Paddle Down Juniper Run Ocala, Floryda

Ocala, Floryda

Floryda to raj dla stworzeń kochających wodę i lubiących spędzać czas na świeżym powietrzu. Z ponad 700 słodkowodnymi, naturalnymi źródłami, Floryda ma więcej źródeł niż gdziekolwiek indziej na świecie; 33 z nich to sprężyny pierwszej wielkości! Znajdziesz tu liczne możliwości wiosłowania z ponad 1700 milami rzek, strumieni i strumieni. Jednym z najładniejszych, z jakimi się spotkałem, jest Juniper Springs Run w Ocala.

Historia jałowcowych źródeł

Teren rekreacyjny Juniper Springs sięga lat 30. XX wieku, kiedy to Civilian Conservation Corps (CCC) zbudował kemping w Ocala National Forest wraz ze szlakami i terenami piknikowymi. Pojawiają się setki malutkich źródeł, a wraz z nimi pierwsza wielkość źródła wytryskującego z wapiennych jaskiń pod powierzchnią, z których słynie Floryda.

Przed uruchomieniem. . . Rzeczy, które warto wiedzieć

Ta 7-milowa podróż w jedną stronę jest uważana za umiarkowaną. Dzięki temu Twoje ramiona będą zajęte wiosłowaniem i zapewnią, że kajak lub canoe będzie poruszał się do przodu, a nie na boki. Jednak prąd wody będzie spokojny, ale również ciągły. Jeśli jesteś nowy w pływaniu kajakiem lub nie czujesz, że masz wystarczająco dużo manewrów wokół zakrętów, zakrętów i okazjonalnych drzew, nie jest to wycieczka, od której chcesz zacząć. Jeśli jesteś gotowy, aby zamoczyć wiosło, oto, co musisz wiedzieć.

Wiosenne biegi najlepiej docenić podczas wiosłowania w dół rzeki. Kilka mil w górę rzeki jest z pewnością wykonalne, ale aby cieszyć się wiosłem i otoczeniem, dlaczego nie wymyślić najlepszych miejsc do wsiadania i wysiadania na swoją przygodę. W większości miejsc na Florydzie, gdzie gromadzą się wioślarze, znajdują się placówki lub usługi wahadłowe. W przypadku tego 7-milowego biegu będziesz chciał wskoczyć do obszaru rekreacyjnego Juniper Springs i popłynąć w dół rzeki do Juniper Wayside, małego parku i rampy dla łodzi przy autostradzie 19 Bridge w Ft. McCoy. Znajdziesz tam również bezpłatny parking i toalety.

Możesz to osiągnąć, mając co najmniej dwa pojazdy i korzystając z własnego transportu wahadłowego, lub usługi parkingowe oferują usługi wahadłowe. Ponieważ mieliśmy jeden pojazd, postanowiliśmy umówić się z obsługą parku, kiedy się odprawiliśmy, aby zabrać własny pojazd do Juniper Wayside. Pojazd wahadłowy parku zabrał mojego męża, podczas gdy ja czekałem z kajakami, i zawiózł go z powrotem na teren startowy parku, gdzie zaczęliśmy naszą podróż.

Park pobiera opłatę w wysokości 6 USD za wodowanie własnego kanu lub kajaka. Opłata za transfer z powrotem wynosi 12 USD. Park oferuje wypożyczalnie kajaków lub kajaków, które obejmują transport z powrotem do parku. Wynajem kajaków to 42 USD/dzień lub można je wypożyczyć na godziny; z pojedynczymi kajakami najprawdopodobniej nieco mniej.

Obszar startowy znajduje się 500 stóp od strefy rozładunku przy parkingu. Wózki są dostępne, aby dowieźć statek do miejsca postawienia.

Zanim wejdziesz do swojego kanoe lub kajaka, pamiętaj, że na miejscu startu znajduje się pracownik parku. Aby Juniper Springs Run był jak najbardziej nieskazitelny, Twój statek jest przeszukiwany. Zostaniesz zapytany, czy masz alkohol, a odpowiedź powinna brzmieć: nie. Zostaniesz również zapytany, czy masz jakieś plastikowe torby, butelki, puszki lub opakowania. Znowu powinno to być duże, grube NIE. Pamiętaj, aby zabrać ze sobą aluminiowe lub jednorazowe butelki na wodę lub napoje bezalkoholowe. Bez opakowań batonów granola, torebek na chipsy lub lunchów w plastikowych opakowaniach. Przynieś pojemniki typu Tupperware do przechowywania żywności. Polityka jest egzekwowana, tak jak powinna, aby Juniper Springs była wolna od śmieci i nietknięta przez ludzi.

Przygotuj się do wiosłowania i zachwyć się

Wyruszając w tę podróż, odkryjesz, że krystalicznie czysta woda jest zachęcająca i przyjazna. Wody są tak samo przejrzyste na sprężynach Juniper na pobliskim kąpielisku w parku. Pierwsze 1,5 mili pod zadaszeniem obejmuje wąskie, kręte, lśniące wody i oszałamiające krajobrazy. Na pewno poczujesz prąd ze względu na ciasnotę na tym odcinku. W rzeczywistości trzymaj się wiosła, ponieważ w niektórych miejscach prawdopodobnie zostanie zawieszone w zaroślach i drzewach. Obsługa parku dobrze radzi sobie z utrzymaniem szlaku wiosłowego z dala od oczywistych przeszkód, jednak jest on utrzymywany „dziko”. To nie jest Disney World. Jeśli masz przed sobą jakieś kanu czy kajaki, to też trudno tutaj przejść.

Miej oczy szeroko otwarte na dziką przyrodę. Ledwie weszliśmy do środka, odwiedziły nas dwie figlarne wydry, które pojawiały się po drodze. Nawet nie myśl, że możesz zatrzymać się, aby zrobić świetne zdjęcie — ten prąd sprawi, że będziesz wiosłować, w przeciwnym razie unosisz się do tyłu, na boki lub po drodze do gęstego lasu tropikalnego. Jeśli płyniesz tym spływem, ważne jest, aby kajak był w przedniej pozycji. Możesz całkowicie zablokować bieg, jeśli wyjedziesz bokiem, powodując w ten sposób potencjalny korek, jeśli jest to weekend (co z pewnością będzie bardziej ruchliwe niż w dzień powszedni).

Środkowa sekcja przedstawia różne oczekiwania. Może być szerszy i głębszy w niektórych obszarach, które będą również bardziej taninowe i ciemniejsze, a następnie powróci do wąskiego biegu, ale nie tak wąskiego jak górna część. Będziesz mieć do obejrzenia trochę otwartego nieba, a także więcej zadaszonych terenów.

Dolna część ponownie się poszerza, gdy podróżujesz przez czyste wody wśród traw i mokradeł. To doskonałe miejsce do oglądania ptaków i dzikiej przyrody.

Floryda nie jest znana z bystrzy, prawda? Myślę, że w całym stanie możemy naliczyć 2 lub 3 małe. Będąc w Ocala National Forest można się nie spodziewać takich rzeczy. Ale posłuchaj tego tuż po piątej mili. Usłyszysz przed sobą szum wody. Ta niewielka bystrza została utworzona przez małe podziemne źródło i zatopioną kłodę, która przypadkowo się tam znalazła. Jest znany przez wystarczającą liczbę osób, które pływały tutaj kajakiem, więc wydaje się, że dziennik nie będzie się ruszał w najbliższym czasie. Nie przejmuj się, dźwięk jest gorszy niż ugryzienie. Trzymaj się prawej strony, przemierzając ten 30-sekundowy szybki.

Po drodze bez wątpienia napotkasz zakręty i od czasu do czasu powalone drzewo i zanurzone kłody. Obserwuj prąd, ponieważ da ci wskazówki, jaki jest najlepszy punkt wiosłowania, aby ominąć drzewo zanurzone tuż pod wodą. Pamiętaj, wody stojące są głębokie. Wiele czółen lub kajaków siedzi na czubku przewróconej kłody, obracając się, a wioślarz robi wszystko, aby ją uwolnić. Osiągnięcie umiejętności wiosłowania z tyłu, używania wiosła jako steru do wykonywania zakrętów o 45º lub zrozumienia szybkiego manewru będzie bardzo przydatne podczas pokonywania ostrych zakrętów lub przecinania drzew, które mogą znajdować się na Twojej drodze.

Zrozumiesz również czas – to czas, w którym musisz napić się wody lub zrobić zdjęcie, zanim zauważysz, że kajak odpływa w bok. Musisz ponownie podnieść wiosło, aby naprawić niewłaściwy kierunek teraz się w nim znajdujesz.

Zaplanuj przebywanie na wodzie około 4 godzin, aby odbyć 7-milową podróż. Jest kilka miejsc, w których znajdziesz postój, delektowanie się otoczeniem i chwilę relaksu.

Dzika przyroda, flora i fauna

Jeśli jesteś nowy na Florydzie, być może zastanawiasz się nad naszym najsłynniejszym i najbardziej interesującym mieszkańcem – aligatorem. No tak, naprawdę są w naszych jeziorach, rzekach, stawach i strumieniach. Nierzadko można zobaczyć, jak leniwie wylegiwają się na brzegu rzeki podczas spływu kajakowego. Naprawdę jednak, po prostu wiosłuj obok, nie próbuj podchodzić zbyt blisko (w przeciwnym razie będziesz się martwić aligatorem pływającym pod twoim kajakiem, który próbuje po prostu uciec od ciebie) i NIGDY nie karmić aligatora. Podobnie jak w przypadku całej przyrody, istnieje równowaga i jesteś gościem w tym siedlisku dzikiej przyrody. Utrzymywanie aligatora, który boi się ludzi, utrzymuje tę równowagę. Nakarmiony aligator będzie uciążliwy i niebezpieczny. Doprowadzi to do konieczności eutanazji aligatora, ponieważ będzie postrzegał cię jako źródło pożywienia.

Wypatruj więc aligatorów, żółwi, jeleni, wydr, szopów i różnych ptaków. Czarny niedźwiedź żyje na tym obszarze, jednak zobaczenie jednego byłoby rzadkim widokiem. Ze względu na aligatory pływanie jest zabronione wzdłuż Juniper Springs Run, chociaż ludzie lubią pływać w wielu innych wiosennych biegach, rzekach i jeziorach na Florydzie

Juniper Springs uwalnia dzienny przepływ wody (DWF) w wysokości 7 milionów galonów. Fern Hammock Springs wypuszcza DWF o pojemności 8 milionów galonów. Fern Hammock znajduje się w obszarze rekreacyjnym Juniper Springs i łączy się z odpływem z Juniper Springs. W ten sposób umożliwia obfity przepływ 13 milionów galonów dziennie, które tworzą Juniper Springs Run. Teraz rozumiesz, dlaczego ten bieg ma więcej prądu niż wiele innych w stanie. Temperatura wody pozostaje stała 72º F. Połączenie DWF i stałej temperatury wspiera wiele gatunków roślin. W tym siedlisku przeważają cyprysy i trawa węgorza. Palmy, sosny piaskowe, dęby, lilie wodne i jaśmin karoliński to tylko kilka gatunków drzew/roślin żyjących w tym subtropikalnym środowisku.

Warunki pogodowe

W zależności od pory roku będziesz chciał mieć przy sobie środek odstraszający owady. Lata na Florydzie są ciężkie, nawet na wodzie. Słońce jest gorące, wilgotność wysoka, a gryzące owady to uwielbiają! Wrzuć trochę środka odstraszającego do kajaka wraz z dobrym filtrem przeciwsłonecznym i czapką. Pamiętaj, aby pić dużo wody. Jesienna, zimowa i wiosenna pogoda jest bardziej wyrozumiała i jest doskonałym czasem na spędzenie czasu na wodzie. Nadal będziesz chciał mieć krem ​​​​przeciwsłoneczny, ale słoneczny, zimowy dzień na Florydzie to pływanie kajakiem w najlepszym wydaniu.

Wgląd w warstwę wodonośną Florydy

Aby docenić i szanować, jak wyjątkowe są źródła na Florydzie, najpierw musisz zrozumieć system wodonośny Florydy. Ma nieocenione znaczenie dla przetrwania i środowiska państwa. Górna i dolna warstwa wodonośna leży u podstaw całej Florydy, która dostarcza nie tylko wodę do źródeł, rzek i dzikich zwierząt, ale także do większości pitnej wody gruntowej potrzebnej w całym stanie. Ogromne podziemia Florydy składają się z jaskiń i porowatych skał, takich jak wapień, piasek i muszle, które nieustannie filtrują i oczyszczają wodę sączącą się przez system. Nie jest to szybki proces, a szybkość przesączania zależy od obszarów, przez które jest filtrowana. Naukowcy ustalili, że „datowane” wody w warstwie wodonośnej mają od 17 000 do 26 000 lat.

Ze względu na rozwój stanu, warstwa wodonośna jest obciążona wysiłkami, aby nadążać za zaopatrzeniem w wodę potrzebną do ugaszenia spragnionego stanu, a także wtargnięciem słonej wody, co jest postrzegane jako problem z wypompowywaniem słodkiej wody, co pozwala na przesiąkanie słonej wody z dolnej strefy wodonośnej.

Zachowanie i ochrona naszych źródeł i formacji wodonośnych jest jednym z głównych celów wielu mieszkańców Florydy. Zaangażowanie obywateli, bycie na bieżąco z wiadomościami dotyczącymi środowiska i pisanie stanowych organów ustawodawczych, aby nasze głosy zostały wysłuchane, jest naszą nadzieją na ochronę.

Powrót do cywilizacji

Zbyt szybko zobaczysz w oddali most Highway 19 Bridge. To wtedy wiesz, że twoja spokojna, dzika podróż dobiegła końca. Przebywanie wśród dziewiczej przyrody nawet przez 4 godziny i delektowanie się cichymi odgłosami wiatru, ptaków i wody, może przynieść spokój, z którego nie jesteś gotowy do końca zrezygnować, jeszcze nie.

Musisz przyznać, że masz trochę sztywnych nóg, jesteś gotowy wstać i ta łazienka na parkingu wygląda na to, że będzie to Twój pierwszy przystanek.

Zrobiłeś to! Juniper, jedna z wielu wspaniałych wiosennych tras na Florydzie, ale jedna z najbardziej odległych. Przepłynąłeś kajakiem przez pustynię Juniper Prairie Wilderness w tym lesie narodowym. Bardzo dobrze! I choć wrócisz do cywilizacji, będziesz niecierpliwie oczekiwał na kolejną wyprawę niesamowitym torem Juniper Springs Run.

Run to średniozaawansowany szlak wiosłowy w Ocala National Forest od miejsca startu przy źródlach w rejonie rekreacyjnym Juniper Springs, przez Juniper Prairie Wilderness i do wyjścia na autostradzie 19 Bridge. Ta 7-milowa podróż w jedną stronę może zająć od 3,5 do 5 godzin.

​​​