Najlepsze wskazówki dotyczące wędrówek z małym psem

Wędrówki z psem brzmią bardziej stresujące niż w rzeczywistości. Właściwe planowanie i sprzęt mają kluczowe znaczenie dla udanej wędrówki. Ważne jest również poznanie zasad i przepisów dotyczących wędrówek z małym psem.

Na przykład zwierzęta domowe, w tym zwierzęta towarzyszące, nie są dozwolone w żadnych parkach narodowych. Muszą również być zawsze trzymane na smyczy. W tym artykule pomożemy Ci poczuć się pewnie i komfortowo podczas następnej przygody. W rzeczywistości omówimy tematy, od tego, co zabrać ze sobą i jak sprawić, by Twój pies dobrze się bawił podczas wędrówki. Ponadto porozmawiamy o tym, ile mil Twój pies może przejść i jak go nosić, gdy ma już dość.

wędrówki z małym psem

Jak wędrować z małym psem?

Nie wszystkie psy są sobie równe. Nie jest tajemnicą, że większe psy mają większą wytrzymałość niż mniejsze psy, ale to nie znaczy twój mały pies nie będzie świetny w wędrówkach. Wędrując z psami, najlepiej wybrać szlak o niższym przewyższeniu i czystą ścieżkę. Podczas gdy mniejsze psy mogą mieć tyle samo energii, co większe psy, mają oczywiste ograniczenia fizyczne. Ważne jest, aby zwracać uwagę na zmęczenie i robić częste przerwy na odpoczynek i wodę.

Zawsze pamiętaj, aby zabrać ze sobą plecak turystyczny, aby przechowywać wszystkie potrzebne przedmioty. Twój plecak może podwoić się jako sposób na noszenie szczeniaka, jeśli jest zmęczony. Są plecaki wykonane specjalnie do noszenia psów. Możesz je również umieścić w swoim zwykłym plecak i opuszczają głowę.

Jak bezpiecznie wędrować z psem?

Bezpieczeństwo to jedna z najważniejszych rzeczy, o których należy pamiętać podczas wędrówek, zwłaszcza ze zwierzętami. Najlepszym sposobem na zapewnienie psu bezpieczeństwa jest trzymanie go przez cały czas na smyczy. Pomoże to wyeliminować ryzyko spotkania z drapieżnikami i pomoże im utrzymać się na szlaku.

Innym sposobem na bezpieczne wędrówki ze swoim zwierzakiem jest poznanie jego ograniczeń. Jeśli nigdy wcześniej nie wędrowałeś z psem, zacznij od łatwego szlaku i przejdź do trudniejszych szlaków. Weź również pod uwagę pogodę i warunki na szlaku. Lód, poszarpane skały, deszcz i śnieg nie są najlepszymi warunkami do wędrówek dla większości psów. Dodatkowa wskazówka: odśwież swój trening posłuszeństwa. Pies, który słucha twoich poleceń, oderwie się od wszelkich drapieżników lub rozpraszaczy na szlaku.

Czytać  Czy golden retrievery są dobrymi psami pieszymi?

Jak sprawić, by piesze wędrówki były przyjemnością?

Jamnik Pies

Chociaż piesze wędrówki mogą być dla ciebie zabawne, nie zawsze może być tak zabawne dla twojego psa. Jednym prostym sposobem na zagwarantowanie, że Twój pies będzie się dobrze bawił, jest pozwolenie mu na bycie psami. Niech powąchają i badają. Odkrywają zupełnie nowe środowisko, tak jak ty.

Również, jak wspomniano wcześniej, bądź przygotowany. Łatwo jest dobrze się bawić, gdy masz przy sobie wszystko, czego potrzebujesz. Rób tyle przerw, ile to konieczne, aby twój pies nie był wyczerpany i nie był zbyt mocno popychany. Upewnij się, że masz czas, aby pochwalić ich za ciężką pracę.

Co zabrać na piesze wędrówki z psami?

Główne cechy

  • Zapobiega poślizgom na mokrym terenie
  • Łatwe do zdejmowania i noszenia pasków
  • Wygodny i miękki materiał
  • Niesamowita ochrona łap Twojego zwierzaka.

piesze wędrówkibuty

Oprócz podstaw jest jeszcze kilka innych rzeczy, które powinieneś wziąć ze sobą na wycieczkę. Wędrowcy, którzy wędrują ze swoimi psami, zalecają zakup butów turystycznych dla psów, aby chronić łapy przed trudnym terenem.

Jeśli podróżujesz z plecakiem, upewnij się, że masz ze sobą zabawki, lekką pościel i coś do przywiązania psa na kempingu. Możesz rozważyć użycie smyczy w talii, aby mieć wolne ręce na wypadek, gdybyś musiał złapać mapę lub pić wodę. Świetnym pomysłem jest zabranie latarki na wędrówki po ciemku na wypady do łazienki z obozu. Dodatkowa wskazówka: weź grzebień lub szczotkę, aby sprawdzić, czy nie ma kleszczy.

Ile mil może przejść pies w ciągu dnia?

Trudno dokładnie określić, ile mil dziennie może przejść Twój pies. Zdrowe psy mogą ćwiczyć średnio od 30 minut do dwóch godzin. Starsze psy lub psy z zapaleniem stawów mogą nie być w stanie wędrować przez dłuższy czas.

Czytać  Krótki przewodnik na temat prania butów turystycznych

Dlatego ważne jest, aby poznaj możliwości swojego psa przed wyruszeniem na szlak. Chodzenie po okolicy to świetny sposób na sprawdzenie ich wytrzymałości. Jeśli planujesz używać plecak dla swojego psa przetestuj to również i miej oko na wszelkie oznaki dyskomfortu. Pamiętaj też, że jeśli wędrujesz szlakiem od punktu do punktu, musisz pokonać tę samą odległość do środka i na zewnątrz.

Jak nosisz psa?

Ważne jest, aby mieć plan ich noszenia, jeśli zaczną się zbytnio męczyć lub doznają kontuzji na szlaku. Jeśli nie posiadasz nosidełka dla swojego psa, możesz użyć własnego plecaka, ale może to nie być najwygodniejsza lub najbardziej higieniczna opcja. Kilka specyficznych cech, na które powinieneś zwrócić uwagę, to kieszenie, wygodne paski i wentylacja. Przetestuj swój plecak przed wyruszeniem na wędrówkę, aby upewnić się, że Twojemu psu będzie wygodnie.

Kiedy Twój pies może nosić plecak?

Jeśli Twój pies jest w stanie, rozważ zakup dla niego plecaka. Rasy pracujące, takie jak corgi, uwielbiają nosić plecaki podczas wędrówek, ponieważ daje im to zadanie do wykonania. Dostępnych jest wiele opcji. Większość z nich pasuje jak szelki i ma kieszenie po każdej stronie.

Zasadniczo psy mogą nosić tylko 10 do 12 procent swojej masy ciała. Możesz pomóc swojemu psu przyzwyczaić się do swojego plecaka, pozwalając mu nosić pusty plecak w domu i na spacerach. Powoli zacznij dodawać przedmioty, które będą nosić, aż opakowanie będzie pełne.

Jak szybko wytresować szczeniaka nocnik

Im nowszy stażysta, tym szybciej będzie mógł się uczyć. Dotyczy to zarówno właścicieli psów, jak i trenerów zwierząt domowych. Nowy pies lub szczeniak chętniej się uczy niż starsze zwierzę, a także jest bardziej otwarty na sugestie i nowe pomysły.

Szczenięta są genetycznie zaprogramowane do utrzymywania czystości w swoim mieszkaniu, więc jest bardziej prawdopodobne, że spełnią wymagania, które Ty bawisz. Są również bardziej skłonni do szkolenia w zakresie zgodności niż ich dorośli odpowiednicy.

Użyj skrzyni do nauki korzystania z nocnika

Jak tresować nocnik psa?

Im szybciej wykorzystasz te tendencje i pomożesz szczeniakowi nauczyć się robić interesy na zewnątrz, tym bardziej będziesz w stanie zredukować biały szum, który pochłania twoje zwierzę. Pomoże ci to w znacznym stopniu w uzyskaniu wyników, które pozytywnie odbiją się na tobie.

Czytać  Siedem sposobów, aby Twoje wędrówki były przyjazne dla środowiska

Korzystanie z klatki podczas ćwiczeń nocnika może być korzystne. Jest to oferta dla osób, które nie mogą wielokrotnie podróżować do wybranego obszaru z powodu obowiązków służbowych lub innych zdarzeń, które uniemożliwiają im wyprowadzanie swoich pupili na zewnątrz.

Twój szczeniak będzie mniej narażony na wypadek w swojej klatce, jeśli będzie miał wystarczająco dużo okazji do wyjścia do łazienki na zewnątrz. Nie zapominaj, że szczeniak musi chodzić do łazienki wiele razy w ciągu dnia i prawdopodobnie będzie musiał wyjść zaraz po jedzeniu lub piciu, więc powinieneś również często zabierać go na zewnątrz.

Ostateczny werdykt:

Wędrując z psem, zawsze pamiętaj, aby nie zostawiać śladów i posprzątać po nim i po sobie. Pozwól innym wędrowcom, którzy nie mają psów przejść obok ciebie i nie zapomnij dać przechodniom znać, czy twój pies jest przyjazny, czy nie lubi obcych. I to wszystko! Teraz jesteś gotowy, aby odkrywać wspaniałe plenery ze swoim futrzanym najlepszym przyjacielem.

Często zadawane pytania:

Czy transportery są złe dla psów?

Nosidełka dla psów są bezpieczne, gdy są używane we właściwy sposób. Jednak niektóre projekty nośników mogą być wygodniejsze niż inne. Aby to ustalić, musisz skonsultować się z weterynarzem. Przede wszystkim należy zawsze obchodzić się z psem ostrożnie.

Ile wagi może unieść pies z plecakiem?

Waga, jaką pies może nosić, zależy od jego wieku, wielkości i poziomu aktywności. Młode zdrowe psy mogą wygodnie nosić jedną trzecią lub więcej swojej wagi.

Co robisz z psią kupą podczas wędrówki z plecakiem?

Według Leave No Trace kupa psa powinna być zakopana co najmniej 200 stóp od źródeł wody, kempingów lub dróg wodnych i 6 cali pod ziemią. Ponadto użyj worków, aby pobrać kupę.