Piesze wycieczki: idealna randka dla par żądnych przygód

Jeśli jesteś zapalonym wędrowcem, prawdopodobnie nie musimy Ci mówić o wszystkich niesamowite korzyści, które idą w parze z hobby. Wędrówka jest korzystna nie tylko dla zdrowia fizycznego. Może poprawić twoje samopoczucie psychiczne, pomóc ci poczuć się bardziej związanym z naturą, a nawet poprawić twoją samoocenę.

Dlatego ma sens, że ludzie, którzy uwielbiają wędrować, są naturalnie przyciągani do tych, którzy dzielą tę samą pasję i sposób myślenia. Wędrówki są dobre dla Ciebie, jako jednostki, ale jest jeszcze więcej korzyści, gdy wyruszasz na przygodę ze swoim partnerem.

Co brzmi lepiej niż wzmacnianie związku poprzez zmierzenie się z pięknym terenem z ukochaną osobą? Na całym świecie istnieją nawet niezwykle romantyczne i magiczne szlaki turystyczne. Niektóre miejsca mogą sprawić, że poczujesz się jak we własnym małym świecie ze swoim partnerem.

Przejdźmy nieco dalej i dowiedzmy się, dlaczego piesze wędrówki to idealna randka dla żądnych przygód par i jak na każdym kroku można tworzyć niesamowite wspomnienia.

Idealna randka dla par żądnych przygód

Źródło obrazu: Unsplash

Wędrówka buduje wiązanie

Większość ludzi słyszała, że ​​kluczem do udanego związku jest komunikacja. Kiedy jesteś na szlaku lub rozbijasz obóz ze swoim partnerem, komunikacja jest równie ważna. Kiedy jesteś tylko we dwoje, może stworzyć spokojniejsze, bardziej otwarte otoczenie do rozmowy – a nawet być bezbronnym ze sobą.

Bycie w parze z partnerem na szlaku ma kluczowe znaczenie dla Twojego bezpieczeństwa. Stwórz otwarty system komunikacji, zanim wyruszysz na szlak i nie bój się zabierać głosu, gdy zmagasz się z pewnymi wyzwaniami, jesteś głodny lub musisz zrobić sobie przerwę. Musisz komunikować się skutecznie i jasno, aby upewnić się, że wszystko idzie gładko. To bezpieczeństwo podczas wędrówek 101 i bez względu na to, z kim jesteś na szlakach, jest to ważne. Kiedy jest to ktoś, na kim naprawdę Ci zależy, musisz upewnić się, że jesteś wyraźnie słyszany.

Czytać  11 wskazówek dotyczących wygodnych i bezpiecznych wędrówek zimą

Oprócz komunikacji, która zwiększa bezpieczeństwo, możesz również wykorzystać wspólny czas na rozmowę o swoim związku lub o sobie nawzajem. Po prostu bycie w natura może pomóc wam obojgu się otworzyć. Połączenie odbywa się bardziej naturalnie dzięki kilku kluczowym czynnikom:

  • Jesteś „odłączony” od swoich urządzeń cyfrowych
  • Masz otwarty umysł
  • Twoja uwaga jest bardziej skupiona na jednej rzeczy
  • Na zewnątrz jest poczucie cudu

Jeśli twój związek był na wyboistej ścieżce, wspólne wędrówki to świetny sposób na stawianie swoich potrzeb na pierwszym miejscu poprzez komunikację bezpieczeństwa, a jednocześnie ponowne łączenie się i tworzenie więzi między sobą. Tak długo, jak chcesz się otworzyć i pokazać pewną wrażliwość, nie ma powodu, aby nie wzmacniać komunikacji, gdy jesteś na szlaku.

Lepiej dla budżetowców

Przygotuj swój plan podróży z wyprzedzeniem

Według USA Today, średnia noc na randce kosztuje nieco ponad 100,00 USD. To na coś tak prostego jak obiad i film. Jeśli masz napięty budżet ale nadal chcesz spędzać czas ze swoim partnerem, na przykład na rocznicę, wychodzić nawet raz w tygodniu i wydawać takie pieniądze po prostu niewykonalne.

Piesze wycieczki to wspaniały sposób na randkę ze swoim partnerem za ułamek ceny. Jeśli masz już własny sprzęt turystyczny, nie musisz inwestować w nic poza jedzeniem, wodą, kosztami pobytu na kempingu i może kilkoma innymi dodatkami, aby randka była wyjątkowa, jak:

  • Świece na nocny piknik
  • Koc
  • Specjalna butelka wina
  • Kilka dodatkowych „przysmaków”, o których wiesz, że Twój partner uwielbia

Możesz również pożyczyć sprzęt od innych lub wypożyczyć go, jeśli planujesz również biwakować. Spójrzmy prawdzie w oczy, jeśli jesteś entuzjastą turystyki pieszej / kempingu, prawdopodobnie masz znajomych, którzy też są i mogą mieć dokładnie taki sprzęt, jakiego potrzebujesz na następną podróż.

Czytać  Hamilton Pool Zachowaj szlaki i dlaczego musisz iść?

Nie tylko zaoszczędzisz pieniądze, wybierając się na randkę, ale także będziesz mógł rozmawiać i łączyć się więcej, niż gdybyś poszedł do kina. Co więcej, nie ma nic lepszego niż show, które gwiazdy wystawiają dla Ciebie każdej nocy – coś, czego srebrny ekran nigdy nie byłby w stanie uchwycić.

W co się ubrać na randkę w góry

Nie tylko możesz mówić więcej, ale zastanów się, jak wygląda wędrówka fizyczna. Badania wykazały, że nieseksualny dotyk, jak trzymanie się za ręce lub przytulanie, może bardzo korzystnie wpłynąć na relacje. Wzmacnia oksytocynę w mózgu, co zwiększa wiązanie i zmniejsza poziom stresu. Zastanów się, jak często możesz podać partnerowi pomocną dłoń podczas wędrówki. Albo, jeśli w nocy zmarzną, jak pocieszający będziesz, gdy owiniesz je ramieniem.

Te proste czynności mogą pomóc ci poczuć się bliżej siebie i zbudować swoją intymność znacznie lepiej niż „tradycyjna” randka. Ale nie musisz czekać, aż twój związek będzie „w tarapatach”, aby zbudować intymność. Kiedy jesteś w dobrym miejscu, właśnie wtedy powinieneś skupić się na fizycznym dotyku i na tym, jak może zapewnić poczucie bezpieczeństwa osobie, którą kochasz. Dbanie o swój związek teraz zmniejszy prawdopodobieństwo wystąpienia problemów w przyszłości.

Stworzysz niezliczone wspomnienia

W co się ubrać na randkę i wyglądać uroczo

Kiedy myślisz o przeciętnej randce, prawdopodobnie nie przychodzi Ci na myśl nic niezwykle ekscytującego. Większość randek składa się z kolacji, filmu, koncertu lub spaceru po mieście. Nie ma nic złego w żadnym z tych pomysłów i na pewno mają swoje miejsce.

Ale jeśli chcesz zrobić coś naprawdę wyjątkowego z ukochaną osobą, piesze wędrówki to jeden z najlepszych sposobów na stworzenie niezapomnianej randki, którą oboje będziecie chcieli robić w kółko.

Najlepsze w datach wędrówek jest to, że nie ma dwóch takich samych. Możesz przemierzać różne szlaki, przebywać na różnych kempingach lub próbować nowych rzeczy, które będą dla was wyzwaniem. W końcu możesz nawet wybrać, aby twoje randki stały się sprawą rodzinną, zabierając ze sobą swojego czworonożnego przyjaciela.

Czytać  Jak spakować plecak na wędrówki?
Jak zimno jest za zimno na kemping dla psów?

Zabranie psa na wycieczkę może być naprawdę świetnym sposobem na zmotywowanie się, a jeśli nie masz pewności, jak potoczy się randka, twój pies może być punktem łączącym was dwojga, o którym będziecie rozmawiać i na którym można się skupić. Psy są świetne dla zdrowia psychicznego. Zmniejszają stres, obniżają ciśnienie krwi, a nawet poprawiają nastrój – to wszystko, co ważne, gdy jesteś na szlaku.

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się zaangażować rodzinnego zwierzaka, czy nie, nadal będziesz wspominać każdą wyjątkową wędrówkę. Jeśli planujesz często wychodzić, rozważ zrobienie zdjęcia lub dwóch na każdym szlaku. Albo weź ze sobą dziennik i zapisz paragraf lub dwa o każdej podróży. Każdego roku możesz spojrzeć wstecz na to, co każdy z nich znaczył dla Ciebie, i będziesz mieć księgę wspomnień o każdej pełnej przygód chwili na świeżym powietrzu.

Jeśli ty i twój partner nie macie wystarczająco dużo przygód w swoim życiu, wędrówki to jeden z najlepszych sposobów na podrapanie się. Nie tylko spodoba ci się to doświadczenie, ale może zbliżyć was jako parę, zbudować umiejętności komunikacyjne i wzmocnić więź. Następnym razem, gdy planujesz wędrówkę po ulubionym szlaku lub w nowe miejsce, rozważ poproszenie partnera, aby dołączył do ciebie.

Twój związek będzie przez to lepszy.

Biografia autora:

Napisz do nas

Współtwórca: Łukasz Kowal

Słowa o autorze tego artykułu: „Luke Smith jest pisarzem i badaczem, który został blogerem. Od ukończenia studiów próbuje swoich sił w byciu niezależnym pisarzem. Lubi pisać na różne tematy, ale jego ulubione to tematy związane ze stylem życia i outdoorem. Kiedy nie pisze, możesz go znaleźć, jak podróżuje, wędruje lub gra.