Kiedy łowisz pod lodem, czy pora dnia ma znaczenie?

Pora dnia, w której łowisz ryby, może mieć ogromny wpływ na to, jak dobrze sobie radzisz i ile złowisz ryb. Kluczowe jest poznanie wzorów ryb. Mam kilka wskazówek i wiedzę, które odpowiadają na pytanie „czy pora dnia ma znaczenie?”

Pora dnia ma znaczenie. Ogólnie rzecz biorąc, łowienie pod lodem jest najbardziej wydajne wczesnym rankiem przed wschodem słońca, a następnie ponownie, gdy słońce zachodzi. Oczywiście można łowić pod lodem w ciągu dnia, ale najlepsze godziny to wczesny ranek i noc. Wtedy ryby żerują. Uważaj na okres „ciszy przed burzą”. To najlepszy czas na wędkowanie pod lodem.

Wędkarstwo podlodowe wymaga dużo zrozumienia otaczającego nas świata i dzikiej przyrody. To wspaniały sport, który uczy rozumienia cyklu dnia i życia ryby. Badanie ryb i ich nawyków da ci przewagę. Zanurzmy się w więcej myśli, które mam.

Ryby podczas wschodu i zachodu słońca

Ryby są najbardziej aktywne podczas wschodu lub zachodu słońca w ciągu dnia. Jest małe okienko trwające kilka godzin, w którym aktywny jest najlepszy czas na złapanie ryb. Możesz łowić cały dzień, ale może to być trochę trudniejsze. Wiele osób mówiło, że istnieje „magiczna godzina” łowienia ryb, która przypada na godzinę przed zachodem słońca i godzinę po. To są godziny karmienia.

Możesz to wykorzystać na swoją korzyść. Możesz wybrać główne obszary żerowania w oparciu o styl ryb. Polecam przestudiować nawyki żywieniowe konkretnej ryby, sposób polowania itp.

Wczesny poranek jest najlepszą porą karmienia, ponieważ to jest to, co zasila ryby przez cały dzień. To trochę jak my jako ludzie. Karmienie poranne nie trwa tak długo, jak karmienie późne. Aby w pełni zoptymalizować tę poranną wycieczkę, chcesz być tam, zanim nastąpi szaleństwo karmienia.

Na szczęście wczesny poranek nie jest tak wczesną zimą. Pomyśl o tym. Zimą słońce wschodzi znacznie później niż latem. Ryby i inne dzikie zwierzęta podążają za cyklem natury, więc budzą się później w zimie. Miej to na uwadze, aby nie budzić się o 2 w nocy, aby wybrać się na wyprawę wędkarską. Przygotuj plan, gdzie łowić ryby, zanim wyjdziesz na lód.

Gdzie w tych czasach należy łowić pod lodem? Szukaj struktur w wodzie. Niektóre ryby polują na inne, mniejsze ryby. Dobrym tego przykładem jest pstrąg. Używają struktur i układu wody do polowania. Szukają struktur do łapania mniejszych ryb, aby nie mogły uciec.

Otwarte wody nie są idealne dla drapieżnika. Możesz wykorzystać tę wiedzę na swoją korzyść. Zrób dziurę i połóż linkę na zboczu lub wokół podwodnego płaskowyżu. Pstrągi często używają ich do polowań.

Jeśli istnieje struktura przypominająca zatokę, umieść linkę przy wejściu do większego akwenu. Ryby muszą mieć wąskie gardło, aby przedostać się przez ten obszar, co stwarza większe szanse na spotkanie ryb z twoją przynętą. Szukaj sposobów na przechytrzenie ryb, a w mgnieniu oka zostaniesz świetnym wędkarzem na lodzie.

Czy pogoda wpływa na ramy czasowe?

Pogoda ma ogromny wpływ na dziką przyrodę. Wydaje się, że z natury rozumieją przyszłą pogodę. Wiedzą, co ma nadejść i przygotowują się do tego. Myślę, że jest lekcja do nauczenia się od zwierząt. Wiedza o tym i zrozumienie pogody będzie dla Ciebie wielkim atutem.

Najlepszą porą na ryby jest cisza przed burzą. Powiedzmy, że właśnie przeszła śnieżyca i teraz jest spokojnie, a pogoda jest umiarkowana. Dzikie zwierzęta to rozumieją i zaczynają szaleć i zaopatrywać się w zapasy. Ryby są podobne. Jeśli chcesz mieć świetny połów, łowić ryby w tych dniach. Proponuję nadal wstawać wcześnie rano i zostać do zachodu słońca. Wiedz tylko, że złapiesz więcej.

Tuż przed burzą pogoda jest umiarkowana, ale niskie ciśnienie wzrośnie, a potem nadejdzie burza. To niskie ciśnienie zdarza się na kilka dni przed burzą. Musisz działać, podobnie jak ryba. Dzikie zwierzęta wyczuwają nadchodzący system niskiego ciśnienia i przygotowują się do niego. Obserwowanie, jak zachowuje się dzika przyroda, pomoże Ci znaleźć te najlepsze czasy.

Ten nagły pośpiech sprawi, że cały dzień będzie otwarty na wspaniałe łowienie pod lodem. Będą karmić przez większość dnia. Pogoda jest tak ważna dla Twojego sukcesu. Obserwuj wzory, a wtedy łowienie jest skuteczniejsze niż całodniowe łowienie.

Kolejna mała wskazówka: obserwuj ptaki. Ptaki są znakiem rozpoznawczym. Ptaki będą mocno żerować podczas ciszy przed burzą. Jeśli ptaki żerują bardziej energicznie, istnieje duża szansa, że ​​ryby również.

Jeśli nauczysz się obserwować pogodę i ptaki, możesz mieć dobrą sesję wędkowania pod lodem tuż przed burzą. W takich okolicznościach zrozumienie natury się opłaca.

Czy wczesna lub późna pora roku wpływa na to, jak należy łowić w ciągu dnia?

Wczesny sezon jest zwykle cieplejszy, a późniejszy jest chłodniejszy. Może to wpłynąć na Twoje nawyki wędkarskie, ale czy ma to znaczenie, jeśli chodzi o porę dnia? Porozmawiajmy o tym.

We wczesnym sezonie lód jest cieńszy, co oznacza, że ​​ryby łatwiej cię widzą. Jeśli wyjdziesz wcześnie rano, zanim zgaśnie mnóstwo światła, możesz się nieco ukryć. Ryba będzie mniej się chować i mniej cię wyczuwać. W większości nadal będą cię słyszeć, ale przynajmniej będziesz trochę bardziej ukryty.

Wczesny lód jest łatwiejszy do łowienia, ponieważ jest płytszy. Na początku sezonu temperatura im odpowiada bliżej szczytu. Jest to pomocne dla Ciebie, ponieważ kiedy wychodzisz wcześnie rano, możesz szybciej się skonfigurować. Wczesny sezon to czas na stosunkowo łatwe łowienie ryb. Nie masz tyle miejsca, które musisz pokonać, aby znaleźć ryby.

Ze względu na względną łatwość możesz chodzić o większości pór dnia. Trzeba uważać, żeby nie odstraszyć ryb. Pogoda w tym czasie jest bardziej brutalna niż później. Jeśli nie masz odpowiedniego ubrania, będziesz cierpieć. Poranki i noce są naprawdę zimne. Wciąż są to najlepsze czasy, ale łowienie ryb w tych okresach jest możliwe tylko wtedy, gdy masz odpowiednią odzież, która zapewni Ci ciepło.

Późna pora roku to ciekawa pora na ryby. Lód jest grubszy, a dno słupa wody jest miejscem, gdzie ryby lubią się chować. Cóż, przynajmniej w większości. Ponieważ są bliżej dna, oznacza to, że będziesz spędzać więcej czasu na szukaniu ryby. Być może będziesz musiał wcześnie wstać. Teoretycznie można powiedzieć, że słońce wschodzi wcześnie późną zimą, ale przy czasie letnim niewiele się zmienia.

W rzeczywistości będzie to trochę później w ciągu dnia, ponieważ idziemy w górę o godzinę. Zamiast około 6, słońce wyjdzie około 7. Oznacza to, że możesz spać trochę więcej niż wcześniej. Dzieje się to w marcu, czyli pod koniec sezonu. W tym momencie możesz nie łowić tak często pod lodem.

Dni najprawdopodobniej wydłużą się, co oznacza, że ​​nocne karmienie będzie później w ciągu dnia. Przygotuj się na długie dni na lodzie, jeśli masz zamiar to zrobić. Ryby będą podążać za cyklem dnia i dzięki temu wiesz, kiedy będą żerować.