Najlepsi kijki trekkingowe

Kijki trekkingowe są przeznaczone dla wędrowców w każdym wieku i na każdym poziomie zaawansowania. Posiadanie jednej z tych ankiet pod ręką podczas wędrówek może utrzymać równowagę na nierównym terenie, a nawet zwiększyć wytrzymałość i moc. Kupujesz swoje pierwsze kijki trekkingowe, które z nich są najlepsze?

Oto 10 najlepszych kijków trekkingowych:

  • Trzyczęściowe kijki trekkingowe z włókna węglowego Gossamer Gear LT5
  • Montem Ultramocne kijki trekkingowe
  • Black Diamond Trail Ergo Cork Kijki trekkingowe
  • Karbonowe kijki trekkingowe Leki Micro Vario
  • Regulowane kijki trekkingowe Kelty Upslope 2.0 Outdoor
  • Kijki trekkingowe REI Co-Op Trailbreak
  • Kijki MSR DynaLock Ascent Carbon Backcountry
  • Kijki trekkingowe Cascade Mountain Tech
  • Mountainsmith Dolomite 7075 OLS kijek trekkingowy
  • BAFX Produkty Regulowane kijki turystyczne

Ten przewodnik dla początkujących kupujących kijki trekkingowe zawiera wiele przydatnych informacji. W dalszej części omówimy każdy z 10 kijków trekkingowych powyżej, omawiając materiał kijków, ceny i inne cechy. Nie będziesz chciał tego przegapić!

Oto 10 najlepszych kijków trekkingowych

Trzyczęściowe kijki trekkingowe z włókna węglowego Gossamer Gear LT5 – 195 . USD

Na szczycie naszej listy znajdują się Kijki trekkingowe Gossamer Gear LT5.

Gossamer ogłosił kijki trekkingowe LT5 „najbardziej przenośnymi kijami, jakie kiedykolwiek wyprodukowaliśmy”. Poza tym ten zestaw dwóch kijków jest znany z tego, że jest lekki, więc niezależnie od tego, czy chodzisz z nimi, czy nosisz je w plecaku, Twój sprzęt turystyczny nie jest zbyt ciężki.

Korpus każdej kijki z włókna węglowego jest sprężysty i wytrzymały, a w połączeniu z końcówką z węglika spiekanego do jazdy w każdym terenie nie będziesz musiał zgadywać trwałości tych kijków. Uchwyt z pianki EVA zapobiega zranieniu rąk, nawet jeśli trzymasz kijki przez wiele godzin.

Kije ważą 139 gramów lub 4,9 uncji każdy z dziewięciogramowym gumowym butem i siedmiogramowym koszem. Długość każdego słupka po złożeniu wynosi 23,5 cala, a maksymalna długość to 51 cali.

Solidny wygląd tych kijków z pewnością zachwyci Twoich kumpli. Pokochasz to, jak kijki trekkingowe Gossamer Gear LT5 zapewniają bezpieczeństwo, dzięki czemu możesz zobaczyć więcej świata podczas wędrówek!

Ultramocne kijki trekkingowe Montem – 70 . USD

Za mniej niż 100 USD Ultramocne kijki trekkingowe Montem to fantastyczna opcja.

Zestaw dwóch kijków trekkingowych składa się z trzech części, dzięki czemu możesz dostosować długość według własnego uznania. Zakres długości kijków wynosi od 24 cali do 53 cali, co czyni je idealnymi dla użytkowników o wzroście od czterech do prawie siedmiu stóp. Limit wagi kijków trekkingowych Montem to 400 funtów.

Uchwyty są owinięte miękką pianką EVA i wyposażone w wyściełane paski zwiększające komfort. Końcówka każdego kija jest pokryta węglikiem wolframu, który z łatwością poradzi sobie z lodem, śniegiem i twardymi szlakami.

Jeśli martwisz się, że kijki trekkingowe obciążają Cię, gdy nie są używane, to nie będzie tak w przypadku tego zestawu Montem. Kijki ważą 9,6 uncji każdy, dzięki czemu są ultralekkie. To wszystko za sprawą aluminiowej konstrukcji 7075.

Możesz wybrać jeden z trzech kolorów zestawu kijków trekkingowych Montem: żółty, niebieski lub czarny.

Kijki trekkingowe Black Diamond Trail Ergo Cork – 130 .$

Przyciągniesz wzrok wszędzie tam, gdzie zaprowadzą Cię piesze przygody, gdy będziesz wędrować po Kijki trekkingowe Black Diamond Trail Ergo z korka.

Ten niedrogi zestaw kijków może się rozszerzać lub zwijać. Długość po złożeniu wynosi 27 cali, a po rozłożeniu 55 cali. Zewnętrzna blokada dźwigni zabezpiecza kijki Diamond Trail po wybraniu preferowanej długości.

Wskazówki techniczne są wykonane z twardego węglika. Jeszcze lepsze jest to, że możesz je wymienić bez konieczności wymiany kijków Trail Ergo. Może to wydłużyć żywotność twoich kijków, dzięki czemu uzyskasz wartość swoich pieniędzy.

Dzięki regulacji Dual FlickLock możesz szybko ustawić długość kijków turystycznych, a następnie wyruszyć w drogę. Kijki Trail Ergo posiadają korekcyjny kąt ustawienia 15 stopni. Dzięki temu trzymasz uchwyt we właściwej pozycji, dzięki czemu możesz wędrować i wędrować z mniejszym bólem.

Uchwyt z korka jest wykonany z naturalnych materiałów, co zapewnia niesamowitą ergonomię. Co więcej, odprowadza wilgoć, dzięki czemu pot nie przesiąka, a uchwyt jest mokry i nieprzyjemny. Dzięki paskom do rozwiązania i gumowym przedłużeniom uchwytu nie ugniesz się nawet w trudnym terenie.

Aluminiowy korpus sprawia, że ​​kijki trekkingowe Black Diamond Trail Ergo są umiarkowanie lekkie. Komplet kijków waży 1 funt i 2 uncje.

Karbonowe kijki trekkingowe Leki Micro Vario – $200

Wyjdź tam i chodź więcej wędrówek z Karbonowe kijki trekkingowe Leki Micro Vario!

Ta para kijków unisex jest regulowana w zakresie od 44 cali do 51 cali. Dołączony system koszy jest wymienny, więc jeśli posiadasz kosze Leki o różnych rozmiarach, możesz je szybko przymocować i używać.

Końcówki Carbide Flextips są przeznaczone do lat użytkowania w różnych terenach. Możesz je wymienić, gdy się zużyją, bez konieczności kupowania nowych kijków. Porozmawiaj o opłacalności w działaniu! Sekcje karbonowe zawierają tuleje z obrabianego aluminium, aby jeszcze bardziej zwiększyć trwałość.

Podczas montażu słupów docenisz obrobione aluminiowe łączniki. Utrzymują płynne poruszanie się środkowych sekcji wału. Wały charakteryzują się wysokim napięciem, ponieważ dolny wałek zawiera wewnętrzną sprężynę. Sprężyna wychodzi i nadaje się do użytku. Vario ma również linkę napinającą wzmocnioną kevlarem i pokrytą polietylenem.

Uchwyty z pianki Aergon Thermo są izolowane do użytku w chłodne dni. Mają wydrążony rdzeń, dzięki czemu nie przyczyniają się do wagi kijków, która wynosi jeden funt, 0,9 uncji dla dwóch.

Dodatni kąt ośmiu stopni w uchwytach zapewnia neutralne ułożenie nadgarstka. Paski na nadgarstki z teksturą powietrza można regulować bez konieczności używania sprzączek. Szybko odprowadzają również pot.

Zewnętrzne urządzenie blokujące lub system ELD pozwala zwolnić napięcie montażowe kijka, dzięki czemu można go ścisnąć i spakować, gdy skończysz wędrówkę na popołudnie. Spodoba Ci się również system SpeedLock2, który służy do szybszego dostosowywania długości kijków i innych funkcji.

Regulowane kijki trekkingowe Kelty Upslope 2.0 Outdoor – 40 . USD

Jeśli koszty kijków trekkingowych, które omówiliśmy do tej pory, skłoniły Cię do podwójnego podejścia, Kijki turystyczne Kelty Upslope 2.0 powinien być bardziej w twojej alei. Są dostępne za mniej niż 50 USD.

Korpus każdego kijka ze stopu aluminium jest wystarczająco lekki, aby z łatwością chodzić z kijkami trekkingowymi, a jednocześnie wytrzymały na sezon po sezonie niezawodnego użytkowania.

Para kijków jest wyposażona w blokadę skrętu, której można użyć do regulacji długości kijków w locie. Rękojeść z pianki EVA to miękka, pluszowa pianka, która zapobiega obolałości dłoni podczas chwytania kijka trekkingowego. Dołączony pasek na nadgarstek jest również przyjemny dla ergonomii.

Te kijki doskonale sprawdzają się w terenie, a niska cena sprawiają, że są one ulubieńcem wielu entuzjastów spędzania czasu na świeżym powietrzu, pieszych wędrówek i trekkerów.

Kijki trekkingowe REI Co-Op Trailbreak – $60

Kolejna para kijków trekkingowych w średniej cenie jest dostępna dzięki uprzejmości REI Co-Op: Kijki Trailbreak.

Te kije mają długość od 41 cali do 55 cali, ale mogą się zwinąć do 25 cali, dzięki czemu zmieszczą się wygodnie w każdym plecaku lub plecaku.

Zewnętrzny mechanizm blokujący dźwignię zapobiega przesuwaniu się kijków po ich ustawieniu. Blokady są również zaprojektowane tak, aby były większe niż to konieczne, dzięki czemu można zmieniać długość słupów przed kątem nachylenia.

Gumowe uchwyty EVA dopasowują się do dłoni. Dołączony pasek na nadgarstek do każdego kijka jest elastyczny i miękki, więc noszenie tych kijków nie jest uciążliwe.

Podstawa z aluminium 7075 nie ugina się, a do tego jest lekka. Dołączone kosze na szlaki pozwalają na lepszą flotację nawet na śniegu i bardziej miękkiej glebie, co sprawia, że ​​kijki trekkingowe Trailbreak są jednym wszechstronnym zestawem!

Kijki MSR DynaLock Ascent Carbon Backcountry – 160 . USD

MSR produkuje wszelkiego rodzaju sprzęt dla osób przebywających na świeżym powietrzu, w tym kijki trekkingowe. ten Kijki backcountry z włókna węglowego DynaLock Ascent należą do najlepiej sprzedających się produktów marki.

Kosze przeznaczone do użytku latem i zimą zainspirują Cię do spędzania większej ilości czasu na świeżym powietrzu, nawet gdy większość innych wędrowców przeszła na emeryturę na sezon. Karbonowa podstawa kijków ze wzmocnieniami z kevlaru z pewnością wytrzyma użytkowanie przez cały rok!

Uchwyty z pianki EVA dobrze leżą w dłoniach. Dodatkowa niższa przyczepność służy do dławienia się lub pokonywania wzniesień na stromym terenie.

Czy masz ochotę dopasować kijki DynaLock? Dźwignia regulacyjna wykonana z wytrzymałego anodowanego aluminium pozwala na ustawienie długości kijków.

Gdy dzień się kończy i chcesz się spakować, DynaLock zawiera funkcję szybkiego wdrażania, która umożliwia szybką kompresję. Zejdziesz ze szlaku szybciej niż wszyscy twoi znajomi!

Wybierz jeden z dwóch rozmiarów dla MSR DynaLock Ascent, mały lub duży. Mały można regulować w zakresie od 39 cali do 47 cali, podczas gdy duży można regulować w zakresie od 47 cali do 55 cali.

Kijki trekkingowe Cascade Mountain Tech – $25

Wybór Amazon’s Choice, który jest również niesamowicie tani, Kijki trekkingowe Cascade Mountain powinno być na twoim radarze.

Końcówki z węglika wolframu można wymieniać w zależności od rodzaju uprawianej turystyki pieszej.

Kosze śnieżne wytrzymują nawet naloty i mrozy. Kosze błotne są mistrzami w manipulowaniu piaskiem bez wpadania w miękką, podatną ziemię. Będziesz cieszyć się lepszą dźwignią. Standardowe gumowe końcówki butów zapewniają napęd przy każdym kroku, jednocześnie chroniąc ciało przed silnymi uderzeniami.

Uchwyt z korka ma właściwości odprowadzania wilgoci. Podczas marszu z kijkami trekkingowymi Cascade Mountain chwyt zmniejszy wibracje, co ponownie oszczędzi Twoje ciało.

Mechanizm szybkiego zamykania wymaga otwarcia zakładki, a następnie dopasowania kijków do własnych preferencji. Możesz to zrobić, otwierając najpierw zakładkę szybkiej blokady. Następnie dokręć śrubę skrzydełkową, obracając ją o ¼ cala do ½ cala zgodnie z ruchem wskazówek zegara.

Długość kijków trekkingowych Cascade Mountains wynosi 54 cale po pełnym rozłożeniu. Możesz zwinąć kijki do 26 cali. Jeśli używasz końcówek z węglików, każdy kij waży 10,9 uncji. Bez końcówek z węglików waga na tyczkę wynosi 10,4 uncji.

Możesz kupić kijki Cascade Mountain w trzech kolorach: pomarańczowym, jasnoniebieskim lub zielonym.

Kij trekkingowy Mountainsmith Dolomite 7075 OLS – 30 .$

Jeśli potrzebujesz tylko jednego kijka, a nie zestawu, wypróbuj Słup Mountainsmith Dolomite OLS. Ponieważ jest to jednobiegunowy, jest bardzo oszczędny!

Dolomite to kij trekkingowy unisex. Możesz regulować długość w zakresie od 25 cali do 54 cali za pomocą dźwigni regulacyjnej Outerlock. Długość kija po złożeniu wynosi 24 cale.

Rękojeść z TPR lub korka obejmuje większą część kijka Dolomite, dzięki czemu możesz chwycić kijek tak, jak chcesz.

Taśma paska na nadgarstek jest, jak mówi Mountainsmith, „gładka jak masło”. Zauważysz mniej punktów nacisku i gorących punktów podczas noszenia kijków trekkingowych Dolomite w porównaniu z innymi kijkami trekkingowymi, nawet tymi, które są dostępne w zestawach po dwie sztuki.

Gumowa końcówka kija Dolomite zapewni przyczepność i bezpieczeństwo na nierównych terenach, takich jak wzgórza lub skaliste zbocza. Kosz na wędrówki ma kołek blokujący, który utrzymuje go na miejscu; możesz również wyjąć kosz, jeśli wolisz odciążyć swój ładunek.

Mówiąc o lżejszym obciążeniu, aluminiowy korpus 7075 nie sprawia, że ​​kij trekkingowy Dolomite OLS jest cięższy, niż powinien.

BAFX Products Regulowane kijki turystyczne – $25

Naszym ostatnim wyborem na najlepsze kijki trekkingowe jest wybór Amazona BAFX Products kijki turystyczne. Tak, tym razem w zestawie są dwa tyczki i to za mniej niż 30 dolarów!

Mechanizm przeciwwstrząsowy wbudowany w górę i środek każdego słupka jest wyposażony w sprężynę, która zapobiega wstrząsom i uderzeniom ciała. Twoje wędrówki będą dłuższe i bezbolesne!

Możesz także wybrać jeden z trzech rodzajów końcówek do kijków. Kosz na błoto ochroni Twoje ubrania przed piaskiem i błotem podczas wędrówki. Końcówka z węglika poradzi sobie w każdym terenie, od lodu po skały, ubitą ziemię i żwir. Gumowe końcówki są przeznaczone do większych kamieni, chodników i brukowanych ścieżek.

Ergonomiczne uchwyty z gumowymi podpórkami są świetne. Każdy pasek na nadgarstek jest wyjątkowo szeroki i wyściełany, dzięki czemu możesz chodzić wygodnie przez wiele godzin.

Długość początkowa kijków trekkingowych BAFX Products wynosi 26,5 cala. Możesz wydłużyć długość do 53,25 cala. Zablokuj długość drążka na miejscu za pomocą mechanizmu blokady skrętnej. BAFX poleca kijki dla osób o wzroście do sześciu stóp i czterech cali.

Lekki, każdy kij ma 12,4 uncji z jedną z trzech dołączonych końcówek. Korpus każdego słupa to konstrukcja aluminiowa 6061. Do wyboru trzy kolory: srebrny, niebieski lub czarny.

Końcowe przemyślenia

Kijki trekkingowe oszczędzą Twojemu ciału silnych uderzeń w trudnym terenie. Docenisz również pewność siebie, jaką poczujesz podczas chodzenia, nawet gdy twoje piesze ciała chwieją się i chwieją za tobą. Nie możesz się pomylić z żadnym z 10 kijków trekkingowych, które dziś polecamy!