Korzyści z noszenia czapki do biegania

Masz zamiar pobiegać, więc złapałeś buty do biegania, skarpety do biegania i wygodną, ​​odprowadzającą wilgoć odzież. Masz wszystko, czego potrzebujesz, prawda? Niekoniecznie. Musisz też zadbać o ochronę głowy, najlepiej czapką do biegania. Po co nosić czapkę do biegania?

Noszenie czapki do biegania jest korzystne z następujących powodów:

  • Chroni skórę głowy przed poparzeniem słonecznym
  • Zapewnia ochronę przed warunkami atmosferycznymi
  • Zapobiega wbijaniu się włosów w twarz
  • Może poprawić aerodynamikę
  • Chłodzi twoją głowę, więc się nie przegrzewasz
  • Wyglada świetnie

W dalszej części omówimy 6 zalet noszenia czapki do biegania, abyś mógł być przekonany do wyposażenia głowy w ten niezbędny dodatek. Podamy nawet kilka wskazówek, jak wybrać czapkę do biegania, jeśli chcesz ją od razu kupić.

Zaczynajmy!

6 wspaniałych korzyści z noszenia czapki do biegania

Ochrona przed słońcem

Nie ma znaczenia, czy masz pełną głowę, czy bardzo mało, twoja głowa może poparzyć od długotrwałego przebywania na słońcu. Jeśli kiedykolwiek spędziłeś dzień w oceanie na plaży, prawdopodobnie wiesz, jak czuje się spalona skóra głowy. To niezwykle bolesne i trudno jest uzyskać ulgę ze względu na lokalizację oparzenia.

Slathering kremu z filtrem na czubku głowy – chociaż byłaby to najlepsza opcja – nie jest tak naprawdę możliwe dla wielu osób. Nie chcesz, aby biała maź wbijała ci się we włosy, więc masz tendencję do obchodzenia się bez.

W te dni, kiedy przygotowujesz się do długiego biegu, takiego jak półmaraton lub full, a słońce świeci, na pewno będziesz chciał mieć czapkę do biegania. Wierzchołek Twojej głowy będzie chroniony przed działaniem promieni słonecznych, podobnie jak Twoja twarz, ponieważ daszek kapelusza zapewni ochronny cień.

Tak jest najlepiej, ponieważ jedyną bardziej bolesną rzeczą niż oparzenie słoneczne na skórze głowy jest oparzenie twarzy.

Bariera między tobą a żywiołami

Fajną częścią czapek do biegania jest to, że jasne światło słoneczne nie jest jedynym innym elementem pogody, przed którym jesteś bezpieczny.

Jeśli jesteś oddanym biegaczem, prawdopodobnie rzadko opuszczasz dzień, chyba że występują ulewne deszcze lub zamieć śnieżna. Nie odstrasza Cię odrobina deszczu ani płatki śniegu, zanim zaczną się przyklejać.

Problem z tą pogodą polega na tym, że szybko dostaje się na twarz, kłuje skórę i sprawia, że ​​często pocierasz oczy. Próbowałeś owinąć zimowy szalik pod brodę, ale to nie pomaga reszcie twojej twarzy ani głowy.

Czapka do biegania ochroni Twoją twarz przed wpływem pogody. Cały ten deszcz spadnie na dziób Twojej czapki do biegania, dzięki czemu Twoja twarz pozostanie sucha. To samo dotyczy śniegu.

Kontroluje Twoje włosy

Czy kiedykolwiek spacerowałeś ulicą w szczególnie wietrzny dzień? Jeśli wiatr jest skierowany w twoją stronę, a nie za tobą, twoje włosy szaleńczo rozwieją się w tę i w tamtą stronę, wijąc się wokół twojej twarzy i stając ci na drodze. Nie potrzebujesz nawet długich włosów, aby szybko stały się uciążliwe.

A teraz wyobraź sobie, że bierzesz udział w maratonie i wszystko się kończy. Wiał silny podmuch wiatru i włosy znów są na twojej twarzy, utrudniając widzenie. To ostatecznie kosztuje wyścig. Hej, to może się zdarzyć.

Nawet jeśli zwiążesz włosy w koński ogon, zwykle znajdują one sposób na rozluźnienie się podczas energicznego biegu, co jest bardzo denerwujące. Dzięki czapce do biegania możesz odciągnąć włosy do góry i odsunąć od twarzy, a następnie założyć czapkę, wkładając w nią włosy, aby nie było to czynnikiem.

Może zwiększyć aerodynamikę

Być może jako biegacz słyszałeś o aerodynamice, ale wprawdzie nie jesteś zbyt zaznajomiony z tym, czym one są i jak działają. Aerodynamika dotyczy ciał poruszających się w poruszającym się powietrzu i tego, jak wpływa to na przepływ powietrza.

Poza wiatrem generowanym przez pogodę, wytwarzasz również własny wiatr, jeśli nabierzesz odpowiedniej prędkości podczas biegu. W zależności od tego, co masz na sobie, możesz potencjalnie zwiększyć prędkość poprzez aerodynamikę lub stworzyć opór. Chcesz uniknąć oporu tak bardzo, jak to tylko możliwe, ponieważ spowalnia cię.

Na przykład, jeśli nosisz luźną wiatrówkę do biegania, może się to wydawać dobrym wyborem, zwłaszcza w wietrzny poranek. Ponieważ jednak materiał odzieży jest luźny, podczas biegu łapie się pod wiatr. Jeśli przejechałeś okrążenie z wiatrówką, a potem jedno okrążenie bez wiatrówki i żadne inne czynniki się nie zmieniły, jest bardziej niż prawdopodobne, że będziesz miał szybszą prędkość bez wiatrówki.

Twoja prędkość nie będzie śmiesznie większa, ale powinieneś trochę zwiększyć.

Aby wykorzystać moc aerodynamiki podczas biegania, powinieneś kupować lekkie buty do biegania. Zaleca się również usuwanie owłosienia z nóg (dotyczy to również mężczyzn), zawsze wybieraj ubrania do biegania, które przylegają do ciała, i odciągnij włosy do tyłu. Czapka do biegania może również poprawić aerodynamikę, więc spróbuj!

Utrzymuje głowę chłodną

Innym powodem, dla którego warto kupić czapkę do biegania, jest ochłodzenie głowy. Tak, jest oczywistym atutem, że ponieważ Twoja skóra nie jest bezpośrednio wystawiona na działanie słońca w czapce do biegania, pozostaniesz chłodniejszy. Mimo to, podczas energicznego biegu, prawie niemożliwe jest uniknięcie pocenia się po całym wysiłku, jaki wkładasz.

Dlatego wiele czapek do biegania ma na celu przekierowywanie potu, odsuwanie go od głowy, a następnie odparowywanie. Ta odprowadzająca wilgoć chłodzi głowę, ponieważ mniej się poci. Poza tym zdejmowanie czapki po długim dniu nie jest takie złe, ponieważ włosy nie są przesiąknięte potem.

Panele z siateczki lub tkaniny w wielu czapkach do biegania zwiększają oddychalność, dzięki czemu głowa nie jest ponownie przesiąknięta potem, nawet po szczególnie wyczerpującym wyścigu.

Wyglada świetnie

Jeśli nadal nie sprzedajesz czapek do biegania, sprawdź konta w mediach społecznościowych niektórych swoich ulubionych biegaczy. Jesteśmy pewni, że najczęściej używają czapek do biegania z powyższych powodów. Oni też wyglądają naprawdę niesamowicie, kiedy to robią.

Ty też możesz podnieść swój fajny czynnik dzięki czapce do biegania. Noszenie go natychmiast sprawi, że będziesz wyglądać jak bardziej legalny biegacz, dzięki czemu będziesz w stanie odnieść sukces.

Jak wybrać odpowiednią czapkę do biegania?

Jesteś przekonany, że przed wielkim wyścigiem potrzebujesz czapki do biegania. Wyzwaniem jest znalezienie takiego, który odhaczy wszystkie powyższe pola. Oto kilka funkcji, które przydadzą Ci się w wysokiej jakości czapce do biegania.

Odbicie

Czy często trenujesz do wyścigów z samego rana lub nawet po pracy? W obu tych momentach widoczność jest bardzo ograniczona. To samo dotyczy biegania podczas pochmurnej i deszczowej pogody.

Dla własnego bezpieczeństwa upewnij się, że czapka do biegania ma paski odblaskowe, zwłaszcza na dziobie. Te paski mówią innym ludziom i kierowcom, że hej, jesteś tutaj i proszę cię nie uderzyć.

Odprowadzanie lub przenoszenie wilgoci

W dzisiejszych czasach czapki do biegania mogą przenosić wilgoć na wiele kreatywnych sposobów. Niektóre mają panele z siateczki, które pozwalają oddychać głowie, podczas gdy inne mają wyściółkę w czapce, która przypomina opaskę i działa w bardzo podobny sposób. Twoja czapka powinna mieć co najmniej jedną funkcję odprowadzania wilgoci.

Elastyczny rachunek

Idealna czapka do biegania ma elastyczny dziób, dzięki czemu można go dopasować w zależności od potrzeb na dany dzień. Możesz zgiąć rachunek, aby był prosty, zakrzywiony w dół, a nawet zakrzywiony, jeśli chcesz.

Styl

Masz wybór spośród różnych stylów czapek do biegania. Jeśli chcesz wybrać bardziej klasyczny, inspirowany latami 80. wygląd, to daszek to dobry wybór. Ta lekka czapka pasuje do fryzur takich jak wysokie kucyki, ale pamiętaj, że daszek do biegania nie ma góry. Noś ten kapelusz tylko w pochmurne dni bez dużej ilości słońca.

Czapka pozwoli Ci biegać zimą bez mrozu. Czapki są zwykle w jednym rozmiarze, ponieważ ich elastyczny materiał może pomieścić każdy rozmiar głowy.

Możesz również wypróbować strapback, który jest również znany jako snapback. Te czapki mają konfigurowalne średnice za pomocą paska i paska.

Pasować

OK, więc jak zmierzyć czapkę do biegania, aby upewnić się, że pasuje? Będziesz potrzebować elastycznej taśmy mierniczej. Poproś przyjaciela lub partnera, aby wziął taśmę mierniczą i założył ją na twoją głowę, umieszczając ją tuż nad twoimi brwiami. Miernik powinien również wyczyścić uszy.

Zapisz obwód głowy, a następnie, korzystając z tych informacji, kup czapkę do biegania. Aby znaleźć idealne dopasowanie do swojej czapki, możesz zmniejszyć rozmiar, a następnie kupić większy rozmiar, aby zobaczyć, który kapelusz jest wygodniejszy.

Końcowe przemyślenia

Czapki do biegania to zalecane akcesorium, niezależnie od tego, czy trenujesz bieganie, czy przygotowujesz się do ostatniego maratonu. Te czapki świetnie wyglądają, chronią przed warunkami atmosferycznymi, chłodzą głowę, a nawet poprawiają aerodynamikę biegania.

Dzięki informacjom zawartym w tym przewodniku możesz kupić swoją pierwszą czapkę do biegania. Powodzenia!