Prawny wiek uprawniający do jazdy skuterem wodnym w Południowej Karolinie

W Południowej Karolinie obowiązują inne przepisy dotyczące eksploatacji skuterów wodnych niż w innych stanach. Wiem, że wiedza, kto może, a kto nie może działać w Karolinie Południowej, może być myląca, więc poniżej mam odpowiedzi na pytania PWC.

Osoba, która ma mniej niż 16 lat, będzie musiała przejść kurs edukacyjny z zakresu bezpieczeństwa żeglarstwa. Jeśli masz 16 lat lub więcej, możesz prowadzić PWC bez żadnych ograniczeń.

Chociaż nie jest prawnie wymagane posiadanie karty edukacyjnej w zakresie bezpieczeństwa żeglarza po ukończeniu 16 lat, uzyskanie certyfikatu może zaoszczędzić pieniądze na ubezpieczeniu łodzi.

Kroki do zostania operatorem

Dzięki naszej zaawansowanej technologii, otrzymanie karty edukacyjnej w zakresie bezpieczeństwa żeglarza w Północnej Karolinie jest bardzo proste.

 1. Jeśli masz mniej niż 16 lat, musisz zapisać się na kurs bezpieczeństwa żeglarstwa w Południowej Karolinie. Istnieją dwie opcje ukończenia kursu: online lub w klasie. Aby znaleźć kurs klasowy w swojej okolicy, przejdź do dnr.sc.gov/education/boatboat. Najpopularniejszy kurs online można znaleźć na boat-ed.com/southcarolina.
 2. Zapoznaj się z podręcznikiem bezpieczeństwa łodzi w Południowej Karolinie i przejdź przez kurs. Po ukończeniu kursu podejdź do egzaminu końcowego (75 pytań) i zdaj go uzyskując 80 procent lub więcej.
 3. Gdy wydrukujesz swoją tymczasową kartę, jesteś gotowy do wyjścia! Nie zapomnij sprawdzić swojej poczty przez następne dwa do trzech tygodni po zdaniu testu, aby otrzymać stałą kartę bezpieczeństwa żeglarza.

Jedną z fajnych rzeczy związanych z uzyskaniem karty edukacyjnej w zakresie bezpieczeństwa żeglarza jest to, że nigdy nie trzeba jej odnawiać jak prawa jazdy. Jest ważny na całe życie i warto go zdobyć.

Zrozumienie zasad żeglarstwa Karoliny Południowej

 • Istnieje wymóg świateł nawigacyjnych, które muszą znajdować się na łodzi między zachodem a wschodem słońca oraz w okresach ograniczonej widoczności. Niektóre z najpopularniejszych świateł nawigacyjnych to:
 • światła boczne (czerwone światło po lewej stronie i zielone po prawej stronie, które są widoczne dla innego statku płynącego z boku lub z przodu)
 • Inny nazywa się rufowe światło (białe światło z tyłu naczynia)
 • Jeszcze jedno światło nawigacyjne nazywa się lampka nagłówka (jest to światło wymagane w jednostkach o napędzie mechanicznym i świeci białym światłem do przodu i na boki jednostki)
 • Ostatni rodzaj światła nawigacyjnego nazywa się an dookoła białe światło (można to wykorzystać do połączenia światła masztu i światła rufowego w jedno białe światło, które można zobaczyć pod każdym kątem)
 • Większość PWC nie ma hamulców, więc musisz mieć dużo miejsca podczas zatrzymywania się lub zwalniania
 • Operator skutera wodnego musi mieć smycz, która jest przymocowana do wyłącznika bezpieczeństwa przymocowanego do jego nadgarstka
 • Jeśli Twój skuter wodny przewróci się w wodzie, pamiętaj, że jeśli przewrócisz go w niewłaściwy sposób, możesz go uszkodzić. Z tyłu skutera wodnego powinna znajdować się naklejka, która wskazuje kierunek, w którym należy go przetoczyć w pionie. Jeśli nie masz naklejki, zajrzyj do instrukcji obsługi, aby znaleźć właściwy kierunek
 • Wszystkie osoby na pokładzie muszą mieć dopasowaną i zatwierdzoną przez straż przybrzeżną USA kamizelkę ratunkową. Upewnij się, że masz na pokładzie dodatkowe kamizelki ratunkowe na wypadek przybycia większej liczby gości
 • Wszystkie statki muszą mieć na pokładzie gaśnicę typu B na wypadek pożaru
 • Na każdym statku zasilanym benzyną musi znajdować się zatwierdzony przez straż przybrzeżną amerykański ogranicznik płomienia wstecznego
 • Urządzenie wytwarzające dźwięk, takie jak gwizdek, klakson, dzwonek itp., musi znajdować się na pokładzie przez cały czas na wypadek sytuacji awaryjnej
 • Nie może być niedbałej, lekkomyślnej lub nielegalnej operacji. Niektóre przykłady lekkomyślnego działania obejmują:
 • Pokonaj PWC przez zatłoczony ruch
 • Przekraczanie ścieżki innej jednostki pływającej niepotrzebnie blisko innej łodzi lub gdy widoczność jest ograniczona
 • Skręcanie w ostatniej chwili, aby uniknąć kolizji
 • Holowanie osoby za jednostką pływającą w taki sposób, aby osoba holowana zderzyła się z inną osobą lub przedmiotem lub przeszła przez obszar pływacki
 • Zezwalanie pasażerom na jazdę w miejscu na jednostce pływającej, w którym może wystąpić ryzyko wypadnięcia za burtę
 • Ściganie, niepokojenie lub nękanie dzikiej przyrody
 • Nieprzestrzeganie ograniczeń prędkości
 • Istnieje szereg przepisów dotyczących prędkości wymienionych poniżej, które są wymagane podczas korzystania z PWC:
 • Zakaz prowadzenia PWC z prędkością przekraczającą „prędkość biegu jałowego” w promieniu 50 stóp od zakotwiczonej łodzi, molo lub doku lub osoby znajdującej się w wodzie
 • Musisz utrzymać „prędkość biegu jałowego”, gdy zobaczysz migające niebieskie światło z jednostki pływającej organów ścigania

Egzekwowanie przepisów w Karolinie Południowej

Po otrzymaniu karty najważniejszą rzeczą, jaką możesz zrobić, to mieć ją przy sobie podczas operacji. Organy ścigania mają prawo sprawdzić Twoją kartę, więc miej ją zawsze pod ręką na pokładzie.

Inną rzeczą, o której mówi się w podręczniku bezpieczeństwa łodzi w Południowej Karolinie, jest plan pływania. Zanim wyjdziesz na wodę, dobrze jest zostawić plan pływania z kimś, komu ufasz.

Plan pływania powinien opisywać Twój statek, w tym numer rejestracyjny, długość, moc i typ silnika. Wyjaśnij, dokąd idziesz, kiedy planujesz wyjechać i kiedy planujesz wrócić. Pamiętaj, aby podać nazwiska, adresy i numery telefonów każdej osoby na pokładzie. Jest to środek ostrożności, który należy podjąć na wypadek wypadku na wodzie i potrzebujesz, aby ktoś był świadomy Ciebie i Twojej jednostki.

Wymagania dotyczące certyfikacji bezpieczeństwa żeglarzy dla mieszkańców innych państw

Jeśli ukończyłeś oficjalny kurs edukacyjny w zakresie bezpieczeństwa żeglarstwa w stanie innym niż Karolina Południowa, nadal możesz prowadzić jednostkę pływającą w Karolinie Południowej, o ile masz przy sobie kartę.

Twoja karta edukacyjna dla żeglarzy w zakresie bezpieczeństwa będzie ważna przez całe życie i możesz z niej korzystać w innych stanach, jednak niektóre stany wymagają przejrzenia niektórych kryteriów, więc upewnij się, że wcześniej sprawdziłeś stanowe przepisy dotyczące żeglarstwa.

Regulamin wynajmu PWC w Karolinie Południowej

Mimo że możesz prowadzić PWC w wieku 16 lat w Karolinie Południowej, nie możesz go wynająć w Karolinie Południowej, chyba że masz 18 lat lub więcej. Aby wypożyczyć skuter wodny, musisz mieć przy sobie ważny dokument tożsamości ze zdjęciem.