych wypadkach.

Wymagania dotyczące certyfikacji bezpieczeństwa żeglarzy dla mieszkańców innych państw

Załóżmy, że odwiedzasz Tennessee i zabrałeś ze sobą skuter wodny. Używanie PWC na wodach Tennessee jest zgodne z prawem, o ile posiadasz na pokładzie certyfikat bezpieczeństwa żeglugi swojego stanu. Tak długo, jak tylko odwiedzasz Tennessee przez krótki czas, możesz korzystać z certyfikatu bezpieczeństwa łodzi w stanie rodzinnym.

Regulamin wynajmu w Tennessee

Po ukończeniu 16 lat możesz wypożyczyć skuter wodny w Tennessee. Przy wynajmie musisz mieć ważny dokument tożsamości ze zdjęciem. Każdy, kto ma mniej niż 18 lat, musi mieć podpisane zrzeczenie się od rodzica lub opiekuna, który ukończył 18 lat. Ceny różnią się, jeśli chodzi o to, ile kosztują wypożyczalnie skuterów wodnych w Twojej okolicy.

Ogólna cena za godzinę wynosi około 90 USD, ale jeśli chcesz poznać konkretną cenę, zadzwoń i zapytaj o wycenę najmu w najbliższej okolicy.