Lista sprzętu do wędrówek na następny plecak

Ponieważ jest to przewodnik dla początkujących po liście sprzętu do wędrówek, artykuł skupi się na tym, czego potrzebuje początkujący, a nie na szczegółach, co należy zabrać na trekking na Mount Everest. Każdy poziom wędrowca będzie wymagał zwykłego sprzętu do wędrówek, który sprawi, że wędrówka będzie bezpieczna i wygodna. Ważne jest, aby upewnić się, że wiesz, jakiego rodzaju sprzętu do wędrówek będziesz potrzebować, dlatego w tym artykule omówimy podstawowe informacje dla początkujących turystów.

Dlaczego lista sprzętu turystycznego jest ważna?

Sprzęt do wędrówek może zadecydować o udanej lub katastrofalnej wędrówce. Dysponując odpowiednim sprzętem, możesz przygotować się na każde wydarzenie i nieszczęście, które mogą się przytrafić po drodze. Istnieje wiele czynników, które mogą decydować o wędrówce, takie jak ekstremalne warunki pogodowe, wypadek lub kontuzje, a także zgubienie się lub zgubienie drogi. Jeśli masz przy sobie odpowiedni sprzęt, powinieneś być w stanie pokonać wszelkie przeszkody, które możesz napotkać i odbyć przyjemną i satysfakcjonującą wędrówkę.

Wyobraź sobie, że wędrujesz mile od cywilizacji, a pogoda się pogarsza. Zbliża się intensywna burza i nie ma sposobu, aby ją prześcignąć. Co byś zrobił? A jakiego sprzętu użyłbyś do ochrony przed żywiołami? Są to wszystkie rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przed wyruszeniem na wędrówkę, zwłaszcza jeśli wędrujesz samotnie i zamierzasz być z dala od ludzkości.

Niezbędna lista sprzętu do wędrówek Przewodnik dla początkujących po wędrówkach

Co powinienem przygotować na wędrówkę?

Obuwie turystyczne:

Przyzwoita para butów trekkingowych zawsze wygra z lekkimi trampkami. Podczas gdy trampki mogą zapewnić większy komfort przez krótki czas, przyzwoita para butów turystycznych może utrzymać stopy w suchości i zapewnić wysoki poziom wsparcia dla stóp i kostek.

Odzież:

Dobra, gruba para skarpet to podstawa podczas wędrówek. Skarpetki pomogą utrzymać stopy w cieple, zapewniając jednocześnie dodatkowy komfort dzięki dodatkowej wyściółce. Zapasowe skarpetki są zawsze dobrym pomysłem, ponieważ nie ma nic gorszego niż chodzenie w mokrych butach. Para lub dwie świeże, czyste skarpetki mogą zadecydować o tym, czy stopy mają pęcherze i obolałe, czy miękkie i suche. Skarpetki również podwajają się jako świetne rękawiczki, jeśli jesteś zaskoczony przez zimną pogodę.

Czytać  Jak nosić wodę podczas wędrówki?

Spodnie turystyczne:

Spodnie trekkingowe są za każdym razem lepsze niż szorty. Spodnie chronią przed niektórymi wampirami natury, takimi jak kleszcze i pijawki. Ponadto chroni nogi przed kolczastymi roślinami i kłującymi owadami. Przyzwoita para spodni może również pomóc uchronić Cię przed zimnem lub przed poparzeniem słonecznym nóg. Trujący bluszcz nie jest zabawny dla nikogo, zwłaszcza jeśli wędrujesz mile od domu i rozwijasz się wysypka z trującego bluszczu.

Dodatkowe warstwy na zimno:

T-shirty z długim rękawem zapewniają wystarczającą ochronę przed owadami i innymi nieprzyjemnymi sytuacjami, a jednocześnie pozostają wystarczająco cienkie, aby nie tracić z oczu podczas wędrówki. Dobra kurtka przeciwdeszczowa jest również polecana w przypadku deszczu lub zimnej pogody. Tymczasem sweter jest w porządku, jeśli wędrujesz w chłodnym klimacie. Bez wątpienia nikt nie chce być mokry od potu podczas wędrówki. Dowiedz się tutaj, aby uzyskać więcej informacji o tym, w co się ubrać podczas wędrówek w chłodne dni.

Ochrona przed słońcem:

Czapka i parasole okażą się Twoim najlepszym przyjacielem podczas wędrówki. Czapka zapewni odpowiedni cień dla Twojej twarzy. W rzeczywistości czapka może zapobiec poparzeniom słonecznym i potencjalnemu rakowi skóry. Ponadto okulary przeciwsłoneczne do wędrówek ochronią oczy przed uszkodzeniem przez promieniowanie UV i zezem.

W plecaku:

Posiadanie naładowanego telefonu komórkowego i przenośnej ładowarki w plecaku turystycznym jest koniecznością i może zadecydować o szybkiej akcji ratunkowej lub pozostawieniu do obrony w razie wypadku lub sytuacji awaryjnej. Nigdy nie wybieraj się na wędrówkę bez nich, niezależnie od tego, czy chcesz uciec na chwilę od technologii. To może uratować ci życie.

Apteczka:

Apteczka jest niezbędna dla każdego turysty i powinna zawierać gazy, bandaże, plastry, chusteczki nasączone alkoholem, betadynę i kilka nożyczek. Dobrym pomysłem jest również noszenie leków przeciwhistaminowych i sprayu na owady.

Ponadto upewnij się, że masz małą butelkę kremu przeciwsłonecznego. Chociaż noszenie apteczki może wydawać się kłopotliwe, może się przydać w przypadku potknięcia się lub upadku i zranienia. Scyzoryk to także doskonały dodatek do pakowania w apteczkę.

Czytać  8 najlepszych wskazówek dotyczących kobiecej higieny podczas wędrówek z plecakiem

Zabierz ze sobą wystarczającą ilość wody i jedzenia:

Jedzenie i woda są koniecznością! Musisz zapewnić sobie nawodnienie i energię podczas wędrówki. Dobrym pomysłem jest również noszenie proszków izotonicznych w celu uzupełnienia elektrolitów, które tracisz w wyniku pocenia się. Noś wysokoenergetyczną żywność, taką jak orzeszki ziemne i batony czekoladowe. W rzeczywistości jest łatwy do przenoszenia i dostarcza mnóstwo kalorii podczas całej podróży. To, ile będziesz nosić, będzie zależeć od tego, jak długo i daleko zamierzasz chodzić.

Czego potrzebujesz do wędrówek?

Zawsze nigdy nie wychodź z domu bez dziesięciu niezbędniki. Dzięki temu sprzętowi masz gwarancję bezpiecznego i bezproblemowego uprawiania turystyki pieszej. SPRAWDŹ TUTAJ

Wniosek:

Ta lista kontrolna z plecakiem nie jest wyczerpująca. Właściwie dobrze jest wiedzieć, co trzeba mieć przy sobie na początku. To, co zabierzesz ze sobą w plecaku, będzie zależeć od planu podróży, ale wyżej wymienione przedmioty zawsze powinny być uwzględnione, bez względu na długość i czas trwania.

Ponadto, aby uzyskać więcej informacji, możesz również zapoznać się z tą witryną: http://www.wikihow.com/Be-Prepared-for-a-Hike.