Prawny wiek uprawniający do jazdy skuterem wodnym w Nowym Jorku

Jeśli chodzi o eksploatację skutera wodnego, w całym kraju obowiązują różne ograniczenia wiekowe! Nowy Jork ma swoje własne zasady i przepisy i są one określone w tym artykule.

Osoba, która ukończyła 14 lat, może jeździć skuterem wodnym, jeśli przejdzie kurs bezpieczeństwa żeglugi zatwierdzony przez Biuro Parków Stanu Nowy Jork i ma przy sobie na pokładzie certyfikat bezpieczeństwa żeglarza.

Kroki, aby zostać młodym operatorem

Po ukończeniu 14 lat możesz ubiegać się o certyfikat bezpieczeństwa żeglarza. Istnieje prosta lista kroków, które należy wykonać, aby uzyskać licencję:

 1. Musisz się zarejestrować i ukończyć zatwierdzony przez stan kurs (online lub w klasie)
 2. Zdaj egzamin końcowy, uzyskując 76 procent lub więcej na egzaminie (oznacza to, że musisz uzyskać 46 poprawnych pytań z 60)
 3. Natychmiast wydrukuj swoją tymczasową kartę, a następnie otrzymaj swoją stałą kartę pocztą (w Nowym Jorku możesz również wybrać, aby twój certyfikat został odnotowany jako ikona kotwicy na swoim nowojorskim prawie jazdy lub innym dokumencie wydanym przez DMV).

Na Egzamin z łodzi.com możesz wziąć udział w kursie New York Boating Safety. Jest to najpopularniejsza opcja, ponieważ w zaciszu własnego domu możesz zapoznać się z zasadami PWC i przygotować się do egzaminu.

Jeśli urodziłeś się 1 maja 1996 r. lub później, musisz posiadać certyfikat bezpieczeństwa łodzi w Nowym Jorku. Bez względu na wiek, aby obsługiwać skuter wodny, musisz ukończyć kurs edukacyjny w zakresie bezpieczeństwa łodzi.

Wymagane zrozumienie nowojorskich przepisów żeglarskich

 • Każde dziecko w wieku poniżej 12 lat na łodzi o długości 65 stóp lub mniejszej musi nosić dopasowaną kamizelkę ratunkową zatwierdzoną przez US Coast Guard
 • Każdy, kto płynie łodzią o długości mniejszej niż 21 stóp między 1 listopada a 1 maja, musi nosić kamizelkę ratunkową (dotyczy to kajaków, kajaków, łodzi wiosłowych)
 • Możesz obsługiwać PWC między wschodem a zachodem słońca, a nie po zachodzie słońca
 • Jeśli w ogóle na wodzie musisz nosić kamizelkę ratunkową
 • Musisz mieć przy sobie sygnał wizualny o niebezpieczeństwie zatwierdzony przez US Coast Guard
 • Musisz mieć sygnalizator dźwiękowy, który jest zdolny do dwusekundowego wybuchu, który jest słyszalny przez pół mili
 • Mimo że zgodnie z prawem stanowym kotwica i gaśnica nie są wymagane, podczas operowania na wodach federalnych należy mieć przy sobie gaśnicę.
 • Odcięcie silnika (smycz z kluczykiem przyczepiona do ramienia kierowcy)
 • Nie ma operacji powyżej 5 mil na godzinę w promieniu 100 stóp od brzegu, doku, pływaka lub zakotwiczonej łodzi
 • Zakaz działania w promieniu 500 stóp od oznaczonego obszaru pływania
 • Zakaz działania w sposób lekkomyślny: skakanie po kilwaterze, przedzieranie się przez ruch jednostek pływających, przewożenie większej liczby pasażerów niż zaleca producent

Przepisy dotyczące holowania w Nowym Jorku (dla młodzieży)

 • Każdy statek holujący narciarza wodnego, parasail, dętkę itp. musi mieć oprócz kierowcy obserwatora, który ma co najmniej 10 lat
 • Czynności holownicze są ograniczone do godzin między wschodem a zachodem słońca, pod warunkiem, że widoczność nie jest zmniejszona
 • Każdy, kto jest holowany przez statek, musi nosić dopasowaną kamizelkę ratunkową zatwierdzoną przez US Coast Guard. Nie ma znaczenia, czy dana osoba jeździ na nartach wodnych, dętce, parasailu itp. nadal potrzebuje kamizelki ratunkowej
 • Preferowane kamizelki ratunkowe do tych czynności (holowanie) to tzw. urządzenia specjalnego przeznaczenia typu III. Te specjalne kamizelki ratunkowe są odporne na uderzenia, dopasowane do kształtu i pomagają w widoczności dla narciarza (jeźdźca)
 • Pamiętaj, że holowana osoba/osoby liczą się jako pasażer/y na PWC. Przekroczenie liczby określonej dla zaleceń producenta skuterów wodnych może zostać uznane za działanie lekkomyślne.

Egzekwowanie przepisów w Nowym Jorku

Musisz zawsze mieć przy sobie kartę, gdy jesteś w wodzie. Jeśli zostaniesz znaleziony bez takiego, możesz zostać ukarany grzywną. Nowy Jork zakazuje lekkomyślnej eksploatacji skutera wodnego lub jakiegokolwiek innego statku. Oto kilka przykładów lekkomyślnej jazdy, których należy zawsze unikać:

 • Brak regulacji prędkości. Jeśli jedziesz szybciej niż jest to uzasadnione w warunkach, w których się znajdujesz (ruch statków, zła pogoda, bliskość linii brzegowej itp.), jesteś lekkomyślny. Niektóre przykłady obejmują przekraczanie prędkości w pobliżu innych jednostek pływających lub skutera wodnego, przekraczanie dozwolonej prędkości w obszarze „małej prędkości bez kilwateru”, jazdę z prędkością, która powoduje uszkodzenia spowodowane kilwaterem skutera PWC.
 • Niewłaściwa odległość. Prowadzenie skutera wodnego z prędkością przekraczającą 5 mil na godzinę, gdy znajduje się w odległości 100 stóp od brzegu, doku, molo, tratwy, pływaka lub zakotwiczonego statku, jest nielegalne.
 • Jazda na dziobie, pokładzie lub nadburciu. Jeśli pozwolisz pasażerom lub gościom jeździć na dziobie, nadburciu, pawęży, oparciach siedzeń, siedzeniach na podwyższonych pokładach lub w jakimkolwiek innym miejscu bez wyposażonego siedzenia, w którym istnieje ryzyko wypadnięcia za burtę, łamiesz nowojorskie zasady żeglarskie.
 • Niebezpieczne warunki. Dzieje się tak, gdy używasz swojego PWC w warunkach, które stwarzają zagrożenie dla osób na pokładzie lub innych osób znajdujących się w wodzie. Możliwe, że funkcjonariusze organów ścigania mogą skierować Cię do najbliższego doku lub nabrzeża i powiedzieć, że nie możesz ponownie działać, dopóki stan nie zostanie naprawiony. Niektóre z możliwych niebezpiecznych warunków obejmują przeciążenie PWC, na pasażerach nie ma osobistych urządzeń unoszących się na wodzie, na pokładzie nie ma żadnych gaśnic ani przerywaczy płomienia wstecznego, operator jest odurzony narkotykami lub alkoholem itp.

Wymagania certyfikacji bezpieczeństwa żeglarzy dla młodych mieszkańców innych państw

Jeśli jesteś z innego stanu i dopiero odwiedzasz Nowy Jork, możesz nadal operować na wodach Nowego Jorku, jeśli posiadasz certyfikat bezpieczeństwa z własnego stanu, który jest zatwierdzony przez National Association of Boating Law Administration (NASBLA).

Zwolnienia

Istnieje kilka wyjątków dla osób, które nie muszą posiadać certyfikatu bezpieczeństwa żeglarza, aby obsługiwać łódź/PWC:

 • Jeśli pochodzisz z innego stanu i posiadasz certyfikat żeglarski zatwierdzony przez NASBLA w swoim stanie rodzinnym
 • Jesteś z innego kraju i odwiedzasz Nowy Jork
 • Instruktorzy certyfikowani przez państwo
 • Certyfikowani instruktorzy US Coast Guard i US Power Squadrons
 • Funkcjonariusze policji lub pokoju, strażacy i ratownicy oraz ratownicy działający zgodnie z przydzielonymi im obowiązkami