Nie pozostawiaj śladów etyki outdoorowej

Nasza planeta szczyci się spektakularnym pięknem i niesamowitą przyrodą, którą należy nie tylko pielęgnować, ale także chronić. Leave No Trace Outdoor Ethics to światowa filozofia poświęcona łagodzeniu wpływu rekreacyjnego na dziką przyrodę poprzez: Nie pozostawiaj żadnego śladu dla etyki outdoorowej.

Właściwie koncepcję przypisuje się Służba leśna Stanów Zjednoczonych ukuł go w latach 80-tych. Co więcej, koncepcja ta jest zdefiniowana przez dobre podejmowanie decyzji, etykę i umiejętności opracowane w celu zapewnienia, że ​​świat na świeżym powietrzu pozostanie nienaruszony.

Gdy zasoby rekreacyjne są dobrze zadbane, rezultatem będzie więcej dzikiej przyrody i pięknej roślinności dla obecnych i przyszłych pokoleń. Co więcej, dzięki ruchowi nastąpią minimalne uszkodzenia historycznych artefaktów, czysta woda, minimalne efekty ogniska i zmniejszone zanieczyszczenie. Zagłębmy się w więcej szczegółów na temat tej edukacji.

Jakie są 7 zasad Leave No Trace?

Głównym celem Leave No Trace jest ochrona przyrody i pozostawienie jej nienaruszonej. Aby to osiągnąć, Służba Leśna Stanów Zjednoczonych opracowała siedem zasad. Ważne jest, aby zrozumieć, dlaczego każda z wytycznych jest na miejscu i jak ma zastosowanie w rzeczywistości. Oto szczegółowy podział siedem zasad Leave No Trace:

Nie pozostawiaj śladów edukacji na świeżym powietrzu

1. Planuj z wyprzedzeniem i przygotuj się

Terminowe przygotowanie wyklucza Twoją wędrówkę lub czas na świeżym powietrzu z możliwych do uniknięcia problemów. Jeśli nie uda ci się odpowiednio zaplanować, twoja zabawa na świeżym powietrzu zostanie zrujnowana przez niedociągnięcia, co doprowadzi do skrajnego zmęczenia lub paniki. W panice masz skłonność do dokonywania złych wyborów, które mogą negatywnie wpłynąć na dziką przyrodę. Dlatego oprócz zapoznania się z warunkami na szlaku, informacjami o szlaku, zasadami parku oraz prognozą pogody i tak dalej, należy zabrać ze sobą niezbędne akcesoria do uprawiania turystyki pieszej.

2. Podróżuj i obozuj na trwałych powierzchniach

Przewodnik po wyborze kempingu do rozstawienia namiotu

Konieczne jest rozbicie obozu lub wędrówki po odpornych terenach, takich jak założone kempingi, sucha trawa, śnieg, skała i żwir. Nadal rozbijam obóz 200 stóp od dużego zbiornika wodnego. Powodem tego wszystkiego jest to, że niektóre powierzchnie zewnętrzne, takie jak bagna, są kruche i nie są w stanie wytrzymać wielu uderzeń. Zbyt duża aktywność człowieka spowoduje podeptanie istniejącej roślinności, której wzrost trwa dłużej.

Czytać  Czy golden retrievery są dobrymi psami pieszymi?

3. Pozbądź się odpadów w odpowiedni sposób

Zawsze pakuj go, gdy go pakujesz. Zadbaj o wszelkiego rodzaju odpady, od wody z płukania po odchody ludzkie. Dlaczego tak? Wszyscy wiemy, co plastik wpływa na środowisko. Poza tym dzikie zwierzęta mogą zachorować lub umrzeć od jedzenia odchodów. To samo dotyczy roślin. Jednym ze skutecznych sposobów na pozbycie się odpadów jest skorzystanie z toalety o głębokości około 6 cali. Spalanie nie jest dobrą opcją, ponieważ nie wszystkie śmieci zostaną spalone. Po prostu upewnij się, że wszystkie resztki, śmieci lub śmieci są spakowane po zakończeniu wycieczki na świeżym powietrzu.

4. Zostaw to, co znajdziesz

Zapraszamy do robienia zdjęć, ale nie należy manipulować przy przedmiotach historycznych lub naturalnych. Dzieje się tak z oczywistych powodów. Ktoś inny również musi cieszyć się tym, co ma do zaoferowania natura. Podobnie zapewnia, że ​​ekosystemy pozostaną nietknięte. Skały, rośliny, kwiaty i historyczne artefakty są tam, gdzie są, nie powinieneś ich zabierać do domu. Ponadto unikaj kopania rowów i ścinania drzew.

5. Zminimalizuj skutki ognisk

Ognisko to rytuał obozowy, który istnieje od dawna. Nie można jednak zignorować liczby niebezpiecznych pożarów, które stanowią zagrożenie dla dzikiej przyrody, jeśli zostaną niewłaściwie potraktowane. Ryzykujesz spalenie całego ekosystemu, nie rozpalając odpowiednio naszego ogniska. Możesz jednak uniknąć takiego scenariusza, wybierając lepsze substytuty, takie jak ogniska, pierścienie ognia i paleniska. Bezpiecznie jest również ograniczać pożary.

6. Szanuj dziką przyrodę

piesze wskazówki dotyczące bezpieczeństwa niedźwiedzi

Dzikie zwierzęta są w porządku w swojej naturalnej konfiguracji. Mogą zaatakować, jeśli zostaną sprowokowane, co oznacza, że ​​nie powinieneś się do nich zbliżać. Jeszcze raz naucz się używać aparatu lub lornetki. Daj im trochę miejsca i po prostu ciesz się widokiem z daleka. Dodatkowo przestań karmić lub podawać pożywienie dla dzikich zwierząt.

Czytać  Dlaczego buty turystyczne są tak brzydkie?

7. Uważaj na innych odwiedzających

Większość parków lub kempingów ma zasady i wytyczne dotyczące tego, jak należy to robić. Musisz nauczyć się i trzymać się etykiety, ponieważ niektóre z tych obszarów są wspólne. Gwarantuje to, że inni odwiedzający również jak najlepiej wykorzystają czas na wolności. Awanturnictwo i niewłaściwe zarządzanie zwierzakami to tylko niektóre ze złych praktyk, od których należy się trzymać z daleka. Dowiedz się tutaj, jak nosić wszystkie przybory dla swojego zwierzaka w plecaku dla psa.

Czym jest polityka nie pozostawiania śladów?

Ta polityka jest połączeniem najlepszych praktyk i zasad opracowanych przez Centrum Etyki Zewnętrznej Leave No Trace. Zasady te mają być przyjęte przez miłośników aktywności na świeżym powietrzu na całym świecie, aby nie szkodzić dziczy podczas zabawy.

Co oznacza brak śladu?

Oznacza to zero dowodów na ludzkie zepsucie środowiska. Jeśli mamy zastosować to zdanie w bieżącym temacie, nie pozostawienie śladu po dziczy oznacza, że ​​układ zewnętrzny pozostaje niezakłócony przez wpływy rekreacyjne lub zachowuje swoją naturalną formę.

Czym jest etyka outdoorowa?

Etyka na świeżym powietrzu to przekonania lub sposób na egzystencję w świecie, w którym naturalny stan środowiska jest priorytetem. Można to osiągnąć dzięki pozytywnym decyzjom mającym na celu poprawę stanu dzikiej przyrody pomimo zajęć rekreacyjnych. Leave No Trace to połączenie etyki outdoorowej, mającej na celu ochronę środowiska zewnętrznego.

Jakie są trzy poziomy Szkolenie bez śladu?

Kursy dla nauczycieli magisterskich

Kursy trenerskie

Kursy uświadamiające

Kurs uświadamiający online

Jak nie zostawił śladu?

Program został uruchomiony w celu ograniczenia szkód ekologicznych, jakie rekreacja wyrządziła środowisku. To było po badaniach w latach dwudziestych XX wieku, które ujawniły masowe deptanie roślinności w wyniku aktywności na świeżym powietrzu. Leave No Trace powstało pod koniec lat 70. po zwiększonej świadomości właściwej etyki na świeżym powietrzu i wpływu rekreacyjnego użytkowania na dziką przyrodę.

Czytać  Jak korzystać z końcówek do kijków trekkingowych

Ostateczny werdykt

Jest przeznaczony dla każdego, kto lubi spędzać czas na świeżym powietrzu, aby szanować i uważać na Matkę Naturę, trzymając się siedmiu zasad ruchu „Zostaw bez śladu”..

Będąc entuzjastą wędrówek i miłośnikiem przyrody, podziel się swoim doświadczeniem i wkładem w minimalny wpływ na naszą przyrodę. Zmotywuj naszych czytelników i entuzjastów aktywności na świeżym powietrzu, aby nasza Matka natura pozostała niezmieniona. Podziel się swoimi poglądami tutaj.