Najlepsze kołowrotki castingowe

Kołowrotek baitcaster utrzymuje wędkę i szpulę równolegle do siebie i szczególnie dobrze komponuje się z plecionką, fluorocarbonem i żyłkami. Zamierzasz kupić swój pierwszy kołowrotek castingowy i chcesz, żeby był dobry. Jakie są najlepsze opcje?

Oto 10 najlepszych kołowrotków castingowych:

  • Kołowrotek Lew’s HyperMag Speed ​​Spool Baitcast
  • Kołowrotek Baitcast Abu Garcia Ambassadeur SX
  • Kołowrotek Piscifun Torrent
  • Niskoprofilowy kołowrotek Baitcasting Shimano Curado DC
  • Kołowrotek KastKing Royale Legend II
  • Lew’s Tournament MP Speed ​​Spool LFS Kołowrotek Baitcasting
  • Daiwa TATULA LT
  • Kołowrotek Baitcast Shimano Tranx
  • 13 Fishing Concept Z Kołowrotek Baitcasting
  • Niskoprofilowy kołowrotek Kalex XL3 Baitcast

Ten przewodnik będzie pełen przydatnych informacji, dzięki którym możesz podjąć pewną decyzję o zakupie. Przyjrzymy się cechom, materiałom i cenom każdego kołowrotka castingowego z powyższej listy, więc czytaj dalej!

Oto 10 najlepszych kołowrotków castingowych

Kołowrotek Baitcast Lew’s HyperMag Speed ​​Spool – 300 USD

Na początku naszej listy znajduje się jeden z najbardziej renomowanych multiplikatorów na rynku, HyperMag Lewa.

Ten kołowrotek z szybką szpulą ma wiele funkcji, dzięki którym jest wyjątkowy. Należą do nich Speed ​​Keeper i Speed ​​Dial, które są opatentowaną technologią, która współpracuje ze sobą, aby utrzymać haczyk i wskazywać długość linki.

Gwiazda przeciągania, która jest podwójnie anodowana, ma regulację kliknięcia, której możesz słuchać. Dzięki prowadnicy żyłki pokrytej tytanową cyrkonem możesz łowić z dużą precyzją.

11 łożysk w kołowrotku HyperMag zapewnia niesamowitą wydajność. Otrzymujesz również jednokierunkowe łożysko sprzęgła Zero Reverse, które ma podwójnie osłonięte łożyska kulkowe ze stali nierdzewnej. Dzięki regulowanemu systemowi hamowania SpeedCast lub ACB możesz ustawić hamowanie odśrodkowe w 27 pozycjach za pomocą czterech kołków.

Pokrętła Winn Dri-Tac z uchwytami z włókna węglowego ważą 95 milimetrów każda i są wygięte, co ułatwia użytkowanie. Speed ​​Gears są precyzyjnie wycięte i zbudowane z wytrzymałego anodowanego aluminium. Rama HyperMag jest jednoczęściowa z magnezu i ma boczne płyty z włókna węglowego C45.

Koła zębate wykonane są z anodyzowanego aluminium lotniczego, podczas gdy 32-milimetrowa szpula w kształcie litery U jest wykonana z podwójnie anodowanego duraluminium klasy lotniczej. Te części są zbudowane z myślą o trwałości!

Kołowrotek Baitcast Abu Garcia Ambassadeur SX – $135

ten Abu Garcia Ambasador SX to kolejny wysoko oceniany kołowrotek castingowy, który jest bardziej przystępny cenowo niż HyperMag.

Możesz wybierać spośród pięciu modeli: 5600, 5600-c, 6600, 6600-c i 6601 dla leworęcznych. Pozostałe modele przeznaczone są dla wędkarzy praworęcznych.

Zbudowany z obrabianego aluminium, Ambassadeur SX jest wysokiej jakości w każdym calu. Układ hamulcowy i łożyska to niesamowita kombinacja. Hamulce odśrodkowe wyposażone są w sześć sworzni, podczas gdy łożyska zawierają łożysko wałeczkowe i trzy inne łożyska ze stali nierdzewnej.

Prawdopodobnie będziesz często korzystał z systemu zsynchronizowanego naciągu, ponieważ został on zaprojektowany z myślą o lepszej rzucalności i ułożeniu linki, dzięki czemu możesz polegać na Ambassadeur SX bez względu na to, dokąd zaprowadzą Cię wędkarskie przygody.

Dzięki wielotarczowemu systemowi przeciągania możesz utrzymać nacisk na cały zakres przeciągania, jednocześnie utrzymując spójny i płynny kołowrotek. Kompaktowy, wygięty uchwyt nie przeszkadza, dzięki czemu możesz łowić z łatwością.

Kołowrotek Piscifun Torrent – ​​40 . $

Wysokiej jakości kołowrotek castingowy za mniej niż 50 USD? Są tam, a Torrent Piscifun jest jednym z takich wspaniałych przykładów.

Tylko dlatego, że wydajesz mniej pieniędzy, nie oznacza to, że poświęcasz funkcje. Torrent ma podwójne wałki nawojowe, które zwiększają siłę, wydajność i stabilność tego kołowrotka castingowego.

Magnetyczne hamulce i pokrętło napinacza szpuli to precyzyjne funkcje, które zapobiegają beznadziejnemu zaplątaniu się linki.

Płyty boczne to elementy ochronne zapewniające długowieczność. Aby uzyskać dostęp do płyty bocznej, wystarczy użyć dołączonej dźwigni. Następnie możesz wyczyścić talerz i włożyć go z powrotem, aby był gotowy do następnej wyprawy wędkarskiej.

Łożyska ze stali nierdzewnej są osłonięte w kołowrotku, więc sól i woda nie mają na nie wpływu. Dzięki specjalnie dopasowanym podkładkom hamulcowym z włókna, w sumie cztery, zmniejszysz nacisk kołowrotka, nawet gdy nie łowisz.

Mosiężne, wycinane CNC, mosiężne koła zębate modelu Torrent firmy Hami są wzmocnione, aby zapewnić niezawodne odzyskiwanie za każdym razem. Jego niskoprofilowy styl i lekka konstrukcja to również świetne cechy.

Możesz wybrać spośród trzech przełożeń dla Piscifun Torrent, 5,3:1 dla praworęcznych, 7,1:1 dla leworęcznych lub 7,1:1 dla praworęcznych.

Niskoprofilowy kołowrotek Baitcasting Shimano Curado DC – 250

ten Shimano Curado DC to wysoko oceniany kołowrotek castingowy od zaufanej marki, który jest dostępny w przyzwoitej cenie.

Curado ma korpus metalowego bębna Hagane z lekką technologią C14+. Odporność na uderzenia i sztywność korpusu tego kołowrotka castingowego zmniejszają zginanie i poprawiają siłę i kręcenie.

Do zakupu dołączony jest cross-karbonowy hamulec z regulowanymi ustawieniami hamulca dla płynniejszego łowienia. System Intelligent Digital Control Braking lub I-DC4 jest również regulowany, ponieważ można dostosować ustawienia za pomocą mikrokomputera. Tak, kołowrotki wędkarskie z pewnością stały się inteligentne!

Przekładnie, jak możesz sobie wyobrazić, są również bardzo regulowane dzięki technologii X-Ship. Łożyska wspierają każdy koniec zębnika, aby utrzymać go w linii z kołem napędowym Curado DC.

Nawet jeśli zwiększysz obciążenie z ogromnym marginesem, koła zębate nie wyślizgną się z pozycji. Nie ma również tarcia między zębatkami a wałkiem szpuli, co jest miłe.

Micro Module Gear System jest dość interesujący. Przekładnia ma więcej zębów niż w innych kołowrotkach castingowych Shimano; zęby są również zmniejszone. Wprowadzając tę ​​zmianę w projekcie, system mikromodułowego przekładni zwiększa punkty styku między zębnikiem a przekładnią napędową, co zapewnia płynne pobieranie tak, jak chcesz.

Kołowrotek KastKing Royale Legend II – 40 . $

Oto kolejny niedrogi kołowrotek do rzucania tyczkiem do rozważenia, KastKing Royale Legenda II.

Grafitowa rama została usprawniona w porównaniu do innych multiplikatorów KastKing, a grafitowe osłony boczne również nie zwiększają wagi kołowrotka.

Prowadnica żyłki Royale Legend II jest ceramiczna i ma kształt owalu, aby zapewnić płynne pobieranie żyłki, nawet przy dużym obciążeniu.

Niesamowita jakość tego kołowrotka castingowego rozciąga się na pokrętła z rękojeścią EVA, które pozostają stabilne i pewne, jednocześnie podkreślając Twój komfort. Precyzyjny główny bieg jest wykonany z wytrzymałego mosiądzu, a szpula CNC z obrabianego aluminium, które jest lekkie, ale nadal zapewnia dużą odległość rzutu.

Podkładki hamulcowe z włókna węglowego są czterotarczowe i pozwalają na siłę hamowania do 17,6 funta. Gładkość podkładek hamulcowych powinna również zaimponować, zwłaszcza w przypadku kołowrotka o tak niskim koszcie, jak cena 40 USD Royale Legend II.

KastKing obiecuje o 35 procent większą gładkość i 30 procent większą trwałość dzięki Royale Legend II dzięki dołączonej tulei łożyska kulkowego i podwójnie osłoniętym łożyskom kulkowym, które są zbudowane z wytrzymałej stali nierdzewnej.

Układ hamulcowy wykorzystuje osiem magnesów, aby zapewnić 10 różnych poziomów regulacji hamulca. Nawet w te wietrzne dni, kiedy chciałbyś łowić ryby, układ hamulcowy Royale Legend II jest przystosowany do takich warunków pogodowych.

Możesz kupić KastKing Royale Legend II w trzech przełożeniach: leworęczny 7,2:1, praworęczny 7,2:1, B leworęczny 5,4:1 i B praworęczny 5,4:1.

Lew’s Tournament MP Speed ​​Spool LFS Kołowrotek Baitcasting – 300 $

Kolejnym świetnym multiplikatorem Lew jest Turniejowa szpula MP Speed ​​LFS.

W tej cenie kołowrotek Lew’s jest wyposażony w łożyskowaną zębatkę P2 Super Pinion, która zapewnia imponującą stabilność i wyrównanie przekładni bez względu na warunki łowienia. System łożyskowy składa się z 10 łożysk, które są podwójnie osłonięte stalą nierdzewną.

Speed ​​Keeper i Speed ​​Gears są również cechą turniejowego MP Speed ​​Spool LFS.

Zaufany system hamulców Multi-Setting Brake firmy Lew lub MSB można regulować zewnętrznie za pomocą hamulców magnetycznych i pokrętła. Możesz również ustawić wewnętrzne szczęki hamulcowe, z których cztery są montowane na tarczach.

95-milimetrowy uchwyt kołowrotka jest wykonany z lekkiego aluminium z drążkiem na kciuk Lew Combat Grip i pokrętłem wiosła dla Twojej wygody. Jego łukowaty styl utrzymuje go bez przeszkód. Przygotuj się na wzmocnienie swojej gry wędkarskiej dzięki kołowrotkowi takiemu jak ten!

Daiwa TATULA LT – $190

Daiwa to kolejna ważna nazwa na bębnach, a TATUŁA LT to jeden z najlepszych kołowrotków castingowych tej marki.

Rama TATULA LT została usprawniona. Jego korpus Zaion jest wykonany z tkanej żywicy węglowej o dużej gęstości, która jest mocniejsza niż wiele innych materiałów kołowrotka, a jednocześnie pozostaje lekka.

Dzięki Air Rotorowi, który Daiwa nazywa najnowocześniejszym, rozkład ciśnienia pozostaje równomierny. Kołowrotek castingowy jest również mocniejszy i lżejszy, do 15 procent więcej niż inne kołowrotki Daiwa.

Obrobiony maszynowo stop aluminium Digigear przesyła moc korbki do rotora Twojego kołowrotka. Z siedmioma łożyskami kulkowymi i rękojeścią wycinaną maszynowo, TATULA LT to jakość na wskroś.

Możesz wybierać spośród pięciu modeli Daiwa TATULA LT: TALT1000D-XH, TALT2000D-XH, TALT2500D-XH, TALT3000-CHX, TALT3000D-CHX i TALT4000-CHX. Wszystkie mają przełożenie 6,2:1.

Kołowrotek Baitcast Shimano Tranx – 270 USD

Jeśli szukasz lepszej jakości kołowrotków castingowych firmy Shimano, Tranx dostarcza.

Jego metalowy korpus Hagane ma doskonałą odporność na uderzenia. Jest sztywny tam, gdzie jest potrzebny, aby zapewnić optymalne łowienie. Wodoodporna technologia Coreprotect z pewnością sprawi, że Twój kołowrotek będzie wyglądał i działał świetnie nawet w nieoptymalnych warunkach.

Zaawansowana technologia wbudowana w kołowrotek, taka jak X-Ship, sprawia, że ​​pobieranie jest płynne, a jednocześnie poprawiasz siłę rozruchu. Jeśli chcesz rzucić ogromną przynętą i wciągnąć kołowrotek w równie duży połów, Tranx to kołowrotek castingowy dla Ciebie.

Użyteczny zarówno w słonej, jak i słodkiej wodzie, Tranx oferuje maksymalny opór 22 funtów i zwijanie linki 30 cali. Jego przełożenie wynosi 5,8:1. Kołowrotek waży zaledwie 11,6 uncji.

13 Fishing Concept Z Kołowrotek Baitcasting – $180

Jaskrawe kolory 13 Koncepcja połowów Z powinien z pewnością przyciągnąć twoją uwagę i słusznie.

Aluminiowa rama HD nie obciąży Cię. Płyta boczna przekładni jest również aluminiowa. Oprócz mniejszej wagi aluminium ma doskonałą odporność na warunki atmosferyczne.

Ten kołowrotek castingowy nie ma w ogóle łożysk kulkowych, co jest dość wyjątkowe. Zastosowana w nim technologia Concept Zero Bearing lub technologia CZB zapewnia lepszą kontrolę bez większego wysiłku. Concept Z ma być również cichszym kołowrotkiem castingowym niż większość.

Dzięki japońskiemu osprzętowi Hami i hamulcowi Bulldog (do 22 funtów), znajdziesz w tym kołowrotku wiele funkcji premium. W zestawie znajduje się również sześciokierunkowy odśrodkowy układ hamulcowy z sześcioma kołkami poniżej bocznej płyty chrząszcza. Ocean Armor 2 Saltwater Protection jest odporny na korozję zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych części.

Niskoprofilowy kołowrotek Kalex XL3 Baitcast – $25

Dla wędkarzy z bardzo napiętym budżetem jest Niskoprofilowy multiplikator Kalex XL3.

Za mniej niż 30 USD ten kompozytowy kołowrotek wędkarski ma 12 łożysk kulkowych, aby ułatwić Ci wyciąganie. Po jednym użyciu nie uwierzysz, że zapłaciłeś tak mało za tak wspaniały kołowrotek castingowy z solidnym systemem łożysk kulkowych.

Przemieszczona szpula sprawia, że ​​kołowrotek jest lekki. Trzeba też wspomnieć o klamce, która z gałkami EVA ma 90 milimetrów. Będziesz łowić przez cały dzień bez tych okropnych skurczów rąk, które mogą spowodować, że przegapisz duży połów.

Płyty boczne są grafitowe, co jest kolejną cechą zmniejszającą wagę XL3. Boczne płyty dodatkowo zwiększają wytrzymałość i trwałość tego kołowrotka castingowego. Mosiężne koła zębate są również cechą wytrzymałościową.

System hamulcowy Rulon utrzymuje stały i płynny nacisk hamulca, dzięki czemu nigdy nie ograniczasz wydajności. Możesz wybierać spośród leworęcznych lub praworęcznych wersji XL3, z których obie mają przełożenie 7,2:1.

Końcowe przemyślenia

Kołowrotki castingowe są niezbędne w arsenale każdego wędkarza. Nie musisz wydawać fortuny na wysokiej jakości kołowrotek castingowy, jeśli wybierzesz jedną z wielu niedrogich opcji, które dzisiaj sprawdziliśmy. Oczywiście, jeśli masz budżet, możesz zdobyć wysokiej klasy kołowrotek castingowy również dzięki uprzejmości tej listy.