Najlepsze przynęty na pstrągi

Pstrąg zawiera duże ilości kwasów tłuszczowych omega-3, witaminy B12, niacyny i białka, ale nie możesz go jeść, jeśli nie możesz go złapać. Może się zdarzyć, że twój wybór przynęty nie sprowadza wystarczającej ilości pstrągów, aby je wciągnąć. Chcesz zmienić przynętę, ale na co? Jakie są najlepsze przynęty na pstrągi?

Oto 10 przynęt na pstrągi, które z pewnością wykonają zadanie:

  • Panther Martin Holograficzny Pstrąg
  • Rebeliant Teeny Wee Crawfish
  • Berkley PowerBait Power Pływające robaki pstrągowe
  • Yakima Bait Wordens Oryginalny ogon koguta
  • Łyżka z kołczanem Lindy
  • Blue Fox Classic Vibrax z 3 końcówkami
  • Strike King Bitsy Minnow Bait
  • Zestaw Neon Neon z magnesem na pstrąga Leland
  • Rapala Odliczanie 1/8-uncji Przynęty wędkarskie
  • Mister Twister Mikro Raki

Dlaczego szczególnie polecamy te 10 przynęt na pstrągi? Nauczysz się tego i dużo więcej w przyszłości, więc czytaj dalej. Będziesz mieć mnóstwo wspaniałych możliwości połowu pstrągów!

Oto 10 najlepszych przynęt na pstrągi

Pstrąg Panther Martin Holograficzny – od 4 do 15 USD

Jedną z najbardziej znanych przynęt pstrągowych jest Holograficzna Pantera Martin.

Ta błystka obrotowa szybko się obraca, aby wzbudzić zainteresowanie i uwagę pstrągów pływających w pobliskich wodach. Wał w ostrzu pozwala na niesamowity i niezawodny obrót.

Ostrza są wklęsłe i wypukłe, aby wytwarzać wibracje dźwiękowe, które przyciągają ryby. Oprócz pstrąga możesz również zauważyć wzrost liczby łososi, szczupaków i basów, w zależności od wód, w których łowisz.

Wysokiej jakości haczyk jest drobno zaostrzony na końcu, więc gdy haczyk zahaczy się o jakiegoś pstrąga, ryba nie może się łatwo wyślizgnąć.

Wygląd tej przynęty jest również fantastyczny. Holograficzny lakier przypomina prawdziwą rybę i odbija światło tak, jak rybie łuski pływające w wodzie. Dociążony korpus tej przynęty pozwoli rzucić ją jak pocisk, ale na większą głębokość.

Holograf Panther Martin jest dostępny w różnych rozmiarach, w tym 1/16 uncji, 1/32 uncji, 1/8 uncji i ½ uncji. Możesz także wybierać spośród kolorów, takich jak srebrny i niebieski, fioletowy i niebieski, złoty, miedziany lub brązowy.

Rebel Teeny Wee Crawfish – 7 .$

Częścią diety pstrąga są skorupiaki, więc naśladując raki za pomocą wybranej przez Ciebie przynęty, pstrąg gryzący może pojawić się na Twojej drodze. Dlatego bardzo lubimy Rebeliant Teeny Wee Crawfish.

Ta przynęta nie bez powodu nazywa się Teeny Wee! Ma tylko 1 ½ cala i waży 1/10 uncji. Przeznaczony do głębokości dwóch lub trzech stóp po przymocowaniu do haka nr 14, Teeny Wee Crawfish doskonale sprawdza się w stawach, jeziorach i strumieniach.

Lekka i łatwa do przenoszenia przynęta ma kształt i kolor prawdziwego langusty. Nie tylko pstrągowi trudno będzie się oprzeć rakowi Teeny Wee, ale także panfish i basowi. Wszyscy będą myśleć, że ich następny lunch jest już blisko, kiedy tak naprawdę ryba ma się stać Twój obiad!

Rebel Teeny Wee Crawfish jest dostępny w różnych kolorach, które sprawdzają się w każdych warunkach wędkarskich. Dostępne opcje to: Texas Red, Natural Tan, Moss Crawfish, Flaming Junebug, Fire Tiger, Chrome Black Back i Chartreuse/Green Back.

Berkley PowerBait Power Pływające robaki pstrągowe – 13 USD

Robaki Finesse, o których pisaliśmy w naszym poście o przynętach basowych, są kryminalnie niedoceniane. ten Berkley PowerBait Power Pływające robaki pstrągowe przychodzą w paczce po 15, więc masz więcej niż wystarczająco, aby przetestować ich skuteczność.

Berkley twierdzi, że formuła PowerBait sprawia, że ​​robaki są bardzo wytrzymałe. Mogą przetrwać 18 razy dłużej w porównaniu z innymi finezyjnymi robakami, więc możesz sprowadzać pstrągi przez długi czas!

Pływające robaki poruszają się jak prawdziwe robaki. Ich jasnopomarańczowa kolorystyka – która w wodzie będzie wyglądać ciemniej – jest również całkowicie realistyczna.

Ponieważ pstrągi lubią żerować w poszukiwaniu robaków, kiedy zobaczą unoszące się pomarańczowe osobniki, będą musiały podejść bliżej, aby to sprawdzić. Wtedy można zaciąć pstrąga i naciągnąć na niego wielki połów.

Yakima Bait Wordens Original Rooster Tail – od 3 do 19 USD

Jeśli chcesz inną opcję przynęty typu błystka, Yakima Bait Wordens Oryginalny ogon koguta warto rozważyć.

Ogon tej błystki nie tylko się obraca, ale i pulsuje. Gdy ostrze się porusza, błyska i rozprasza wodę, co prowadzi do ciekawskich pstrągów w twoim kierunku.

Ostrza są wykonane z miedzi, mosiądzu lub prawdziwego srebra, co zapewnia trwałość. Możesz również wybrać wykończenie UV przy kasie, aby kolor Twojego ogona koguta był chroniony przed szkodliwym działaniem słońca.

Ważony korpus w linii nadaje ogonowi koguta trochę wagi, ale nie tak bardzo, że nie można w mgnieniu oka podnieść przynęty, aby zwinąć pstrąga lub dwa.

Kogut ogon jest dostępny w rozmiarach takich jak ¼ uncji, 1/6 uncji, 1/8 uncji, 1/16 uncji i 1/24 uncji. Masz również swój wybór kolorów, w tym żółty, chartreuse, czarny, brązowy, czerwony, dyniowy, różowy i metaliczny.

Łyżka z kołczanem Lindy – $4

Niedrogie i skuteczne, Łyżka z kołczanem Lindy to kolejna przynęta na pstrągi, którą możesz mieć na swojej krótkiej liście.

Możesz wybrać jeden z trzech modeli przynęt: LQSP2, LQSP3 lub LQSP5. Przynęta LQSP2 ma cal długości i waży 1/16 uncji do użycia z haczykiem #12. LQSP3 ma długość 1,5 cala i wagę 1/8 uncji i powinien być używany z hakiem #10. LQSP5 ma ¼ uncji i 1,8 cala i powinien być używany z hakiem #8.

Łyżka Quiver Spoon ze złotym lub chromowanym tyłem doskonale błyska w wodzie, więc ryby nie będą mogły jej przegapić. Wykonany jest z cyny, która waży mniej, dzięki czemu przynęta może poruszać się naturalnie. Pstrąg, okoń, crappie i sandacz na pewno będą zaintrygowane.

Podwójne czerwone kotwiczki na końcu tej przynęty podwajają Twoje szanse na dobry połów. Lindy zaleca używanie do przynęty plastików, larw lub minnow head.

Łyżka Quiver jest dostępna w kolorach takich jak niebieski blask chrom, złoty blask, chrom, złoty chrom, metaliczny chrom i różowy blask złota.

Blue Fox Classic Vibrax z 3 końcówkami – $9

Oto kolejna błystka spinningowa do połowu większej ilości pstrągów, Blue Fox Classic Vibrax.

Ta przynęta z trzema szczytówkami ma zagięte pod kątem skrzydełko obrotowe, które wibruje z niską częstotliwością, aby przyciągnąć uwagę ryb w wodzie. Błysk ostrza również przyciąga wzrok, więc pamiętaj, aby uważać na branie.

Pomiędzy zakrzywionym ostrzem a innymi przemyślanymi cechami konstrukcyjnymi, Blue Fox Vibrax jest mniej podatny na skręcanie linki niż inne błystki obrotowe. Jest dostępny w jednym rozmiarze, ¼ uncji. Kolor jest niebieski z różowym i białym.

Strike King Bitsy Minnow Bait – od 4 do 13 USD

Do skakania po stawach Strike King Bitsy Minnow to świetna przynęta, którą możesz mieć w swoim pudełku.

Ważąc lekki 3/32 uncji, Bitsy Minnow ma 1,25 cala długości i może nurkować na głębokość do 12 cali. Rybom trudno będzie przejść obok tej przynęty bez brania, zwłaszcza gdy mała przynęta jest pomalowana tak, aby wyglądała tak realistycznie.

Możesz wybierać spośród różnych kolorów, aby przyciągnąć wszystkie rodzaje ryb, w tym chartreuse z niebieskim grzbietem, chartreuse z zielonym grzbietem, langusty z czerwonymi oczami, bass bass i czerwone langusty chili.

Zestaw Neon z magnesem na pstrąga Leland – 18 USD

Co powiesz na cały zestaw do łowienia pstrągów? Magnes na pstrąga Leland Lures jest dość trafnie nazwany.

Jest to w pełni załadowany zestaw, który zawiera w sumie 85 elementów. Wszystkie przynęty są korpusami pędników z rozdwojonym ogonem. Otrzymasz 10 białych przynęt, 10 różowych, 10 czarnych i zielonych, 10 chartreuse i pomarańczowych, 10 nieprzezroczystych chartreuse, 10 gum do żucia i 10 złotych przynęt mącznika.

Otrzymasz również osiem haczyków, z których każdy ma 1/64 uncji. Pięć haczyków jest srebrnych, pięć czarnych i pięć złotych.

Każda przynęta wchodzi do wody poziomo dzięki haczykowi Trout Magnet. Różni się to od jigów wykorzystujących ciężar główki.

Pudełko Trout Magnet jest jednostronne i zmieści się w kamizelce, kieszeni lub pudełku.

Rapala Countdown 1/8-uncji przynęty – 9 $

Będziesz odliczał chwile, aż złapiesz kolejnego pstrąga z Rapala Odliczanie jako przynęta z wyboru.

Jeśli próbujesz dosięgnąć podwieszonych pstrągów i innych ryb głębiej w wodzie, możesz tą przynętą. Jest to doskonały wybór do wyciągania techniki kontrolowanej głębokości, nawet jeśli ryby znajdują się blisko dna rzeki lub przesiadują w pobliżu wierzchołków chwastów.

Wykonany z mocnego i wytrzymałego drewna balsa, Countdown wyposażony jest w czarne niklowane haczyki VMC. Każda przynęta ma 1/8 uncji. Przynęta Rapala Countdown jest dla realizmu wzorowana na wielu małych gatunkach ryb, w tym strzeblach, okoniach i pstrągach tęczowych.

Mister Twister Mikro Raki – $4

Ostatnią polecaną przez nas przynętą na pstrągi jest Mister Twister Mikro Raki.

Ta przynęta na mikroraki przemawia do leszczy, crappie i pstrągów, ponieważ wygląda tak realistycznie. Nawet jeśli ryby wokół ciebie są zwykle ostrożne, Mister Twister może wyrwać je z samozadowolenia.

Aby uzyskać najlepsze wyniki, zaleca się ułożenie Mister Twister na główce jigowej 1/32 uncji, ponieważ wtedy jego akcja będzie bardziej przypominała prawdziwe młode raki.

Mister Twister występuje w naturalnych kolorach, które nie zrażą ryby, że łowisz przynętą. Twoje opcje to czerwony i czarny, żółty i brązowy, pomarańczowy lub czarny z czerwonymi płatkami brokatu.

Końcowe przemyślenia

Łowienie pstrąga nie musi już być niewdzięcznym, trudnym doświadczeniem. Z 10 przynętami na pstrągi, które dzisiaj dla Ciebie sprawdziliśmy, możesz zacząć łowić więcej pstrągów i innych ryb!