Kompletny przewodnik po zimowaniu domku

Spędzanie czasu w kabinie to jeden z najlepszych sposobów na spędzenie czasu. Przez cały rok jest to przyjemne i relaksujące miejsce.

Zima to jeden z najlepszych momentów na ucieczkę do domku. Uwielbiam wykorzystywać domek jako bazę wypadową do jazdy na sankach i zabaw na śniegu. To także jedno z najlepszych miejsc na spędzenie wakacji. Ale jeśli masz kabinę, musisz podjąć kilka ważnych kroków, aby przygotować ją na zimę. To prawda, nawet jeśli planujesz korzystać z kabiny w okresie zimowym.

Tak naprawdę są dwa różne sposoby na zimowanie kabiny. Niezależnie od tego, czy planujesz wrócić na zimę, czy zostawić go do wiosny, musisz podjąć pewne kroki, aby zapobiec uszkodzeniom i zminimalizować zużycie energii podczas nieobecności. Jednak są pewne rzeczy, które mogą się nieco różnić, jeśli planujesz odwiedzić ją przez całą zimę lub zamknąć ją do wiosny. Porozmawiajmy więc o krokach, jakie należy podjąć, aby przygotować kabinę na zimę.

Jak zimuje się kabinę na całą zimę?

Wiele osób przyzwyczaiło się do tego, co nazywają kabiną 3-sezonową. To kabina, która jest używana wiosną, latem i jesienią. W zimie ta kabina jest całkowicie zamykana i dopinana na sezon.

Jeśli tak obchodzisz się z kabiną, musisz upewnić się, że gdy nadejdzie późna jesień, poświęcisz czas na pełną zimowanie w swojej kabinie.

Moją radą jest stworzenie własnej szczegółowej listy kontrolnej wszystkich rzeczy, które musisz zrobić. Podam tutaj wiele przykładów, ale nie wszystkie z nich będą miały zastosowanie do Twojej kabiny. Zrób listę kontrolną, wydrukuj ją i odhaczaj każdy element, gdy zimujesz swoją kabinę. Brak choćby jednej rzeczy może być kosztowny.

Zacznijmy od rzeczy do zrobienia na zewnątrz

 • Zgrab wszystkie liście, patyki i igły sosnowe w promieniu 30 stóp od kabiny. Jest to obszar wokół twojej kabiny, zwany strefą obrony. Utrzymanie go z dala od materiałów palnych na ziemi jest ważne dla ochrony kabiny przed pożarem.
 • Zbierz wszystkie swoje zewnętrzne zabawki, meble i urządzenia i przechowuj je na zimę. Grille, stoły i krzesła na zewnątrz, wszystko, co jest używane na zewnątrz w kabinie, należy spakować, jeśli nie chcesz, aby padał śnieg i zamarzał. Nagromadzenie się na nich śniegu, a następnie rozmarzanie i zamarzanie może spowodować uszkodzenia, zmuszając do wymiany tych rzeczy znacznie częściej niż to konieczne.
 • Jeśli masz trawnik, skoś go jeszcze raz.
 • Zimą sprzęt do trawników na zewnątrz, transport i zabawki. Kosiarki, piły łańcuchowe, quady, motocykle terenowe, cokolwiek masz. Wszystko, co jest zasilane baterią, powinno mieć wyjętą baterię. Umieść te baterie w ładowarce, aby były naładowane. W przeciwnym razie na wiosnę będziesz musiał je wymienić. Należy usunąć paliwo lub włożyć odpowiednią ilość stabilizatora paliwa i napełnić zbiornik świeżą benzyną. Te dwa kroki ułatwią uruchomienie Twoich rzeczy na wiosnę. Zaniedbuj to, a na wiosnę możesz potrzebować naprawy.
 • Podejmij odpowiednie kroki, aby zimować wszystkie łodzie i doki, które możesz mieć w swojej kabinie.
 • Jeśli masz tryskacze lub nawet wąż na swojej posesji, oczyść wszystkie zewnętrzne przewody wodne. Odłącz wszystkie węże od śliniaczek węża, wylej wodę, a następnie przechowuj ją w szopie lub szafie.
 • Oczyść rynny i sprawdź gonty dachowe. Poszukaj uszkodzonych gontów i podniesionych krawędzi.
 • Poszukaj pęknięć lub otworów w fundamencie, między fundamentem a ścianami oraz wokół otworów wentylacyjnych. Wszelkie takie otwory są jak neonowe znaki powitalne dla szkodników. Wypełnij wszelkie małe pęknięcia uszczelniaczem. W przypadku większych pęknięć można je wypełnić siatką drucianą lub nawet wełną stalową, a następnie pianką rozprężną. Metal powstrzyma szkodniki przed przeżuwaniem.
 • Jeśli zauważysz uszkodzenie bocznicy, prawdopodobnie masz większe zwierzęta żujące drewno. Jeśli tak się dzieje, spryskaj dolną bocznicę dookoła kabiny sprayem zapobiegającym żuciu. Kiedy już to robisz, spryskaj trochę bariery przeciw owadom zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz dookoła i wokół otworów, takich jak drzwi i okna, aby powstrzymać owady i pająki.
 • Wyłącz wyłącznik zewnętrznej pompy wodnej i wszelkich innych zasilanych urządzeń zewnętrznych.

Ponownie, nie wszystkie one będą dotyczyć Ciebie, ale sporządź listę rzeczy, które robią i sprawdzaj tę listę każdej zimy.

Przejdźmy teraz do tego, co należy zrobić w pomieszczeniu

 • Jeśli masz termostat i wystarczającą ilość energii elektrycznej i gazu, aby zasilić źródło ciepła przez całą zimę, po prostu ustaw termostat na niski, ale nie niższy niż 55 ° F. Pomoże to zapobiec zamarzaniu rur. Przed wyjazdem na zimę wyczyść lub wymień filtr pieca, aby piec działał wydajnie.
 • Odłącz inne zasilanie w swojej kabinie. Wyłącz wszelkie wyłączniki, takie jak lodówka, piekarnik, światła i gniazdka elektryczne.
 • Wyjmij wszystko z lodówki. Drzwi lodówki i zamrażarki pozostaw przynajmniej lekko uchylone, aby mogły się przewietrzyć. Pozostawienie lodówki zamkniętej w temperaturze pokojowej przez całą zimę spowoduje, że po powrocie będzie pachniała stęchlizną.
 • Zamknij rolety i/lub zasłony. To ochroni wnętrze Twojej kabiny przed światłem słonecznym, a także pomoże powstrzymać potencjalnych intruzów.
 • Wyłącz podgrzewacz wody i opróżnij go. Opróżnij również wszystkie przewody wodne, znajdując najniższy kran w kabinie (może zewnętrzny śliniak, jeśli go masz) i otwórz go. Przy wyłączonej pompie wody do domu spowoduje to spuszczenie wody z systemu. Otwórz również wszystkie inne krany w domu, aż woda przestanie nigdzie płynąć. Nie musisz koniecznie odwadniać przewodów wodnych, jeśli możesz przez całą zimę utrzymywać w kabinie temperaturę 55°F lub wyższą. Ale jeśli nie możesz, zdecydowanie powinieneś zrobić ten krok.
 • Możesz pójść o krok dalej, instalując złączkę do sprężarki powietrza w miejscu, w którym woda dostaje się do kabiny, w łatwo dostępnym miejscu, a następnie za pomocą sprężarki powietrza przedmuchaj przewody wodne po spuszczeniu wody. Pomoże to usunąć kałużę wody z linii wodociągowych.
 • Użyj płynu niezamarzającego klasy RV, aby wylać kanalizację w swojej kabinie. Nie potrzebujesz tony, wystarczy napełnić pułapki P, aby woda w nich nie gromadziła się i nie zamarzała, powodując pęknięcie przewodów odpływowych. Obejmuje to toalety. Nie musisz napełniać zbiorników na wodę z tyłu toalety płynem niezamarzającym. Wystarczy wlać trochę do toalety i to załatwi sprawę.
 • Jeśli masz miejsce na poddaszu, upewnij się, że jest wentylowane, aby mogło pozostać zimno. Jeśli na poddaszu jest zbyt ciepło, śnieg na dachu będzie topniał, a następnie ponownie zamarzał. Prowadzi to do gromadzenia się lodu, co może być bardzo szkodliwe. Lepiej zachować zimną przestrzeń na strychu.

Czy muszę zimować moją kabinę, jeśli mam z niej korzystać zimą?

Odpowiedź nadal brzmi tak. Jeśli opuścisz kabinę i wyłączysz ogrzewanie, nawet na kilka dni w zimie, rury mogą zamarznąć i spowodować różnego rodzaju uszkodzenia. Że wszystkie zimowe zimowanie na zewnątrz powinno być wykonane zimą. Nawet jeśli zostaniesz w pobliżu lub planujesz odwiedzić zimę, Twoje zewnętrzne narzędzia gazowe muszą być zimowane.

Jeśli jednak będziesz odwiedzać przez całą zimę, powyższa lista z pewnością może zostać dostosowana. W rzeczywistości, jeśli będziesz odwiedzać ją prawie w każdy weekend i masz dostęp do wystarczającej mocy i paliwa, aby ogrzewać kabinę podczas Twojej nieobecności, możesz uniknąć opróżniania wszystkich linii wodnych. Ale jeśli twoja kabina jest ogrzewana piecem opalanym drewnem lub jeśli masz system słoneczny z bateriami, które muszą się ładować podczas twojej nieobecności, to koniecznie musisz spuścić całą wodę.

Oto kilka innych rzeczy, które możesz dodać do powyższej listy lub potencjalnie usunąć, jeśli planujesz odwiedzić zimę.

 • Przygotuj wszystkie zimowe zabawki zasilane gazem, których będziesz używać. Jeśli masz skutery śnieżne, wyciągnij je i gotowe do jazdy. Ponownie podłącz baterie i wymień olej, aby były gotowe do użycia po przyjeździe.
 • Jeśli będziesz go regularnie używać, być może nie będziesz musiał odkładać wszystkich mebli ogrodowych, grilli, palenisk itp. Po prostu przechowuj je w miejscu przykrytym i chronionym przed lodem, śniegiem i słońcem. Ale upewnij się, że po powrocie do kabiny łatwo będzie z nich wrócić.
 • Nie musisz wyłączać wszystkich wyłączników, o których mówiliśmy powyżej. Po prostu rób to, co zwykle, kiedy wychodzisz z kabiny i wyłączasz urządzenia.
 • Wracając do przewodów wodnych, jeśli nie możesz utrzymać ciepła w kabinie, powinieneś opróżnić, a nawet przedmuchać przewody wodne przed wyjściem. To samo dotyczy spuszczania płynu niezamarzającego do rur odpływowych. Ale jeśli możesz utrzymać ciepło w kabinie, możesz pominąć ten krok.
 • Wszystko inne, jak opisano powyżej i dotyczy Twojej kabiny. Nawet jeśli będziesz wracać przez całą zimę, jesień to dobry czas, aby posprzątać obszar wokół kabiny i upewnić się, że wszystko jest w porządku, aby nie dopuścić do pojawienia się szkodników. Nawet jeśli nie ma cię tylko kilka dni, owady i zwierzęta znajdą drogę do środka, jeśli im na to pozwolisz. Na zewnątrz robi się zimno, a Twoja kabina zapewnia ochronę przed żywiołami.

Dlaczego muszę zimować moją kabinę?

Istnieje kilka poważnych problemów, które mogą się zdarzyć, jeśli nie podejmiesz odpowiednich kroków w celu zimowania kabiny.

 1. Rury zamarzają, powodując kosztowne uszkodzenia
 2. Na dachu osadza się lód, powodując kosztowne uszkodzenia
 3. Twoje letnie narzędzia i zabawki nie zaczną się wiosną
 4. Szkodniki znajdują w środku zimowy dom, powodując kosztowne szkody
 5. Psuje żywność, przyciąga szkodniki, które powodują kosztowne szkody
 6. Liście, igły sosnowe i drewno opałowe pozostawione zbyt blisko kabiny stwarzają ryzyko pożaru, które może prowadzić do całkowitej utraty lub przynajmniej kosztownych uszkodzeń
 7. Światła pilotowe i pozostawiony gaz prowadzą do pożarów powodujących całkowitą utratę lub kosztowne uszkodzenia

Czy zauważasz tutaj trend?

Wyjazd z kabiny w okresie zimowym bez podjęcia tych kroków, nawet jeśli tylko na tydzień, może doprowadzić do poważnych uszkodzeń. To uszkodzenie zwykle drogie lub trudne do naprawienia. Więc zrób to dobrze. Poświęć trochę czasu na przejrzenie swojej listy kontrolnej za każdym razem, gdy opuszczasz swoją kabinę w zimie. Zaoszczędzi ci to później dużo więcej czasu, pieniędzy i bólu głowy.