Prawny wiek uprawniający do jazdy skuterem wodnym w Teksasie

Teksas ma swoje własne zasady żeglarskie i wiek uprawniający do jazdy na skuterze wodnym. Odpowiedzi na wszystkie te informacje znajdują się poniżej.

W Teksasie osoba, która ukończyła 13 lat, może samodzielnie obsługiwać skuter wodny, jeśli zdała egzamin z zakresu bezpieczeństwa dla żeglarzy w Teksasie i posiada kartę edukacyjną. Osoba poniżej 13 roku życia może obsługiwać skuter wodny, o ile jest nadzorowana przez osobę, która ukończyła 18 lat i posiada kartę edukacji w zakresie bezpieczeństwa żeglarza.

Osoba urodzona 1 września 1993 r. lub później musi posiadać kartę edukacyjną w zakresie bezpieczeństwa żeglarza w Teksasie, aby móc obsługiwać każdy rodzaj jednostki pływającej.

Kroki do zostania operatorem

Zdobycie karty edukacyjnej w zakresie bezpieczeństwa żeglarstwa w Teksasie nie jest trudne i wystarczy na całe życie. Oto lista 3 prostych kroków, które należy wykonać, aby uzyskać certyfikat:

 1. Jeśli masz co najmniej 13 lat, możesz zacząć od zapoznania się z podręcznikiem bezpieczeństwa łodzi w Teksasie lub zapisać się na kurs online pod adresem łódź-ed.com lub egzamin łodzi.com.
 2. Gdy poczujesz się gotowy, zdaj końcowy egzamin z żeglarstwa w Teksasie online i zdaj go, uzyskując 80 procent lub więcej.
 3. Wydrukuj swoją kartę i zacznij pływać łódką! Twoja karta stałego żeglarza zostanie przesłana pocztą w ciągu kilku tygodni po zdaniu testu.

Możesz jeździć skuterem wodnym, o ile zdasz egzamin i trzymasz kartę przy sobie. Zaletą karty edukacyjnej w zakresie bezpieczeństwa dla żeglarzy jest to, że gdy już ją zdobędziesz, trwa ona całe życie, w przeciwieństwie do prawa jazdy. Nie jest trudno uzyskać kartę bezpieczeństwa żeglarza, a jeśli ją masz, możesz zaoszczędzić pieniądze na ubezpieczeniu PWC.

W dzisiejszych czasach dobrym pomysłem jest zdobycie takiego bez względu na wiek, aby w razie wypadku pokazać, że zdałeś egzamin edukacyjny i go zdałeś. Znajomość przepisów obowiązujących w Twoim stanie ma kluczowe znaczenie dla zapobiegania wypadkom na wodzie.

Zrozumienie zasad żeglugi w Teksasie

 • Każda osoba na pokładzie jednostki pływającej musi mieć pasującą do niej kamizelkę ratunkową i jest zatwierdzona przez US Coast Guard. Nadmuchiwane kamizelki ratunkowe NIE są dozwolone na skuterach wodnych
 • Musi istnieć urządzenie wytwarzające dźwięk, takie jak gwizdek, klakson lub dzwonek, które może wydać skuteczny dźwięk, aby zasygnalizować innym statkom
 • Wszystkie statki muszą mieć co najmniej jedno jasne światło, które jest widoczne dla innych statków
 • Niektóre z tych świateł to:
 • Światło burtowe- Są to czerwone i zielone światła, które są widoczne dla innych statków zbliżających się z boku lub z przodu. Czerwone światło zapali się po lewej stronie jednostki pływającej, a zielone światło po prawej stronie
 • Światło rufowe-jest to jasne białe światło umieszczone z tyłu jednostki pływającej
 • Światło masztowe – to białe światło, które świeci do przodu i po obu stronach jednostki pływającej
 • Dookólne białe światło — łączy światło masztowe i rufowe w jedno białe światło, które można zobaczyć z innych jednostek pływających z dowolnego kierunku. Może to służyć jako światło kotwiczne, gdy światła boczne są zgaszone
 • Jeśli planujesz holować osoby za swoim PWC na dętkach, nartach itp., będziesz potrzebować lusterek, z których będziesz mógł obserwować holowane osoby. Jeśli nie masz luster, będziesz potrzebować nadzorcy, który ma co najmniej 12 lat, który obserwuje osobę/osoby holowane przez cały czas przebywania na wodzie. W razie wypadku lub wpadnięcia kogoś do wody, ktoś musi cały czas czuwać
 • Skuter wodny musi mieć na pokładzie co najmniej jedną gaśnicę typu Bl na wypadek sytuacji awaryjnej
 • Na pokładzie musi znajdować się przerywacz płomieni na wypadek sytuacji awaryjnej
 • Jeśli Twój skuter wodny ma wyłącznik lub wyłącznik awaryjny, musi być przymocowany do smyczy przymocowanej do nadgarstka lub kamizelki ratunkowej. Dzieje się tak na wypadek, gdyby operator spadł, aby silnik mógł zabić i zatrzymać skuter wodny
 • Eksploatacja skutera wodnego w nocy (między zachodem a wschodem słońca) jest niezgodna z prawem
 • Ponieważ skutery wodne nie mają przerw, istnieje więcej zasad dotyczących odległości między innymi jednostkami pływającymi i przedmiotami. Kiedy zatrzymujesz się, musisz odciąć silnik w odpowiedniej odległości od brzegu/doku, aby całkowicie się zatrzymać we właściwym czasie. Używanie PWC w odległości 50 stóp od innego skutera wodnego, innych statków, osób, obiektu lub brzegu poruszających się z prędkością większą niż „prędkość biegu jałowego” (5 mil na godzinę) jest niezgodne z prawem.
 • Nie możesz jeździć na śladzie innego skutera wodnego, gdy jest przed tobą, ani nie możesz ryzykować zakrętów, gdy holujesz ludzi za sobą
 • Jeśli jesteś nietrzeźwy podczas jazdy skuterem wodnym, Twoja karta bezpieczeństwa żeglarza zostanie zawieszona i możesz zostać skazany na karę więzienia do 180 dni. Możesz również zostać ukarany grzywną w wysokości do 2000 USD. Faktem jest, że alkohol był głównym czynnikiem przyczyniającym się do zgonów i wypadków na łodziach

Egzekwowanie przepisów w Teksasie

Aby przestrzegać przepisów dotyczących żeglarstwa, musisz mieć na pokładzie swój certyfikat/kartę szkolenia w zakresie bezpieczeństwa żeglarza. Organy ścigania na wodzie mają prawo w każdej chwili poprosić o pokazanie Twojej karty, dlatego ważne jest, aby mieć ją przy sobie na wodzie.

Jeśli zostaniesz znaleziony bez swojej karty edukacji w zakresie bezpieczeństwa żeglarza i operujesz PWC lub inną jednostką pływającą, możesz zostać ukarany grzywną i odebrane ci przywileje.

Wymagania dotyczące certyfikacji bezpieczeństwa żeglarzy dla mieszkańców innych państw

Jeśli tylko odwiedzasz Teksas i nadal chcesz spędzić wakacje na wodzie, możesz legalnie prowadzić PWC, o ile posiadasz certyfikat/kartę edukacji w zakresie bezpieczeństwa żeglarza, który otrzymałeś w swoim stanie rodzinnym.

Dopóki nie przebywasz w Teksasie dłużej niż 2 do 3 miesięcy, nie musisz posiadać rzeczywistej karty bezpieczeństwa żeglarza w Teksasie, tylko tę, którą otrzymałeś w swoim stanie rodzinnym.

Regulamin wynajmu w Teksasie

Jeśli masz 18 lat lub więcej, możesz wypożyczyć skuter wodny w Teksasie. Będziesz musiał wykazać, że posiadasz świadectwo wykształcenia w zakresie bezpieczeństwa żeglarza i ważną kartę identyfikacyjną.