Korzyści zdrowotne związane z wędrówkami i trekkingiem

Prawdopodobnie nie słyszałeś o tych korzyściach zdrowotnych związanych z wędrówkami, o których wspomina amerykańskie stowarzyszenie kardiologiczne. Przyrodę można postrzegać jako naturalny park rozrywki dla odpowiedniego turysty. Natura zapewniła nam niesamowite szlaki, niektóre nieco trudniejsze do pokonania, inne mniej. Tak czy inaczej, piesze wędrówki to coś, co każdy powinien robić co najmniej dwa razy w tygodniu. Wędrówki są nie tylko dobre dla twojego zdrowia, ale także działają cudownie dla twojego ducha i umysłu. Istnieje wiele powodów, dla których piesze wędrówki są dla Ciebie dobre, a oto niektóre z nich.

Obniża ryzyko udaru i chorób serca

Według badań medycznych poziom witaminy D wzrasta podczas wędrówek i ćwiczeń. Witamina D jest niezbędna dla ogólnego stanu zdrowia serca i mózgu. W związku z tym piesze wędrówki są niezwykle korzystne dla zmniejszenia ryzyka chorób serca i udaru mózgu

Kiedy jesteśmy wystawieni na słońce, dostajemy Witamina D ale w połączeniu z ćwiczeniami poziom witaminy D gwałtownie wzrasta. Ćwiczenia pompują serce i oczyszczają tętnice z wszelkich toksyn.

Wystarczy 75 minut intensywnych ćwiczeń lub 170 minut łagodnych ćwiczeń tygodniowo, aby upewnić się, że Twoje serce jest zdrowe. Każdy powinien znaleźć czas na ćwiczenia.

Korzyści zdrowotne związane z wędrówkami American Heart Association

Piesze wędrówki poprawiają układ sercowo-oddechowy

Piesze wędrówki można uznać za jeden z najpotężniejszych treningów cardio w historii. Jest to prawdopodobnie jedna z korzyści zgodnie z Amerykańskie Stowarzyszenie Kardiologiczne.

Ćwiczenia cardio doskonale nadają się do utrzymania układu oddechowego w dobrej kondycji. To zajmuje tylko 140 minut tygodniowo, aby zapewnić twoim tętnicom, płucom i sercu duży zastrzyk zdrowia. Ten rodzaj ćwiczeń wspomaga zdolność płuc i serca do pompowania krwi, składników odżywczych i tlenu.

Wędrówka jest również niesamowita dla budowania wytrzymałości organizmu. Im więcej ćwiczysz, tym większa odporność na stres sercowo-naczyniowy.

Wędrówka reguluje ciśnienie krwi

Wędrówka reguluje ciśnienie krwi
Park Narodowy Lodowca, Montana

Utrzymanie formy poprzez wędrówki ma kluczowe znaczenie dla regulacji ciśnienia krwi. Wędrówka jest również bardzo korzystna dla zmniejszenia ryzyka cukrzycy typu 2.

Jeśli tak naprawdę nie jesteś fanem przyrody, spróbuj skorzystać z wioślarzy, bieżni lub innego sprzętu. Tak długo, jak utrzymujesz bicie serca i jesteś zdrowy, jesteś wolny od cukrzycy i nadciśnienia.

Badania wykazały, że wykorzystanie tej samej energii do chodzenia o umiarkowanej intensywności i szybkiego biegu zmniejszyło ryzyko nadciśnienia, cukrzycy, a nawet cholesterolu.

Czytać  Zapobieganie kleszczom i komarom podczas wędrówek

Reguluje gęstość kości

Gęstość kości w naszych kościach rozwija się w dzieciństwie. Wraz z wiekiem zmniejsza się gęstość kości. Wynika to z braku stymulacji leadów. Dzieje się tak również dlatego, że elastyczność naszych kości spada, co jest nieuniknione.

Wędrówka to naturalna ulga od stresu

w co się ubrać na wędrówki zimą

To prawdopodobnie jeden z najlepszych sposobów na złagodzenie stresu. Wędrówki i przyroda to idealne połączenie, aby pozbyć się negatywnej energii i myśli z systemu.

Kilka badań dowiodło, że spędzanie czasu w zielonym środowisku naturalnym łagodzi poziom stresu. Stres może powodować wiele problemów zdrowotnych i jest nieunikniony. Dlatego puszczanie pary podczas wędrówek jest idealnym rozwiązaniem.

Piesze wędrówki poprawiają umiejętności rozwiązywania problemów

Według niedawnego badania trzymanie się z dala od technologii i spędzanie większej ilości czasu na łonie natury jest bardziej niż pomocne dla twojego poziomu kreatywności i umiejętności rozwiązywania problemów. Za bardzo zależymy od technologii. Oczekujemy, że technologia rozwiąże za nas problemy.

W rzeczywistości technologia jest po to, aby pomóc nam w sprawach, które zajmują zbyt dużo czasu. Zmywarki pomagają nam zaoszczędzić czas na mycie naczyń przez godzinę, pralki pomagają nam zaoszczędzić czas na ręcznym praniu ubrań itp.

Wręcz przeciwnie, natura daje nam dodatkowy czas na zastanowienie się nad naszymi problemami i sposobami ich rozwiązywania. Samotność na łonie natury oczyści twój umysł. Uporządkowanie swoich myśli uzdrowi twojego ducha i pomoże ci dostosować swoje życie.

Przygotuj się

Codziennie chodziłem na wędrówki, nawet jeśli nie było to tak dobre dla naszego zdrowia. Wędrówki zmieniły moje życie i gdybym tylko mógł, chodziłbym na wędrówki codziennie. Wędrówki to moja pasja. Kiedy wychodzę tam, odkrywając największe dary natury dla ludzkości, czuję, że wybieram się na przygodę.

Jedyne, czego mi brakuje, to oczywiście podkład muzyczny skomponowany przez Ennio Morricone. Możesz nawet nauczyć się czegoś nowego. Możesz odkryć niektóre gatunki kwiatów, o których wcześniej nie słyszałeś lub widziałeś zwierzęta w ich naturalnym środowisku.

Wędrówki umożliwiają kontakt z naturą. Pozwól, aby natura cię uzdrowiła i wyrzuć sztuczne lekarstwa, które zostały stworzone po to, by wywoływać choroby. Zawsze pamiętaj, aby chronić i nie pozostawiać śladów, gdy cieszysz się naturą. Natura zapewniła nam każdy rodzaj leku, który może zastąpić każdą tabletkę. Dlatego jest tak wiele korzyści z uprawiania turystyki pieszej American Heart Association.

Czytać  Jak naturalnie zapobiegać chorobie wysokościowej

Przestrzegaj bezpieczeństwa

Chociaż wędrówki są bardzo korzystne, mogą być niebezpieczne, jeśli nie zrobisz tego we właściwy sposób lub nie wiesz, jak to zrobić. Bardzo ważne jest, aby mieć odpowiedni sprzęt i sprzęt do tego hobby.

Jeśli nie masz przy sobie systemu nawigacyjnego ani mapy, lepiej nie zapuszczaj się zbyt głęboko w las. Gdy się zgubisz, bardzo trudno jest znaleźć drogę powrotną. Drzewa mogą wydawać ci się takie same i możesz znaleźć się w kółko. Gdy zapada zmrok, drapieżniki zaczynają polować i to jest sygnał do odejścia.

Bardzo ważne jest posiadanie apteczki i odpowiednich butów. Las jest pełen owadów i roślin, które mogą cię użądlić. Alergicy lub nie, zawsze miej przy sobie apteczkę, która obejmuje plastry, gazę, bandaże, agrafki, pęsety, sterylne rękawiczki i sterylne opatrunki na oczy. Z drugiej strony upewnij się, że narzędzia są sterylne, aby uniknąć infekcji ran.

Pozostań nawodniony

Inną naprawdę ważną rzeczą podczas wędrówek jest utrzymywanie odpowiedniego nawodnienia. Odwodnienie w lesie może zagrażać życiu, ponieważ jedyne źródło wody jest prawdopodobnie zbyt daleko. Gęste lasy mogą dostarczać owoców, ale w tego typu środowiskach brakuje wody. Zawsze staraj się umieścić na liście przewozowym przenośny oczyszczacz wody. Utrzymanie odpowiedniego nawodnienia pomoże Ci więcej wędrować i sprawi, że będziesz czuć się mniej zmęczony przez cały dzień. Wśród wielu korzyści są to jedyne wady wędrówek.

Często zadawane pytania dotyczące turystyki pieszej:

Czy piesze wędrówki są dobrym ćwiczeniem na odchudzanie?

Piesze wędrówki to świetny sposób na odchudzanie. To zarówno przyjemna, jak i dobra forma ćwiczeń. Podnosi nasze tętno do poziomów efektywnych dla utraty wagi.

Czy piesze wędrówki są lepsze niż chodzenie?

Wędrówka ma ogromne zalety, ponieważ pozwala nam wyjść na łono natury i doświadczyć trudniejszego terenu niż zwykły spacer. Chodzenie jest świetną formą ćwiczeń, ale psychologiczne korzyści z wędrówki przeważają nad korzyściami z chodzenia.

Czy piesze wędrówki są lepsze niż bieganie?

Zarówno wędrówki, jak i bieganie zapewniają ogromne korzyści dla organizmu. Żaden z nich nie jest lepszy od drugiego, ponieważ oba zapewniają coś innego dla ciała i umysłu.

Czytać  Jakiej siły lornetki potrzebuję do uprawiania turystyki pieszej i polowania?

Czy wędrówka jest trudniejsza niż bieganie?

Wędrówka może być trudniejsza niż bieganie. Zależy to jednak od wielu czynników, takich jak wysokość i trudność terenu.

Czy wędrówka jest dobra na niepokój?

Piesze wędrówki są świetnym środkiem łagodzącym niepokój z wielu powodów. Aby wymienić tylko kilka, świeże powietrze, Witamina D ze słońcaa ćwiczenia mają zdrowy wpływ na nasz nastrój.

Czy piesze wędrówki mogą poprawić kondycję?

Wędrówki mogą pomóc schudnąć i wzmocnić mięśnie. Dlatego jest to świetny sposób na uzyskanie formy.

Ostateczny werdykt

Ogólnie rzecz biorąc, piesze wędrówki to niesamowita terapia i trening. To idealne połączenie sprawność fizyczna i sprawność psychiczna. Natura ma tak wiele do zaoferowania. Dlatego musimy cieszyć się darami, dopóki są trwałe i zachować je tak bardzo, jak to możliwe.

Zastrzeżenie

Wszystkie informacje przedstawione w tym artykule są podawane w dobrej wierze i służą wyłącznie celom edukacyjnym. W żadnym wypadku obrazy, grafiki, teksty i inne materiały stworzone w tym artykule nie mogą być postrzegane jako leczenie, diagnoza lub instruktaż. Zwróć się o profesjonalną poradę medyczną do wykwalifikowanego lekarza w przypadku jakiegokolwiek stanu chorobowego.

W nagłych przypadkach należy skontaktować się z najbliższą placówką medyczną w celu uzyskania pomocy. Nie popieramy ani nie rekomendujemy żadnych konkretnych twierdzeń, opinii, procedur lub produktów wyróżnionych bezpośrednio na stronie lub poprzez linki do zewnętrznej strony internetowej.

Zawsze wyprowadzamy niektóre informacje z naszych doświadczeń na świeżym powietrzu, wędrówek lub kempingów i nie udzielamy żadnej gwarancji dotyczącej ich dokładności, kompletności, niezawodności i dokładności. Dlatego wszelkie działania podejmowane w związku z informacjami dostępnymi na tej stronie Hiking Gear Lab są całkowicie na własne ryzyko. Nie będziemy w żaden sposób odpowiedzialni za szkody lub straty poniesione w wyniku polegania na informacjach na naszej stronie internetowej/tym artykule.

Ostatecznie skonsultuj się z lekarzem lub wykwalifikowanym specjalistą medycznym, aby uzyskać dokładne informacje przed podjęciem decyzji o zmianie stylu życia lub diety w zależności od informacji podanych w tym artykule.