Lista kontrolna wędrówek: niezbędne elementy dla Twoich szczęśliwych szlaków

Kierowanie się w stronę jednodniowej wędrówki to zabawny plan, aby przyjrzeć się przyrodzie w towarzystwie przyjaciół i rodziny lub w samotności. Istnieje niezliczona ilość miejsc do odkrycia, niezależnie od tego, czy chcesz wędrować po górach, czy pozostać bliżej domu. Liczne parki narodowe oferują szerokie sieci szlaków.

Aby rozwiązać problem, którego nie możesz zabrać na jednodniową wędrówkę, przed wyruszeniem w drogę, załóż, jak daleko planujesz wędrówkę, jak daleko znajduje się lokalizacja i co informuje prognoza. Zwykle im głębsze i odległe eksploracje, tym bardziej gwałtowna pogoda, dlatego zaleca się więcej wody, jedzenia i akcesoriów.

Lista kontrolna dla Ciebie:

Przed wyjazdem zabierz ze sobą te nakrętki i śruby:

1. Sprzęt do wędrówek
2. Warstwowa odzież i odpowiednie obuwie
3. Woda sprawia, że ​​turysta idzie
4. Zdrowe przekąski
5. Wybierz między ochroną UV a urodą
6. Apteczka i zestaw pierwszej pomocy
7. Higiena to dwie trzecie zdrowia
8. Schronienie awaryjne
9. Wędruj bez zagubienia
10. Polacy trekkingowi
11. PLB (osobisty sygnał nawigacyjny)

Sprzęt do wędrówek

Lista kontrolna wędrówek

Mądrze wybierz swój plecak. To główny element wyposażenia na codzienne wędrówki. W przypadku krótkotrwałych i nieskomplikowanych wędrówek wystarczy jeden, który mieści 10-12 litrów sprzętu, podczas gdy większy byłby wymagany podczas długiej próby, gdzie potrzeba więcej jedzenia, wody, odzieży i sprzętu.

Odzież warstwowa i odpowiednie obuwie

Na co zwrócić uwagę w butach trekkingowych

Zapytaj o warunki atmosferyczne zanim wyruszysz na szlak i odpowiednio się ubierz. Aby przygotować się na przypadkową noc lub zmianę klimatu, zabierz ze sobą dodatkowe stroje niż wymagane na wycieczkę. Ukończ grę, układając kolejne warstwy i ciesząc się w pełni przygodami na świeżym powietrzu. Warstwy te będą wygodne jako bufor podczas spoczynku lub ochrona przed promieniami UV. Nie zapomnij włożyć do plecaka płaszcza przeciwdeszczowego, aby walczyć z chmurami, gdy spadnie deszcz. Potwierdź, że Twoje stopy są spokojne w przewiewnych butach sportowych o zadowalającej przyczepności. Na nierównych i wyboistych trasach buty zapewniają większe wsparcie, podczas gdy na gładkich trasach odpowiednie będą buty turystyczne lub buty do biegania w terenie.

Czytać  Jak prawidłowo czyścić worek nawilżający

Woda sprawia, że ​​turysta idzie

Najlepszy zestaw nawadniający do wędrówek

Nawodnienie to podstawa udanego dnia na szlaku. Zanim wyjdziesz na tor wypij szklankę wody lub dowolny napój sportowy. Podczas gorliwych wędrówek i gdy klimat robi się gorętszy niż błękitne płomienie, należy pić co godzinę kwartę. Preferowany byłby CamelBak, który pomoże ci popijać wodę w regularnych odstępach czasu. Podczas dłuższych i intensywnych wędrówek proszki elektrolitowe i napoje dla sportowców pomogą Ci zwiększyć poziom energii.

Woda jest niezwykle ważna, ale jest też najcięższą rzeczą, którą należy nosić przy sobie, dlatego podczas wędrówek zaleca się noszenie lżejszych i niezawodnych oczyszczaczy wody.

Zdrowe przekąski

Pomysły na jedzenie z plecakiem

Dobre jedzenie to podstawa prawdziwego szczęścia. Przygotowując się do wędrówki, sprawdź, jakie artykuły spożywcze zabierasz ze sobą, ponieważ długie szlaki wolą bardzo pożywne jedzenie, które utrzyma Twój poziom energii, zapewniając wystarczającą ilość kalorii, aby chodzić przez wiele godzin. Mieszanka szlakowa, batony proteinowe, orzechy, jabłko i masło orzechowe, suszone owoce, bogate w potas banany i suszone mięso są wysoce zalecane, aby zaspokoić potrzeby Twojego organizmu.

Wybierz między ochroną UV a urodą

najlepsze bandany

Spędzanie dłuższego czasu na zewnątrz narazi Cię na szkodliwe promienie UV, chroń się, stosując wysokiej jakości filtr przeciwsłoneczny o szerokim spektrum działania. Noś bandanę, ponieważ ochroni Cię przed poparzeniem słonecznym, używaj jej jako opaski, która nada Ci również modny wygląd i używaj jej do wiązania włosów, gdy jest gorąco jak petarda.

Zbyt zajęty, żeby się wyprowadzić po bandanę? 4inbaNdana rozwiązała ten problem dla was, ponieważ oferuje bandany najwyższej jakości w różnych nadrukach i kolorach, w lekkich i niesamowitych rzeczach. Baw się dobrze oglądając piękne krajobrazy? Utrzymuj różowe oczy, nosząc okulary przeciwsłoneczne.

Apteczka i zestaw pierwszej pomocy

Sprzęt do przetrwania w dziczy

Nigdy nie pozwól potknięciom na drodze pod koniec podróży. Drobne obrażenia na drodze do celu są powszechne. Trzymanie przy sobie lekarstwa na rany jest niezbędnym elementem na Twojej drodze do odkrywania świata. Miej przy sobie małe, łatwe do spakowania apteczki, aby poradzić sobie z drobnymi wypadkami. Nie obciążaj swojego plecaka i po prostu zabierz ze sobą niektóre z tych narzędzi i przedmiotów awaryjnych, nóż wielofunkcyjny, latarkę czołową lub latarkę, gwizdek i zapałkę.

Czytać  5 najlepszych ras psów do wędrówek i biwakowania bez smyczy

Higiena to dwie trzecie zdrowia

Zachowania niehigieniczne odgrywają główną rolę w rodzeniu się zagrażających życiu dolegliwości na backcountry. Aby zapewnić dobre zdrowie, trzymaj w plecaku środek do dezynfekcji rąk, papier toaletowy, ręcznik sanitarny oraz chusteczki nasączone alkoholem lub antyseptyczne.

Schronienie ratunkowe

Jak spakować namiot w plecak?

Jeśli wybierasz się na dłuższą wycieczkę z plecakiem, na pewno będziesz miał ze sobą schronienie, ale jeśli jesteś na kursie na jednodniową wędrówkę, zaleca się zabranie ze sobą małego, lekkiego schronienia awaryjnego na wypadek, gdybyś znalazł się w ciasnym miejscu do spędzenia wieczór.

Wędruj bez zagubienia

Nauka kompasu

Tam, gdzie smartfony mogą pomóc Ci poruszać się po popularnych szlakach, nie będziesz odczuwać potrzeby posiadania kompasu, przewodnika lub mapy, ale aby zachować bezpieczeństwo, gdy telefon wyczerpie się lub połączenie komórkowe zostanie odłączone, mapa lub kompas byłby bezpiecznym zasobem.

Kije trekkingowe

Kijki trekkingowe zmniejszają wpływ na kolana i pomagają bez wysiłku wędrować. Zwiększają stabilność i pomagają wspinać się pod górę z większą wygodą i szybkością. Te kije są również używane do biwakowania. W przypadku wielu najlżejszych schronów ważących zapewniają wsparcie dla namiotów.

PLB (osobisty sygnał nawigacyjny)

Jest to gadżet awaryjny, który wysyła sygnały o wysokiej częstotliwości do wyszukiwania kierunku, gdy jesteś poza zasięgiem sieci. PLB może być urządzenie ratujące życie kiedy jesteś głęboko w górach i odłączony od swoich towarzyszy w odległym miejscu. To urządzenie będzie cię kosztować nieźle i będzie wymagać abonamentu, ale warto je kupić, gdy jesteś entuzjastą przyrody i odkrywasz świat. Oprócz celów ratowniczych pozwala również kontaktować się z ukochanymi towarzyszami, wysyłając zaprogramowane wiadomości, gdy jesteś na szlaku.

Wniosek

Podczas pakowania pamiętaj o skorzystaniu z tej listy kontrolnej, aby niczego nie zapomnieć przed wyruszeniem w drogę.