Kompletny przewodnik po zimowaniu domku

Spędziłeś zabawne lato w swojej kabinie i nawet podobało ci się kilka tygodni przed jesienią, ale teraz robi się za zimno, by zostać. Wrócisz do swojej chaty na wiosnę, ale w międzyczasie powinieneś ją zimować. Jakie kroki musisz wykonać, aby Twoja kabina była gotowa na nadchodzącą długą zimę?

Oto jak zimować kabinę:

  • Opróżnij podgrzewacz wody
  • Zimuj swoje urządzenia
  • Usuń całe jedzenie
  • Opuść rolety
  • Wymień lub wyczyść filtry
  • Ustaw termostat
  • Wyczyść rynny

W tym kompletnym przewodniku przejdziemy krok po kroku i wyjaśnimy, jak zimować zarówno wnętrze, jak i zewnętrze kabiny, aby przygotować ją na następne kilka miesięcy. Postępując zgodnie z instrukcjami, gdy wrócisz do swojej kabiny na wiosnę, powinna być praktycznie gotowa do użycia!

Zimowanie wnętrza Twojej kabiny

Opróżnij podgrzewacz wody

Zacznijmy od ważnego obowiązku zimowania, opróżniania podgrzewacza wody. Najpierw chcesz wyłączyć gaz do grzejnika. Może to wymagać wyłączenia wyłącznika, jeśli grzejnik jest elektryczny.

Nie powinieneś zostawiać całej tej gorącej wody w zbiorniku przez następne trzy lub pięć miesięcy. Woda ostygnie i zamarznie, co może uszkodzić Twój podgrzewacz wody. Ponieważ wymiana tych jednostek może kosztować setki dolarów, nie chcesz tego robić, chyba że musisz.

Aby opróżnić podgrzewacz wody, podłącz wąż ogrodowy do podgrzewacza. Drugi koniec węża powinien znajdować się w wiadrze lub innym płytkim naczyniu do przechowywania. Podczas gdy woda spływa, musisz wysadzić rury.

Innymi słowy, przesyłasz sprężone powietrze przez rury podgrzewacza wody. Przyspieszy to prędkość opróżniania.

Użyj sprężarki powietrza i podłącz ją do przyłączy pralniczych w kabinie. Utrzymuj ciśnienie powietrza na poziomie 35 funtów. Jeśli naraz wdmuchniesz zbyt dużo sprężonego powietrza do rur nagrzewnicy, możesz spowodować ich pęknięcie.

Po całkowitym opróżnieniu podgrzewacza wody nie zapomnij zamknąć zaworu spustowego!

Urządzenia do zimowania

Jakie urządzenia masz w swojej kabinie? Wszystkie wymagają zimowania.

Aby zimować pralkę, wyłącz dopływ wody do kabiny, a następnie odłącz pralkę. Spuść całą wodę za pomocą węża i wiadra, tak jak w przypadku podgrzewacza wody.

Z drugą osobą podnieś pralkę tak, aby znajdowała się sześć cali nad ziemią. To zachęci do spłynięcia pozostałej wody w urządzeniu.

Następnie wlej galon nietoksycznego płynu przeciw zamarzaniu RV. Zamknij drzwi pralki, pozwól płynowi płynąć, a pralka jest oficjalnie zimowana.

Aby zimować lodówkę, kroki nie różnią się tak bardzo. Tak jak w przypadku pralki, wyłącz dopływ wody do lodówki. Jeśli twoja lodówka ma kostkarkę do lodu, wyłącz ją.

Odłącz lodówkę i całkowicie spuść wodę z urządzenia. Następnie odłącz linię wodną za pomocą klucza. Linie wodne zwykle znajdują się z tyłu lodówki. Upewnij się, że masz pod ręką wiadro na dodatkową wodę, która wypłynie.

Mając pod ręką przyjaciela lub partnera, pociągnij lodówkę do przodu o dwa cale. Nie, nie musisz go przechylać i nie powinieneś! Po prostu chcesz, aby lodówka była z dala od ściany, aby urządzenie nie zamarzło.

Usuń całe jedzenie

Podczas zimowania lodówki upewnij się, że przechodzisz przez nią i wyjmujesz z niej całe jedzenie. Jeśli twoja lodówka ma dołączoną zamrażarkę, to również chcesz wyczyścić. Następnie wyczyść lodówkę.

Prawdopodobnie masz jedzenie gdzie indziej w swojej kabinie niż lodówka i zamrażarka. Wszystko musi się udać, więc sprawdź każdą spiżarkę, półkę w szafce i szufladę.

Niektórzy właściciele kabin zostawiają towary niepsujące się. To twój wybór, ale zaprasza głodne, zmarznięte zwierzęta, które nie były w stanie znaleźć pożywienia. Teraz mają darmowe posiłki, które mogą wystarczyć na tygodnie lub miesiące.

W międzyczasie te gryzonie i zwierzęta łączą się w pary, robią kupę i rozmnażają się, nie wspominając o tym, że mogą przeżuć wszystko, co pozostanie w twojej kabinie. Jeśli musisz mieć towary nie psujące się, przechowuj je w hermetycznych pojemnikach.

Zabezpiecz pościel za pomocą kulek na mole

Nie musisz opróżniać szaf na bieliznę w kabinie, ale chcesz zabezpieczyć pościel, którą zostawisz do wiosny. Nałóż kilka prześcieradeł suszarki na pościel lub dodaj kulki na mole. Kulki na mole są szczególnie doskonałym środkiem odstraszającym węże, szczury, myszy, jelenie, skunksy i wiewiórki.

Wyciągnij cienie

Chociaż zima nie kojarzy się ze światłem słonecznym, słońce wciąż świeci w nielicznych kilku godzinach światła dziennego. Nawet w pochmurne dni przenikną przeszywające i szkodliwe promienie UV.

Jeśli w pokojach twojej kabiny znajdują się jakieś meble, słońce może je wyblaknąć. Nie chcesz na wiosnę wracać do matowych, wypłowiałych od słońca mebli, więc zaciągnij wszystkie zasłony i rolety w swojej kabinie. Może to również powstrzymać przestępców przed włamaniem, ponieważ nie mogą zajrzeć do twojej wyraźnie opuszczonej kabiny.

Odłącz urządzenia i elektronikę

Zajmowałeś się już głównymi urządzeniami, takimi jak lodówka i pralka, ale wszelkie inne urządzenia i elektronika w całej kabinie muszą być wyłączone na nadchodzącą zimę.

Na przykład, jeśli masz w kabinie komputer osobisty, odłącz go. To samo dotyczy telewizorów, suszarek, a nawet kuchenki mikrofalowej. Jeśli pojawią się jakieś burze, przepięcia mogą zabić twoją ulubioną elektronikę i urządzenia.

Mówiąc o urządzeniach takich jak lodówka, nie jest złym pomysłem pozostawienie otwartych drzwi lodówki. Ponieważ twoja lodówka jest pusta, nie zapraszasz zwierzaków robienie tego to wietrzenie lodówki, aby nie zrobiła się stęchła ani śmierdząca.

Zmień lub wymień filtry

Niezależnie od tego, czy chodzi o piec, pralkę, czy klimatyzator, musisz sprawdzić filtry. Najprawdopodobniej będziesz musiał również wymienić filtry. Brudne filtry mogą stanowić zagrożenie pożarowe, więc nie zapomnij o tym kroku!

Ustaw termostat

Nie możesz całkowicie wyłączyć ogrzewania, gdy nie ma Cię w kabinie. Miejsce zamieni się w bryłę lodu! Aby uniknąć dodatkowych rachunków za media po powrocie do kabiny za kilka miesięcy, ustaw termostat na temperaturę co najmniej 55 stopni Fahrenheita.

Zimowanie poza domem

Przechowuj cały sprzęt w garażu

Teraz, gdy wnętrze Twojej kabiny jest wystarczająco zimowane, nadszedł czas, aby przejść na zewnątrz. Wszelkie zabawki i sprzęt, które trzymałeś na zewnątrz, muszą trafić do garażu. Nie zapomnij o swoich meblach, takich jak stoły, parasole i krzesła ogrodowe.

Jeśli masz łódź, to również musisz znaleźć dla niej dom. Będziesz także musiał odłączyć wszelkie przewody elektryczne, a także wciągniki do łodzi z doku, zwłaszcza jeśli twoja kabina znajduje się w pobliżu jeziora. Jezioro prawdopodobnie zamarznie w zimie, więc pozostawienie sprzętu pływającego (jak również samej łodzi) w wodzie jest niewskazane.

Oczyść rynny

Jak nie możesz uciec bez czyszczenia rynien w domu, ta sama odpowiedzialność dotyczy kabiny. Prawdopodobnie będziesz potrzebować wysokiej drabiny, aby dotrzeć na szczyt rynien. Nie jest złym pomysłem posiadanie drugiej osoby jako obserwatora na wypadek ześlizgnięcia się z drabiny.

Łyżka może pomóc usunąć to, co utknęło w rynnach, takie jak martwe liście i inne zanieczyszczenia. Zalecamy rozłożenie plandeki pod rynną, aby wszystkie patyki i liście nie zabrudziły trawnika.

Podczas czyszczenia rynien w kabinie poświęć trochę czasu na sprawdzenie ich stanu. Niektórzy właściciele domów włączają wąż ogrodowy i spłukują rury spustowe i rynny wodą, aby ustalić, czy rynny przeciekają.

Chcesz też mieć oczy szeroko otwarte na zwisające rynny, zwłaszcza jeśli twoje są metalowe. Zwisające rynny niekoniecznie muszą być wymieniane, ale będziesz musiał kupić wieszak na rynny, aby przywrócić kształt rynny.

Kiedy skończysz czyścić i sprawdzać rynny, możesz zgarnąć bałagan z plandeki, wrzucić go do worka na śmieci i kontynuować zimowanie kabiny.

Sprawdź dach

Zanim zejdziesz po drabinie, dokładnie zbadaj dach swojej kabiny. Niewiele tu wstajesz, więc teraz jest tak dobry czas, jak zawsze, żeby zajrzeć.

Podobnie jak w przypadku rynien, sprawdź, czy nie ma przecieków wokół dachu, a także luźnych uszczelek. Mogą one wpuścić zwierzaki, co może wyjaśnić wszelkie problemy ze szkodnikami, które miałeś w kabinie w ciągu ostatniego roku. Jeśli którykolwiek z gontów dachowych jest pęknięty, uniesiony lub w inny sposób uszkodzony, należy go wymienić przed opuszczeniem kabiny na zimę.

Surowa, sucha pogoda w okresie zimowym tylko pogorszy problem z dachem. Zanim wrócisz do kabiny w cieplejszym sezonie, możesz spaść kilka gontów!

Sprawdź otwory wentylacyjne, rury i przewody

Nie zakończyłeś jeszcze inspekcji kabiny. Chcesz również spojrzeć na całą zewnętrzną stronę, zwłaszcza drzwi, okna, rury, otwory wentylacyjne suszarek i przewody. Wszystkie uszczelki powinny być nienaruszone, podobnie jak na dachu. Jeśli masz luźne uszczelki, zastąp je uszczelniaczem przed wyjściem z kabiny na zimę.

Jeśli zauważysz nieszczelności w rurach lub uszkodzone okablowanie, są to problemy, którymi musisz się zająć, zanim ogłosisz, że Twoja kabina jest zimowa. W zależności od problemu zalecamy skontaktowanie się z hydraulikiem lub elektrykiem, zamiast samodzielnego rozwiązywania tych problemów.

Grabie i koś trawnik

Chociaż w okresie zimowym większość właścicieli domów robi sobie przerwę w pielęgnacji trawnika, trawa wokół domku nadal będzie rosła. Na razie nie zaszkodzi zgrabić trawnik. Następnie skosić ją i przechowywać kosiarkę wraz z resztą sprzętu, aby nie została uszkodzona przez zimowy chłód.

Końcowe przemyślenia

Zimowanie kabiny zagwarantuje jakość Twojej kabiny nie tylko w nadchodzącym sezonie wiosenno-letnim, ale także przez wiele lat. Przyprowadzając do pracy kilku kumpli lub członków rodziny, możesz w pełni zimować swoją kabinę w ciągu jednego popołudnia. Powodzenia!