Planowanie idealnej podróży z plecakiem ze znaczącą inną osobą

Wędrówka z plecakiem może być ekscytującym przeżyciem, zwłaszcza gdy wyruszasz na przygodę ze swoją drugą połówką u boku. Jednak wycieczka w imię zabawy może szybko iść na południe, jeśli nie jesteś przygotowany.

Jeśli myślisz o wyjeździe z plecakiem ze swoim partnerem, oto kilka wskazówek i sugestii, które pomogą Ci odpowiednio przygotować i zaplanować idealną podróż z plecakiem ze swoją drugą połówką. Jeśli oboje jesteście początkującymi, upewnij się, że jesteś dobrze poinformowany o podstawach, czytając to dokładnie przewodnik dla początkujących backpackerówaby uniknąć niebezpieczeństwa i czekaj na przyjemną przygodę na świeżym powietrzu!

Zastanów się wcześniej nad długością swojej podróży

Planowanie idealnej wycieczki z plecakiem

Pierwszą rzeczą, którą będziesz chciał poważnie rozważyć, jest to, jak długo potrwa Twoja podróż. To nie jest nonszalancka uwaga, ale wymaga trochę myślenia. Oto kilka pytań, które należy sobie zadać:

 • Ile Czas wakacji musisz wydać na swoją podróż?
 • Czy są jakieś święta lub imprezy okolicznościowe wkrótce musisz wrócić?
 • Czy masz zaoszczędzono wystarczająco dużo pieniędzy wesprzeć dłuższą podróż?
 • Czy wcześniej podróżowałeś z plecakiem?

Szczególnie to ostatnie pytanie jest kluczowe do rozważenia. Jeśli jesteś doświadczonym turystą, prawdopodobnie masz już na myśli bardzo konkretny okres czasu od momentu rozpoczęcia omawiania podróży.

Jeśli jednak oboje lub nawet jedno z was jest nowicjuszami w tym stylu, warto uważać na to, ile zapiszecie podczas pierwszej podróży. Zastanów się nad naturalnymi ograniczeniami i ustal oczekiwania, które sprawią, że podróż będzie przyjemna przez cały czas (a nie zabawna na początku i nieszczęśliwa na końcu).

Pamiętaj też, aby zacząć od małych rzeczy, jeśli jest to twój pierwszy raz. Trzymiesięczna podróż po Europie to trudne zadanie, które wymaga doświadczenia z plecakiem, praktyki i wytrzymałości. Możesz spróbować nocnej wędrówki lub najpierw spędzić kilka dni w lokalnym regionie, aby zobaczyć, jak się sprawy mają.

Wybierz lokalizacje przed wyjazdem

Może być kuszące, aby wystartować bez namysłu i zobaczyć, gdzie skończysz – a na pewno jest satysfakcjonująca, romantyczna strona mentalności „gdzie wiatr nas zabierze”.

Czytać  Nie pozostawiaj śladów etyki outdoorowej

Jeśli jednak podróżujesz z inną osobą, mądrzej jest wcześniej stworzyć plan podróży, który odpowiada zarówno Twoim zainteresowaniom, jak i preferencjom. Jest to szczególnie ważne, jeśli zamierzasz robić coś intensywnego, jak na kempingu, bez wcześniejszego doświadczenia. Jeśli tak jest, będziesz chciał znaleźć wskazówki i porady, które pomogą Ci w nadchodzących doświadczeniach, takich jak:

 • Trzymać pora roku i pogoda na uwadze — zwłaszcza jeśli będzie się to zmieniało podczas podróży.
 • Pomocne przedmiotyjak plandeka pod namiot każdej nocy.
 • Zaawansowane wskazówki jak układanie wszystkich elementów namiotu przed ustawieniem schronienia.
 • Małe udogodnieniana przykład wkładanie przez cały dzień świeżej pary skarpet do śpiwora, aby mieć świeże, ciepłe skarpetki, zanim przykucniesz na noc.

Badanie i szukanie takich hacków podróżniczych może sprawić, że podróż będzie znacznie przyjemniejsza.

Teraz, żeby było jasne, nie musisz planować każdej chwili swojej podróży, ani nawet każdego przystanku. Niemniej jednak, jeśli rozpoczniesz przygodę z gotowym planem gry, pomoże ci to uniknąć wyraźnie negatywnych możliwości, takich jak późne noce spędzone na szukaniu schronienia lub narzekanie brzucha podczas poszukiwania jedzenia.

Plan podróży umożliwia również sporządzenie listy życzeń miejsc, do których można się udać i zajęć do zrobienia razem, zapewniając luźne poczucie, że kierunek podróży jest zabawny. Daje to również szansę zostawienia notatki znajomemu lub członkowi rodziny, wyjaśniając z grubsza, gdzie będziesz podczas podróży, na wypadek sytuacji awaryjnej.

Określ preferowane style podróży

Zanim założysz plecak i zaczniesz przemieszczać się z miejsca na miejsce, warto omówić preferowany sposób podróżowania z drugą połówką.

Zaczyna się od Twojego środka transportu. Czy któryś z Was boi się skorzystać z konkretnej opcji podróży, takiej jak samolot lub łódź? Czy masz wspólne preferencje?

Warto również omówić swoje podróżnicze dziwactwa. Czy podróżujesz tak lekko, jak to możliwe? Czy możesz spać gdziekolwiek jesteś, czy potrzebujesz cichej, czystej przestrzeni? Kto chrapie, a kto nie? Wolisz przemieszczać się między lokalizacjami wcześnie rano czy później w nocy?

Czytać  Jak zapobiegać kleszczom podczas wędrówek i wędrówek z plecakiem?

Sortowanie swoich stylów podróżowania może pomóc w przygotowaniu gruntu pod bezproblemową podróż spędzoną we wzajemnym towarzystwie.

Pamiętaj o spakowaniu niezbędnych rzeczy

Pakowanie niezbędnych rzeczy jest oczywiste. Jednak to, jakie są te niezbędne elementy, będzie zależeć od rodzaju podróży z plecakiem, którą zamierzasz odbyć, a także od rodzaju indywidualnych preferencji i potrzeb, których możesz potrzebować. Jedyną pewną rzeczą jest to, że twoja przestrzeń jest poważnie ograniczona. Mając to na uwadze, pamiętaj, aby uwzględnić oczywiste rzeczy, takie jak:

 • Produkty toaletowe.
 • Odzież.
 • Przedmioty pierwszej pomocy.
 • Nawodnienie i przechowywanie żywności.

Dodatkowo wiele przedmiotów zmieni się w zależności od tego, czy biwakujesz w dziczy, podróżujesz autostopem przez ośrodki miejskie i tak dalej.

Na przykład, czy powinieneś zabrać ze sobą sprzęt nawigacyjny, taki jak mapa lub kompas? A co z opcjami rozrywki, takimi jak Kindle, odtwarzacz MP3 lub słuchawki? Czy potrzebujesz telefon, który może zapewnić hotspot Wi-Fi? A co z kostką zasilającą do ładowania urządzeń elektronicznych? Czy Twój telefon to dobry aparat, czy potrzebujesz osobnego gadżetu, aby uwiecznić niezapomniane chwile?

Bez względu na specyfikę zawsze należy ostrożnie obchodzić się z listą przewozową.

Przejrzyj szkolenie w zakresie bezpieczeństwa

Bezpieczeństwo jest niezbędne, gdy podróżujesz z plecakiem. Podobnie jak pakowanie, różni się również znacznie w zależności od konkretnych czynności związanych z plecakiem, w które będziesz się angażować.

Na przykład, jeśli zamierzasz wędrować, będziesz chciał zbadać teren, po którym będziesz podróżować, mieć oko na pogodę i regularnie zameldować się z rodziną i przyjaciółmi, aby ich o tym powiadomić jesteś bezpieczny i zapoznałeś się z metoda STOP bo jeśli się zgubisz.

Z drugiej strony, jeśli zamierzasz podróżować przez ruchliwe, cywilizowane obszary, warto pamiętać o innych kwestiach bezpieczeństwa. Na przykład będziesz chciał wiedzieć, jakich obszarów w każdym mieście należy unikać i jak uważać na lokalne oszustwa lub kieszonkowce. Jeśli podróżujesz podczas pandemii, musisz również wiedzieć, jak postępować zgodnie z poradami dotyczącymi podróży związanych z koronawirusem.

Jeszcze raz, niezależnie od szczegółów, zanim zaczniesz, zastanów się poważnie nad bezpieczeństwem.

Czytać  Jakie spodnie nosić na piesze wycieczki

Zrelaksuj się i nabierz romantyzmu

W co się ubrać na randkę i wyglądać uroczo

Relaks i kierowanie się w niepewne aspekty podróży to podstawa dobrej podróży z plecakiem. Chociaż struktura i planowanie są wskazane, ważne jest również, abyś przyjął spontaniczność i relaks, gdy jesteś w drodze.

Jeśli zamierzasz podróżować z partnerem, dobrym pomysłem jest również zastanowienie się nad romantyczną stroną rzeczy. Chociaż nie możesz wiele zabrać ze sobą, dobrym pomysłem jest przeprowadzenie burzy mózgów z sentymentalnymi pomysłami, które możesz wykorzystać w drodze.

Możesz poszukać urokliwego lokalnego źródła rozrywki, takiego jak teatr lub kino. Możesz także kupić świece i wyszukane jedzenie w lokalnym supermarkecie, a nawet wyjść do eleganckiej restauracji. Wiele opcji można łatwo dostosować do szczególnych upodobań i zainteresowań partnera.

Pozwól na czas detoksykacji

Na koniec upewnij się, że masz czas na detoksykację po podróży. Wędrówka z plecakiem jest fajna, ale może też być wyczerpująca. Jet lag, wysiłek fizyczny i ogólne odchylenie od normy mogą sprawić, że poczujesz się emocjonalnie wypełniony i fizycznie wyczerpany.

Zaplanuj detoksykację za jakiś czas po zakończeniu podróży i zregeneruj się razem, zanim normalne życie się poprawi.

Planowanie idealnej wycieczki z plecakiem

Backpacking to kameleon opcji wakacyjnych. Może być szybki lub energooszczędny. Może być krótki lub długi. Może koncentrować się na miastach lub dziczy. Jeśli zabierzesz ze sobą swoją drugą połówkę, może to być również jedna z absolutnie najlepszych możliwości zapamiętywania w twoim życiu.

Więc zacznij robić swoje plany, sporządzać plany podróży, tworzyć listy pakowania i szukać miejsc do odwiedzenia. W ten sposób, gdy nadejdzie wielki dzień, będziesz gotowy, by śmiało wyruszyć w podróż razem, ramię w ramię.

Napisz do nas

Współtwórca: Łukasz Kowal

Słowa o autorze tego artykułu: „Luke Smith jest pisarzem i badaczem, który został blogerem. Od ukończenia studiów próbuje swoich sił jako niezależny pisarz. Lubi pisać na różne tematy, ale jego ulubione to tematy związane ze stylem życia i outdoorem. Kiedy nie pisze, możesz go znaleźć, jak podróżuje, wędruje lub gra.