Lądujesz w wodzie podczas parasailingu?

Twój przyjaciel lub członek rodziny od dłuższego czasu prosił cię, abyś wybrał się z nimi na parasailing. Po przeprowadzeniu pewnych badań, być może za pośrednictwem tego bloga, myślisz, że jesteś gotowy się zgodzić. Jest jednak jedna rzecz, której nadal jesteś ciekaw. Czy po zakończeniu lotu na parasailu lądujesz w pobliżu wody?

Nie, nie wylądujesz w wodzie podczas parasailingu. Zamiast tego kapitan łodzi poprowadzi cię do platformy na ich łodzi lub doku. Jeśli chcesz zmoczyć się podczas lotu na parasailingu, masz taką możliwość, ale możesz też pozostać suchym.

W tym artykule omówimy więcej opcji lądowania podczas parasailingu, a także o tym, jak mokro możesz się spodziewać. Kiedy skończysz czytać, będziesz gotowy, aby zaplanować swój pierwszy lot na parasailu!

Czy lądujesz w wodzie po locie na parasail?

W tym poście szczegółowo wyjaśniliśmy proces lądowania na parasailu. Kapitan parasailingu, który kieruje łodzią i odpowiada za Twoje bezpieczeństwo podczas parasailingu, prowadzi Cię do miejsca lądowania.

Poinformują Cię, jakie masz opcje lądowania, zanim rozpocznie się lot na parasailu. Jeśli kapitan parasail nie wspomni o tym, to twoim zadaniem jest o tym wspomnieć.

Kiedy znajdziesz się na kilkaset stóp w powietrzu, tak jak podczas parasailingu, nie możesz rozmawiać z kapitanem. Możesz gestykulować za pomocą sygnałów ręcznych, ale nie ma sygnału ręcznego „gdzie lądujemy?” Musisz być pewien przed jazdą.

Pamiętaj jednak, że żadne miejsce lądowania nie jest wyryte w kamieniu. Zmieniające się warunki mogą spowodować, że kapitan parasail będzie musiał podjąć szybką decyzję o tym, gdzie wylądujesz.

Chociaż firmy zajmujące się parasailingiem nie wpuszczają jeźdźców w przestworza, jeśli istnieje ryzyko niepogody, czasami mogą pojawić się nieoczekiwane burze. W takich przypadkach miejsce lądowania może być inne.

To powiedziawszy, w przypadku większości przygód z parasailingiem wylądujesz w jednym z dwóch miejsc. Pierwsza znajduje się w doku najbliżej akwenu, nad którym lecisz na parasailingu, na przykład oceanu. Jeśli wystartowałeś z doku, istnieje duże prawdopodobieństwo, że wrócisz tam po zakończeniu przejażdżki.

Drugim miejscem lądowania jest łódź kapitana parasail. Łódź będzie miała platformę, na którą można wejść po zakończeniu przejażdżki na parasailingu. Następnie wracasz na brzeg i możesz wrócić do swojego samochodu.

W zależności od wielkości grupy bardziej prawdopodobne jest, że wylądujesz na doku, a nie na platformie łodzi lub odwrotnie. W przypadku małych grup składających się z jednego do dwóch parasailerów kapitan parasail może pomieścić cię na platformie łodzi, więc prawdopodobnie tam wylądujesz.

Większe grupy parasailingu, składające się z trzech i więcej osób, będą musiały udać się na dok. Po prostu nie ma wystarczająco dużo miejsca dla wszystkich na platformie łodzi.

Czy musisz zmoknąć podczas parasailingu?

Parasailing to idealna aktywność na plaży. Podobnie jak w przypadku innych zajęć na plaży, takich jak budowanie zamków z piasku lub granie w siatkówkę plażową, nie musisz zmoknąć, jeśli nie chcesz.

Tak, nawet jeśli lecisz nad wodą w parasail, nadal możesz pozostać suchy. Jesteś 500 stóp nad ziemią, więc to nie jest tak, że uderzy w ciebie fala. Musiałaby to być wielka fala pływowa, taka, jaka zwykle występuje tylko podczas tsunami.

Podczas lądowania, jeśli kapitan parasail prowadzi cię w kierunku platformy łodzi, możesz dostać trochę rozpylonej wody z powodu bliskości wody. Może się to zdarzyć nawet, gdy wejdziesz lub wyjdziesz ze stacji dokującej. W przeciwnym razie będziesz bardzo suchy.

Dla niektórych parasailerów to muzyka dla uszu. Inni jednak mogą być rozczarowani. Cóż, nie martw się. Jeśli wolisz chlapać podczas swojej przygody z parasailingiem, poinformuj o tym kapitana parasailingu.

Zazwyczaj chętnie zanurzają Cię w wodzie, co oznacza, że ​​Twoje stopy i/lub niektóre nogi będą mokre. Nigdy nie jesteś zanurzony, ale rozpryskująca się wokół ciebie woda z pewnością poczujesz się orzeźwiająco!

Czy powinieneś nosić kostium kąpielowy podczas parasailingu?

Dobrze wiedzieć, że nie zmokniesz podczas parasailingu, chyba że chcesz, ale nadal nie jesteś pewien, czy powinieneś nosić kostium kąpielowy, aby być bezpiecznym.

Możesz, jeśli chcesz, ale nie jest to wymagane. Ponieważ parasailing może zająć godzinę lub dwie w ciągu dnia na plaży, zwykle masz dużo czasu. Wielu parasailerów decyduje się na relaks i zabawę na plaży przez resztę dnia, więc będą nosić stroje kąpielowe.

Jeśli wolisz po prostu wrócić do domu po przejażdżce na parasailu, możesz pominąć stroje kąpielowe. Nawet jeśli zdecydowałeś się zanurzyć w wodzie podczas lotu na parasailu i nosiłeś ubranie, nie przemoczysz się.

W co się ubrać podczas parasailingu

Jeśli wybierzesz stroje kąpielowe do lotu na parasailu, możesz je nosić jako warstwę zewnętrzną lub jako okrycie. Kobiety mogą chcieć nosić jednoczęściowy kostium kąpielowy na bikini, ponieważ jest wiele pasków, uprzęży i ​​klamerek jako części sprzętu do parasailingu, który może nie czuć się zbyt komfortowo na gołej skórze.

Jeśli nosisz ubrania z lub bez stroju kąpielowego pod spodem, najlepsze są materiały odprowadzające wilgoć. W ten sposób, jeśli trochę się zachlapasz, twoje ubrania natychmiast zaczną wysychać. Jeśli nie możesz znaleźć odzieży odprowadzającej wilgoć, unikaj przynajmniej bawełny.

Bawełna zatrzymuje wilgoć, dzięki czemu ubrania dłużej pozostają mokre. To może bardzo szybko utrudnić cały dzień zabawy!

Jeśli chodzi o wybór obuwia, zalecamy skontaktowanie się z firmą parasail i błaganie jej o jej politykę. Niektóre firmy parasailowe pozwalają na całkowitą rezygnację z butów. Inni mogą pozwolić na buty z otwartymi palcami, a inni będą chcieli, aby twoje palce były zakryte.

Czego nie nosić podczas parasailingu?

Twoja garderoba podczas parasailingu jest szeroko otwarta, ale nadal istnieją pewne rodzaje ubrań, których powinieneś unikać, aby uzyskać optymalnie komfortowe wrażenia. Ubrania workowate to nie-nie, ponieważ ubrania mogą zostać wciągnięte w sprzączki lub paski zestawu do parasailingu.

Jeśli możesz nosić buty z odkrytymi palcami podczas parasailingu, pomiń klapki, proszę. Zlecą ci z nóg do oceanu, gdzie przyczynią się do zanieczyszczenia (plus będziesz bez butów). Dużo lepszą opcją są sandały z paskami.

Jak przygotować się do lądowania na parasail?

To, co idzie w górę, musi zejść, a to obejmuje ciebie w twoim parasailu. Po spędzeniu czasu na niebie przez 30 lub 40 minut (może dłużej), nadszedł czas, aby przygotować się do przyziemienia. Zgodnie z naszym postem na temat lądowania na parasail, do którego połączyliśmy Cię wcześniej, oto jak odbywa się lądowanie.

Stopniowe zmniejszanie wysokości

Kiedy kapitan parasail rozpoczyna proces lądowania, nie jest to coś nagłego. Nie będziesz musiał się wtedy martwić wrażeniem bycia wyrywanym z powietrza, ponieważ nie byłoby to zbyt przyjemne.

Raczej utrata wysokości następuje powoli, na tyle, że wielu paralotniarzy nawet tego nie zauważa. Aby sprowadzić cię na ziemię, kapitan parasail aktywuje wciągarkę hydrauliczną. Wyciągarka zaczyna wciągać linkę parasail, do której jesteś podłączony.

Czekam na ląd

W miarę jak ocean zbliża się do Ciebie, będziesz wiedział, że masz zamiar wylądować. To moment, w którym panika może uderzyć w serca wielu paralotniarzy, zwłaszcza tych niedoświadczonych.

Nasza rekomendacja? Ciesz się tą chwilą, tak jak miejmy nadzieję, że cieszyłeś się wszystkim innym do tej pory! Twoja przejażdżka na parasailu dobiega końca.

Dokonywanie Lądowania

Niektórzy parasailers myślą, że muszą rozstawić nogi, a następnie przykucnąć, aby asystować przy lądowaniu, ale to po prostu nieprawda. Nie proponujemy żadnej specjalnej techniki lądowania.

Kiedy zobaczysz dok lub platformę łodzi przed sobą, wysuń jedną stopę i wejdź na twardy grunt. Postaw drugą stopę na platformie i voila, wylądowałeś.

Wyjście

Stamtąd załoga parasailingowa pomoże ci zdjąć sprzęt. Możesz wtedy odejść lub robić, co chcesz, przez resztę dnia!

Końcowe przemyślenia

Nie, nie lądujesz w wodzie podczas parasailingu, ale na platformie łodzi lub w pobliskim doku. Możesz zanurzyć się w wodzie podczas jazdy, ale przed startem będziesz musiał powiedzieć kapitanowi parasailingu o swoich preferencjach. W przeciwnym razie nie nastąpi zanurzenie.

Mamy nadzieję, że informacje zawarte w tym artykule zainspirują Cię do spróbowania parasailingu!