Prawny wiek uprawniający do jazdy skuterem wodnym na Florydzie

Wybierając skuter wodny na cały dzień, możesz się zastanawiać, kto może, a kto nie może go legalnie obsługiwać. Wszystkie przepisy dotyczące żeglarstwa na Florydzie są wymienione poniżej, dzięki czemu możesz być przygotowany na przestrzeganie prawa i bezpieczeństwo.

Każdy, kto ma 21 lat lub młodszy, musi posiadać kartę identyfikacyjną z edukacją na temat bezpieczeństwa żeglarskiego na Florydzie oraz dokument tożsamości ze zdjęciem, gdy prowadzi PWC. Osoby powyżej 14 roku życia mogą jeździć skuterami wodnymi na podstawie dowodu osobistego i dowodu osobistego ze zdjęciem.

Ile muszę mieć lat, aby wynająć PWC na Florydzie?

Musisz być 18 lub starszych, aby wypożyczyć lub wydzierżawić skuter wodny na Florydzie. 14-latka ma prawo obsługiwać wynajętą ​​PWC, o ile była ona wynajmowana od osoby, która ukończyła 18 lat.

Należy pamiętać, że zezwolenie dziecku poniżej 14 roku życia na operowanie PWC jest niezgodne z prawem (wykroczenie drugiego stopnia).

Jak zdobyć kartę edukacyjną dotyczącą bezpieczeństwa łodzi na Florydzie?

Jeśli masz 21 lat lub mniej, masz prawo otrzymać kartę edukacyjną w zakresie bezpieczeństwa przed wyjściem na wodę i prowadzeniem łodzi lub PWC. Aby otrzymać kartę, musisz wykonać kilka krótkich i łatwych czynności:

 1. Weź udział w zatwierdzonym kursie edukacyjnym dla żeglarzy na Florydzie. Istnieje kilka możliwości ukończenia kursu. Możesz wybrać spośród zatwierdzonych kursów online, opcji w klasie, która jest oferowana za 50 USD lub wziąć udział w kursie nauki w domu. Niezależnie od tego, w jaki sposób wybierzesz kurs, jest w porządku, ale najpopularniejszą opcją jest bezpłatny kurs online oferowany na stronie boatus.org/floryda/.
 2. Po ukończeniu kursu będziesz musiał zdać egzamin uzyskując co najmniej 80 procent.
 3. Po zdaniu testu będziesz musiał wyślij certyfikat ukończenia, Twoje imię i nazwisko, adres, numer telefonu i datę urodzenia do Wydziału Egzekwowania Prawa, Sekcji Bezpieczeństwa Łodzi. Ich adres to 620 South Meridian Street, Tallahassee, Floryda, 32399. Następnie otrzymasz kartę bezpieczeństwa żeglarza.

Operacja skuterów wodnych na Florydzie

 • Wszyscy na pokładzie PWC muszą nosić zatwierdzoną, nienadmuchiwaną kamizelkę ratunkową. Na skuterach wodnych nie są dozwolone nadmuchiwane kamizelki ratunkowe.
 • Kierowca skutera wodnego musi przymocować smycz do siebie.
 • Na pokładzie każdego statku o długości co najmniej 16 stóp musi znajdować się co najmniej jedno urządzenie do rzucania typu IV.
 • Światła nawigacyjne muszą być włączone od zachodu do wschodu słońca
 • Na skuterach wodnych nie można jeździć po wodzie od 30 minut po zachodzie słońca do 30 minut przed wschodem słońca.
 • Każde z poniższych jest uważane za wykroczenie pierwszego stopnia: 1. Manewrowanie PWC poprzez przechodzenie przez zatłoczony ruch statków, 2. przeskakiwanie kilwateru innego statku, gdy jest zbyt blisko lub gdy widoczność jest utrudniona, 3. lub skręcanie w ostatnim możliwym momencie zapobiec awarii.
 • Prowadzenie PWC lub innego statku pod wpływem alkoholu lub narkotyków jest nielegalne. W przypadku podejrzenia, operator statku musi poddać się testowi trzeźwości i jeśli test alkoholu we krwi lub wydychanym powietrzu wynosi 0,08 procent lub więcej, jest uważany za pijanego i może zostać złamany.
 • O ile nie jest to sytuacja awaryjna, mocowanie lub cumowanie jednostki pływającej do znacznika regulacyjnego pomocy nawigacyjnej lub zakotwiczanie go w pobliżu znacznika jest niezgodne z prawem.
 • Nielegalne jest nękanie, polowanie, chwytanie lub zabijanie ssaków morskich, w tym manatów. Za nękanie wszelkiego rodzaju zwierząt grozi wysoka grzywna.
 • Jeśli ktoś inny prowadzi Twoją PWC, upewnij się, że wie, że ma takie same obowiązki jak każdy inny kierowca.
 • Pozwól początkującym wybrać się na pierwszą przejażdżkę po niezatłoczonym terenie.
 • Upewnij się, że wszyscy, którzy będą na pokładzie, wiedzą, jak ponownie wsiąść na skuter wodny po upadku.

Nielegalne jest, aby PWC, statki powietrzne lub jakakolwiek działalność holownicza miała miejsce w trzech krajowych obszarach schronienia w Lower Keys: Key Deer National Refuge, Great White Heron National Refuge i Key West Refuge. Aby zobaczyć mapę obszarów objętych ograniczeniami, kliknij ten link fws.gov/southeast/pubs/nkdgen.pdf i przewiń do stron 20 i 21.

Aby zapobiec niepokojącym obszarom dzikiej przyrody i gniazdowania ptaków, jazda w backcountry (wyspy niepołączone autostradą US Highway One) jest nielegalna. Możesz jechać wzdłuż linii brzegowej równolegle do US Highway One. To jest do transportu i nic więcej.

Zwolnienia z kart edukacji w zakresie bezpieczeństwa dla żeglarzy

Są ludzie, którzy nie muszą posiadać karty edukacyjnej w zakresie bezpieczeństwa żeglarza:

 • Osoby, które są licencjonowane przez US Coast Guard jako kapitan statku
 • Osoby, które działają na prywatnym jeziorze lub stawie
 • Osoby, które obsługują statek w ciągu 90 dni od zakupu i mają na pokładzie rachunek sprzedaży
 • Jeśli twój stan rodzinny jest inny niż Floryda, nadal będziesz musiał spełnić wymagania dotyczące żeglugi w swoim stanie rodzinnym.

Bezpieczeństwo PWC

Floryda zawsze była stanem, w którym odnotowano najwięcej ofiar śmiertelnych PWC. W 2015 roku Floryda miała 671 wypadków łodzi rekreacyjnych, czyli więcej niż 369 w Kalifornii czy 154 w Teksasie. Jeśli chodzi o zgony, w 2015 roku na Florydzie było ich 52, co nie jest zaskakująco najwyższą liczbą w całych Stanach Zjednoczonych!

Aby obniżyć te drastyczne liczby, osoby poniżej 21 roku życia muszą przejść kurs bezpieczeństwa i uzyskać kartę edukacyjną żeglarza, zanim będą mogli prowadzić PWC na Florydzie.

3 największe błędy popełniane przez kierowców PWC to:

 • Jazda zbyt blisko innego PWC lub obiektu. PWC mogą zmienić kierunek w jednej chwili, a gdy jesteś zbyt blisko innego skutera wodnego, najprawdopodobniej doprowadzi to do kolizji z dużą prędkością. ZACHOWAJ DUŻĄ ODLEGŁOŚĆ MIĘDZY TOBĄ A INNYMI STATKAMI.
 • Obracając się bez patrzenia. Ponieważ PWC wykonują tak gwałtowne skręty, ważne jest, aby zawsze przed skręceniem spojrzeć za siebie i obok siebie. Jeśli za Tobą znajduje się inny skuter wodny i skręcasz bez patrzenia, może dojść do poważnej kolizji, a na Twojej głowie… NAGŁE SKRĘTY W OBSZARACH, W KTÓRYCH INNE STATKI SĄ BLISKO, JEST NARUSZENIEM PRAWA FLORYDY.
 • Próbuję odwrócić się bez zasilania. Jeśli masz zamiar się rozbić, twoją naturalną tendencją będzie zmniejszenie mocy na gazie i skręcanie tak mocno, jak tylko możesz, ale to nie działa w przypadku skuterów wodnych. W ogóle się nie obrócą po zwolnieniu przepustnicy. Narty wodne potrzebują mocy, aby się poruszać i skręcać. ZACHOWAJ BEZPIECZNĄ ODLEGŁOŚĆ OD INNYCH OSÓB I PRZEDMIOTÓW.

Miejsca, w których nie możesz obsługiwać PWC na Florydzie

Uczyńmy Florydę bezpieczniejszym miejscem i dowiedzmy się, co robić, gdy jesteś w wodzie, aby zapobiec większej liczbie wypadków i zgonów. Ważne jest, aby dokładnie wiedzieć, jak działa skuter wodny: jak go skutecznie skręcać, w jaki sposób skręcać, gdy przewróci się w wodzie, jak zadokować itp. Gdy poczujesz się komfortowo ze swoim skuterem wodnym, będziesz wiedział co robić w nagłych wypadkach. Bądź mądry i używaj swojego umysłu.