Najlepsze namioty kempingowe dla 2-3 osób

Po co spać tylko jedna osoba w namiocie, jeśli podróżujesz w dużej grupie? O wiele bardziej sensowne jest dzielenie się na mniejsze grupy składające się z dwóch lub trzech osób. Jeśli twój namiot nie jest wystarczająco przestronny dla więcej niż jednego, to czas na ulepszenie. Jakie są najlepsze namioty kempingowe dla małych grup?

Oto kilka doskonałych namiotów kempingowych dla dwóch do trzech osób:

  • Namiot MSR Elixir 3
  • Namiot kempingowy dla 2 osób Marmot Tungsten
  • ALPHA CAMP 2/3 osobowy namiot kopułowy
  • Świstak Limelight 3P Namiot
  • Namiot Smittybilt Overlander
  • Natychmiastowy namiot Ubon dla 2/3 osób
  • Coleman Sundome Tent
  • Big Agnes Miedziana Ostroga HV UL3
  • The North Face Stormbreak 3-osobowy namiot kempingowy
  • Alps Alps Meramac 2-osobowy namiot

Niezależnie od tego, czy jesteś ty i przyjaciele biwakujący w lesie, czy relaksujący wypoczynek na łonie natury z tobą i twoim partnerem, te namioty z pewnością wystarczą. Czytaj dalej, aby uzyskać więcej informacji na temat każdego z 10 powyższych namiotów, w tym funkcje, materiały, rozmiar i cenę!

10 najlepszych namiotów kempingowych dla maksymalnie trzech osób

Namiot MSR Elixir 3 – $300

Na początku naszej listy jest Eliksir MSRspory namiot dla trzech osób.

Namiot wolnostojący posiada muchę przeciwdeszczową wykonaną z powlekanego poliestru ripstop o grubości 68 den. Podłoga namiotu jest wykonana z nylonu powlekanego 70 denier, podczas gdy reszta namiotu jest wytrzymałą kombinacją nylonowej siatki i nylonu ripstop, aby wytrzymać każdą pogodę.

Słupy dołączone do namiotu mają 9 milimetrów i są zbudowane z aluminium serii 7000. Dostajesz dwa kijki na namiot. Podwójne drzwi umożliwiają wchodzenie i wychodzenie według własnego uznania.

Górna wysokość tego namiotu wynosi 41 cali, dzięki czemu nawet wyżsi użytkownicy mogą tu wygodnie spędzać czas. Powierzchnia podłogi wynosi 39,5 stopy kwadratowej, a sam namiot ma 84 cale na 68 cali i waży 7 funtów, 1 uncję.

Składanie namiotu MSR Elixir nie mogło być prostsze. Kijki są oznaczone kolorami, a dzięki taśmie będziesz mieć ten namiot gotowy do pracy w ciągu kilku minut. Geometria kijków to kolejna fajna cecha, ponieważ masz więcej miejsca na łokcie i nad głową.

Niektóre zamki błyskawiczne namiotu świecą w ciemności, a nawet masz lofty do przechowywania rzeczy.

Namiot kempingowy 2-osobowy Marmot Tungsten – $215

Pokój dla dwojga? Będziesz go mieć w Namiot Świstak Tungsten!

Oliwkowo-zielony namiot wyposażony jest w aluminiowe słupki Marmot HD Velocity z serii 7000 zapewniające stabilność. Rozporek i klipsy są oznaczone kolorami, co umożliwia szybkie przymocowanie ich do kijków. Nawet nowi obozowicze poczują się pewnie, składając Tungsten.

Namiot wykonany jest z poliestru o grubości 40 den z siateczką No-See-Um. Tkanina muchowa i tkanina podłogowa to 68-denowa tafta poliestrowa.

Nylonowe zamki błyskawiczne nie dzwonią, więc nie obudzisz śpiącego partnera, jeśli wstaniesz wcześnie, aby zobaczyć wschód słońca nad górą. Podłoga wycinana przez łańcuch jest zaklejona taśmą, aby zapobiec przedostawaniu się podmuchów powietrza z zewnątrz. Wentylowana, pełna osłona mucha jest również klejona.

Czy masz latarkę czołową, której lubisz używać do oświetlenia po zachodzie słońca? Dołączona kieszeń na abażur w namiocie Tungsten zapewnia miejsce na umieszczenie światła poza daszkiem.

Drzwi w kształcie litery D ułatwiają wychodzenie i wchodzenie do namiotu. Konstrukcja strefy przed gięciem tworzy pionowe ściany dla większej przestrzeni nad głową.

ALPHA CAMP 2/3 osobowy namiot kopułowy – $60

ten Namiot kopułowy ALPHA CAMP wygodnie mieści od dwóch do trzech osób, a co więcej, kosztuje mniej niż 100 USD! Dla wczasowicza z ograniczonym budżetem ten namiot może być właśnie tym, czego szukasz.

Słupy namiotu ALPHA CAMP nie są wykonane z aluminium, ale z włókna szklanego, które zapewnia niesamowitą ochronę przed wiatrem. Port elektryczny umożliwia ładowanie smartfona, tabletu lub laptopa, dzięki czemu nie musisz być całkowicie odłączony podczas biwakowania.

Trzy okna w całym namiocie kopuły całkowicie zamknięte. Są również pokryte siateczką, dzięki czemu nie wpuszczasz owadów. Kieszeń z siatki nad głową i kieszenie boczne maksymalizują Twój potencjał przechowywania.

Namiot ma 50 cali wysokości, 7 stóp szerokości i 8 stóp długości. Podłoga ma wentylację naziemną, dzięki czemu namiot nie zamieni się w pojemnik na pot, gdy będziesz zapięty na noc. Odblaskowa lina, która jest dołączona do twojego zakupu, jest miłym zabezpieczeniem.

ALPHA CAMP obiecuje dwuletnią gwarancję na swój namiot kempingowy kopułowy. Możesz wybierać spośród kolorów namiotu, takich jak niebieski, zielony, czerwony lub pomarańczowy i szary.

Namiot Marmot Limelight 3P – $325

W przypadku przygód na kempingu w grupach do trzech osób, Świstak w świetle to kolejny świetny namiot do rozważenia.

Charakteryzuje się wolnostojącą konstrukcją, obrysem namiotu i systemem trójsłupowym. Baldachim to siatka poliestrowa o grubości 40 den, a przeciwdeszczowa i podłoga to 68-denowa tafta poliestrowa. Każdy słupek jest wykonany z aluminium DAC.

Mając dwoje drzwi, możesz wyjść z tego 48-calowego namiotu bez wpadania na innych przyjaciół lub członków rodziny. Obszar przedsionka ma sporą powierzchnię 7,5 stopy kwadratowej, a podłoga ma wymiary 42,5 stopy kwadratowej lub 90 cali na 60 cali.

Ten namiot waży 6 funtów, 11 uncji po spakowaniu, co ułatwia transport. Polecany do wędrówek z plecakiem.

Inne funkcje to kieszeń na abażur, podklejanie szwów na ściętej podłodze i wentylowane muchy, kolorowe klipsy do podziałek i mocowania do kijków Press-Fit.

Namiot Smittybilt Overlander – 1200 $

Jeśli Twój budżet na wieloosobowy namiot kempingowy jest ogromny, to Smittybilt Overlander może być tuż przy twoim zaułku.

Overlander waży 116,5 funta i ma 51 cali wysokości, 56 cali długości i 95 cali szerokości po otwarciu. Pakowanie namiotu zmniejsza jego wymiary do 58 cali na 49 cali na 13 cali. To oczywiście bardzo duży namiot kempingowy!

Przeznaczony do użytku przez cały rok, Overlander zawiera ognioodporny materac z pianki o dużej gęstości dla maksymalnie trzech osób. Tropik oxford o grubości 420 den jest wodoodporny i posiada tyczki ze stali sprężynowej z napinaczami.

Aby zainstalować Overlandera, dołączone zaciski U łączą się z podwójną aluminiową szyną. Słupy namiotu są wykonane z anodyzowanego aluminium i wyposażone w zawiasy ze stali nierdzewnej dla większej trwałości. Sam namiot wykonany jest z wytrzymałego poliestru ripstop o gęstości 600 denierów, impregnowanego poliuretanem. Materiał namiotu jest również wodoodporny.

Zasilacz/zapalniczka 12 V pozwala cieszyć się podstawowym zasilaniem. Jest też wewnętrzna listwa LED. Moskitiery w całym tekście zapobiegają budzeniu się pokryte wyboistymi, swędzącymi ukąszeniami. Słup wody jest testowany pod kątem trudnych warunków pogodowych, aby wytrzymać żywioły i zapewnić suchość.

Otrzymasz również torbę podróżną do przenoszenia namiotu oraz zewnętrzną torbę do przechowywania butów. Namiot może wytrzymać 661 funtów.

Natychmiastowy namiot Ubon dla 2/3 osób – 47 . USD

Natychmiastowy namiot, który kosztuje poniżej 50 USD, może wydawać się zbyt piękny, aby był prawdziwy, ale jest prawdziwy! Nie szukaj dalej niż Namiot Ubon.

Podwójne kieszenie wewnętrzne umożliwiają przechowywanie drobnych przedmiotów, takich jak klucze, portfel, ładowarki lub smartfon. Podwójne zamki błyskawiczne w całym są dla bezpieczeństwa. Dwa okna i drzwi z siatki pozwalają widzieć na zewnątrz bez wchodzenia komarów.

Tkanina namiotowa poliestrowa 210T jest wiatroszczelna. Jeśli szukasz wentylacji, namiot Ubon ją ma. Dostajesz dwie zasłony drzwiowe, które możesz zwinąć, gdy nie chcesz ich używać.

Po zwolnieniu białych zamków namiot wyskoczy od razu. Aby postawić namiot, otrzymujesz 8 kołków namiotowych i 4 liny. Namiot Ubon waży 3,75 funta, dzięki czemu możesz łatwo zabrać go do plecaka i nie czuć się obciążonym.

Namiot Ubon występuje w kilku wersjach kolorystycznych: błękitno-szarym, pomarańczowym i białym oraz zielonym i jasnobrązowym.

Coleman Sundome Tent – ​​$250

Masz już inny sprzęt kempingowy firmy Coleman, więc dlaczego nie dodać ich Namiot Sundome do tej listy?

Namiot dwuosobowy ma 8,5-milimetrowe słupki z włókna szklanego, podłogę z polietylenu, tropik z tafty poliestrowej o grubości 75 den i pojedyncze drzwi. Wysokość środka Sundome wynosi 48 cali.

Pojemna kopułka zawiera mocowania InstaClip, podwójne tyczki oraz konstrukcję pierścienia i szpilki, która zapewnia szybkie i bezproblemowe zakładanie i zdejmowanie. Elektryczny port dostępu to fajna dodatkowa funkcja, podobnie jak wewnętrzna kieszeń na sprzęt.

Okno wentylacyjne zapewniające prywatność utrzymuje ruch powietrza, podobnie jak wentylowany port Cool-Air. Masz również wentylację Variflo w całym tekście. System WeatherTec firmy Coleman zapewni Ci suchy komfort nawet w ponurą pogodę. Może nawet poradzić sobie z wiatrem do 35 mil na godzinę.

Możesz kupić Coleman Sundome w kolorach takich jak zielono-biały lub granatowo-szary.

Big Agnes Miedziana Ostroga HV UL3 – 500 USD

Edycja 2020 Big Agnes Miedziana Ostroga HV UL3 jest najlepszy, dzięki czemu idealnie nadaje się na przygody na kempingu z maksymalnie trzema osobami.

Miedziana ostroga ma klejone szwy zapewniające wodoodporność, kieszenie z siatki, nylonową podwójną tkaninę ripstop i silikonowaną podłogę ripstop z hydroizolacją poliuretanową.

Wewnętrzne pętle umożliwiają przymocowanie lampek obozowych lub innych akcesoriów. Przedsionek można zapiąć, aby zapewnić sobie prywatność lub ochronę podczas burzy. Zapięcia na rzepy na całej długości mogą poprawić stabilność ustawienia namiotu. Taśmy i linie naciągowe są nawet odblaskowe podczas biwakowania po zmroku.

Bramkarz Quick Stash zapewnia łatwy dostęp. Wentylacja w całym namiocie jest wyższa lub niższa, aby pomieścić pasywny i aktywny przepływ powietrza. Antresola na śmieci 3D to kolejna świetna funkcja, ponieważ ma kieszenie na media, kieszeń sufitową i kieszenie na stopy.

Markizy przedsionkowe zwiększają przestronność Miedzianej Ostrogi. Nie będziesz miał też nic przeciwko składaniu namiotu dzięki klamerkom TipLock, które po zamocowaniu trzymają kijek.

Miedziana Ostroga Big Agnes jest dostępna w dwóch kolorach, pomarańczowym lub oliwkowym.

3-osobowy namiot kempingowy The North Face Stormbreak – $200

Oto kolejny niesamowity trzyosobowy namiot kempingowy do rozważenia, The North Face Stormbreak.

Średniej cenie namiot marki, którą znasz i której ufasz, Stormbreak waży 6 funtów i 10 uncji, co zapewnia łatwy transport. Rozmiar worka na rzeczy wynosi 8 cali na 22 cale, a powierzchnia podłogi wynosi 39,72 stopy. Ten namiot nie ma odcisku stopy, więc musisz kupić własny.

Rozporek z poliestru 75 denierów, podłoga z poliestru 68 denierów i baldachim z tafty 75 denierów są oddychające i wytrzymałe. Pełne szwy wzdłuż podłogi i baldachimu sprawiają, że namiot jest wodoodporny. Dostajesz podwójne drzwi, ale nie masz okien. Aby zapewnić naturalny przepływ powietrza, namiot Stormbreak ma wysoko-niskie punkty wentylacyjne.

Stormbreak jest dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych: Golden Oak (złoty) i Pavement (ciemnoszary) lub Agave Green i Asphalt Grey.

Alps Alps Meramac 2-osobowy namiot – $120

Podsumowaniem naszej listy jest Alps Alps Meramac namiot dla dwojga.

Namiot waży 7 funtów, 9 uncji przy podstawie o wymiarach 5 stóp na 7 stóp, 6 cali. Ma wszystkie funkcje, których potrzebujesz w wieloosobowym namiocie kempingowym, w tym boczne panele z siatki zapewniające oddychalność i zapinane na zamek okna, które wpuszczają słońce do woli.

Oba wejścia mają osłonięte markizy dla ochrony przed warunkami atmosferycznymi. Niezbędne rzeczy możesz schować do kieszeni na sprzęt, aby były zawsze pod ręką.

Włączenie odciągów i stalowych palików oznacza, że ​​montaż odbywa się szybko i łatwo. Poliestrowy materiał muchowy chroni przed ostrymi promieniami UV. Materiał jest również wodoodporny.

Końcowe przemyślenia

Biwakowanie w grupach nie wymaga już posiadania własnych oddzielnych namiotów. Wiele namiotów może pomieścić od dwóch do trzech osób pod jednym dachem. Niezależnie od tego, czy masz umiarkowany budżet, czy nie masz nic przeciwko wydaniu od 500 do 1000 USD na dobry namiot kempingowy, na tej liście jest namiot dla Ciebie.