Najlepsze przynęty basowe

Zawsze twoim marzeniem było zwijanie dużego, grubego basu, ale nigdy nie kąsasz, gdy próbujesz. To sprawiło, że pomyślałeś, że może nadszedł czas, aby ulepszyć swój zestaw, zaczynając od swoich przynęt. Jakie są najlepsze przynęty do przyciągania basów?

Oto nasze ulubione przynęty na bas:

Czytaj dalej, aby uzyskać więcej informacji na temat każdego rodzaju przynęty basowej powyżej, a także rekomendacje produktów dzięki uprzejmości Amazon. Łapanie basu stanie się łatwiejsze niż kiedykolwiek!

9 rodzajów przynęt, aby złapać więcej basu

Żaba Topwater

Przynęty wędkarskie, jak sama nazwa wskazuje, ślizgają się po powierzchni wody. Przynęta zwykle pływa, więc nie musisz używać żadnej specjalnej techniki, aby utrzymać przynętę na wodzie, gdzie może ją zauważyć głodny bas.

Jeśli chcesz niepływającą wersję przynęty z powierzchni wody, jest ona również dostępna. Jak tylko przestaniesz ruszać przynęta zacznie tonąć w morzu. Może to sprawić, że będzie to bardziej widoczne dla każdego basu, który pływa głębiej w wodzie.

Przynęty topwater są wzorowane na wielu stworzeniach wodnych, w tym owadach i przynętach. Szczególnie lubimy żaby topwater do łowienia basów. Malowanie przynęty z powierzchni wody jest na tyle realistyczne, że głodny bas pomyśli, że to rzeczywiście prawdziwa żaba na powierzchni wody.

Ruch chodu przynęty powierzchniowej również zwiększa jej realizm. Niektóre przynęty mają bardziej realistyczną pracę niż inne, więc warto wydać nieco więcej pieniędzy, aby uzyskać jakościową przynętę.

W wyższej cenie Twoja przynęta może nawet wydawać dźwięki za pomocą wewnętrznej grzechotki, mieć oświetlenie LED lub mieć poruszające się „oczy”.

Do przynęty podwodnej przyczepiona będzie co najmniej jedna kotwica, ale czasami kilka. Kiedy bas zbliży się do twojej żaby, haczyk zaczepi się o rybę i będą twoje.

Polecamy Blitz Buzz Phrog, co zostało podkreślone w kwietniowym wydaniu magazynu Bassmaster Magazine. Ważona przynęta ma miękki, wydrążony korpus dla lepszego zacięcia, a także plastikowe ogonki.

Blitz Buzz Phrog wydaje dźwięki i zawiera jeden spiczasty haczyk do łapania basu!

Korba

Crankbait wniesie też więcej basu. Przynęta ta nosi wiele nazw, m.in. woblery, woblery, głęboko nurkujące, płytko nurkujące, strzeblaki i woblery. Minnows odnoszą się do chudych, długich przynęt, podczas gdy woblery są przeznaczone do łowienia w głębokich wodach, takich jak łowienie okoni.

Niektóre woblery mają twarde korpusy zapewniające trwałość, a inne wydrążone korpusy, które są lekkie. Przynęta może składać się z jednego kawałka lub dwóch kawałków połączonych elastycznymi linkami. Pozwala to woblerowi – często wzorowanemu na rybie – sprawiać wrażenie, że porusza „ogonem”.

Plastik lub balsa to najczęstsze materiały na woblery. Malowanie na wabiku jest bardzo szczegółowe, aby zoptymalizować realizm, podobnie jak w przypadku przynęt na wodę podwodną. Niektóre woblery mają nierealistyczne kolory, ale dzięki swoim unikalnym odcieniom mogą nadal przyciągać bas.

Wiele woblerów ma dwa haczyki, a niektóre zawierają trzy. Oczko przymocowane do przynęty ułatwia przewleczenie żyłki.

ten Dr. Fish Bass Crankbait przynęty są produktem Amazon’s Choice. Za mniej niż 15 dolarów dostajesz pięć woblerów, z których wszystkie grzechoczą i nie mają warg. Przynęty dokładnie odwzorowują strzebli aż do łusek na ciałach tych małych sztucznych ryb.

Wykonany z tworzywa sztucznego z haczykami i oczkami ze stali wysokowęglowej, chromowany obraz na każdej przynęcie błyszczy i odbija światło słoneczne jak prawdziwe rybie łuski, dzięki czemu można złowić więcej basów przybrzeżnych i słodkowodnych. Możesz nawet łowić okonie lub pstrągi!

Przynęta wiosłowa

Trzecim rodzajem przynęty basowej, którą możesz wypróbować, jest przynęta typu swimbait, w szczególności przynęta typu paddle tail. Stworzone w latach 80. i bardzo spopularyzowane od tamtego czasu przynęty do pływania zostały pierwotnie zaprojektowane w celu przyciągania okonia pasiastego i bassa wielkogębowego w południowej Kalifornii.

Wiele lat później i wiosło nadal doskonale wabi basy. Jedną z największych zalet tego typu przynęt jest to, że niezależnie od pory roku czy warunków wodnych można niezawodnie używać przynęty.

Przynęta typu Paddle Tail jest zawsze miękka. Jest wykonany z plastiku lub gumy, dzięki czemu jest bardzo plastyczny. Możesz kupić wiosło w różnych rozmiarach, chociaż większa przynęta powinna zwabić większe ryby, takie jak bas.

Ta przynęta o miękkim korpusie może mieć szerszy hak, który również jest obciążony; alternatywnie użyjesz koralika do pływania.

Niektóre przynęty do pływania w kształcie łopatki mają twardą strukturę, chociaż jest to mniej powszechne. Twarda przynęta składa się z twardego plastiku lub drewna.

Przynęta wygląda jak ryba, którą regularnie żywią się pstrąg, szczupak, okoń cętkowany, bas małogębowy i bas wielkogębowy, więc jest to skuteczna przynęta. Ten rodzaj przynęty może się nawet poruszać, jak podczas pływania.

ten Przynęty do pływania JOHNCOO 3D to miękkie przynęty do pływania z ogonem typu paddle tail, które można kupić po 10 sztuk w opakowaniu za mniej niż 15 USD. Ogon w kształcie litery T może wykonywać krótkie podskoki i drgania, podczas gdy oczy 3D wyglądają tak, jakbyś wpatrywał się w oczy prawdziwej ryby. Dzięki wewnętrznemu korpusowi z tęczowego papieru przynęty są odblaskowe, dzięki czemu są bardziej widoczne.

Przynęta na tubę

Jeśli gonisz za bassem małogębowym, to przynęta w kształcie tuby jest koniecznością.

Plastikowa rurka, która zawiera tę przynętę, jest miękka, cylindryczna i wydrążona. Jeden koniec, który jest głową, jest zamknięty, podczas gdy drugi koniec jest otwarty i ma wyrostki przypominające macki.

Do basu potrzebujesz tylko przynęty tubowej, która ma najwyżej cztery cale długości. Wybierz kolory, które wyglądają naturalnie dla ryb, w tym zielony, biały, przydymiony szary i brązowy. Jeśli chcesz, możesz wypróbować jaśniejsze lub bardziej nienaturalne kolory.

Bardzo ciekawy jest system haczyków i ciężarków w tubie. Główka jigowa, często formowana z wolframu lub ołowiu, trafia do jamy ciała.

Dla wędkarzy poszukujących bardziej naturalnych kolorów przynęt tubowych, ten zestaw przynęt od WSPORNIK jest tuż przy twoim zaułku. Produkt Amazon’s Choice, każda czterocalowa przynęta wykonana jest z tworzywa sztucznego i przeznaczona do łowienia okoni. Dostajesz w sumie 36 przynęt za mniej niż 20 USD, co jest świetną okazją.

Spinnerbait

Nie możesz się pomylić ze spinnerbaitem, gdy próbujesz zwinąć potężny bas. Nazwany na cześć przypominającego śmigło układu ostrzy przymocowanych do przynęty, gdy te ostrza się poruszają, wibracje i miganie przypominają basowi jak pływająca mniejsza ryba, czyli kolejny lunch.

Błystki obrotowe to bardzo popularny typ. Ostrze posiada drut, który działa jako jego oś centralna. To ostrze jest połączone z kawałkiem metalu, który jest zakrzywiony jak C, zwany clevisem. Za łopatką znajduje się obciążnik, który utrzymuje drut i strzemiączko w odległości, dzięki czemu przynęta może się swobodnie obracać.

Innym rodzajem spinnerbait jest spinnerbait nad głową, czyli spinnerbait z agrafką. Powstał w 1951 roku w Missouri. Wędkarze regularnie używają spinnerbaitów z agrafką do łowienia karmazyna, szczupaka i basu, więc jest to rodzaj przynęty, którą z pewnością powinieneś wziąć pod uwagę.

Szkielet błystki z agrafką jest ustawiony pod kątem 90 stopni, a następnie przymocowany do ołowianego korpusu, który może mieć kształt strzały, stożka lub pocisku. Następnie na przynętę zakładany jest pojedynczy haczyk.

ten BOOYAH mała błystka wodna przeznaczony jest do łowienia okoni. Przynęty są również wyborem Amazon’s Choice. Każda przynęta jest wyposażona w silikonową osłonę, która ma 60 splotów, a także haczyk Mustad Ultra Point 2/0, który jest szczególnie dobry do basu.

Możesz wybrać jeden z kilku kolorów dla swojej błystki BOOYAH, w tym odcienie takie jak biały, szary, jasnozielony, ciemnozielony, ciemnoniebieski, brązowy lub czerwony.

wibrujący dżig

W połowie naszej listy najlepszych przynęt basowych znajduje się wibrujący jig, który jest częściej określany jako chatterbait. Wibrujące jigi są szczególnie lubiane przez wędkarzy lubiących łowić okonie. Podobnie jak spinnerbait, możesz używać chatterbaita niezależnie od pory roku.

Wibrujące jigi są dostępne w niemal każdym kolorze, jaki można sobie wyobrazić, od tych, które wtapiają się w liście w jeziorach i rzekach, po jaśniejsze kolory, które są mniej naturalne w naturze. Kombinacja kolorów może dobrze sprawdzać się w przyciąganiu ryb, takich jak bas.

Skąd więc wzięła się wibrująca część nazwy przyrządu wibracyjnego? Metal połączony z główką jigową wywołuje wibracje w przynęty. Przynęta wibruje na tyle mocno, że woda wokół niej zafaluje. Dołączona spódnica jigowa również szybko się poruszy, co może jeszcze bardziej zainteresować głodnego basa.

Na głębszych wodach zaleca się używanie wolniej poruszającej się przynęty, podczas gdy wyżej w słupie wody przynęta powinna poruszać się szybciej.

lubimy Reakcja Tackle ttyWibracyjne przyrządy z ostrzami ngsten, które są dostarczane w dwupaku. Diamentowe polerowanie dołączonych profesjonalnych haczyków wędkarskich z łatwością zatopi się w basie. Haczyki zawierają do 97 procent wolframu i nie zawierają ołowiu.

Sam dżig ma realistyczną rybią głowę i dużą, pełną spódnicę. Możesz kupić przynęty typu chatterbait Reaction Tackle w takich kolorach, jak czarny z niebieskim, czarny z ciemnozielonym (do łowienia błękitnoskrzeli), zielony neon, ciemnobrązowy i czarno-biały (do łowienia czadów w Tennessee).

Finezja Robaki

Chociaż niektórzy ludzie odrzucają finezyjne robaki jako przynęty tylko dla początkujących, uważamy, że wędkarze na wszystkich poziomach doświadczenia mogą coś z nich wyciągnąć. Robaki Finesse to plastikowe kawałki przynęty, które wyglądają jak – zgadłeś – robaki!

Są bardzo proste i niedrogie, ponieważ są tylko malowane lub barwione tworzywem sztucznym. Czasami finezyjne robaki zawierają brokat w swoich plastikowych ciałach, aby nadać im blasku i połysku, gdy są w wodzie, ale mogą być również jednokolorowe. Ich kolory są zazwyczaj naturalne i pasują do wody w odcieniach brązu i zieleni.

W przypadku robaków finezyjnych wszystko zależy od tego, jak ich używasz. Pasują dobrze z 1/8ten-uncja lub 3/16ten-uncjowy ciężarek. Możesz również przełożyć głowę robala finezyjnego przez odsunięty hak. Używanie drżącego zestawu z robakiem finezyjnym to powszechna sztuczka, która często prowadzi do wielkich rezultatów.

Tłuste, finezyjne robaki Strike King KVD są grubsze i bardziej mięsiste niż przeciętne robaki. Robaki można dostać w paczce po 12 sztuk. Mają zapach kawy, która może sprawić, że ryby będą gryźć. Dostępny w wielu kolorach i nakrapiany brokatem, za 14 USD, będziesz miał wszystkie finezyjne robaki, których potrzebujesz na sezon wędkarski!

Przynęta w sztyfcie

Chociaż finezyjne robaki mogą brzmieć jak forma przynęty na sztyfty, jest to zupełnie inny rodzaj przynęty. Przynęty w sztyfcie są również długie i smukłe, ale przypominają ryby, a nie robaki. Często są wykonane z trwałych materiałów, takich jak drewno czy plastik.

Powinieneś zawiesić przynętę w sztyfcie po zarzuceniu jej bardzo daleko. Następnie, gdy zwijasz linkę, prędkość i akcja przynęty w sztyfcie może się różnić w zależności od twojej techniki. To ta technika, która może skierować bas w twoją stronę.

Przynęty w sztyfcie, pomimo tego, że są długim, pojedynczym kawałkiem plastiku lub drewna bez detali 3D, są pomalowane tak, aby wyglądały niesamowicie realistycznie. Nie zobaczysz żadnych świateł LED ani ruchomych ogonków na tej przynęcie, więc musimy ponownie powtórzyć, że sposób użycia przynęty w sztyfcie będzie determinował jej sukces.

ten Przynęty słonowodne Ecooda Hornet są w stylu przynęty w sztyfcie. Każda przynęta ma 2,9 uncji i 7 cali długości do łowienia na powierzchni, na lądzie lub na morzu. Przynęty pływają, a za 18 dolarów dostajesz tylko jedną w paczce, więc będziesz chciał dobrze dbać o swoją przynętę.

Dostępne kolory to biało-zielony, różowo-fioletowy, niebiesko-biały, pomarańczowo-czerwony oraz niebiesko-różowy. Docenisz kunszt wykonania przynęty, a także dbałość o szczegóły podczas malowania.

kędzierzawy ogon

Zakręcony ogon lub pędzelek z zakręconym ogonem to ostatnia sugerowana przez nas przynęta na bas. Ta przynęta o miękkim korpusie jest wykonana z tworzywa sztucznego z ogonkiem, który delikatnie zakrzywia się i może poruszać się i poruszać podczas holu. Żebrowanie na całym ciele jest powszechne, ale można również kupić gładkie pędraki z kręconymi ogonami.

Większość jigów z zakręconym ogonkiem ma pojedynczy ogonek, ale jeśli chcesz naprawdę przyciągnąć uwagę, poszukaj wersji z podwójnym ogonkiem.

Rozmiar kędzierzawego ogona wynosi około trzech cali. Aby w pełni wykorzystać pędraki z zakręconym ogonem, będziesz potrzebować jigu z główką, ale mogą również działać błystki obrotowe i wahadłówki. Poza bassem małogębowym i wielkogębowym, ryby takie jak żółty okoń, crappies, pickerel, szczupak, pasiaki, pstrąg i sandacz również będą kąsać w poszukiwaniu kędzierzawego ogona.

Możesz nawet użyć tej przynęty w słonej wodzie, aby złowić spot, krakacza, bluefisha, bonefisha, snooka, troci wędrownej, flądrę i okonia pasiastego.

Oto kilka kędzierzawych ogonków dzięki uprzejmości XRYBAK. 25-pak za 15 USD jest dostępny w pięciu różnych kolorach, w tym białym, niebieskim, czerwonym, pomarańczowym i złamanym białym z zielonym.

Końcowe przemyślenia

Kiedy chcesz łowić okonie, odpowiednia przynęta jest wszystkim. Dzięki 9 opcjom, które dzisiaj omówiliśmy, bez względu na budżet czy styl łowienia, możesz przerzucić się na przynętę, która z większym prawdopodobieństwem przyniesie rezultaty. Powodzenia!