Najlepsze zakładki na palce łucznicze – przewodnik dla początkujących

Jesteś nowy w łucznictwie i wciąż kupujesz cały sprzęt, którego potrzebujesz, aby oddawać skuteczniejsze strzały. Jednym z takich akcesoriów jest zakładka łucznika lub zakładka palcowa, która zapobiega bolesnemu kolizji cięciwy z palcami. Jakie są zalecane zakładki na palce łucznicze?

Oto najlepsze zakładki na palce łucznicze:

W tym przewodniku dla początkujących najpierw wyjaśnimy, czym są zakładki na palce dla łuczników, a następnie podzielimy się naszymi typami 8 najlepszych zakładek na palce. Jeśli nie wiesz, jak korzystać z zakładek, mamy sekcję na ten temat, więc czytaj dalej!

Czym są łucznicze zakładki na palce?

Zacznijmy od wyjaśnienia, czym są zakładki na palce łucznicze.

Jak wspomnieliśmy we wstępie, zakładki palców są również nazywane zakładkami łuczników. Wykonana z materiałów syntetycznych lub czystej skóry zakładka mieści się na jednym palcu. W przypadku rękawic łuczniczych, rękawica będzie zawierać kilka wbudowanych zakładek.

Celem zakładki na palec łuczniczy jest ochrona palców znajdujących się najbliżej cięciwy. Cięciwy nie powinny pękać skóry w przypadku kontaktu, ale mogą pozostawić nieprzyjemny, bolesny ślad. Dlatego chcesz zrobić wszystko, co w Twojej mocy, aby cięciwa i skóra były oddzielone.

Jest to szczególnie ważne dla początkujących łuczników, ponieważ popełnisz wiele błędów. Wszystko odbywa się metodą prób i błędów, dopóki nie dowiesz się, co robisz. To zajmie trochę czasu.

Większość zakładek na palce zawiera pętelkę i rzep lub podobny materiał do owinięcia zakładki wokół palca. Pytasz, na którym palcu zakładasz zakładkę? To powinien być twój środkowy palec.

Dostępne są również zakładki na kciuk, ale tylko dla tych, którzy używają łucznictwa w stylu mongolskim, w którym korzystasz z ochrony kciuka. W przypadku innych stylów łucznictwa nie ma potrzeby stosowania zakładki zakrywającej kciuk.

Dla tych, którzy lubią style łucznicze z łukiem długim lub gołym, dobrze sprawdza się zakładka z trzema palcami pod spodem. Ta prosta zakładka posiada pętlę przytrzymującą z tyłu. Nawet jeśli poluzujesz cięciwę, pętla podtrzymująca utrzyma języczek bezpiecznie wokół środkowego palca.

Gdy zaznajomisz się z łucznictwem i poprawisz swoje umiejętności, możesz przejść do bardziej złożonego stylu gry na palcach. Zakładka będzie miała rozcięcie w pobliżu krawędzi natarcia, około jednej trzeciej w dół. Podział pozwala umieścić jeden palec nad, a następnie dwa palce pod nasadką strzały, co ma kluczowe znaczenie dla naciągu śródziemnomorskiego, znanego również jako naciąg dzielonych palców.

8 najlepszych łuczników i rękawiczek na palce

Ponieważ jesteś początkującym łucznictwem, w tej sekcji będziemy trzymać się prostych zakładek na palce. Dorzucimy też kilka rękawic łuczniczych, które przydadzą się podczas strzelania w chłodne dni.

Na wstępie przedstawiamy 8 naszych ulubionych propozycji, które zostały udostępnione dzięki uprzejmości firmy Amazon.

NedFoss Łucznictwo Palec Tab

Pierwsza na naszej liście jest NedFoss łucznicza wszywka palcowa, która jest wykonana z prawdziwej, ręcznie robionej skóry. NedFoss zaleca używanie tej zakładki podczas strzelania z łuku refleksyjnego.

Niezależnie od tego, czy jesteś leworęczny, czy praworęczny, możesz nosić tę zakładkę na obu dłoniach zamiennie. Zakładka na palec jest również unisex. Dzięki elastycznemu systemowi pasków, który można regulować w razie potrzeby, paski mocujące wokół palca będą wygodnie pasować.

Podwójne warstwy ręcznie szytej skóry bydlęcej zwiększają trwałość wypustek na palce NedFoss. Zakładka ma 3,3 cala długości, 2,7 cala szerokości i waży 0,52 uncji. Pojedyncza karta kosztuje 8 USD, a dwie są dostępne za 13 USD.

Rękawica łucznicza KESHES

A może rękawica łucznicza? Ten przez KESHES jest bestsellerem Amazon nie bez powodu.

Ma świetny wygląd, który zaszczepi więcej pewności w twoich umiejętnościach łuczniczych. Wykonana z mieszanki skóry bydlęcej i sztucznej skóry, rękawica kosztuje najwyżej 13 USD, więc jest niedrogim dodatkiem do akcesoriów łuczniczych.

Załóż rękawicę, a następnie przymocuj zapinany na rzep pasek na nadgarstek, wsuwając palce wskazujące, środkowe i serdeczne do każdego z otworów. Zaprojektowana oburęcznie, możesz wybrać cztery rozmiary rękawic łuczniczych KESHES: mały, średni, duży i bardzo duży.

Trzypalczasta rękawica łucznicza RingSun

Kolejną elegancką rękawicą łuczniczą jest ta od RingSun. Jest to również rękawica z trzema palcami, która zakrywa palec wskazujący, środkowy i serdeczny. Przeznaczona zarówno do łuków bloczkowych, jak i refleksyjnych, rękawica jest wykonana ręcznie ze skóry licowej.

Rękawica RingSun ma wymiary 8,26 cala na 1,35 cala i waży lekkie 50 gramów. Podobnie jak rękawica łucznicza KESHES, ta od RingSun ma pasek na nadgarstek z rzepem, który można ciasno naciągnąć na nadgarstek.

Elastyczny panel między paskiem na nadgarstek a wypustkami na palce zapewnia dłoni dużą elastyczność podczas wykonywania różnych zdjęć. Chociaż ta rękawica występuje tylko w jednym rozmiarze, RingSun twierdzi, że jest odpowiednia dla nastolatków i dorosłych. Rękawica łucznicza kosztuje 13 dolarów.

SAS Elite Aluminiowa zamszowa i skórzana nakładka na palce

Bardzo renomowaną zakładką na palec jest SAS Elite. Aluminiowa płyta jest anodowana, co zapewnia jej trwałość, a jej podkładka i lico można wymienić w razie potrzeby. Półka regulacyjna pozwala dostosować dopasowanie tej zakładki na palec do potrzeb.

Kilka warstw skóry składa się na samą zakładkę, która występuje w rozmiarach mały, średni i duży. Jako zastrzeżenie, aluminiowa zamszowa i skórzana patka na palce SAS Elite jest przeznaczona wyłącznie dla praworęcznych łuczników. Przepraszam, leworęczny!

Oprócz rozmiarów możesz wybrać także jeden z trzech kolorów skóry: szary, niebieski lub czerwony. Ta zakładka na palec kosztuje od 20 do 30 USD w zależności od rozmiaru.

Łucznictwo Łucznictwo Regulowany uchwyt na palec

Nieskomplikowany i niedrogi, Drzwi myśliwskie regulowana zakładka na palec może być właśnie tym, czego szukasz jako początkujący łucznik. Mierzący 2,7 ​​cala na 2,6 cala na 0,5 cala i ważący zaledwie 0,63 uncji, zakładka na palec Huntingdoora jest wykonana z prawdziwej skóry bydlęcej.

Gumka przewleczona przez zakładkę na palec ma plastikową regulację, której można użyć do zaciśnięcia uchwytu. Przeznaczona zarówno dla osób leworęcznych, jak i praworęcznych, zakładka na palec Huntingdoor kosztuje 8 USD.

CyberDyer Skóra Bydlęca Łucznictwo Palec Tab

W połowie naszej listy znajduje się CyberDyer łucznictwo zakładka palec. Jeśli potrzebujesz zakładki z nieco lepszą ochroną dłoni niż ta, którą otrzymujesz z zakładką na palec Huntingdoor, CyberDyer jest odpowiednią opcją.

Ta zakładka na palec ma wymiary 4,5 cala na 3,9 cala na 0,2 cala i waży 0,52 uncji, więc jest większa, ale nie cięższa niż zakładka Huntingdoor. Materiał, którego CyberDyer używa do wypustek na palce, jest odporny na pot, dzięki czemu możesz nadal strzelać strzałami w upalny letni dzień, nie tracąc przyczepności.

Bydlęca skóra zakładki ma ciemnobrązowy odcień z nutami burgunda, więc też jest atrakcyjna. Ta zakrzywiona zakładka na palec kosztuje 8 USD.

Bicaster Barebow Finger Tabs

ten Bicaster Zakładki na palce z gołymi łukami mają wprawdzie wyjątkowy wygląd w porównaniu z zakładkami, które omawialiśmy do tej pory. Skórzana twarz Horween z kurdybanu skrywa za sobą mosiężną płytkę. Po drugiej stronie znajdują się elastyczne paski na wszystkie cztery palce.

Mikroskóra, z której korzysta Bicaster, została zaprojektowana tak, aby była miękka w dotyku, a skóra jest również pozyskiwana w sposób humanitarny. Aluminiowe elementy umożliwiają zablokowanie linki. Zaokrąglone krawędzie wzdłuż boku tej zakładki na palec są tak, że rozmiary dłoni mniejsze i większe mogą używać tego produktu.

Dostępne rozmiary są średnie i duże. Zakładki na palce z gołym łukiem Bicatera kosztują więcej niż inne zakładki, które omówiliśmy, ze względu na ich bardziej unikalny design. Jeden zestaw zakładek kosztuje 45 USD.

Skórzana nakładka na palec łuczniczy Jeereal

Ostatnie, ale z pewnością nie najmniej ważne na naszej liście są Jeereal zakładki na palce. Wyprodukowany z ręcznie robionej, wysokiej jakości skóry licowej, Jeereal obiecuje trwałość swojego produktu. Dlatego ich łucznicze zakładki na palce są objęte dożywotnią gwarancją.

Chociaż te zakładki są dostępne tylko w jednym rozmiarze, masz wybór kolorów. Dostępne opcje to Bourbon Brown lub Light Brown. Każda zakładka kosztuje 10 USD.

Jak korzystać z zakładek na palce łucznicze

Kupiłeś swój pierwszy zestaw łuczników z powyższej listy. Jak dokładnie używasz zakładek? To jest łatwe! Oto kroki, które należy wykonać.

Krok 1: wybierz swój rozmiar

Zakładki łucznicze są dostępne w różnych rozmiarach, więc skąd masz wiedzieć, który rozmiar jest dla Ciebie odpowiedni? Cóż, możesz zmierzyć szerokość dłoni, a także szerokość palców, a następnie skorelować to z odpowiednim rozmiarem.

Możesz także odwiedzić sklep z artykułami łuczniczymi i przymierzyć różne rozmiary. Nawet jeśli nie kupisz żadnych wypustek na palec, które widzisz w sklepie, przymierzenie ich osobiście ułatwi ci robienie zakupów w Internecie.

To powiedziawszy, rozmiar może się różnić w zależności od producenta. Możesz być średnim w jednej marce, ale dużym w innej. Zawsze dobrze jest znać wymiary wypustek na palce w każdym rozmiarze, aby móc dopasować rozmiar dłoni do wypustki.

Krok 2: Określ, czy zakładka/rękawiczka jest przeznaczona dla użytkowników leworęcznych, czy praworęcznych

Zanim wymeldujesz się, czy to osobiście, czy online, sprawdź trzykrotnie, dla której ręki są przeznaczone twoje palce łucznicze. Jeśli zakładka jest przeznaczona tylko do orientacji jednej ręki, potrzebujesz zakładki dla osób praworęcznych, jeśli jesteś praworęczny i zakładki dla osób leworęcznych, jeśli jesteś leworęczny.

Nie, nie możesz używać prawego uchwytu łuczniczego na lewej ręce i odwrotnie. Dlatego producenci produkują oburęczne tabletki. Te, które możesz przełączać z jednej ręki na drugą bez wpływu na wydajność.

Krok 3: Wsuń zakładkę na palec

Po wybraniu zakładki na palec, która Twoim zdaniem jest odpowiednia dla Ciebie, załóż ją. W tej chwili może wydawać się trochę luźny, ale to w porządku. Zawsze możesz to dostosować. Jeśli jednak zakładka jest już za ciasna i nie zaciągnęłaś gumek ani nie zapięłaś rzepów, to zły znak.

Krok 4: Dokręć/dostosuj zakładkę

Z założoną zakładką na palec, dostosuj ją do swoich upodobań. Jeśli masz rękawicę z paskiem na nadgarstek, pasek na rzep powinien być pewnie i mocno wokół nadgarstka. Nie oznacza to jednak, że pasek jest tak ciasny, że odcina krążenie w dłoni!

Krok 5: Spróbuj strzelać za pomocą zakładki na palec i dostosuj, jeśli to konieczne

Jedynym sposobem sprawdzenia, czy zakładka na palec dobrze do ciebie pasuje, jest jej użycie. Spróbuj odpalić kilka rund treningowych. Są szanse, że użycie zakładki łucznictwa sprawi, że strzelanie stanie się jeszcze bardziej niezręczne, przynajmniej na chwilę. Gdy przyzwyczaisz się do wyczucia zakładki, nie zauważysz tego tak bardzo.

Jeśli uważasz, że dopasowanie opuszki palca nadal nie jest w porządku, przestań strzelać, zdejmij pałąk i dostosuj go ponownie. Spróbuj go poluzować lub dokręcić, robiąc odwrotnie do ustawień, których używałeś wcześniej.

Czy zakładka nadal jest niewygodna? W takim razie możesz rozważyć zwrot i zakup kolejnego.

Jak często wymieniać zakładki na palce łucznicze?

Chociaż sprawdzane przez nas dzisiaj zakładki na palce łucznicze są wykonane z dwóch warstw skóry, a niektóre zawierają nawet aluminium, żadne zakładki nie trwają wiecznie. Te, które mają wymienne twarze, mają dłuższą żywotność, ponieważ możesz zmieniać twarze zamiast kupować za każdym razem nowe zakładki na palce.

Nie ma jednej zasady (gra słów nie jest przeznaczona), kiedy należy wymienić zakładki na palce. Jeśli robisz przerwy w chłodniejsze dni, Twoje karty będą działać dłużej, ponieważ używasz ich tylko przez około pół roku. Jednak jeśli jesteś kimś, kto ćwiczy łucznictwo bez względu na porę roku, twoje zakładki będą się szybciej zużywać.

Niektórzy łucznicy pozbywają się swoich, gdy trafią 10 000 strzałów z wypustkami. Inni nie liczą i nie patrzą na stan swoich wypustek na palce przed ustaleniem, czy nadszedł dobry moment, aby je wymienić.

Biorąc pod uwagę niskie koszty wielu tabletek na palce, kupowanie nowych raz lub dwa razy w roku nie powinno rozbić banku!

Końcowe przemyślenia

Palce łucznicze mogą zapobiegać wpadkom, w których struny boleśnie znaczą Twoją skórę. Są koniecznością dla początkujących łuczników i akcesorium, którego możesz nadal używać, nawet gdy zdobędziesz doświadczenie w łucznictwie. Mamy nadzieję, że ten artykuł nauczył Cię więcej o zakładkach na palcach!