Prawny wiek uprawniający do jazdy skuterem wodnym na Hawajach

Niezależnie od tego, czy mieszkasz na Hawajach, czy uwielbiasz spędzać tam wakacje, ważne jest, aby znać zasady jazdy na nartach wodnych. Kto może prowadzić, a kto nie? Na wszystkie Twoje pytania znajdziesz odpowiedź w tym artykule.

Musisz mieć co najmniej 15 lat, aby prowadzić PWC i ukończyć dwa kursy, aby uzyskać licencję żeglarską. Jeden kurs opiera się na podstawowym użyciu PWC, a drugi dotyczy operacji holowania.

Kroki, aby zostać młodym operatorem

Aby otrzymać kartę edukacyjną hawajskiego żeglarza, musisz:

 1. Jeśli masz 15 lat lub więcej, będziesz musiał przejść kurs bezpieczeństwa dla żeglarzy. Będzie musiał zostać zatwierdzony przez stan lub zostać przejęty przez NASBLA (Krajowe Stowarzyszenie Administratorów State Boating Law Administrators). Możesz wziąć udział w kursie online (około 30 USD), w klasie lub w domu.
 2. Po ukończeniu kursu będziesz musiał zdać egzamin, uzyskując co najmniej 80 procent. uzyskać pieczątkę zatwierdzenia w celu prowadzenia PWC.
 3. Po wysłaniu zatwierdzonego certyfikatu możesz poprosić o kartę edukacyjną w zakresie bezpieczeństwa żeglarza.

Otrzymanie karty bezpieczeństwa żeglarza jest jak uzyskanie prawa jazdy, ponieważ musisz wziąć udział w kursie i zapoznać się z treścią przepisów stanowych.

Każdy stan ma własne zasady rejestracji, przepisy, zakazy, wymagania i zwolnienia. Ważne jest, aby o tym pamiętać podczas podróży do innego stanu, ponieważ będą obowiązywały przepisy, o których nie będziesz wiedział.

Od 2005 roku Hawaje ustanowiły prawo dla wszystko Operatorzy PWC mają być certyfikowani w zakresie bezpiecznego użytkowania ich PWC. Nawet jeśli wcześniej nie potrzebowałeś licencji, będziesz potrzebować jej teraz.

Zrozumienie zasad żeglugi na Hawajach

Na przestrzeni lat narty wodne stały się coraz bardziej popularne, zwłaszcza na Hawajach. Im więcej ludzi na wodzie, tym bardziej może być niebezpiecznie. Na wodzie można się bawić, ale i wypadki. Prowadząc skuter wodny, odpowiadasz za bezpieczeństwo swoje, innych osób na skuterze wodnym i wszystkich tych, którzy są z Tobą na wodzie.

Oto lista zasad żeglugi na Hawajach:

 • Wszyscy na pokładzie skutera wodnego muszą mieć na sobie dopasowaną kamizelkę ratunkową zatwierdzoną przez USCG, gdy są w wodzie
 • Kierowca skutera wodnego musi nosić smycz, która łączy wyłącznik bezpieczeństwa z nadgarstkiem
 • Skutery wodne nie mogą być używane na wodzie między zachodem a wschodem słońca, chyba że jednostka pływająca ma odpowiednie światła nawigacyjne
 • PWC muszą być obsługiwane w sposób odpowiedzialny:
 • uważaj na narciarzy, nurków, pływaków, łodzie i inne narty wodne
 • Nie skacz po falach i utrzymuj duży dystans między sobą a innymi jednostkami
 • Nie używaj alkoholu przed lub w trakcie operacji
 • Utrzymuj zasady „wolnej, bez prędkości budzenia” w odległości 300 stóp od brzegu
 • Nie prowadź żadnego rodzaju jednostki pływającej w obrębie obszaru ochrony życia morskiego lub rezerwatu morskiego obszaru naturalnego
 • Nie oddalać się dalej niż dwie mile od lądu
 • Kieruj się bezpośrednimi trasami podczas podróży do i z wyznaczonych obszarów operacyjnych PWC
 • Gdy w wyznaczonych obszarach zarządzania rekreacją oceaniczną (ORMA) działają tylko w obszarach wyznaczonych przez PWC
 • Nie operuj w promieniu 500 stóp od linii brzegowej lub wewnątrz krawędzi od strony morza
 • Nie płyń w kierunku morza dalej niż dwie mile od najbliższego lądu w pobliżu Kauai, Oahu, Maui i Hawajów
 • Nie działaj wokół wysp Kahoolawe, Lanai, Molokai lub Niihau
 • Tylko lądowanie i/lub odbieranie pasażerów w zatwierdzonych miejscach startu

Egzekwowanie przepisów na Hawajach

Jesteś zobowiązany do posiadania przy sobie karty edukacji w zakresie bezpieczeństwa żeglarza przez cały czas przebywania na wodzie, bez względu na wiek. Jeśli nie masz przy sobie karty, możesz zostać ukarany grzywną.

Wymagania dotyczące certyfikacji bezpieczeństwa żeglarzy dla mieszkańców innych państw

Jeśli odwiedzasz Hawaje podczas podróży i pochodzisz z innego stanu, musisz zrobić kilka rzeczy, zanim będziesz mógł obsługiwać swój PWC.

Jeśli jesteś certyfikowany w swoim stanie rodzinnym przez National Association of Boating Law Administrators i ty ukończ niektóre części kursu hawajskiego możesz prowadzić PWC na Hawajach.

Będziesz musiał wypełnić części, w tym lokalne zasady i praktyki bezpieczeństwa oceanów, historyczne, kulturowe i zwyczajowe praktyki użytkowników oceanów na Hawajach oraz wszelkie zasady lub przepisy dotyczące gatunków chronionych i działalności PWC w stanie.

Ten wymóg ukończenia części hawajskiego kursu bezpieczeństwa jest czymś, o czym należy pamiętać podczas podróży, ponieważ większość innych stanów wymaga jedynie posiadania karty edukacji w zakresie bezpieczeństwa żeglarzy ze stanu rodzinnego.

Chociaż jest to dodatkowy krok, aby wejść na wodę, ważne jest, aby znać lokalne przepisy dotyczące oceanów, abyś mógł dobrze się bawić, robiąc rzeczy legalnie.

Wymagania dotyczące holowania na Hawajach

Podczas holowania rowerzystów na skuterze wodnym należy pamiętać, że obowiązują te same przepisy. Kierowca musi mieć co najmniej 15 lat i spełniać wszystkie wymogi prawne, aby móc prowadzić. Dorośli ciągnięci za skuterem wodnym nie liczą się jako dorośli NA skuterze wodnym.

Podczas holowania osoby lub wielu osób na nartach, dętkach itp. operatorzy muszą przestrzegać wszystkich przepisów dotyczących holowania wymienionych poniżej:

 • Wszystkie osoby holowane muszą nosić pasującą kamizelkę ratunkową zatwierdzoną przez USCG
 • Każdy statek holujący osobę na nartach wodnych, aquaplanach lub podobnych urządzeniach musi mieć drabinę, stopień lub podobne urządzenie, za pomocą którego holowana osoba może wrócić na skuter wodny
 • Skuter wodny lub statek musi mieć kompetentnego obserwatora (oprócz kierowcy), który jest na pokładzie, aby obserwować osobę / osoby holowane LUB PWC lub statek musi mieć lusterko wsteczne, które pozwala kierowcy widzieć osobę / osoby holowanie do 75-metrowej liny i ich ręczne sygnały
 • Zakaz holowania osoby/osób ​​na nartach, dętkach itp. między zachodem a wschodem słońca
 • Każdy rodzaj statku holującego osobę na nartach wodnych, aquaplanach itp. musi być obsługiwany z zachowaniem ostrożności i w rozsądnej odległości od innych osób lub mienia
 • Obsługa PWC/statku lub manipulowanie liną holowniczą, nartami wodnymi lub innymi urządzeniami w taki sposób, że holowane urządzenie lub osoba koliduje z inną osobą lub przedmiotem jest niezgodne z prawem
 • Podczas obsługi skutera wodnego w Ocean Recreation Management Area, skuter wodny ciągnący osobę na dowolnym urządzeniu (innym niż deska surfingowa do holowania surfingu) musi pozostać w wyznaczonych strefach do jazdy na dreszczowcu

Zwolnienia

Istnieje kilka przypadków, w których dana osoba nie będzie potrzebować karty edukacji Hawaiian Boater Safety Education:

 • Osoby, które posiadają ważne poświadczenie marynarza handlowego do obsługi statku wydane przez Straż Przybrzeżną Stanów Zjednoczonych
 • Osoby, które jeżdżą w komercyjnej strefie rzemieślniczej, autoryzowanej przez Stany Zjednoczone
 • Jeśli ich PWC HP jest poniżej 10
 • Otrzymał odprawę dotyczącą bezpieczeństwa zatwierdzoną przez państwo i eksploatuje wynajęty statek