Najlepsze przenośne kuchenki kempingowe, które działają świetnie

Musisz jeść, nawet na kempingu na łonie natury. Jednak bez kuchenki Twoje możliwości są ograniczone. Albo czy oni? Przenośne kuchenki kempingowe pozwalają cieszyć się gorącymi, częściowo domowymi posiłkami, dzięki czemu masz pożywienie i energię, aby wędrować, wspinać się i bawić ze spokojem. Jakie są najlepsze przenośne kuchenki kempingowe?

Oto 10 naszych ulubionych przenośnych kuchenek kempingowych:

  • Obozowy szef kuchni Everest 2X kuchenka wysokociśnieniowa
  • Eureka Ignite 2-palnikowa kuchenka obozowa
  • Gazowa kuchenka kempingowa Coleman
  • Grill Eureka Gonzo
  • Piec na ognisko
  • Camp Chef VersaTop
  • Jetboil Genesis Basecamp System gotowania pieca
  • Podwójny piec na propan Kovea Slim
  • Gaz JEDEN GS-1000
  • GSI Outdoors Selkirk 540 2-palnikowa kuchenka kempingowa

Niezależnie od tego, czy jesteś samotnym kamperem, czy podróżujesz w grupach, na tej liście jest dla Ciebie przenośna kuchenka kempingowa. Czytaj dalej, aby uzyskać informacje, takie jak pojemność palnika, rozmiar pieca i oczywiście cena. Nie będziesz chciał tego przegapić!

Te 10 przenośnych kuchenek kempingowych działa świetnie

Obozowy szef kuchni Everest 2X kuchenka wysokociśnieniowa – 165

Na szczycie naszej listy znajduje się Obozowy Kucharz Everestprzenośny piec wysokociśnieniowy, który wytwarza moc grzewczą 20 000 brytyjskich jednostek termicznych lub BTU na palnik.

Kuchenka na propan z samozapłonem, Everest ma wymiary 25,2 cala na 12,7 cala na 5,6 cala. Waży 12 funtów, więc niekoniecznie jest lekki, ale dźwiganie go też nie będzie zbyt trudne. Piec zawiera uchwyt do przenoszenia.

Możesz wyposażyć kuchenkę w jednofuntową butlę z propanem do gotowania pysznych posiłków na łonie natury. Pokrywka zamyka się, dzięki czemu możesz czuć się bezpiecznie, używając tego kuchenki do wszystkich potrzeb związanych z gotowaniem. Ustaw temperaturę gotowania za pomocą pokręteł kontrolnych.

Dzięki tacce ociekowej ze stali nierdzewnej czyszczenie po ugotowaniu jest tak proste, jak jeden, dwa, trzy. Ruszt do gotowania jest wykonany ze stali pokrytej niklem, dzięki czemu może wytrzymać ciężar patelni, patelni i garnków.

Trójstronna przednia szyba zapobiega wypalaniu się płyty kuchennej, nawet przy nieco wietrznej pogodzie.

Eureka Ignite 2-palnikowa kuchenka kempingowa – 145 . USD

ten Eureka zapala w wesołej, turkusowej kolorystyce to kolejna świetna przenośna kuchenka kempingowa do rozważenia.

Ten 12-funtowy piec ma wymiary 23 cale na 12,8 cala na 4 cale. Przestrzeń między każdym palnikiem wynosi 12 cali, a do pieca trafiają dwa palniki. Każdy wytwarza 10 000 BTU. Maksymalny czas palenia to 90 minut.

Używając propanu, Ignite zawiera zapłon za pomocą przycisku, dzięki czemu możesz od razu rozpocząć gotowanie. Wytrzymały piec ze stali nierdzewnej jest przeznaczony do lat użytkowania na kempingu, a nie miesięcy.

Gotujesz na nierównym terenie? Nie martwić się! Ignite ma antypoślizgowe gumowe nóżki, które można regulować w razie potrzeby, aby zapobiec przewróceniu się kuchenki. Tacka ociekowa wykonana ze stali nierdzewnej również nie rdzewieje.

Ignite posiada dwuobrotowe elementy sterujące, dzięki czemu możesz regulować płomienie od wysokiego do niskiego i gotować posiłki do perfekcji. Kiedy skończysz, możesz zamknąć pokrywę kuchenki.

Gazowa kuchenka kempingowa Coleman – 80 . USD

Wybór Amazon’s Choice, Gazowa kuchenka kempingowa Coleman to także fantastyczna opcja budżetowa.

Coleman mówi, że ten piec może działać przez godzinę na 16,4 uncji butli z propanem, który nie jest wliczony w cenę. Piec wytwarza 20 000 BTU i ma miejsce na maksymalnie dwie patelnie na raz, jedną o długości 10 cali, a drugą o długości 12 cali.

Dwupalnikowa kuchenka kempingowa ma pokrętło do regulacji sterowania palnikiem, co jest kolejną najlepszą rzeczą po podgrzaniu piekarnika do określonej temperatury w domu. Technologia PerfectHeat pozwala na całkowite spalenie paliwa, dzięki czemu żywność nagrzewa się bardziej.

Dzięki technologii PerfectFlow moc grzewcza pozostaje stała we wszystkich ustawieniach. Dotyczy to również sytuacji, gdy kończy Ci się paliwo, znajdujesz się na dużej wysokości lub gdy pogoda jest mrożąca krew w żyłach.

Boczne panele przeciwwiatrowe są regulowane, ponieważ można je złożyć, gdzie pełnią funkcję stolików bocznych. W szczególnie wietrzne dni możesz podnieść boczne panele wyżej. Regulator ciśnienia sprawi, że Twój piec będzie działał jak najlepiej, nawet jeśli pogoda nie dopisze.

Grill Eureka Gonzo – $190

Kolejną fajną przenośną kuchenką do gotowania firmy Eureka jest Grill gonzo.

Gonzo produkuje 6000 BTU, co wprawdzie nie jest dużo. Piec waży 14 funtów, 3 uncje i mierzy 13,8 cala na 11 cali.

To, co lubimy w tym grillu, to możliwość jego rozbudowy. System gotowania, po całkowitym otwarciu, zapewnia jednocześnie do trzech powierzchni do gotowania. Powierzchnie do gotowania są wykonane z wytrzymałego żeliwa i można je odwracać, dzięki czemu można przejść z powierzchni do grillowania na płytę grillową iz powrotem.

Jeśli posiadasz port akcesoriów JetLink, możesz łatwo podłączyć inne grille Gonzo, aby zmaksymalizować swój potencjał kulinarny.

Powrócił zawór sterujący gotowaniem na wolnym ogniu, podobnie jak zdejmowana tacka ociekowa. Jeszcze lepsze jest to, że Gonzo zawiera zintegrowany skrobak do grilla do usuwania resztek jedzenia, które gromadzą się na rusztach.

Piec na ognisko Solo Piec – 110 .$

Czy biwakujesz sam i potrzebujesz czegoś sytego do jedzenia? Sięgnij po Piec Solo.

Ultraprzenośny piec Solo, opalany drewnem, ma wymiary 9,25 na 7 cali i gotuje się od 2 do 4 minut.

Jak działa taki piec na ognisko? Gdy powietrze przepływa przez piec, ogień wokół podstawy pieca Solo wysyła podgrzane powietrze wzdłuż otworów wentylacyjnych pieca w pobliżu komory spalania. Gorące powietrze unosi się w górę, a bez tlenu powietrze przechodzi również przez otwory wentylacyjne na dole.

Popielniczka dołączona do pieca Solo zapobiega przerwom w przepływie powietrza i może również służyć jako osłona termiczna. Ruszt druciany, który jest nichromem, zwiększa temperaturę gotowania, jednocześnie utrzymując ruch tlenu.

Kiedy skończysz jeść, a kuchenka Solo odpowiednio ostygnie, możesz wsunąć pierścień do gotowania do korpusu kuchenki, a następnie schować go do torby.

Camp Chef VersaTop – $200

Oto druga przenośna kuchenka Camp Chef dla Ciebie, VersaTop.

Camp Chef zaprasza do odkrywania VersaGrillity z przenośną kuchenką kempingową VersaTop. Wytwarzając 18 000 BTU na palnik, VersaTop to 24-funtowy piec z 15-funtowymi patelniami. Mierzy 17 cali na 18 cali na 8 cali.

Powierzchnia do gotowania na patelni ma 247 cali kwadratowych, co zapewnia dużo miejsca do gotowania. Po prostu podłącz jednofuntową butlę z propanem, użyj niezrównanego zapłonu i możesz zacząć. Poziomy nóżek grilla są regulowane dla lepszej stabilności.

System zarządzania smarem zawiera smarowniczkę, która może pomieścić 24 uncje i tackę na tłuszcz. Ustaw swoje preferencje gotowania za pomocą pokrętła regulacji temperatury. Wszystkie powierzchnie do gotowania są nieprzywierające, łącznie z płaską płytą grillową, co umożliwia szybkie i łatwe zmywanie.

Jetboil Genesis Basecamp System gotowania pieca – 370 USD

ten Jetboil Genesis Basecamp to coś więcej niż przenośna kuchenka kempingowa. To cały system gotowania.

Działając z prędkością 10 000 BTU na godzinę, dwupalnikowy system Basecamp może nakarmić do pięciu osób. Gotuje 48 litrów wody na jednofuntowej butelce z propanem i zajmuje 3 minuty i 15 sekund, aby zagotować litr wody w naczyniu Flux Pot, który może pomieścić 5 litrów. Dołączona nieprzywierająca patelnia do smażenia ma 10 cali i jest pokryta ceramiką.

Składany i wytrzymały Basecamp ma pokrętła regulacji temperatury dla każdego z dwóch palników. Dołączona szyba przednia utrzymuje temperaturę gotowania nawet przy wietrznej pogodzie. Jeśli masz port akcesoriów JetLink, możesz jeszcze bardziej rozbudować Basecamp. Otrzymasz również torbę transportową wraz z kieszenią do przechowywania regulatora paliwa.

Podwójny piec na propan Kovea Slim – 130 . USD

Piec dwupalnikowy Kovea Slim Twin ma umiarkowaną cenę i waży 9 funtów, 8 uncji, więc nie ugrzęźnie Cię podczas przygód na świeżym powietrzu.

Każdy palnik wytwarza 10500 BTU. Piec ma wymiary 23,4 cala na 14,7 cala na 3,3 cala. Jego średni czas gotowania wynosi 3 minuty, a maksymalny czas palenia to godzina 50 minut w jednofuntowym zbiorniku z propanem.

Chociaż nie dostajesz paliwa przy zakupie, Kovea dorzuca adapter regulatora do butli z propanem. Mówiąc o paliwie, włączenie tej przenośnej kuchenki jest łatwe, ponieważ wykorzystuje ona zapłon piezoelektryczny.

Stalowy ruszt do gotowania jest wzmocniony niklem do używania patelni, patelni lub garnków. Pokrywka pieca jest zdejmowana, dzięki czemu można gotować na patelniach lub garnkach w różnych rozmiarach. Z trójstronną przednią szybą, ogień na tym piecu nadal będzie się palił.

Regulowana kontrola płomienia umożliwia gotowanie na wolnym ogniu lub gotowanie w wyższych temperaturach. Niskoprofilowy design Kovea Slim Twin został stworzony z myślą o podróżnikach i poszukiwaczach przygód.

Gaz JEDEN GS-1000 – 26 USD

Jeśli szukasz niedrogiego przenośnego pieca, Gaz JEDEN GS-1000 jest to. Piec kosztuje mniej niż 50 dolarów!

Nawet jeśli nie płacisz dużo, GS-1000 jest świetnym piecem na wskroś, szczególnie dla podróżujących samotnie lub tych, którzy nie potrzebują dużej mocy cieplnej. Piec wytwarza ciepło z szybkością 7650 BTU.

Dołączony system wyrzucania naboju zapobiega nieregularnemu przepływowi gazu poprzez wyjęcie naboju z gazem, zanim zacznie się palić. Kolejną fajną funkcją bezpieczeństwa jest mechanizm dźwigni. Dźwignia nie zablokuje się, jeśli nie ustawisz kanistra z paliwem we właściwej pozycji. Dostępna jest również funkcja automatycznego wyłączania.

Lekki, GS-1000 waży tylko nieco ponad 3 funty. Tryb cichej pracy sprawia, że ​​gotowanie jest ciche, dzięki czemu nie przyciągasz niechcianej uwagi pobliskich zwierząt. Automatyczny zapłon piezoelektryczny zapewnia łatwe uruchamianie za każdym razem.

Gas ONE GS-1000 jest dostępny w kolorze szarym lub czarnym.

GSI Outdoors Selkirk 540 2-palnikowa kuchenka kempingowa – 125 . USD

Ostatnia przenośna kuchenka kempingowa na naszej liście to GSI Outdoor Selkirk 540.

Ta jasnopomarańczowa dwupalnikowa kuchenka kempingowa wytwarza 10 000 BTU ciepła na każdy palnik. Piec zasilany paliwem posiada samozapłon. Jego średni czas gotowania to 4 minuty. Do zagotowania litra wody potrzeba 15 gramów paliwa.

Selkirk 540 nie jest dużo cięższy niż inne piece, które omówiliśmy, osiągając 10 funtów. Mierzy 21,4 cala na 12,9 cala na 3,8 cala.

Zawory mikroregulacyjne pozwalają podnieść lub obniżyć temperaturę każdego palnika. Możesz również odczytać wyjściową temperaturę w pobliżu zaworów. Płyta kuchenna jest wystarczająco pojemna, aby zmieścić garnki o pojemności 5 i 8,5 litra.

Selkirk 540 ma owiniętą przednią szybę, dzięki czemu silny podmuch wiatru nigdy nie przerwie gotowania. Te szyby przednie można złożyć, jeśli chcesz je opuścić. Stalowa strona zewnętrzna jest malowana proszkowo, aby zapewnić trwałość.

Powierzchnie do gotowania są również zbudowane z wytrzymałej stali niklowo-chromowej i stali nierdzewnej. Podpórka na garnek jest zdejmowana. Obudowa palnika, która jest również wykonana ze stali nierdzewnej, zapobiega zbytniemu zabrudzeniu powierzchni do gotowania, co jest bardzo przydatne.

Końcowe przemyślenia

Zapomnij o podjadaniu hot dogów i s’mores przy ognisku. 10 przenośnych kuchenek, o których dzisiaj mówiliśmy, pozwala jeść jak w domu. Przygotujesz sycące, pożywne i smaczne posiłki na środku pustkowia.

Dostępne dla różnych budżetów, jesteśmy pewni, że na tej liście znajdziesz swoją następną przenośną kuchenkę do gotowania!