Najtrudniejsze pozycje w hokeju na trawie

Trener zazwyczaj przydziela pozycje, które zajmują hokeiści na trawie. Ich decyzja opiera się na poziomie umiejętności i zdolności. Mając to na uwadze, jakie są najtrudniejsze pozycje w hokeju na trawie?

Gra jako pomocnik lub bramkarz jest uważana za najtrudniejszą pozycję w hokeju na trawie. Pomocnicy muszą ciągle zmieniać pozycje w trakcie gry, co wymaga dużo energii i wytrzymałości. Bramkarze muszą uniemożliwić przeciwnej drużynie zdobycie bramki, co również jest trudne.

W dalszej części porozmawiamy o tym, co jest potrzebne, aby wyróżniać się w rolach pomocnika i bramkarza, więc jeśli zostaniesz przydzielony do którejś z nich, będziesz gotowy do gry jak najlepiej!

Jakie są najtrudniejsze pozycje w hokeju na trawie?

Pomocnik

Zacznijmy od omówienia pomocników, których określa się również mianem pomocników. W każdej drużynie hokeja na trawie jest nie tylko jeden pomocnik, ale trzech z nich. Jeden to lewy pomocnik, drugi to środkowy pomocnik, a trzeci to prawy pomocnik.

Ich role odnoszą się do części boiska, które będzie grał pomocnik. Pozwala to pomocnikowi hokeja na trawie na przyjęcie podejścia do zwycięstwa typu „dziel i rządź”.

Więc co jest wyzwaniem w grze jako pomocnik? Lepsze pytanie może brzmieć, co w tym jest łatwe?

Drużyny hokeja na trawie mają dedykowanych graczy ofensywnych i defensywnych, którzy wykonują tylko jedno lub drugie. Jednak granie jako pomocnik wymaga zarówno ofensywnego, jak i defensywnego, w zależności od tego, co dzieje się w grze. Rola jest wtedy wyjątkowa, zwłaszcza w porównaniu z innymi pozycjami w hokeju na trawie.

Pomocnicy najrzadziej pozostają w jednym miejscu. Ciągle są na całym boisku. Dobry pomocnik będzie współpracował z obrońcami, aby drużyna przeciwna nie zbliżyła się zbytnio do bramki. Pomogą także napastnikom w zdobyciu piłki do bramki, aby ich drużyna mogła zdobyć punkt.

Pomocnik będzie pilnował piłki, obserwując ją bez względu na jej położenie na boisku.

Pomocnicy z dala od spokoju będą komunikować się werbalnie ze swoją drużyną przez cały mecz. Mogą ustawiać innych graczy za pomocą swoich poleceń lub pomagać graczom pchać piłkę w kierunku bramki. Są jak klej, który spaja zespół pod tym względem.

Pomocnicy muszą również posiadać niesamowitą sprawność fizyczną i wytrzymałość. Potrzebują też umiejętności zarządzania energią. Ponieważ będą biegać po całym polu, muszą być w stanie oszczędzać swoje zasoby, aby nie wypalić się w pierwszym okresie!

Bramkarz

Bramkarz to kolejna pozycja w hokeju na trawie, która jest bardziej trudna. Znany również jako bramkarz, głównym zadaniem bramkarza jest uniemożliwienie przeciwnej drużynie trafienia piłką do hokeja na trawie do ich siatki.

Siatki do hokeja na trawie są dość duże, o czym pisaliśmy już wcześniej na blogu. Średnie wymiary siatki to 47,24 cala głębokości, siedem stóp wysokości i 12 stóp szerokości. Bramkarz musi być w stanie pokierować całym swoim celem, uniemożliwiając przeciwnej drużynie skradanie się za nim, aby zdobyć punkt, a nawet wygrać mecz.

W przeciwieństwie do pomocników bramkarz pracuje sam. Nawet obrońcy i napastnicy są częścią mniejszej jednostki złożonej z kilku graczy, ale bramkarze są zawsze solo. Pozostawienie jednej osoby do obsadzenia całego dużego gola do hokeja na trawie to ogromna odpowiedzialność.

Mimo to bramkarz hokeja na trawie nie może dopuścić do presji. Podobnie jak pomocnik, muszą być w stanie śledzić piłkę bez względu na to, jak daleko się ona znajduje. Jeśli przeciwna drużyna zbliża się do celu, bramkarz powinien być gotowy do wskoczenia do akcji defensywnej.

Bramkarze są wyposażeni w sprzęt, który różni się od tego, co nosi reszta drużyny hokeja na trawie. Będą potrzebować ochraniaczy na piszczele, kickerów, ochraniaczy na usta, ochraniacze na nogi, ochraniacz klatki piersiowej i kask, a niektóre z tego sprzętu są większe, aby chronić je przed obrażeniami.

Bramkarz ma własny kij do hokeja na trawie, ale długość kija może być krótsza niż kijów używanych przez resztę drużyny. Średnia długość kija bramkarza wynosi 36,5 cala. Inni gracze na boisku mogą używać kija, który ma najwyżej 38 cali.

Chociaż bramkarze przez większość meczu stoją w jednej pozycji, nadal muszą być bardzo wysportowani. Trenerzy hokeja na trawie zwykle wybierają wyższych graczy na miejsce bramkarza, ponieważ dodatkowa wysokość pozwala im widzieć dalej w dół boiska. Wyglądają też bardziej imponująco.

To powiedziawszy, niżsi gracze również mogą pełnić rolę bramkarza. Po prostu mogą nie mieć tak łatwego czasu.

Jak zostać pomocnikiem w hokeju na trawie?

Zostałeś umieszczony na jednej z pozycji pomocnika w hokeju na trawie. Oboje jesteście podekscytowani, ale zdenerwowani. Oto kilka wskazówek, które ułatwią Ci pewne wejście w nową rolę.

Obejmij swoją rolę przywódczą

Jako pomocnik jesteś jednym z liderów w swojej drużynie. Nie uciekaj z tej pozycji. Raczej obejmij to całym sercem. Inni gracze w twojej drużynie powinni móc liczyć na radę i informacje zwrotne zarówno na boisku, jak i poza nim.

Wydawaj szybkie, jasne polecenia werbalne

Wracając do tego, o czym wspomnieliśmy wcześniej, jako pomocnik, Twoim obowiązkiem jest mówienie innym graczom, co mają robić w czasie rzeczywistym. Ponieważ ci inni gracze poruszają się szybko po boisku, a ty robisz to samo, teraz nie czas na kwiecisty język lub zbyt szczegółowe polecenia.

Musisz zachować krótkie i słodkie instrukcje. Przede wszystkim inni gracze powinni dokładnie zrozumieć, czego od nich oczekujesz. Powstrzymaj się od używania zakodowanego języka lub żargonu, który zdezorientuje innych graczy, zwłaszcza jeśli masz większe doświadczenie, a oni nie.

Zbuduj swoją wytrzymałość

Wytrzymałość jest kluczowa, jeśli masz nadzieję być odnoszącym sukcesy pomocnikiem. Kiedy nie grasz w hokeja na trawie, możesz zrobić wiele, aby zwiększyć swoją wytrzymałość. Ćwiczenia to jedna z takich opcji, ale zacznij stopniowo i kieruj się ku dłuższym, bardziej wymagającym treningom.

Uważaj na swoją dietę, ponieważ to, czego używasz do zasilania swojego organizmu, może szybko powodować zmęczenie lub hartowanie na wiele godzin.

Unikaj kofeiny i podobnych środków pobudzających. Dają ci zastrzyk energii, ale jest to krótkotrwałe. Nie chcesz cierpieć z powodu awarii kofeiny, gdy jesteś w środku meczu hokeja na trawie i tracisz pięć punktów.

Niektórzy gracze twierdzą, że słuchanie ulubionej muzyki przed rozpoczęciem gry to świetny sposób na podkręcenie ich. Możesz to zrobić również podczas przerw między okresami, jeśli jest czas.

Przygotuj się na adaptację

Pomocnicy są niczym, jeśli nie są elastyczni. Nie nastawiaj się na tyle, że nie chcesz próbować innych, tak jak poleca to Twój trener lub inni gracze. To ta wszechstronność sprawia, że ​​pomocnik jest tak cennym dodatkiem do zespołu, więc pamiętaj, aby dostosować się, kiedy tylko możesz.

Jak zostać bramkarzem hokeja na trawie?

Poniższe wskazówki są dostosowane do bramkarzy hokeja na trawie, którzy chcą pomóc swojej drużynie osiągnąć więcej zwycięstw.

Nie pozwól, aby dopadła Cię presja

Bardziej niż jakikolwiek inny gracz w twojej drużynie, jako bramkarz jesteś różnicą między wygraną a przegraną twojej drużyny. To może wywierać duży nacisk na twoje ramiona.

Jeśli pozwolisz, aby ta presja rozpraszała cię, możesz grać gorzej, niż sądzisz, że jesteś w stanie. To prawie tak, jakbyś manifestował straty, jakich doświadcza twój zespół z powodu niepokoju.

Chociaż Twoim obowiązkiem jest uniemożliwienie przeciwnej drużynie zdobycia bramki, bramkarze nie są jedynymi, którzy mogą to zrobić. Twoja drużyna powinna być w stanie skutecznie bronić się przed próbami zdobycia bramki przez drużynę przeciwną, aby piłka nigdy nie zbliżyła się zbytnio do celu.

Pracuj nad oglądaniem piłki

Podstawowym obowiązkiem bramkarza jest obserwowanie piłki, aby wiedział, kiedy przygotować się do obrony. Jak wspomnieliśmy wcześniej, pociąga to za sobą sprawdzenie pozycji piłki, nawet jeśli jest w połowie pola w kierunku drugiej bramki.

Jeśli nie widzisz piłki, zmień orientację, aby z łatwością podążać za nią. Należy pamiętać, że tak ostra umiejętność nie pojawia się z dnia na dzień. Będziesz musiał dalej ćwiczyć, ale w końcu dotrzesz!

Unikaj błądzenia umysłu

W niektórych przypadkach masz problem odwrotny do tego, który omówiliśmy powyżej. Zamiast ciągle martwić się o to, czy twoja drużyna zdoła odeprzeć przeciwnika, doskonale radzą sobie z utrzymaniem przeciwnej drużyny z dala od twojego celu.

Stoisz tam, zawsze gotowy do działania, ale niewiele robisz. Jeśli to potrwa wystarczająco długo, twój umysł może zacząć odpływać do myśli o pracy domowej, praniu lub o tym, co zamierzasz zjeść na obiad.

Kiedy twój mózg jest wyłączony w krainie la-la, nie zwracasz uwagi na trwającą grę. Sprytny gracz w drużynie przeciwnej może przechytrzyć cię i zdobyć punkty, wykorzystując twoje rozproszenie uwagi na swoją korzyść.

Nawet jeśli zawsze możesz być aktywny w meczu hokeja na trawie, pamiętaj, że jako bramkarz Twoja rola jest integralna. Nie możesz odpuszczać sobie w tej roli, tak jak nie chciałbyś, aby inni gracze w twojej drużynie robili to samo.

Zawsze bądź większy niż piłka

Najlepszym sposobem na obronę przed nadlatującą piłką jest uczynienie się od niej większym. Technicznie jesteś większy, ale czy przekraczasz trajektorię piłki? Jeśli nie, to teraz przeciwnik ma otwarcie i zamierza to wykorzystać.

Niezależnie od tego, czy jesteś świetny w manewrowaniu z jednej strony bramki na drugą, czy potrafisz rozłożyć kończyny, aby utrzymać piłkę poza bramką, skup się na robieniu, co możesz, aby stać się większym niż piłka.

Jakie są najłatwiejsze pozycje w hokeju na trawie?

Jeśli jesteś nowy w hokeju na trawie, możesz chcieć powstrzymać się od gry jako pomocnik lub bramkarz. Po prostu jeszcze nie jesteś na miejscu, jeśli chodzi o twoje doświadczenie, chociaż masz nadzieję, że będziesz prędzej niż później.

Na razie chciałbyś mieć łatwą pozycję, dzięki której możesz poznać tajniki gry poprzez grę. Jakie masz opcje?

Skrzydła w pozycji do przodu są uważane przez wielu hokeistów na trawie za łatwiejszą rolę. Napastnik lub napastnik to fizycznie agresywny zawodnik, który szarżuje w ataku, a nie w defensywie.

Zawodnicy na skrzydle i na prawym skrzydle w szczególności pozostają w tej strefie podczas gry. W większości przypadków nie zapuszczają się do innych stref. Jest to korzystne dla początkujących, ponieważ wiedzą dokładnie, gdzie się zatrzymać podczas gry.

Dodatkowo, jeśli gracz nie ma jeszcze dużej wytrzymałości lub wytrzymałości, nie potrzebuje tego, ponieważ nie jest na boisku jak pomocnik. Nadal dobrym pomysłem dla gracza jest zwiększenie wytrzymałości, ale może się to zdarzyć przez cały sezon, a nawet w następnym.

W pozycji ataku mają również godną pozazdroszczenia rolę w zdobywaniu bramek i zdobywaniu uznania, które z tego wynika. Jednak zanim napastnik osiągnie ten punkt, musi popracować nad technikami trzymania kijów, aby zwiększyć siłę strzału.

Oprócz umiejętności fizycznych, napastnicy muszą być również spokojni psychicznie. Nie mogą panikować pod presją. Powinni być odważni i gotowi stawić czoła obrońcom, aby spróbować osiągnąć swój cel, jakim jest zdobycie gola.

Napastnik musi mieć oko na otoczenie i pilnować piłki. Jako skrzydłowy, nawet jeśli chcesz wskoczyć na środek boiska, musisz działać wbrew własnym popędom, ponieważ nie jest to twoja strefa do gry.

Końcowe przemyślenia

Gra jako pomocnik lub bramkarz jest uważana za najtrudniejszą pozycję w hokeju na trawie, podczas gdy skrzydłowy napastnicy mają łatwiejszą pracę. To powiedziawszy, żadna pozycja w hokeju na trawie nie jest wyjątkowo łatwa. Wszystkie wymagają sprawności fizycznej i sprawności umysłowej, aby dobrze sobie radzić. Powodzenia!